Pieters spreekt toppers in Zeeuws toe Mountaonbikers racen vier uur door de bossen Sport Alleen bij SieMatic: uw Individueel Design keuken SIEMENS Nieuwe plannen voor play-offs Goesenaar coördineert start en finish van marathon Rotterdam. ATB Zomercup begint maandag met wedstrijd in Den Inkel. Voordat het startschot klinkt legt Paul Pieters de voorste lopers de spelre gels uit. foto Willem Mieras 36 Donderdag 10 april 2008 PZC Als wij bij SieMatic uw keuken ont werpen houden we overal rekening mee. Met de stijl van uw huis en uw manier van leven. Maar ook met uw lengte, uw gezinsleden en zelfs met uw huisdieren. Zo bent u zeker van de meest door dacht ontworpen keuken binnen uw budget: Individueel Design van SieMatic. Lees er alles over in het grote SieMatic Keuken- ideeënboek. Cadeau in onze showroom. Van harte welkom. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-62 95 22 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren: door Marco Verdoorn GOES - Voor de 28e keer wordt zon dag de prestigieuze Fortis Mara thon van Rotterdam gehouden. Dit jaarlijkse atletiekevenement is uitgegroeid tot een wedstrijd van internationale allure. Deze mara thon staat garant voor sfeer, dui zenden deelnemers en tienduizen den enthousiaste toeschouwers. Goesenaar Paul Pieters is net als voorgaande jaren van de partij. Niet als deelnemer, maar als scheidsrechter start-finish. Druk bladerend in een stapel pape rassen, moet hij het antwoord op de vraag hoe lang zijn naam al ver bonden is aan de Marathon van Rotterdam, verschuldigd blijven. „Ik denk dat dit de vier- of vijfent wintigste keer is", vermoedt hij. „Maar precies weet ik het niet. Dat zou ik wel op kunnen zoeken want ik heb vast nog wel ergens 'Bij de marathon begin je onderaan de ladder. Ik ben langzaam opgeklommen' een herinneringsmedaille liggen. Maar dan moet ik toch de zolder op. In de loop van de jaren ben ik langzaam opgeklommen", legt de 55-jarige Pieters uit. „Bij de mara thon begin je onderaan de ladder. In het begin had ik een post op de Willemsbrug, daar was ik verant woordelijk voor dat gedeelte van het parkoers. Je moet dan denken aan coördinerende werkzaamhe den en de tijdregistratie." Maar inmiddels is Pieters er als scheidsrechter verantwoordelijk voor dat de wedstrijd bij de start en finish op de Coolsingel goed verloopt, dat de tijden van de atle ten goed geregistreerd worden en dat iedereen in het juiste startvak staat. Daarbij krijgt hij hulp van ve le vrijwilligers, onder wie zijn ei gen dochter Marieke. „Zij kent de taken, leest thuis mijn draaiboek door en treft ter plaatse al wat door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Vorig jaar or ganiseerde de Zeeuwse mountain bikevereniging X-Treme voor de eerste maal een mountainbikewed strijd over vier uur. De noviteit trok zo'n honderd deelnemers en dat was voor de organisatie aanlei ding ook dit jaar weer zo'n wed strijd op touw te zetten. Zaterdag wordt in de boswachterij Wester- schouwen weer vier uur lang ge streden om de hoofdprijzen. In het buitenland zijn wedstrijden van vier uur populair. Het team van de familie Paardekooper uit Oostkapelle nam aan verschillen de evenementen deel en nam het virus mee naar Zeeland. voorbereidingen. In totaal zijn er zo'n 1300 vrijwilligers actief, onder wie militairen van de nationale re serve en studenten van de hotel school en diverse sportopleidin- gen." De tijdregistratie gebeurt middels een zogenaamde ChampionChip, een klein apparaatje dat aan de schoenveter bevestigd wordt. Op verschillende plaatsen in het par cours liggen matten die het signaal van de chip registreren. In totaal liggen er negen zichtbare en twee verborgen matten op de route. De registratie start bij