De blik moet vooruit Zeeland Vogelzang Winnaars strijd studentbedrijven De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Politie staakt zoektocht naar vermiste Belgische duiker 2 I Vrijdag 11 april 2008 PZC ONDINE VAN DER VLEUTEN Soms word ik op slag verliefd op een product. Neem nu de lichtwekker. Voor wie net uit zijn winterslaap ont waakt is en de hele hype gemist heeft: de lichtwekker doet precies wat zijn naam zegt. Hij wekt met licht. Nou heb ik periodes gekend dat ik drie wekkers moest zetten, dus ik had zo mijn twijfels over de effectiviteit, maar toen ik las dat een aangenaam wekgeluid kon worden ingesteld, was ik al bijna over de streep. De verkoper demonstreerde wat zoal mogelijk was: een harten- klop, het zingen der krekels, het ruisen van de zee of het flui ten van vogels. En ook dit zou dan crescendo gaan, van zacht getjirp tot vogelzang uit volle lr.. i ij borst. „Inpakken", zei ik. Die avond stelde Die avond stelde ik de wekker ik de wekker met met kloppend hart in. Het insla- pen was niet eenvoudig, opge- kloppend hart in wonden als ik was door het vooruitzicht van het ontwaken, met dat licht en die vogeltjes. Na een week werkte het perfect. Eén riedeltje en ik was wak ker. Dat kwam, zo las ik in een interview met slaapprofessor Ton Coenen, omdat mensen zichzelf kunnen programmeren. Vandaar dat moeders bij het eerste piepje van hun baby wak ker worden, terwijl ze rustig door het geluid van langsrazende treinen heenslapen. Dezer dagen gaat mijn wekker idioot vroeg af Ook in het weekeinde, als er absoluut geen reden is om vroeg op te staan. Hoe hard ik de lichtwekker ook sla, de vogeltjes zwijgen niet. Dat komt omdat ze niet in de wekker zitten, maar in de boom tegenover het huis (waar ze elkaar nu allemaal het hof maken. Dat krijg je, als het lente is.) De lichtwekker-conditionering heeft intussen zijn werk gedaan. Elke ochtend schiet ik recht op zodra het eerste vogeltje begint te snavelen. En dat is niet leuk, meneer Coenen! COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzC.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1: automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor hét gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Boos en blij zijn de reacties op het ziekenhuisbesluit. Boosheid om wat gezien wordt ais de nederlaag van Walcheren. Blijdschap dat het besluit er eindelijk is. door Maurits Sep en Claudia Sondervan Eli Kant, Comité Behoud Zieken huis Walcheren: „Vreselijk, dit is een ramp voor Walcheren. Een EHBO en een poli kliniek is niet genoeg voor dit ei land. Geen intensive care; voor een ongeluk, een bevalling, een hartinfarct moet je naar Goes. Wal cheren staat met de rug tegen de zee, wij hebben geen keuze om er gens anders naartoe te gaan. Wij gaan zeker nog bekijken of we dit kunnen tegenhouden." Albert de Vries, wethouder van Middelburg: „Dit is een fout besluit. Voor een groter ziekenhuis in Middelburg is in eerste instantie wel een grotere investering nodig, maar voor deze keuze wordt een maatschappelijke prijs betaald: het ziekenhuis komt excentrisch in het verzorgingsge bied te liggen. Het is de vraag of de wettelijke normen voor de aan- rijtijden van ambulances gehaald worden. Dat is ernstig, vooral om dat in Goes ook nog niet alles gere geld is. Die nieuwe afslag van de A58 die nodig is voor de bereik baarheid, kost dertig miljoen euro. Wie dat betaalt? Niet het zieken huis. Als je redeneert zoals de zie kenhuisdirecties, dan moet je alle voorzieningen van Zeeland in Ril- land-Bath zetten. Daarbij wordt vergeten dat stedelijkheid ook een wervende kracht heeft. Dit is een gemiste kans voor Zeeland." Rob van der Zwaag, burgemees ter van Veere: „Dus toch het oorspronkelijke plan. De vraag blijft wat er nu pre cies in Middelburg komt. Het lijkt niet verder te gaan dan behande ling van pijn in de arm, de beet van een hond. Dat is geen spoed- plein, maar een pleisterplaats. Winst is wel dat we nieuwbouw krijgen in Middelburg. Het zieken huis in Vlissingen enkel uitkleden hield de achterdeur open naar ver trek van alles. Die achterdeur is dicht. Nieuwbouw raak je niet over een paar jaar alsnog kwijt. Ik hoop wel dat Vlissingen nu niet al lergisch gaat reageren en dat we ge doe krijgen over Vlissingen of Mid delburg. Het gaat niet om een ge ANNA JACOBAPOLDER - De hulp diensten hebben de zoektocht naar de vermiste duiker uit België gistermiddag rond half vier ge staakt. „We hebben gedaan wat we konden", zegt Ed Kraszewski van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD). De duiker kwam afgelopen zon dag niet meer boven na een duik in het Zijpe bij Anna Jacobapol- der. „We hebben met drie soorten sonar gezocht op de plaats waar hij verdween en verderop", aldus bouw en een locatie, maar om zorg voor iedereen." Frans Prins, wethouder van Vlis singen: „Ik sluit nu geen enkele discussie uit. Ik vind dat er sprake is van ka pitaalsvernietiging door het zieken huis in Vlissingen