Zeeland Moeder begint burgerinitiatief Feestje voor thuiswinkelgigant Huisartsen verbeteren eigen bereikbaarheid Reimerswaal soepel voor aquacultuur Wolphaartsdijkse vecht voor alimentatie van haar twee kinderen. Neckermann veertig jaar actief in Zeeuws-Vlaanderen. Meer doktersassistenten cruciaal om patiënt snel te kunnen helpen. Drietand Middelburgse zeegod weer boven water SP2C Donderdag 10 april 2008 I k door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Marian (41) uit Wolphaartsdijk - haar achter naam wil ze uit privacyoverwe- gingen voorlopig geheim houden - begint een burgerinitiatief dat er toe moet leiden dat geschei den vrouwen met kinderen ali mentatie voor hun kroost ontvan gen. „Als de man schulden heeft, staan kinderen nu achteraan in de rij." Een verzoekcommissie van de Tweede Kamer zal moeten be oordelen of het burgerinitiatief sowieso kans maakt en of er niet eerder een dergelijk initia tiefis behandeld. Als het initiatief kans maakt dan heeft Marian ver volgens 40.000 handgeschreven handtekeningen nodig. De Wolphaartsdijkse moeder wil via een nog te openen internet pagina Nederlanders oproepen het initiatief te steunen. Mensen kunnen hun handtekening dan opsturen naar een postbusnum mer. De internetpagina is nog in de maak. Het adres wordt later bekendgemaakt. Uiteindelijk zou het initiatief tot een wetswijzi ging kunnen leiden, als er in de Tweede Kamer een meerderheid voor is. Marian komt uit de startblokken omdat ze, sinds haar man in 2002 de benen nam, nauwelijks alimen tatie voor haar twee kinderen heeft ontvangen. Volgens een ge rechtelijke uitspraak uit 2005 moet W* Marian (41) uit Wolphaartsdijk wil met een burgerinitiatief berei ken dat kinderen altijd alimenta tie ontvangen, ook al heeft hun gescheiden vader schulden. Marians ex, die in Vlissingen woont, nog zo'n 13.000 euro beta len. „Ik heb inmiddels loonbeslag la ten leggen. Het probleem is ech ter dat hij schulden heeft en ande re instanties zoals het UWV ook geld van hem vorderen. Je weet dat in Nederland overheidsin stanties en banken in zo'n geval eerst aan de beurt komen en kin deren achteraan in de rij staan. Aan dit onrecht moet een einde komen. Ik ben er zo pissig over dat ik nu dit burgerinitiatief opzet, zo dat de kinderalimentatie in dit soort situaties op de eerste plaats komt." Marian verdient haar inko men in de horeca. Een vetpot is het niet en ze moet elke maand weer de eindjes aan elkaar zien te knopen. „Omdat ik onregelmatige werk tijden heb, moet ik ook kinder opvang betalen. Bovendien kos ten opgroeiende kinderen veel geld. Je moet eens om een paar schoenen gaan. De alimenta tievoor de kinderen heb ik dus hard nodig, anders kan ik be ter stoppen met werken en een uitkering aanvragen. Dat scheelt me de kosten van de kinderop vang." MIOOELBURC - „Ik heb hem al gevonden", klinkt het uit het bakje dat langs de gevel van het Mid delburgse stadhuis naar beneden komt. „Hij stond gewoon op zijn staart, joh." Het mysterie van de verdwenen drietand wordt plots nog mys terieuzer. Vorig jaar merkten Middelburgers voor het eerst dat de drietand, die het Neptunusbeeld bovenop de toren altijd in zijn hand had, weg was. Speurtochten in de dakgoten hadden geen resultaat. En omdat Neptunus toch toe was aan een onderhoudsbeurt en de kraan toch al was ge huurd, moest er gisteren nog maar eens gezocht worden. Of toch niet. Want Neptunus heeft de drietand al die tijd gewoon bij zich gehad. Omge keerd op zijn staart geprikt, foto Lex de Meester KRUININGEN - Met onder meer een herziening van het bestemmings plan Buitengebied wil de gemeen te Reimerswaal voorkomen dat ini tiatieven op het gebied van aqua cultuur vastlopen in allerlei lang durige planolgische procedures. Dat blijkt uit een tussenrappor tage van het college aan de raad over de aanpak van aquacultuur in de gemeente. Aquacultuur, ofwel