Gezin Sinke Zeeuwse winnaar De Afvallers van 'Zeeuwse boycot' 'Vereniging schiet haar doel voorbij' Kwelgeesten 2 EURO VOORDEEL! GALL® GALL FordTransit Wat heb ik eraan? Doe mee met De Nederlandse Grondwetsquiz, zaterdag 12 april in deze krant. Zie ook www.grondwetsquiz.nl COMMENTAAR Valt het de milieuclubs kwalijk te nemen dat zij de Waddezee beschermen? En dat zij geholpen door Europese regels ook nog tot gaatje zijn gegaan toen de Zeeuwse mosselvissers al zwaar in het defensief waren gedrongen? Nee. Zij spelen gewoon hun rol. Zoals de vissers er alles aan doen om hun bedrijven in stand te houden. Deze strijd bleef lang redelijk sportief De mosselsector feliciteerde Vogelbescherming Nederland en de Waddenvereniging aanvankelijk zelfs met de voor de vissers rampzalige uitspraak van de Raad van State dat er geen mosselzaad meer mag worden gevangen. Maar inmiddels is het mes op tafel. De vissers hebben het over de 'groene leugen'. De Waddenvereniging en Vogelbescherming weigeren hun standpunt toe te lichten in een publiek debat in Zeeland. Het vuur is ook al overgeslagen naar de politiek. Daar klinkt de kleinzielige oproep om de Postcodeloterij te boycotten omdat een deel van de opbrengst naar de Waddenvereniging gaat. Al deze commotie helpt de vissers geen meter verder. Het wachten is nu op minister Gerda Verburg, die eerder deze week nog kansen voor de mosselvissers leek te zien. Wat het ook wordt, toch nog wat traditionele zaadvisserij of alleen de vriendelijkere mosselzaadinvanginstallaties, het zal een juridisch houdbare oplossing moeten zijn. Dan zijn de vissers eindelijk van hun kwelgeesten verlost. Pfister Pinot Blanc Réserve 75cl OP=OP www.gall.nl PZC Donderdag 10 april 2008 3 Mosselvissers protesteerden eind vorige maand bij de opening van het kreeftenseizoen tegen de acties van de milieuverenigingen, foto Marijke Folkertsma De 'nekslag' voor de mosselzaadvisserij was voor Hugo van den Berg uit het Overijsselse Steenwijkerland de druppel die de emmer deed overlopen. Na decennia van trouw lidmaatschap van Vogelbescherming Nederland besloot hij de vereniging vaarwel te zeggen: „U blijkt nietsontziend en schijnt geen remmingen te bezitten als uw doelstellingen aan de orde zijn," schrijft de vogelaar aan de vereniging. „De Vogelbescherming mis bruikt de Europese regelgeving zonder daarbij het maatschappelijk be lang af te wegen." Hij constateert onder vogelaars een groeiende weerstand tegen milieu- en natuurverenigingen. af te wijken van hun vaste criteria voor goede doelen „Een organisa tie moet voor langere tijd een breed maatschappelijk draagvlak hebben. Als dat na vijfjaar af neemt doordat die vereniging zelf minder fondsen werven of minder leden hebben, krijgen ze ook een minder grote bijdra ge. Zo ontving de Waddenvere niging tot 2004 nog anderhalf miljoen euro per jaar. Nu is dat nog maar een half miljoen", zegt René Boogaarts van de Postcodelo terij. De Vogelbescherming krijgt twee miljoen van de loterij. „Daar zijn we heel blij mee, maar ook zonder die bijdrage zouden we gewoon be staan", zegt Peeters. GOES - De Goese familie Sinke heeft gisteren de Zeeuwse editie van het SBS6-programma De Af vallers XXL gewonnen. „Een tota le verrassing", noemde moeder Ria de uitslag na afloop. De Sinkes kregen als liefhebbers van de race- sport een dagje op het circuit van Zandvoort cadeau. Ook gaan ze nu door voor de finale, waarin alle winnaars van de provinciale ron des tegen elkaar uitkomen. De fa milie Kratzsch uit Vlissingen werd tweede en heeft als beloning een workshop gezond Indisch koken van kok Lonny gekregen. Derde was de door gezondheidsproble men geplaagde familie Korsuize uit Goes. Dochter Roxanne trouwt 8 augustus en mag een bruidsjurk uitzoeken. De familie Kwidama eindigde als laatste en kreeg bij wij ze van aanmoediging een abonne ment op het zwembad cadeau. Gijs van Zonneveld, Zeeuwse Milieufederatie: (3 opril 2008) ,De laster en het ontkennen van de uitspraak van de Raad van State door de mosselsector dragen niet bij aan de oplossing voor de problemen." Wout van den Berg, voorzitter van Vereniging Algemeen Vissersbelang: (13 maart 2005) Izak Vogelaar, fractieleider VVD in Provinciale Staten: (12 november 2005) .Stroop je mouwen op, zet zelf je koers uiten flikker die groene jongens overboord. Deze lieden zijn toch niet met stroop te vangen." „De vlucht van diverse ondernemers voor de milieumaffia naar het buitenland, is een teken aan de wand." Bestelauto van het Jaar 2008 Nü met 1.000,- fabrieksopties naar keuze. FordTransit v.a. 16.550,- 399,- p.mnd. via FordBusinessPartner. Kijk op ford.nl voor meer informatie. Feel the difference

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3