Zeeland PZC 2, Moeder begint burgerinitiatief Lichaam duiker blijft spoorloos deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 Wolphaartsdijkse vecht voor alimentatie van haar twee kinderen. Voicemail Brasseriemenu met Frank van Rijn Eten in Zeeland Trekking 10 april Amir Vahidi: 'Zingen is pure spierkracht' Wat te doen met de oude Sloespoorlijn? Donderdag 10 april 2008 Tip? redgoes®pzc.nl door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Marian (41) uit Wolphaartsdijk - haar achternaam wil ze uit privacyoverwegingen voorlopig geheim houden - begint een burgerinitiatief dat ertoe moet leiden dat gescheiden vrouwen met kinderen altijd alimentatie voor hun kroost ontvangen. „Als de man schulden heeft, staan kin deren nu achteraan in de rij." Een verzoekcommissie van de Tweede Kamer zal moeten beoor delen of het burgerinitiatief sowie so kans maakt en of er niet eerder een dergelijk initiatief is behan deld. Als de commissie geen be zwaren ziet, dan heeft Marian ver volgens 40.000 handgeschreven handtekeningen nodig. De Wolphaartsdijkse moeder wil via een nog te openen internetpa gina Nederlanders oproepen het initiatief te steunen. Mensen kun nen hun handtekening dan opstu ren naar een postbusnummer. De internetpagina is nog in de maak. Het adres wordt later bekendge maakt. Uiteindelijk zou het initia tief tot een wetswijziging kunnen leiden, als er in de Tweede Kamer een meerderheid voor is. Marian komt uit de startblokken omdat ze, sinds haar man in 2002 de benen nam, nauwelijks alimen tatie voor haar twee kinderen heeft ontvangen. Volgens een ge Marian (41) uit Wolphaartsdijk wil met een burgerinitiatief berei ken dat kinderen altijd alimenta tie ontvangen, ook al heeft hun gescheiden vader schulden. rechtelijke uitspraak uit 2005 moet Marians ex, die in Vlissingen woont, nog zo'n 13.000 euro beta len. „Ik heb inmiddels loonbeslag laten leggen. Het probleem is ech ter dat hij schulden heeft en ande re instanties zoals het UWV ook geld van hem vorderen. Je weet dat in Nederland overheidsinstan ties en banken in zo'n geval eerst aan de beurt komen en kinderen achteraan in de rij staan. Aan dit onrecht moet een einde komen. Ik ben er zo pissig over dat ik nu dit burgerinitiatief opzet, zodat de kin deralimentatie in dit soort situa ties op de eerste plaats komt." Ma rian verdient haar inkomen in de horeca. Een vetpot is het niet en ze moet elke maand weer de eind jes aan elkaar zien te knopen. „Omdat ik onregelmatige werktij den heb, moet ik ook kinderop vang betalen. Bovendien kosten opgroeiende kinderen veel geld. Je moet eens om een paar schoenen gaan. De alimentatie voor de kin deren heb ik dus hard nodig, an ders kan ik beter stoppen met wer ken en een uitkering aanvragen. Dat scheelt me de kosten van de kinderopvang." ANNA JACOBAPOLDER - Na vier da gen zoeken is het lichaam van de Belgische duiker die zondag ver mist raakte bij Anna Jacobapolder, nog altijd niet gevonden. De zoek actie wordt vandaag voortgezet. Gisteren is weer tot zonsonder gang gezocht. „De weersomstan digheden zijn nu nog ideaal en dat buiten we uit", zegt Ed Kraszewski van het Korps landelijke politie diensten (KLPD). Volgens hem wordt per dag bekeken of het nog zin heeft verder te zoeken. Voorals nog is dat het geval. Het slachtof fer kwam zondag niet meer boven na een duik in het Zijpe. ZEEUWSE 222 3 Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl GOES - De protestantse kerken in Goes zijn sinds kort formeel één gemeente: de Protestantse Ge meente Goes. Na eeuwen verdeeldheid en een proces van tien jaar aan elkaar wennen in de Sa- men-op-Wegkerken, werd de samensmelting gis teren bekrachtigd. Onder toeziend oog van tien tallen (voormalig hervormde en gereformeerde) kerkgangers onthulde burgemeester Dick van der Zaag, lid van de Protestantse Kerk in Nederland, bij kerkgebouw De Hoogte in Goes-Zuid het bord van de nieuwe kerkelijke gemeente. De Protes tantse Gemeente kerkt daarnaast nog in de Gro te Kerk en de Oosterkerk. De Gereformeerde Bond (De Levensbron in de Goese Polder) is ook lid van de PKN, maar valt onder de afdeling 'her vormde gemeente Goes'. Een beetje verwarrend, omdat de 'gewone' hervormden bij de Protestant se Gemeente horen. foto Willem Mieras Hij zou het zelf onmiddellijk toe geven, die man uit Kloetinge. Hij werkt te vaak en te hard, is te weinig thuis en loopt daardoor zijn beide kinderen vaker mis dan hem lief is. Die twee zijn de ijver van hun vader soms ook beu, zoals on langs toen hij na een weer eens uitgelopen afspraak een voice mail van zijn oudste zoon van zes op zijn mobiele telefoon aan trof. „Hallo papa. Hoe gaat het met jou? Waar ben je nu? Ik vind het niet leuk dat je niet thuis bent, want we willen nu gaan eten. Kom je snel? Doei! Groetjes van Julius." Zelden klonk een vermaning ont roerender. vanavond vanaf 17.30 uur soep van rode ui, couscous en witte chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk donderdag 10 april 19.00 uur m.m.v. Eduard Roelofs Fietstocht door Georgië ook op: www.drukkerijmiddelbi maandag 14 april 14.30 uur presentatie door Jan Bartelsman irg.nl Alles kan Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45