Zeeland Vergoeding Veertig jaar shoppen voor overlast windmolens CDA Hulst wil veiliger kruispunt Emmadorp Hulst is na zomer kenniscentrum voor machinebouw rijker College Sluis wil aantal bezwaarmakers bedrag toekennen. Voicemail PTS steekt vier miljoen in nieuw centrum en rekent op banengroei. 22 Donderdag 10 april 2008 PZC door Frank van Cooten SLUIS - Het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis wil aan veertien be zwaarmakers tegen de windmo lens in de Hoofdplaatpolder een bedrag van 81.500 euro uitkeren. Deze schadevergoeding wordt over deze families verdeeld. Onafhankelijke deskundigen en taxatie- en advieskantoor Rijk con stateren na beoordeling van de ver zoeken dat de turbines het open karakter van het polderlandschap vanuit de woningen van verzoe kers weliswaar niet aantasten, maar in enkele gevallen is wel spra ke van geluidshinder en slagscha duw. Zij komen tot de conclusie dat er lichte schade is. De gemeen te Sluis moet de verzoeken om planschade daarom toekennen. Het college merkt in het raadsvoor stel wel op dat de deskundigen door tijdsdruk niet in staat zijn ge weest om alle verzoeken om een planschadevergoeding van een de finitief advies te voorzien. De af handeling kwam immers onder 1^ Veertien van de 38 bezwaarma- kers tegen de windmolens in de Hoofdplaatpolder krijgen een schadevergoeding van de ge meente Sluis. grote druk te staan, nadat de voor- zieningenrechter op 19 februari be sloot dat de gemeente de verzoe ken binnen zes weken moest af handelen. Deze termijn is inmid dels verlengd tot de raadsvergade ring van 24 april. Gezien het grote aantal verzoeken, zijn de meeste reacties nog niet verwerkt. Het college verwacht overigens dat de definitieve versies niet veel zullen afwijken van de concepten. De uit te keren bedragen variëren van drieduizend euro tot tiendui zend euro per gezin. De hoogte van het bedrag heeft te maken met de afstand van de woning tot de windturbine en de waarde van de woning voor de bestemmings planherziening. In totaal zijn 38 verzoeken om planschade ingediend. Het college stelt de raad voor 24 verzoeken af te wijzen. De deskundigen komen tot de conclusie dat deze bezwaar makers geen schade ondervinden van de windmolens. Voor zover er wel schade is, was deze te voorzien, alldus de deskun digen. Enkele verzoekers kochten hun woning immers aan op het moment dat zij hadden kunnen weten dat er in hun nabijheid een windturbinepark gerealiseerd kon worden. Het voorstel komt dinsdag aan de orde in de vergadering van de com missie ruimte. door Harold de Puysseleijr EMMADORP - De gemeente Hulst moet de verkeersonveilige situatie op de kruising van de Parallelweg met de Koninginnestraat in Emma dorp zo snel mogelijk verbeteren. Met die oproep richt fractievoorzit ter Denis Steijaert (CDA) zich tot wethouder Clen de Kraker (Ver keer) van de gemeente Hulst. De 37-jarige bestuurder van een brommobiel raakte bij een aanrij ding afgelopen maandagavond op deze kruising dusdanig gewond, dat hij met de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Brugge moest worden vervoerd. Volgens Steijaert ging het om 'het Hij zou het zelf onmiddellijk toege ven, die man uit Kloetinge. Hij werkt te vaak en te hard, is te wei nig thuis en loopt daardoor zijn beide kinderen vaker mis dan hem lief is. Die twee zijn de ijver van hun va der soms ook beu, zoals onlangs, toen hij na een weer eens uitgelo pen afspraak een voicemail van Tip? redactie@pzc.nl zijn oudste zoon van zes op zijn mobiele telefoon aantrof. „Hallo papa. Hoe gaat het met jouWaar ben je nu? Ik vind het niet leuk dat je niet thuis bent, want we willen nu gaan eten. Kom je snel? Doei! Groetjes van Julius." Zelden klonk een vermaning ont roerender. Neckermann, de thuiswinkel in Sint-Jansteen, bestaat veertig jaar. Wat begon met 175.000 catalogi van 164 pagina's, is uitgegroeid tot ruim 1100 bladzijden in een oplage van 1,2 miljoen. door Sheila van Doorsselaer Goede kwaliteit voor een matige prijs. Jo sef Neckermann, na zaat van een succes vol Duits slagers- en kolenhandelaarsgeslacht, heeft met dit motto zijn thuiswinkelim perium grootgemaakt. In het Frankfurt van 1950 werd Neckermann Versand opgericht. De klanten hadden toen de keus uit 133 artikelen. Bijna zestig jaar la ter zijn dat er vele tienduizenden en is Neckermann een van de grootste Europese postorderbedrij ven, met dochterondernemingen in Nederland, België, Frankrijk, Denemarken, Oostenrijk en de Oost-Europese landen. In Nederland begon het succesver haal van Neckermann in 1967, toen het bedrijf een samenwer kingsverband aanging met de in 1938 opgerichte 'Textielcentrale Flulst'. Toen de Textielcentrale fi nancieel in zwaar weer terecht kwam, nam Neckermann het noodlijdende bedrijf over en op 16 augustus 1968 was de officiële op richting van Neckermann Neder- Feest! 