Buitenland Leger Israël jaagt op infiltranten EU laat homo's in de kou staan KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Palestijnse aanval op brandstofdepot eist twee levens. Politie Nepal doodt betogers aan vooravond verkiezingen Europese Commissie buigt voor weerstand van aantal lidstaten. Ogen bepalen kans op one-night stand Tien jaar geëist tegen Londen mag radicale Politie zoekt tipgever zoon van Mieremet prediker niet uitzetten religieuze sekte Russische tanks op sloffen over Rode Plein PZC Donderdag 10 april 2008 I 9 JERUZALEM - Het Israëlische leger is gisteren met tanks de Ga- zastrook binnengevallen om jacht te maken op de daders van een aanval op een brandstofopslag in het zuiden van Israël eerder die dag. Bij die aanval kwamen twee Israëlische burgers en twee van de minstens vier Palestijnse infiltran ten om. De anderen wisten terug de Gazastrook in te vluchten. Een Israëlisch vliegtuig beschoot na de aanval bij Gaza-Stad een au to met Palestijnse opstandelingen. Bij de Israëlische vergeldingsacties vielen volgens het leger zeker vier doden. De verantwoordelijkheid voor de aanval op het brandstofdepot bij Nahal Oz werd opgeëist door de militante organisaties de Islamiti sche Jihad en de kleinere Volksver- zetcomités. Israël zei evenwel Ha rnas, dat de macht heeft in de Ga zastrook, voor de aanval verant woordelijk te houden. KATHMANDU - Nepalese oproerpolitie patrouilleert in de straten van Bhaktapur. De politie in Nepal heeft gis teren het vuur geopend op demonstranten en daarbij zeven mensen gedood. De betoging was gericht tegen de moord op een kandi daat van de vandaag te houden verkiezingen voor een grondwetgevende vergadering. De kandidaat was lid van de Communistische Partij van Nepal Verenigd Mar xistisch Leninistisch en werd dinsdag door onbekenden doodgeschoten in Jahare Bazar. De verkiezingen voor de grondwetgevende vergadering vormen een belangrij ke stap in het vredesproces met de voormalige rebel len, die nu onder de naam Maoïsten deel uitmaken van de regering. Geweld en protesten hebben er al twee keer toe geleid dat de verkiezingen werden uitgesteld. Maandag, de laatste campagnedag, vielen bij twee bomaanslagen in grote steden zeker dertien gewonden, foto Ed Wray/AP BRUSSEL - De Europese Commissie laat discriminatie op basis van sek suele voorkeur, leeftijd en religie buiten een nieuwe antidiscrimina- tierichdijn. Weerstand van een aantal EU-landen is de reden voor de uitgeklede wetgeving waarvoor 'Brussel' in juni met voorstellen komt. De bestaande richüijn richt zich op discriminatie op de werkvloer, de nieuwe gaat over allerlei goede ren en diensten maar beperkt zich tot discriminatie op basis van een handicap. De plannen voor de nieuwe richtlijn lekten gisteren uit en leiden tot boze reacties van libe ralen en groenen in het Europees Parlement. Uit onderzoek zou zijn gebleken dat discriminatie op basis van een handicap met afstand het urgentst is. Daarom richt de richüijn zich daar op. „Een schande", oordeelt Groen- Links-europarlementariër Kathalij- ne Buitenweg. „Europa mag ho mo's niet in de kou laten staan, maar hoort juist voorloper te zijn op het gebied van homo-emanci patie." LONDEN - Liefde op het eerste ge zicht wordt bepaald door de kaak lijn, neus en ogen. Mannen met een grove kaaklijn, grotere neuzen en kleiner dan ge middelde ogen worden door de meeste vrouwen beschouwd als een minnaar voor een korte perio de. Vrouwen met grote 'onschuldi ge' ogen en een 'smalle kin' zou den het meest geïnteresseerd zijn in een avontuur voor één nacht. TURNHOUT - Justitie in het Bel gische