Boeken van tijdgeest Mededelingen van het waterschap BOEKEN KORT PZC Vrijdag 11 april 2008 I 1 9 Tonny de Queljoe meningsverschillen viel Dragonfly begin 1969 uiteen. Ook speelde een rol dat commercieel succes uit bleef. Volgens Sijnke was dat deels 'domme pech'. Kansen om een groot publiek te bereiken werden regelmatig gefrustreerd, zoals het Hoepla-optreden dat nooit werd uitgezonden. Een concert op een festival in Rome, dat tot een inter nationale doorbraak had kunnen 'We waren een stel dromers, niet met commercie bezig. Dat is ons opgebroken' leiden, werd afgeblazen. Toch 'draagt de band zelf ook schuld', schrijft Sijnke en noemt de 'hippiementaliteit' als oorzaak. Hij haalt daarbij Huib Pouwer aan, die terugblikkend zegt: „We wa ren een stel dromers, we waren niet met commercie bezig. Dat is ons opgebroken. We moesten bij voorbeeld eens op Texel optreden, maar bij Goes hadden we daar al geen zin meer in en draaiden we om... We hadden iemand moeten hebben die de knoet erover had ge legd: 'Werken kreng!' We konden gewoon de vrijheid niet aan." En Hans Verhagen zegt nu: „Ze had den een grote kans, maar die heb ben ze nooit optimaal benut. Veel twisten en onderling gedoe..." John Caljouw was na Dragonfly zanger bij de Rotterdamse groep The Machine, woonde langdurig in Spanje, is nu muziekleraar en treedt nog regelmatig op. Huib Pouwer stopte begin jaren zeven tig met drummen. Tonny de Quel joe speelde in Delrose en Brain- box. Hij overleed in 1983, slechts 34 jaar oud. Rudy Queljoe speelde sinds eind jaren zestig in talloze bands, zoals Brainbox, Kaz Lux Band, Chain of Fools, Harry Mus- kee Band, Vitesse en Massada, waar hij met Sajang zijn grootste hit scoorde. Hij is nog steeds volop actief [▼I Peter Sijnke: 'Dragonfly en de jaren zestig. De belevenissen van een pop groep in een roerige tijd', 96 bladzij den., uitgeverij Aprilis, 24,50 euro. ISBN 978-90-5994-222-6. Het boek wordt vandaag om 15.30 uur gepresenteerd in het Schutters hoftheater in Middelburg. Leden van Dragonfly nemen de eerste exemplaren in ontvangst. Ingo Schulze kwam de eer toe de eerste grote Duitse ro man over de val van de Berlijn- se Muur te hebben geschreven: Nieuw leven. Toen het boek was vertaald, had hij in Duitsland met Handy alweer een nieuw uit. Deze verhalenbundel heet nu in het Nederlands Nul-Zes. Dertien geraffineerde, deels on derling verbonden verhalen waarin toch ook de gebeurtenis sen van 1989 op de achtergrond merkbaar van invloed zijn. Ingo Schulze - Nul-Zes. Meulenhoff, 22,50 euro. BRUTUS Adelheid van Beunin- gen (1932) meldde zich in 1999 met haar late debuut Terentia als schrijfster die met veel inlevings vermogen over de Oudheid kan schrijve. Was Terentia een ro man over de vrouw van Cicero, in haar nieuwe, vierde roman draait het om Porcia, de vrouw van Brutus. Vanaf haar sterfbed kijkt ze terug op haar leven, waarin de rivaliteit tussen haar echtgenoot en Julius Caesar cen traal stond en binnen die rivali teit weer de moord op Caesar. Adelheid van Beuningen - Porcia, vrouw van Brutus. Podium, 19,50 eu ro. GROOTVADER Haar vader wei gerde altijd te spreken over haar grootvader. Pas na de dood van haar vader, in 1991, ging Joosje Lakmaker op zoek naar de ge schiedenis van haar joodse fami lie. Tijdens die zoektocht kwam ze erachter welk een bijzondere man haar grootvader, Leman Lakmaker, was geweest. Ze schreef er het boek Voorbij de Blauwbrug over, dat in de schil dering van zeventig jaar joden dom meer is dan het verhaal van een bijzondere man: een to meloze socialist die het joden dom afzwoer maar als Jood werd vermoord. Joosje Lakmaker - Voorbij de Blauw brug. Wereldbibliotheek, 19,90 eu- Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Bij het besluit van 9 april 2008 zijn de onderstaan de personen aangewezen als toezichthoudend ambtenaar. Zij zijn met ingang van 10 april 2008 belast met het houden van toezicht op de na leving van genoemde wetten en verordeningen. Wet milieubeheer Wet verontreiniging oppervlaktewateren René Geschiere Bram Wisse Kees de Landmeter Keur waterkeringsschap Zeeuwse Eilanden 2007 René Geschiere Bram Wisse Kees de Landmeter Wegenverordening Zeeland 1994 Bram Wisse Kees de Landmeter Verordening Waterhuishouding Zeeland Kees de Landmeter Ontwerp intrekkingbesluit bodem sanering gasfabriek in Krabbendijke Op 7 april 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Provincie Zeeland verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van de sanering van de voormalige gasfabriek aan de J.W. Frisostraat in Krabbendijke. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 14 april tot en met 26 mei 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 tot 16.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebben den schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Ontwerp ambtshalve wijziging lozingsvergunning rwzi Walcheren en Willem Annapolder Op 7 april 2008 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlak tewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de rioolwaterzuive ringsinstallatie (rwzi) Walcheren aan de Fort de Ruijterweg in Ritthem. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 inf0@w2e.nl www.wze.nl Op 7 april 2008 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de rwzi Willem Annapolder aan de Weg langs de Zeedijk in Biezelinge. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 14 april tot en met 26 mei 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen, maandag tot en met woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, op donderdag van 9.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. in de hal van het gemeentehuis van de gemeen te Kapelle, Kerkplein 1 in Kapelle, elke maan dag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur; Gedurende deze termijn kunnen belanghebben den schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Melding ingevolge artikel 8.19 Wet milieubeheer Van BMD Advies ontvingen wij op 14 maart 2008, namens Auto- en Demontagebedrijf Otte, een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer en artikel 7, vierde lid Wet verontreiniging oppervlaktewateren betreffende het verplaatsen van een deel van de activiteiten naar de locatie aan de Ambachtsweg 2 in 's-Heer Arendskerke, waardoor de lozingssituatie gewijzigd is. Deze melding is door waterschap Zeeuwse Eilanden geaccepteerd op 7 april 2008 onder nummer 2008004757. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaar schrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW in Middelburg. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19