Pianist opent festival CDA Sluis vaart 'realistische koers' vanuit je stoel Drie bands op Stropierock Herstel oevers met duurzame materialen Bewoners KWL-complex best tevreden wndtfilykjwwutrtl Scheldejazz Terneuzen maakt eerste namen 36e editie bekend. Z PZC Donderdag 10 april 2008 23 door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Jamaicaanse jazz pianist Monty Alexander is een van de trekkers op de 36e editie van Scheldejazz in Terneuzen. Alexander, die het podium deelde met Frank Sinatra, Dizzy Gillespie en Natalie Cole, legt zich toe op be bop en calypso. Daarnaast schuwt hij ook de reggae van zijn geboor tegrond niet. Alexander opent het jazzfestijn op donderdag 15 mei in Porgy Bess, nadat burgemeester )an Lonink het officiële startsein heeft gegeven. Een dag later geeft de Zeeuwse bluesband The Juke Joints een con cert op de Markt. Saxofonist Dick de Graaf brengt met Sandra Coelers op zaterdag in Porgy 8c Bess het programma Tan go meets Jazz. De band Blood Sweat 8c Kiers sluit die avond af met rock-'n-roll, blues, jazz en soul. Ook fluitist Ronald Snijders, Carlo de Wijs en Arno Krijger spelen op Scheldejazz |Pj Meer informatie over het program- ma op www.scheldejazz.nl. ZAAMSLAC - Op de eerste editie van het popfestival Stropierock in Zaamslag geven drie lokale bands acte de présence. De Terneuzense groep Golden Coffee en de Axelse band Aston Villa komen naar Zaamslag. Lyn speelt in de feest tent een thuiswedstrijd. Tijdens het wisselen van de bands vinden in de stroopworstelgevech- ten plaats in een bak met driehon derd liter vloeibare stroop. Zo wordt een link gelegd met de bij naam van de inwoners van Zaam slag, die als 'stropielekkers' door het leven gaan. Het festival wordt gehouden achter de korfbalvelden. www.sjaz.nl. Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Laminaat, Novilon, Marmoleum, Gordijnen Zonwering, Matrassen, Bodems, Bedlinnen, Dekbedden door Raymond de Frel TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen gebruikt voortaan bij het herstel van oevers alleen nog duurzame materialen. Aannemers die in opdracht van het waterschap werken, mogen al leen nog hout uit duurzaam be heerd bos gebruiken. Het liefst richt het schap oevers volledig na tuurvriendelijk in, maar door ruimtegebrek, het ontbreken van een stabiele bodem, grote stroom- snelheden en sterk fluctuerende waterpeilen is dit niet altijd moge lijk. In die gevallen worden be schoeiingen aangebracht. Tot nu toe werd daarbij onvoldoen de rekening gehouden met de flo ra- en faunawet. De nieuwe richt lijn moet er onder meer voor zor gen dat dat beschoeiingen geen be lemmeringen vormen voor fauna om zich in en uit het water te kun nen verplaatsen. door Frank van Cooten SLUIS - Fractievoorzitter Lia Flik- weert van het Sluise CDA beseft dat haar pleidooi tegen winkelslui ting op zondag in Sluis indruist te gen het landelijke standpunt van haar partij. Maar Flikweert vaart liever 'een realistische koers' dan dat standpunt over te nemen. „Het CDA is zich meer dan welke politieke partij in Sluis bewust dat bij een aantal leden en inwoners van onze dorpen de zondagsrust een groot goed is. Met veel respect voor hun standpunt moeten wij echter een realistische koers varen. De openstelling in Sluis heeft nooit tot problemen geleid", stelt Flikweert in een brief aan alle frac ties in de Tweede Kamer. Het CDA in Sluis doet met de brief een beroep op de medewer king van de TWeede Kamer om zorg te dragen voor de toekomst van de regio. Omdat Sluis vrij geïsoleerd ligt ten opzichte van de rest van Zeeland en Nederland, is de stad in hoge mate sociaal en economisch aan gewezen op toeristen, betoogt Flik weert. „Door de exentrische lig ging kan niet of nauwelijks wor den geprofiteerd van de werkgele genheid die wordt gecreëerd door de industriële ontwikkelingen die Zeeland doormaakt. Het zal duide lijk zijn dat onze gemeente streeft naar een optimale invulling van het toeristische aanbod. Naast de horeca, Sluis telt 2500 inwoners met zo'n vijftig restaurants, is ook het winkelaanbod van groot be lang. Ruim vier miljoen toeristen bezoeken jaarlijks de gemeente." Invoering van een verplichte win kelsluiting betekent volgens Flik weert daarom de doodsteek voor de horeca en de detailhandel. De Sluise winkels zijn dit jaar al hon derd jaar iedere zondag open. door Wilma Valk OOSTBURG - Een dikke acht, zowel voor het wonen als voor de woon omgeving en het woongerief. Dat was het resultaat van een enquête van de Woon Advies Commissie Regio Zeeuws Vlaanderen (WAC) onder de bewoners van Residentie KWL in Oostburg. Het rapport werd gistermiddag ge presenteerd. 85 procent van de be woners had de vragenlijst inge vuld. In de oude Rijks HBS werden een aantal jaren geleden vierentwintig zorgappartementen en twaalf luxe koopappartementen gebouwd. Dat het project is geslaagd, bleek uit dit onderzoek. Toch waren er wat op- en aanmer kingen, zoals het ontbreken van een leuning aan de trap naar de af- valruimte, donkere keukens door grijze muren, lekkages in het atri um en slecht openende deuren. saties. Zo'n zevenhonderd mede werkers verdienen er hun brood. Bijzonder is dat drie medewerkers van het eerste uur nog steeds in dienst zijn bij Neckermann. De da mes De Bruijn (textiel retouren) en Wassenburg-Schellingerhout (personeelsontwikkeling) en Jan van Waterschoot (logistiek be heer) zijn hun baas al veertig jaar trouw. Ook in België, waar het postorder bedrijf gevestigd is in Temse, is Neckermann een van de grootste. Het ging Neckermann echter niet altijd voor de wind. De laatste jaren waren meerdere re organisaties noodzakelijk, waarbij ongeveer honderd medewerkers hun baan verloren. Ook wisselde de samenstelling van de directie ge regeld. Sinds twee jaar richt Neckermann zich grotendeels op de verkoop via internet en begint hiervan de foto Peter Nicolai vruchten te plukken. De omzet is in een jaar tijd met dertien mil joen euro gestegen en er worden weer mensen aangenomen. Directeur Kees Gabriels kondigt aan dat Neckermann zich op het gebied van service en de e-com- merce zal blijven verbeteren, hoe wel de catalogus 'de dikste winkel van Nederland' zeker niet zal ver dwijnen. Neckermann wil het veertigjarig bestaan niet zomaar aan zich voor bij laten gaan. De klanten kunnen nog het hele jaar profiteren van di verse (kortings)acties en voor het personeel staan diverse activitei ten op de rol. De medewerkers zijn naar eigen zeggen wel toe aan een feestje en daar wordt door di verse projectgroepen binnen Neckermann aan gewerkt. Dat het gezellig wordt, staat vast. „De kater vanavond besteld, morgen in huis." iff* bestelt vandaag, JWl tevoren morgen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65