40 Jaar Neckermann Het magazijn van Neckermann. land een feit. Het postorderbedrijf opereerde toen nog vanuit Hulst, waar het gevestigd was in een pand aan de Absdaalseweg. Nu zit er de Hulster stadsschuur. Vanaf 1973 nam Neckermann gefa seerd de wijk naar haar huidige lo catie; de Geslechtendijk in Sint-]ansteen. Daar werd een ma- zoveelste' ernstige ongeluk op dat kruispunt. Volgens de CDA'er zijn er diverse opties om de situatie veiliger te maken. Hij denkt dan aan knipper signalering, wegmarkeringen, een verhoogd plateau of kleine ribbels. „Verder lijkt het me zeer zinvol om een tweetal spiegels te plaat sen zodat het zicht voor de loon werkers met grote machines beter wordt." In een bericht aan wethouder De Kraker bied Steijaert aan samen de situatie ter plaatse te gaan bekij ken en gezamenlijk met loonwerk- bedrijven tot een verkeersveilige oplossing te komen. Klanten krijgen het hele jaar door veertig procent korting op diverse arti kelen. De garantietermijn van bepaalde artikelen wordt verlengd tot veertig maanden. Klanten kunnen een van de veertig gratis reizen winnen. Rondom het EK Voetbal worden acties voorbereid. Aan het eind van het jaar volgt de -nog geheime- climax van het jubileum feest voor klanten. Alle personeelsleden en hun partners worden in mei verwacht op een groots personeelsfeest in Antwerpen. Deze maand is er een groot kinderfeest in het expeditiecentrum. Verder in het jaar is er voor het personeel een verrassingstrip. gazijnruimte in gebruik genomen en drie jaar later kwam er een kan toorgebouw bij. In 1978 werd weer een nieuw magazijn aangebouwd. In de jaren negentig maakt Necker mann een flinke groei door. In 1993 wordt daarom een kantoor pand in Terneuzen geopend. Dat lag gevoelig. Het toenmalige Huls ter gemeentebestuur was er niet blij mee. De goedmaker kwam in 1997, toen Neckermann tegenover het hoofd kantoor een gloednieuw expeditie centrum opendeSindsdien be gint de reis van alle goederen die door Nederlandse en Belgische klanten zijn besteld (miljoenen op jaarbasis) niet in Frankfurt, maar in Sint-Jansteen. Vanaf die tijd maakte Neckermann ook naam met de 24-uurs levering; 'vandaag besteld, morgen in huis'. In Nederland is Neckermann een van de grootste thuiswinkelorgani- door René Hoonhorst HULST - Hulst heeft na de zomer een echt kenniscentrum voor ma chinebouw. Aan de rotonde bij het bedrijvenpark bij Hulst wordt druk gewerkt aan de bouw van het Engineering Competence Cen trum. Dit centrum bestaat uit een grote werkplaats en een kantoor vleugel met twee verdiepingen en wordt opgetrokken in opdracht van PTS Machinery in Hulst. Met de bouw is een investering van ruim vier miljoen euro gemoeid. PTS staat voor Professional Techni cal Solutions. Het bedrijf is nu nog gevestigd in een hal aan de Hulster Amerikaweg. Henk van den Bran- de begon een kleine vijf jaar gele den in die hal een bedrijfje dat zich toelegde op de algemene ma chinebouw. PTS bedenkt, ont werpt en produceert machines voor de scheepsbouw, offshore, chemie en wat heet de natte werk tuigbouw; machines die wereld wijd worden afgezet, van bundel trekkers voor de VS tot damwand- drukmachines die nu ingezet wor den bij de restauratie van het Rijks museum in Amsterdam. Ook ont werpt en maakt PTS machines in opdracht. Zo wordt nu gewerkt aan een lasrobot voor dikke pla ten. Een robot die uiteindelijk vier mensen kan vervangen. Van den Brandes bedrijfje groeide als kool. Momenteel werken er 19 mensen. Van den Brande gaat er- Krachtenbundeling van bedrijven doet innovatiekracht toenemen en versterkt de mogelijkheden om vindingen te kunnen vermark ten. van uit dat dat aantal na de verhui zing in een kort tijdbestek groeit tot 35. „Voorwaarde is wel dat we dan aan goed, hooggeschoold per soneel kunen komen, want dat is toch vrij moeilijk." In het nieuwe onderkomen wil Van den Brande kennis en kunde van verschillende bedrijven waar mee PTS samenwerkt (Hydrauvi- sion en Bracke Elektro) bundelen en vervolgens vermarkten. „Door die bundeling zal onze innovatie ve kracht alleen maar toenemen. Omdat we machines voor diverse sectoren bedenken en maken, heb ben we een behoorlijk potentieel. Dat we in Hulst zitten, is niet rele vant. We mogen aan de rand van Nederland zitten, maar omdat we klanten hebben van Korea tot de VS zegt dit niets", aldus Van den Brande. PTS hoopt het kenniscen trum medio oktober volledig ope rationeel te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64