het startschot en houdt op zodra de lo per de finish gepasseerd is. Dit voorkomt eventuele frauduleuze handelingen omdat een stukje par cours afsnijden op deze manier on mogelijk gemaakt wordt. „Met deze chips is het nog nooit misgegaan", vertelt Pieters. „De kans is klein dat ze kapot gaan. Verliezen kan natuurlijk altijd, maar dan heb je de chip niet goed aan je schoen vastgemaakt. Door deze chip te gebruiken, hebben we ongeveer 150 vrijwilligers min der nodig." Voor het startschot legt de Goese naar de voorste lopers de spelre gels uit. Zo is het zaak dat de atle ten rustig oplopen naar de start- streep om te voorkomen dat ze struikelen of op elkaar botsen. Op de vraag in welke taal hij de lo pers uit alle hoeken van de wereld vlak voor het startschot toe spreekt, antwoordt hij broodnuch ter: „Gewoon in het Zeeuws, ze begrijpen me heus wel." ■Pj Voor een filmpje met Paul Pieters zie www.pzc.nl/sport/zeeland Zeeuwse deelnemers Doet u ook mee aan de mara thon van Rotterdam? Als u uw eindtijd in de PZC van maan dag wilt zien staan, mail hem zondag dan voor 22.00 uur even door. Het adres: sport@pzc.nl Doorbellen kan eventueel ook: 0113-315638. Vorig jaar kon er alleen in ploeg- verband meegedaan worden en was er sprake van een estafette. Op verzoek van verschillende ren ners wordt nu ook individueel ge reden. Ploegen moeten bestaan uit twee tot vier renners. De mini mumleeftijd is tien jaar en er zijn verschillende klassementen. De start is om 11.00 uur. Twee dagen na de wedstrijd in Westenschouwen wordt een begin gemaakt met de Zeeuwse ATB Zo mercup. Zoals gebruikelijk tellen voor dit kampioenschap vijf wed strijden mee. De eerste daarvan is maandag in Den Inkel bij Kruinin- gen. Er wordt voor de elfde keer ge- De belangstelling van ATB'ers voor de tweede editie van de vieruurswedstrijd in Westen- schouwen is groot. Zaterdag rij- dens vier uur in het bos. streden wordt om de Zeeuwse ATB Zomercup. Het gebeurt weer onder het vaandel van X-Treme. Zelf organiseert X-Treme de wed strijden in Wolphaartsdijk en Wes tenschouwen. Daarnaast verlenen het wielercomité Rentoc uit Krui- ningen, TTC Lewedorp en de Wie- Ierstichting Vlissingen medewer king, net als TMZ (trimbelangen Midden-Zeeland). De finale wordt gehouden op za terdag 13 september in Westen- schouwen. Die dag wordt er te vens gestreden om het open Zeeuws kampioenschap en zijn er de districtskampioenschappen. De agenda voor de ATB Zomercup: 14 april Kruiningen, 19 mei Wolphaarts dijk, 23 juni Heinkenszand, 25 augustus Vlissingen, 13 september Westenschou wen. De wedstrijden op maandag begin nen om 18.00 uur en die op zaterdag om 12.00 uur. ZEIST - De voetbalbond KNVB heeft de eredivisieclubs een voor stel gedaan voor een aangepaste vorm van de play-offs. Een van de opties is om de num mers drie tot en met tien van de eindstand te laten strijden om drie tickets voor het Uefa Cup-toer nooi. De eredivisieclubs gingen kortgeleden akkoord met een af slanking van de play-offs, waarin de strijd tussen de nummers twee tot en met vijf om een plaats in de voorronde van de Champions Lea gue komt te vervallen. De KNVB ziet dat niet zitten en biedt de clubs drie opties. Door gaan met de huidige opzet, afschaf fing van de play-offs, of een va riant waarbij de nummers drie tot en met tien strijden om drie Uefa Cup-tickets. De club die als twee de eindigt, plaatst zich dan met een voor de voorronde van de Champions League. De landskam pioen is zeker van de Champions League, de bekerwinnaar plaatst zich meteen voor de Uefa Cup. Finish tot 16.30 uur 28e Marathon van Rotterdam Kralingse Plas 5 km-punt verzorgings- post Nieuwe Maas ANP j bron: Fortis Marathon Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38