Oude Sloelijn prikkelt creativiteit VOORDELIG LESSEN! Waterloop brengt 34.000 euro op Herdenken op 3 mei oogst kritiek Brede school Kunstenaars melden zich, fietspad lijkt het hoogst te scoren. Expositie natuurfoto's in Sint-Maartensdijk Antiquariaat "Dat Narrenschip" Grote collectie antieke landkaarten en prenten! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN for boys and girls www.bamrijopleidingen.nl in BPZC Donderdag 10 april 2008 23 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Volop creativiteit borrelt op rond de binnenkort ver laten Sloespoorlijn langs Heinkens zand en 's-Heerenhoek. Een idee voor een fietskarrenroute over het spoor ligt er al een tijdje, maar dat is zeker niet meer het enige. Bij de gemeente Borsele heeft zich recent een groep kunstenaars gemeld die 'iets' bij de spoorovergangen wil doen. Stichting Molen De Vijf Ge broeders in Heinkenszand denkt aan de plaatsing van een oude res tauratiewagen. Hoe creatief ook al lemaal, het hoogst scoort toch de omvorming van het voormalige landbouwlijntje uit 1927 tot fiets- en/of wandelpad. Jan Collignon is voorzitter van de dorpsraad Heinkenszand die vol gende week dinsdagavond de jaar vergadering in De Stenge wijdt aan de toekomst van de Sloespoor lijn. Met de opening van het nieu we Sloespoor tussen Lewedorp en Arnemuiden, tegen het einde van dit jaar, krijgt Heinkenszand rust. Collignon woont vlakbij het spoor en heeft: daar nauwelijks overlast van. „Al ben ik wel blij dat de Sloe spoorlijn verdwijnt. Kunnen er an dere, leukere dingen mee gebeu ren." De dorpsraad Heinkenszand heeft geen voorkeur voor herge bruik. Bij de gemeente is al wel be kend dat beheerder ProRail onder meer de spoorstaven wil wegha len. Treinen zullen er niet meer rij den. Stoomtrein Goes-Borsele 'Borsele moet nog wel even het spoor van ProRail verwerven' (SGB), dé mogelijke kandidaat, wil er ook niks mee. „Wij rijden tus sen Goes en Hoedekenskerke. Dat is voor ons voldoende", reageert SGB'er Reinier Zondervan. Winfried Wijnholds, die chalets verhuurt op camping Stelleplas bij Heinkenszand, is de man van het YERSEKE - De waterloop op 19 maart in Yerseke heeft twee keer zoveel opgebracht als verwacht: 34.000 euro. Ruim 500 kinderen van de christelijke Alpha-basis- scholen op Zuid-Beveland liepen zes kilometer met zes liter water op de rug. Het geld is voor de aan leg van drinkwatervoorzieningen SINT-MAARTENSDIJK - Henk Zweers en Liesbeth van Vliet uit Dirks- land exposeren tot 6 juli natuurfo to's in Scaldis Naturalis in Sint- Maartensdijk. De tentoonstelling heeft de natuur in brede zin als on derwerp. Openingstijden: elke za terdag van 10.00 tot 16.00 uur en in de meivakantie elke werkdag. in Bangladesh door Simavi. Junior Kamer De Bevelanden nam het ini tiatief voor de loop. De serviceclub rondt het Simavi-project 16 mei af met een feest op stoomraderboot De Majesteit die om 20.00 uur uit Wemeldinge vertrekt. Deelname kost 75 euro. Simavi-ambassadrice Sylvana Simons is gastvrouw. www. datnarrenschip. nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118 - 674141 06 -28146967 Open: do. t/m-za. Silidyn® Gelbalsem is speciaal ontwikkeld om de weke delen van het bewegings apparaat, zenuwuiteinden, de spieren, de plaats waar pezen aanhechten aan het gewricht, gewrichtsbanden, bindweefsel en het kraakbeen, gezond te houden. Silidyn® gelbalsem is een revolutionaire, effectieve en veelzijdige formule voor uitwendige toepassingen. Deze formule met bio- actief silicium is 100% huid opneembaar en werkt zo goed dat hier wel gesproken mag worden van een regelrechte doorbraak! Ook verkrijgbaar in 25 ml. druppels Lange Delft 121 Middelburg (0118) 639905 Walstraat 91 Vlissingen (0118) 430250 Lombardstraat 6 Goes (0113)250515 www.derodepilaren.nl mt 140 t/m 176 o protest o o'neill o billabong,,..- orip-curl o quiksilvi Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Met de opening van het nieuwe Sloespoor tussen Lewedorp en Arnemuiden ligt de spoorlijn bij Heinkenszand er straks verlaten bij. foto Willem Mieras fietskarren-idee. Hij kwam er juni vorig jaar voor het eerst mee naar buiten. Sindsdien is het stil geble ven en dat verbaast Wijnholds. Hij wil er graag nog werk van maken. Als de rails verdwijnt, is het einde oefening. Tal van spoorlijnen zijn in Europa al omgetoverd tot fietspad. Komt er dan bij Heinkenszand een zo veelste 'fietslijn'? Dat hoeft niet. Beeldend kunstenaars Martin Mc- Namara, Wies de Bles, Paul en Menno de Nooijer staan gereed om er iets aparts van te maken. Met molen De Vijf Gebroeders en klompenmakerij Traas zijn er in Heinkenszand ook al attracties. Borsele moet nog wel het spoor van ProRail verwerven. KRUININGEN - Verschillende Rei- merswaalse raadsfracties hebben deze week tijdens de raadsvergade ring, kritiek geuit op het feit dat dodenherdenking in Waarde en Yerseke dit jaar op 3 mei wordt ge houden in plaats van op 4 mei, omwille van de zondagsrust. Andries Jumelet (Christenunie) zei zeker niet tegen de zondagshei liging te zijn, maar vindt het geen probleem dat een plechtigheid als dodenherdenking op zondag plaatsvindt. Wint Dieleman (Leef baar Reimerswaal) was feller: „Als principiële bezwaren niet eens even opzij kunnen worden gezet voor zoiets belangrijks, dan zijn we wel diep gezonken." Ook van uit CDA en WD was er kritiek. Overigens is dodenherdenking in Reimerswaal een verantwoordelijk heid van plaatselijke comités en niet van B en W. rij oplet Kijk snel op: OUDELANDE - Het volgende brede school-project in de gemeente Bor sele, in Oudelande, kan beginnen. Het werk is onlangs aanbesteed. De aannemer gaat volgens plan ning 2 juni aan de slag. Openbare basisschool De Schakel en dorps huis D'n Ostpit worden aan elkaar gebouwd, waardoor de peuter speelzaal extra ruimte krijgt. Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47