'Soepelere regels voor aquacultuur' Iscïisie1 Natuurmonumenten blijft met hoeve zitten 'Hij was zo'n lief ventje' Glas- en schildersbedrijf onder één dak verder in Heinkenszand 22 Donderdag 10 april 2008 PZC Wemeldings echtpaar Koopman-Bal 65 jaar gelukkig getrouwd. Zorginstelling uit Rotterdam trekt zich terug als gebruiker. Reimerswaal wil bestemmingsplan Buitengebied herzien. Zelfbediening in bieb wellicht niet ingevoerd Borden geplaatst tegen hard rijdend verkeer Windhondenvereniging opent wedstrijdseizoen Puzzeltocht voor auto's en motoren op Tholen Poppenhuismiddag in ambachtscentrum Goes Vernieling en diefstal van auto's in Goes www.snuffel-kapelle.nl Honden trimsa/on "Snuffel" «V door Michiel Bouwman WEMELDINGE - Hij was fanatiek sporter en voetbalde bij de plaatse lijke voetbalvereniging. Zij keek toe en verzorgde het drinken. „Hij zei wel dat hij dorst had, maar dat was een smoesje om langs te komen hoor", lacht ze. „Omdat hij zo'n lief ventje was, mocht hij me wel naar huis breng en, anders had ik het niet gewild." Hij is Adrie Koopman (84), zij is door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Natuurmonu menten moet weer op zoek naar een koper voor de Roode Hoeve bij Kwadendamme. Een serieuze kandidaat, de Rotterdamse instel ling voor geestelijke gezondheids zorg Bavo Europoort, heeft zich te ruggetrokken. Bij nader inzien ligt Kwadendamme toch te ver weg. De instelling heeft gekozen voor uitbreiding van een bestaande ves tiging bij Ossendrecht. Het zit Natuurmonumenten niet mee. Gehandicaptenorganisatie Ar duin haakte eerder af „Vanuit de zorg hebben we geen kandidaten meer", meldt Arjan Boon van Na tuurmonumenten. Enkele particu lieren hebben 'interesse' getoond. Boon: „We houden nog een keer een inschrijving." De Roode Hoe ve - zomer 2005 verlaten - is ver vallen. De charme zit 'm in de lig ging, in natuurgebied De Zwaakse Weel. Boon noemt de Roode Hoe ve 'een blessure' in de omgeving. Borsels wethouder Marga Vermue (CDA) was niet enthousiast over de mogelijke komst van Bavo Euro poort. „Er moet wel snel iets met de boerderij gebeuren, want het ziet er nu schandalig uit." Het Wemeldingse echtpaar Koopman-Bal vierde gisteren het briljanten hu welijk. foto Willem Mieras Catherina Koopman-Bal (82). Ze leerden elkaar in 1942 kennen, trouwden in '43 en zijn sinds giste ren een briljanten stel. Beiden zijn geboren en getogen in Wemeldin- ge, waar ze nu nog steeds wonen. „We zijn elkaar nog lang niet beu, we zijn juist blij dat we na zo'n lan ge tijd nog samen zijn", zegt Adrie. „Je ziet nu vaker huwelijken van drie weken." Het echtpaar heeft twee kinderen, twee klein kinderen en vijf achterkleinkinde ren. Allemaal, plus vrienden en kennissen, kwamen ze gisteren naar dorpshuis De Wemel in We- meldinge, waar feest gevierd werd. door Luc Oggel KRUININGEN - Met onder meer een herziening van het bestemmings plan Buitengebied wil de gemeen te Reimerswaal voorkomen dat ini tiatieven op het gebied van aqua cultuur vastlopen in allerlei lang durige planolgische procedures. Dat blijkt uit een tussenrappor tage van het college aan de raad over de aanpak van aquacultuur in de gemeente. Aquacultuur, ofwel kweek van zil te producten op land, staat nog in de kinderschoenen. De raad heeft echter al eind 2006 opdracht gege ven om actiever aandacht te beste den aan de mogelijkheden voor de ontwikkeling ervan. Er is ook al het één en ander gerealiseerd, zo als een zoutwaterdistributiesys teem op bedrijventerrein Olzende- polder in Yerseke, een - inmiddels weer failliete - inpandige tarbot kwekerij, een 'schelpdierbroed- huis' bij schelpdierbedrijf Roem van Yerseke en zeekraalteelt bij Kruiningen. Er zijn echter ook on dernemers die hun initiatieven ge frustreerd zien door (planologi sche) procedures. Zo heeft schelp dierbedrijf Prins Dingemanse plannen om een aquacultuurpark op te zetten op een weiland. Hoe wel de gemeente daar via een vrij stellingsprocedure aan meewerkt, is er een zienswijze ingediend door een derde partij. Gevolg is dat het bedrijf nu op veel kleinere schaal proeven gaat doen dan aan vankelijk de bedoeling was. Een ander voorbeeld is het initia tief