kweek van zil te producten op land, staat nog in de kinderschoenen. De raad heeft echter al eind 2006 opdracht gege ven om actiever aandacht te beste den aan de mogelijkheden voor de ontwikkeling ervan. Er is ook al het één en ander gerealiseerd, zo als een zoutwaterdistributiesys teem op bedrijventerrein Olzende- polder in Yerseke, een - inmiddels weer failliete - inpandige tarbot kwekerij, een 'schelpdierbroed- huis' bij schelpdierbedrijf Roem van Yerseke en zeekraalteelt bij Kruiningen. Er zijn echter ook on dernemers die hun initiatieven ge frustreerd zien door (planologi sche) procedures. Zo heeft schelp dierbedrijf Prins Dingemanse plannen om een aquacultuurpark op te zetten op een weiland. Hoe wel de gemeente daar via een vrij stellingsprocedure aan meewerkt, is er een zienswijze ingediend door een derde partij. Gevolg is dat het bedrijf nu op veel kleinere schaal proeven gaat doen dan aan vankelijk de bedoeling was. SINT-JANSTEEN - Neckermann, de thuiswinkel in Sint-Jansteen, be staat veertig jaar. Wat begon met 175.000 catalogi van 164 pagina's, is uitgegroeid tot ruim 1100 bladzij den in een oplage van 1,2 miljoen. Goede kwaliteit voor een matige prijs. Josef Neckermann, nazaat van een succesvol Duits slagers- en kolenhandelaarsgeslacht, heeft met dit motto zijn thuiswinkelim perium grootgemaakt. In Nederland begon het succesver haal van Neckermann in 1967, toen het bedrijf een samenwer kingsverband aanging met de 'Tex- tielcentrale Hulst'. Toen de Textiel- centrale financieel in zwaar weer terechtkwam, nam Neckermann het noodlijdende bedrijf over en op 16 augustus 1968 was de offi ciële oprichting van Neckermann Nederland een feit. In Nederland is Neckermann een van de grootste thuiswinkelorgani- 'Begonnen de catalogi met 164 pagina's, dat zijn er tegenwoordig ruim 1100' saties met zo'n zevenhonderd me dewerkers. Bijzonder is dat drie medewerkers van het eerste uur nog steeds in dienst zijn bij Neckermann. De dames De Bruijn (textiel retouren) en Wassen- burg-Schellingerhout (personeels ontwikkeling) en Jan van Water schoot (logistiek beheer) zijn hun baas al veertig jaar trouw. Het ging Neckermann echter niet altijd voor de wind. De laatste ja ren waren meerdere reorganisaties noodzakelijk, waarbij ongeveer honderd medewerkers hun baan verloren. Sinds twee jaar richt Neckermann zich grotendeels op de verkoop via internet en begint hiervan de vruchten te plukken. De omzet is in een jaar tijd met dertien mil joen euro gestegen en er worden weer mensen aangenomen. Direc teur Kees Gabriels kondigt aan dat Neckermann zich op het gebied van service en de e-commerce zal blijven verbeteren, hoewel de cata logus 'de dikste winkel van Neder land' zeker niet zal verdwijnen. door Marcel Modde BRUINISSE - De bereikbaarheid van huisartsenpraktijken voor patiën ten en zorgverleners kan beter. Dat is de conclusie van een onder zoek door de Landelijke Huisart sen Vereniging (LHV). Elke praktijk moet een spoedlijn instellen en antwoordapparaten dienen te worden afgeschaft, heeft de ledenraad afgesproken. Volgens voorzitter R. van der Valk van de Kring Zeeland is dat hier over het algemeen al goed geregeld. De Bruinisser huisarts verwacht zelf de grootste winst van uitbreiding van het aantal doktersassistenten. Tegelijkertijd ook de meest ingrij pende maatregel uit het voorstel van de LHV, want dat betekent dat er geld bij moet. De investering in meer personeel moet volgens Van der Valk niet bij de artsen zelf worden gezocht, maar eerder bij de verzekeraars. „Dit valt niet meer onder basis zorg, dit is plus." Uitgangspunt is dat de patiënt bij telefonisch con tact altijd een medisch deskundige te spreken krijgt. Met name 's och tends hebben de assistenten ech ter hun handen vol en komen ze amper aan hun andere werk toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59