Turnhout heeft gisteren de maximale straf van tien jaar cel geëist tegen Barry Mieremet, zoon van de geliquideerde 'topcrimi neel' John Mieremet. Mieremet ju nior zou leiding hebben gegeven aan een bende en zich hebben be ziggehouden met afpersing, gijze ling, geweld, heling, verboden be zit van wapens en munitie, oplich ting en valsheid in geschrifte. LONDEN - Een radicale moslimgees telijke in Groot-Brittannië heeft zijn beroep tegen deportatie naar Jordanië gewonnen. Volgens het hof van beroep in Londen loopt hij een groot risico op marteling als hij wordt uitgeleverd. De man die wel de rechterhand van Osama bin Laden in Europa wordt ge noemd, is in zijn geboorteland Jor danië veroordeeld tot levenslang wegens terroristische activiteiten. ELDORADO - De Amerikaanse poli tie is nog op zoek naar de zwange re tienermoeder, die een centrum voor huiselijk geweld in Texas bel de met de mededeling dat zij werd misbruikt. Door het telefoontje haalden de politie en kinderbescherming hon derden kinderen en vrouwen weg van een boerderij van een sekte in Texas. De sekte propageerde poly gamie en seks met minderjarigen. MOSKOU - Russische tanks krijgen binnenkort rubberen 'slofjes' aan gemeten om de keien op het Rode Plein in Moskou te ontzien. De VN-organisatie Unesco had het Kremlin gevraagd het Rode Plein tegen de metalen rupsban den van de tanks te beschermen. Op de Dag van de Overwinning, 9 mei, trekt een parade van tanks over het plein, dat op de Wereld- erfgoedlijst staat. Ontdek nu vakantieland Kroatië! KRAS heeft voor u een geweldige aanbieding naar de schitterende Adriatische Kust geselecteerd! Een verblijf in vakantiecomplex Dei Fiori in een compleet uitgeruste mobile home boekt u al vanaf slechts 75! U kunt er ook voor kiezen om vanaf slechts 169 in een hotelkamer te verblijven op hetzelfde complex. Deze laatste prijs is bovendien inclusief ontbijt en diner! Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? EEN HEERLIJKE VAKANTIEBESTEMMING Vanuit het vissersplaatsje Rabac zijn vele uitstapjes mogelijk. Bezoek bijvoorbeeld het eiland Krk! Dit eiland biedt u een prachtig landschap van wit gesteente, groene pijn- boombossen en mediterrane tuinen. En wat dacht u van de sfeervolle stadjes Porec en Rovinj? Ook het schilderachtige Pula is een aanrader! Hier vindt u het Romeinse Amfitheater uit de le eeuw! Een dag op het mooie strand mag natuurlijk ook niet ontbreken. Voor de natuurliefhebber zijn de Plitvice meren geweldig om te bezoeken. U vindt hier een 16-tal meren die met elkaar verbonden zijn door indrukwekkende watervallen. VAKANTIECOMPLEX DEI FIORI Deze 3-sterren accommodatie ligt direct aan de baai van Rabac en op ca. 5 min. lopen van Rabac. Het vakantiecomplex beschikt o.a. over restaurants, binnen- en buitenzwembaden, kinderbad, sauna en een miniclub voor kinderen van 6 t/m 12 jaar (in de zomer). U kunt kiezen om te verblijven in het hotel of in een mobile home, op de aangrenzende camping. INCLUSIEF: afhankelijk van uw keuze verblijf in het hotel met ontbijt en diner of in een mobile home op vakantiecomplex Dei Fiori o.b.v. logies. Aankomstdata: zaterdag van 26/4 t/m 18/10 Mobile home idgn 15dgn Hotel April v.a. 82 €159 Mei v.a. 77 €155 Juni v.a. 75 155 Juli v.a. €160 €312 Aug. v.a. 95 184 Sept.-okt. v.a. 75 €149 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 (mobile home) of 2 (hotel) personen. Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26036 (mobile home) en www.kras.nl/26038 (hotel). 8 dgn €189 €169 €219 €239 €239 169 15 dgn €349 €325 €429 €449 €449 €325 waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9