te sluiten. Dat kun je prima ombouwen tot een klein ziekenhuis voor planbare zorg. Ik ben zeer teleurgesteld, ook omdat op Walcheren de meeste mensen verblijven, met in de zo mer nog alle toeristen. Ik stel te vens vast dat men is teruggevallen op de variant die men allang had. De directies hebben zich dus wei nig gelegen laten liggen aan de reacties van de mensen om wie het gaat. Dat is een slechte zaak." Karin Wouters, comité Zieken huis Blijft: „Ik voel me verslagen, dit is een zwarte dag. Er is niet gekeken van uit de zorg. De aanrijtijden naar het ziekenhuis haal je op sommige plekken op Walcheren nu al niet. Dus welk verhaal heb je dan als je het ziekenhuis nog verder weg zet in Goes? Middelburg als tussen stop? Dat is niet geloofwaardig. De aanrijtijden zijn voor ons meer dan een strohalm om dit besluit te gen te houden, het zijn wettelijke eisen." 'De directies zijn teruggevallen op de variant die ze allang hadden' Erik van Russen Groen, namens de Walcherse huisartsen: „Ik betreur het dat de spoedeisen de zorg niet daar komt waar de meeste mensen wonen. Uiteinde lijk is het een keuze op financiële gronden. Ik heb te weinig inzicht om te beoordelen of die aannames kloppen. Maar er speelt voor ons nog iets. Als huisartsen hebben we een goede verstandhouding met de Vlissingse specialisten. Wij vrezen dat die verloren gaat als zij in Goes opgaan in een groter ver band." Wil Schipper, namens de onder nemingsraden van Oosterschel- deziekenhuizen, Ziekenhuis Walcheren en Servizz: „Het is een duidelijk verhaal. Los van de locaties is fusie nodig om goede zorg te leveren, waar die zorg ook is. Ik denk dat de zieken huisorganisatie een vorm krijgt waarin zowel de patiëntenzorg, de werknemers en de instellingen het beste kunnen functioneren. Verve lend is wel dat de ondernemingsra- Kraszewski. „Maar op een gegeven moment moet je de conclusie trek ken dat je iemand niet meer gaat vinden." De woordvoerder acht het mogelijk dat het lichaam al veel verder is weggedreven. „Nor maal zakt iemand meteen naar de bodem, maar er kunnen zich om standigheden hebben voorgedaan waardoor hij al veel verder weg is." De hoop is nu dat het lichaam van de man snel ergens aanspoelt. Volgens Kraszewski is niet te zeg gen hoe lang dat gaat duren. Dit is Ziekenhuis Zeeland Tachtig procent van de zieken huiszorg, polikliniekbezoek of dagbehandeling, blijft als nu in Zierikzee, Goes en straks Mid delburg. Goes wordt kernziekenhuis omdat patiënten uit het noor den en oosten dat nog willen aanrijden, bijv. om te dotteren als het hartcentrum doorgaat. Het 'Aorta 58'-plan is met hoofdlocatie Goes 1 miljoen euro goedkoper dan met hoofdlocatie Middelburg. Het plan vergt circa 120 mil joen euro investeringen, met een jaarlijkse exploitatielast van tegen de 9 miljoen euro. den nog niet met hun mensen hebben kunnen praten. Onze eer ste zorg, ook de komende maan den, zijn de werknemers. Zonder verzorgers is er geen zorg." A. Lavrijssen, namens Verenigin gen Medisch Specialisten: „Het bestuur beseft terdege dat ve len binnen en buiten de ziekenhui zen dit besluit niet direct zullen omarmen. Wij adviseren het be sluit te accepteren zodat we kun nen beginnen met de inhoudelijke invulling van de verschillende loca ties. Na een periode van soms hef tige discussies over feiten en we ging van argumenten is het hoog tijd de blik vooruit te werpen. Het is noodzakelijk het oude los te la ten en aan te sluiten bij landelijke ontwikkelingen." George van Heukelom, dagelijks bestuurder Provincie Zeeland: „Ik ben heel blij dat er een besluit is. De nieuwe locatie op Walche ren moet aan de verwachting van de inwoners voldoen. De specialis ten moeten achter dit plan staan en het voortvarend gestalte geven. Financieel-economische redenen lijken leidend te zijn geweest, maar de keuze lijkt ook te zijn ge maakt om geld niet in stenen, maar in zorg te stoppen." Mieke van Marissing, patiënten platform Klaverblad Zeeland: „We zijn helemaal niet ontevre den. De bereikbaarheid moet voor op staan bij de uitvoering van dit plan en daar zijn wij bij. Er wordt gesproken over een traumahelikop ter en wij willen een extra ambu lancepost op Walcheren. Mensen moeten na een ingreep in Goes op Walcheren kunnen herstellen en de Vlissingse geriatriebedden mo gen niet naar de verpleegsector overgedaan worden." MIDDELBURG - De eerste prijzen in de Zeeuwse finale van de wed strijd voor studentenbedrijfjes, die gisteren in Middelburg werd ge houden, gingen naar lust Hang Around van het ROC (een hang mat met logo, plus twee zaden waaruit bomen groeien) en Stowlt van de HZ (een douchetas met zuignapjes, voor op de camping). Op 24 april kruisen de Zeeuwse winnaars van HZ en ROC de de gens met die van de Brabant. In mei is de landelijke finale. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal - ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231: (gratis) voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2