Zeelan ZEEUWS-VLAANDE N PZCI21 Leerlingenvervoer is geregeld Technopark in Schoondijke groeit gestaag déDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 30 en 31 22 en 23 Taxi De Zwart mag vanaf nieuwe schooljaar scholieren rijden. Wethouder Le Roy slaat eerste paal voor twee nieuwe bedrijven. Brasseriemenu met Frank van Rijn Eten in Zeeland Amir Vahidi: 'Zingen is pure spierkracht' Donderdag 10 april 2008 Neckermann al veertig jaar in Zeeuws-Vlaanderen Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan deren wil het leerlingenvoervoer met ingang van het nieuwe school jaar definitief gunnen aan Taxi De Zwart uit Breskens. Dit bedrijf scoorde tijdens de Europese aanbe steding van het leerlingenvervoer vorig jaar oktober op alle punten het beste. De Zwart kreeg dan ook een voorlopige gunning. Dat leidde tot een ware taxi-oor log in de regio. Tegen de voorlopi ge gunning werd bezwaar aangete kend door taxionderneming Regie BV, die de afgelopen jaren het leer lingenvervoer verzorgde. Later is dit bezwaar ingetrokken, maar op dat moment was het leerlingenver voer voor een half jaar (tot einde schooljaar) gegund aan Taxi Zeeuws-Vlaanderen. Inmiddels zijn er geen juridische bezwaren meer om de aanbeste dingsprocedure voor het leerlin genvervoer af te ronden. Omdat er grote vertraging is opgetreden, is nog wel even gekeken of Taxi De Zwart nu nog steeds voldoet aan het programma van eisen. Dat blijkt het geval. Het algemeen be stuur van het samenwerkingsver band bespreekt het gunningsvoor- stel maandag 21 april vanaf 10.00 uur in het stadhuis van Hulst. Voordat het leerlingenvervoer de- finitief wordt gegund, moet blij ken of de taxibedrijven nog steeds aan de programmaeisen uit de aanbesteding voldoen. In een volgende vergadering moet ook het WMO-vervoer nog defini tief gegund worden. Dat is voorlo pig gegund aan De Zwart, Taxi Zeeuws-Vlaanderen en Regie, die alledrie voor het door het samen werkingsverband vastgestelde be drag willen rijden. Vandaag moe ten de drie bedrijven komen uitleg gen of ze nog aan de bestekseisen voldoen. Als dat zo is, wil het dage lijks bestuur het WMO-vervoer per 1 juli definitief gunnen. Men sen die gebruikmaken van het WMO-vervoer kunnen dan kie zen uit drie taxibedrijven. Volgens voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband moeten nog wel wat zaken wor den geregeld. Er zijn straks name lijk drie verschillende telefoon nummers. „De huidige telefoon paal in het ziekenhuis verdwijnt en er moet een systeem komen waarbij alle taxibedrijven gebeld kunnen worden", zegt Van Schaik. „We praten daarover met het zie kenhuis." Daarnaast moet geregeld worden dat mensen met hetzelfde vervoer- pasje met alledrie de taxibedrijven mee kunnen rijden. door René Hoonhorst SCHOONDIJKE - Wethouder Maria le Roy (economische zaken) sloeg gistermorgen vroeg de eerste paal voor bedrijfshallen voor twee nieu we bedrijven op het Technopark in Schoondijke. De hallen moeten nog vóór de zomer in gebruik wor den genomen door HydrauRent en Technotron. De regionale bedrijven Elektra 21, Unitron en Hydrovision hebben samen Technotron opgericht. De nieuwe onderneming gaat regel en besturingspanelen voor indus triële- en offshorebedrijven produ ceren. Vestiging op het Techno park maakt samenwerking en uit wisseling met de oprichters en an dere technologische bedrijven een voudig. HydrauRent is een rechtstreekse dochter van het al op Technopark actieve Hydrovision. De nieuwe onderneming gaat hydraulische ap paratuur verhuren aan bedrijven die incidenteel gebruikmaken van lieren, koelers, ontwateringsinstal laties en filtratie- of spoelunits. Hydrauvision verhuurt nu op klei nere schaal ook apparatuur, maar afnemers kunnen het idee krijgen dat Hydrauvision het verhuren er een 'beetje bij doet', zegt directeur Brenno de Zwart. „En dat is niet de bedoeling, want met de ver huur van dit soort apparatuur vul len we echt een gat in de markt." Technotron begint over enkele maanden met zo'n vijf werkne Wethouder Maria le Roy boort de eerste paal voor de uitbreiding van het Technopark in Schoondijke. mers en verwacht binnen enkele jaren tien mensen werk te bieden. Hydraurent kan het voorlopig met een man of vijf doen. De twee bedrijven zetten een ge bouw met zo'n 1800 vierkante me ter vloeroppervlak neer, waarin drie loodsen en drie kantoren zijn gevestigd. Hydrauvision breidt haar bestaande vestiging ook uit met een hal voor het grovere on derhoud. Na voltooiing van diver se bouwplannen is ongeveer de helft van het vijf hectare grote Technopark bezet. Twee bedrijven die graag naar Schoondijke ko men, hebben zich bij de gemeente gemeld, bevestigde Le Roy. Het gaat echter niet om puur technolo gische bedrijvigheid, zodat Sluis eerst nog eens met het provincie foto Peter Nicolai bestuur wil overleggen. Of het Technopark op langere termijn een groot succes blijft, is voor een groot deel afhankelijk van het tem po waarin rijksweg N61 wordt aan gepast, verwachten De Zwart en Le Roy. vanavond vanaf 17.30 uur soep van rode ui, couscous en witte chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk donderdag 10 april 19.00 uur m.m.v. Eduard Roelofs Fietstocht door Georgië ook op: www.drukkerijmiddelbi maandag 14 april 14.30 uur presentatie door Jan Bartelsman irg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63