m 'G7-overleg over voedselcrisis' Zelfs Gomes kan ondergang PSV niet voorkomen 41 Walcheren is geschokt over concentreren van zorg in Goes. Eind mei een nieuw gewei of toch het genadeschot Zwitserse zuigeling valt tussen de rails Man (82) overlijdt na ongeval 's-Gravenpolder Reisspecial Groot-Brittannië EHHIHl Word ook abonnee! HET WEER: Veel zon Vrijdag 11 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 86 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Ziekenhuisbesluit omstreden door Claudia Sondervan GOES - Walcheren is geschokt door het besluit dat Ziekenhuis Walche ren in Vlissingen binnen zes jaar sluit en de intensieve zorg in Goes wordt geconcentreerd. Een intensi ve care in Goes vinden inwoners en artsen van Walcheren te ver weg van het drukst bevolkte deel van Noord- en Midden-Zeeland. De ondernemingsraden en de vere niging van medisch specialisten reageren voorzichtig positief. Zij zijn blij dat er eindelijk een besluit is over de vorm van de ziekenhuis zorg boven de Westerschelde en roepen op de aandacht te richten op de invulling van die zorg. Gede puteerde G. van Heukelom en M. van Marissing van patiëntenplat form Het Klaverblad zijn het daar mee eens en zetten in op de be reikbaarheid van de ziekenhuizen. De ziekenhuisdirecties maakten gisteren bekend dat het hoofdzie kenhuis in Goes komt, met daar naast een nieuw ziekenhuis in Middelburg voor planbare zorg en 24-uurs spoedeisende hulp. In Zie- rikzee blijft een centrum voor dag behandeling. Het ziekenhuis in Vlissingen en de polikliniek in Middelburg verdwijnen. Gisteravond overlegden de zieken huisdirecties bij het ministerie in Den Haag over een vergunnings aanvraag voor de ziekenhuisfusie bij de Nederlandse Mededingings autoriteit. Verwacht wordt dat de NMa eind dit jaar de fusie goed- of afkeurt. Een fiat zet volgend jaar de verbouw van Goes, nieuw bouw in Middelburg en de verde ling van zorgsoorten in gang. De wankele financiële situatie van Ziekenhuis Walcheren en de Oos- terscheldseziekenhuizen noopt tot een kleinere opzet van Ziekenhuis Zeeland dan eerdere studies voor- Goes moet hoofdlocatie worden van Ziekenhuis Zeeland. Daar naast wordt in Middelburg een nieuw hospitaal gebouwd. Het ziekenhuis in Vlissingen sluit. zagen. Het aantal bedden wordt kleiner dan de voorziene vierhon derd. De ziekenhuiszorg wordt in fasen uit het Vlissingse ziekenhuis overgebracht naar de Middelburg se nieuwbouw of naar het zieken huis in Goes. Prioriteit krijgen de kinderafdeling en de verloskundi ge afdeling, die in Goes worden sa mengebracht. Op Walcheren komt een Geboortecentrum in de plaats van thuisbevallingen. Uiteindelijk komt het terrein in Vlissingen vrij voor bijvoorbeeld woningbouw. Financiën en personeel, laborato ria en apotheek worden apart van de ziekenhuizen gehuisvest. pagina 2 en 3: de blik moet vooruit na 'nederlaag' van Walcheren pagina 3: commentaar Hoe nu verder? De vergunningsaanvraag voor fusie gaat in studie bij NMa, In spectie Gezondheidszorg en Nederlandse Zorgautoriteit. Provincie, gemeenten, Klaver blad, ambulancezorg, huisart sen en ziekenhuizen zitten in de stuurgroep Bereikbaarheid Ziekenhuizen voor (spoed)ver- voer van patiënt en bezoek. Medici en technici bepalen hoe de zorg er op de locaties uit gaat zien. Een nieuwe directeur Vast goed gaat aan de slag met bouweisen en zoekt financie ringsmogelijkheden. ORANJEZON - Terreinbeheerder Gerard Wösten van Het Zeeuwse Landschap zal deze jonge bok de komende tijd scherp in de gaten houden om te beslissen of het damhert moet worden afge schoten. Het dier loopt in het waterwingebied Oranjezon (bij Oostkapelle) en in het belendende Oranjebos, met een 'versiering' van prikkeldraad, compleet met handvat. Eind april werpen de bok ken hun gewei af en dan kan het leed geleden zijn. Maar als de bok voor die tijd in het gewei van een tegenstander verstrikt raakt, of als het draad rond zijn achterpoot zo strak komt te zit ten dat de poot afsterft, moet het dier toch wor den afgeschoten, zegt Wösten. Eind februari ontstond commotie toen een dood gehongerd damhert werd gevonden bij Renesse. Dat dier was eveneens verstrikt geraakt in schrik draad, dat ook rond zijn bek zat. Afschieten in het natuurgebied was niet toegestaan. Inmiddels is afgesproken dat dieren niet nodeloos hoeven te lijden. ZÜRICH - Een ongeluk op een Zwit sers station is goed afgelopen. Een baby viel tussen de rails, waardoor de trein die over het kind reed geen kwaad kon aanrichten. De baby zat in een kinderwagen die door een windvlaag van de na derende trein werd opgetild, waar door het kind op het spoor viel. 'S-GRAVENPOLDER - Een 82-jarige man uit 's-Gravenpolder is gister middag rond half twee overleden na een ongeval op de Schoorkens- zandweg bij 's-Gravenpolder. Zijn scootmobiel botste tegen een trac tor en raakte bekneld. Hulp van ambulances en een traumahelikop ter mocht niet meer baten. Vandaag bij uw dagblad Walcheren moet zich neerleggen bij ziekenhuislocatie reageer op www.pzc.nl MENINC Scholen moeten allochtone stagiairs toelaten 154% 146% aantal reacties: 406 LONDEN - De zeven grootste indus trielanden (G7) moeten vandaag topoverleg voeren over de dreigen de crisis rond de sterk gestegen prijzen van met name rijst en graan. Dat heeft de Britse premier Gordon Brown gisteren gezegd. De G7 zijn in Washington bijeen. Eigenlijk stond de wereldwijde kre dietcrisis bovenaan de agenda van het topoverleg. Maar Brown vindt de dreigende voedselschaar ste urgenter. In diverse landen, waaronder Haïti, hebben de afgelo pen dagen voedseirellen plaatsge vonden. De hoge voedselprijzen zijn te wij ten aan de hoge energieprijzen en de groeiende welvaart in Azië. De productie van biobrandstoffen uit bijvoorbeeld maïs jaagt de prijs nog verder op. pagina 9: voedselcrisis raakt Afrika het nieuwe gezicht van de honger EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15 en 17; Boeken: 18 en 19; Weer: 22; Strips: 23; Dagagenda: 32 en 33; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. foto John Daane Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1