van P. Harinck uit Heinkens- Om initiatieven op het gebied van aquacultuur niet te laten ver zanden in lange procedures, wil Reimerswaal het bestemmings plan Buitengebied herzien. zand. Hij wil een één hectare gro te zagerkwekerij beginnen bij Krab- bendijke, maar wacht nog steeds op een wijziging van het bestem mingsplan. „Die man hoort in heel Zeeland: aquacultuur heeft de toekomst, maar hij kan ondertus sen niks", zei gemeentelijk ambte naar Piet van Dijke deze week tij dens de raadsvergadering. Met na me een op aquacultuur afgestem de herziening van het bestem mingsplan Buitengebied zou daar in de toekomst uitkomst in moe ten bieden, is het idee van het col lege. Vanuit de raad werd dat standpunt over het algemeen toe gejuicht. „De regelgeving moet soe peler, anders komt het niet van de grond", waarschuwde Rinus Sinke (SGP). Andries Jumelet (CU) gaf aan helemaal niet in aquacultuur te geloven. „Iets wat in zee thuis hoort, willen we nu op land gaan doen. We hebben een gaatje in ons hoofd, het is een capitulatie voor de natuurorganisaties." SINT-ANNALAND - Het is nog maar de vraag of in de nieuwe biblio theek in Sint-Annaland een zelfbe dieningsbalie komt. De bieb komt in de toekomstige brede school en is in de avonduren de enige gebrui ker. Om reden van veiligheid wer ken er daarom altijd twee mensen. In dat geval heeft een zelfbedie ningsbalie weinig zin meer. De meerwaarde daarvan is namelijk dat er minder personeel nodig is. THOLEN - Bewoners van de Schel de Rijnweg in Tholen hebben bor den geplaatst met teksten als 'Let op spelende kinderen' en 'Vaart minderen'. Ze klagen al lange tijd over te hard rijdend verkeer in hun straat. Vorige week werd nog een 4-jarig jongetje aangereden. De lokale WD-fractie heeft al vra gen over de kwestie gesteld. Ze wil weten of er maatregelen komen. GOES - De Zeeuwse Windhonden Renvereniging houdt zaterdag haar eerste wedstrijd van het sei zoen. De internationale wedstrijd vindt plaats aan het Oude Zeedijk terrein bij sportpark Het Schenge in Goes. Er wordt gestreden om de Gouden (A-klasse) en Zilveren (B-klasse) Appel. Aanvang van de wedstrijd is 11.00 uur, de finales zijn tussen 14.00 en 15.00 uur. THOLEN - In Tholen wordt zaterdag een puzzel- en oriëntatierit gehou den. De themarit is geschikt voor auto's en motoren, en staat in het teken van de Woonboulevard. Aan de hand van een routebe schrijving wordt gereden over de binnenwegen rond Tholen. Inschrijven kan van 19.00 tot 19.30 uur bij Sportcentrum Meulvliet, Zoekweg 8. GOES - Het ambachtscentrum in re creatiepark De Hollandsche Hoeve in Goes staat zaterdagmiddag in het teken van poppenhuizen. Pop penhuisvriendenkring De Bevelan- den vult het middenplein van het ambachtscentrum. Er komen ook miniatuurwinkels en -vuurtorens. En oude beroepen, zoals een hoe denmaker en een traditionele bak ker, worden uitgebeeld. De ope ningstijd is van 13.00 tot 16.30 uur. GOES - Van drie personenauto's, die op een parkeerterrein in de Anthony Fokkerstraat in Goes stonden, werden in de nacht van dinsdag op woensdag de autorui ten vernield. Er zijn geen schadebe dragen bekend. Ook werd in diezelfde nacht een zwarte Citroen in de Kuyperlaan in Goes gestolen. Ook hiervan is de waarde onbekend. boven €25=10% en boven 100=15korting 101 4463 CZ Goes 0113-568120 Marieke Boon {V (gediplomeerd hondentrimster) Spaarlingstraat 11 4421 GD Kapelle telefoon (0113) 31 67 79 lente aanbieding: Fleece vesten 30% korting! Piverse kleuren en maten. Wemeldinge Wilhelminastraat 33 telefoon (0113) 62 13 19 door David Duijnmayer HEINKENSZAND - Schildersbedrijf Meesters de Koeijer uit Goes en glasmontagebedrijf Roegiers uit Middelburg bouwen samen een nieuw bedrijfspand in Heinkens zand. De twee ondernemingen werkten al geruime tijd nauw sa men en zitten in de toekomst dus ook onder één dak. Gisteren werd de eerste paal van het nieuwe pand geslagen. Het gebouw, ontworpen door loos Nijsse Architectuur uit Middel burg, is straks zichtbaar vanaf de A5S. Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp voert het werk uit, Altavilla uit Eindhoven coördi neert de bouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46