PZC Fietspad blijft nog jaren steil 21 Zierikzeese inbreker cel in Amir Vahidi: 'Zingen is pure spierkracht' 30 en 31 Schouwen-Duiveland krijgt er kilometers fietspad bij 22 Provincie kan helling in Duinhoevepad pas op termijn vlakker maken. Vingers in de oren voor de schaafmachine m Voicemail deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 Brasseriemenu met Frank van Rijn Eten in Zeeland Donderdag 10 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning RENESSE - Het heuvelachtige Duin hoevepad bij Nieuw-Haamstede wordt vlakker gemaakt, maar dat kan nog wel een paar jaar duren. Fietsers die moeite hebben met de steile hellingen kunnen het schel penpad tussen camping Duinhoe ve en het strand dus beter nog een poosje mijden. Dat blijkt uit gegevens van de pro vincie Zeeland. In het Duinhoeve pad zitten een paar fikse kuitenbij - ters, waaronder één van 22 pro cent. De gemeente Schouwen-Dui veland en de provincie krijgen daar regelmatig klachten over, waaronder van het echtpaar Visser uit Breda. „Wij hebben al veertig jaar een huisje in de buurt en gaan regelmatig fietsen", zegt Arie Vis ser. „We genieten enorm van het fietspad vanaf overgang het Water gat bij Renesse richting Nieuw- Haamstede. Maar als je halverwege bent, kom je op het Duinhoeve pad die enorme helling tegen. Vroeger ging dat nog wel, maar wij worden een jaartje ouder. En elektrische fietsen zijn te zwaar om ze er tegenop te duwen." De gemeente onderkent het pro bleem, maar geeft aan dat de pro vincie verantwoordelijk is. En die loopt weer op tegen het feit dat het pad door een natuurgebied loopt. „Om de natuur niet te ver- Voor sommige fietsers is de hel- ling in het Duinhoevepad bij Nieuw-Haamstede te steil. De provincie kan pas over een aan tal jaren het pad vlakker maken. storen, is tijdens de aanleg van het fietspad de bestaande loop van een voetpad gebruikt", legt de pro vincie in een reactie uit. Maar er is hoop. De provincie stelt momenteel een beheerplan op voor de Kop van Schouwen. Daar in staat precies wat wel en niet kan in dat natuurgebied. In het plan komt het voorstel om het pad geleidelijker te laten stijgen. De he le procedure tot de uitvoering van het plan kan wel nog jaren duren. „Tja, dan ben ik weer flink wat ouder", zegt de 69-jarige Visser. „Toch zonde, hoor." Opknapbeurt fietspad Noordzee fietspad gedeelte met heuvels Renesse Nieuw- Haamstede Duinhoeve PZC Donja Odijk T--' MIDDELBURG - Een 35-jarige Zierik- zeeënaar kreeg gisteren van de rechter in Middelburg een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Ook komt hij onder toezicht van de reclassering. De man pleegde eind vorig jaar en begin dit jaar zeker elf inbraken in Goes, Oosterland en Vlissingen. De buit bestond uit geld, telefoons en laptops. Er kwam een einde aan zijn activi teiten toen hij op 3 januari bij een poging tot inbraak in Goes werd betrapt, van schrik van een schuur tje tuimelde en in het ziekenhuis belandde. HAAMSTEDE - 'Jaaaah!' klinkt het massaal als Mar co de Meij voorstelt de schaafmachine te demon streren. „Het maakt veel lawaai, hoor", waar schuwt De Meij. Waarop hier en daar de vingers in de oren gaan. De leerlingen van groep 4 van openbare basisschool De Kirreweie vermaakten zich opperbest in de werkplaats van aannemers- en installatiebedrijf Bijkerk in Haamstede. De kin deren waren er te gast in het kader van de tech niekweek en kregen van De Meij en collega Pa trick van Sas een uitgebreide rondleiding door het bedrijf. Eerder namen de kinderen een kijkje bij Heij- mans Servicebouw uit Haamstede, waar ze een speurtocht door werkplaats en kantoor maakten. In de timmermanswerkplaats kregen ze tekst en uitleg over de machines en mochten ze zelf de verfspuit hanteren. foto Dirk-Jan Gjeltema MÊSBESZE, Tip? redactie@pzc.nl Hij zou het zelf onmiddellijk toe geven, die man uit Kloetinge. Hij werkt te vaak en te hard, is te weinig thuis en loopt daardoor zijn beide kinderen vaker mis dan hem lief is. Die twee zijn de ijver van hun vader soms ook beu, zoals on langs toen hij na een weer eens uitgelopen afspraak een voice mail van zijn oudste zoon van zes op zijn mobiele telefoon aan trof. „Hallo papa. Hoe gaat het met jou? Waar ben je nu? Ik vind het niet leuk dat je niet thuis bent, want we willen nu gaan eten. Kom je snel? Doei! Groetjes van Julius." Zelden klonk een vermaning ont roerender. vanavond vanaf 17.30 uur soep van rode ui, couscous en witte chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk donderdag 10 april 19.00 uur m.m.v. Eduard Roelofs Fietstocht door Georgië ook op: www.drukkerijmiddelbi maandag 14 april 14.30 uur presentatie door Jan Bartelsman irg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55