Zuinige zege voor Barcelona Man United moeiteloos langs Roma Engelsen verslaan Italianen met veredeld tweede elftal: 1-0. Fluitconcert en witte zakdoekjes voor Rijkaard en zijn ploeg. ITF en ATP waarderen status Daviscup op Nederland kandidaat voor Ryder Cup 2018 Boksers ontbreken op Spelen in Peking Seksvideo Max Mosley mag op internet staan Michel Platini eert jeu Sprengers in De Koel Paul Pieters bewaakt start en finish van marathon Rotterdam De Kraker krijgt ticket voor NK biljarten van teamgenoot Dallinga Donderdag 10 april 2008 Tip? sport@pzc.nl MANCHESTER - Zonder veel energie te verspillen heeft Manchester Uni ted zich geplaatst voor de halve fi nale van de Champions League. De formatie van Edwin van der Sar versloeg AS Roma met 1-0. Eer der had United de Romeinen al in Italië met 2-0 verslagen. Het enige doelpunt kwam op naam van de Argentijnse aanvaller Carlos Tevez die in de 70e minuut een aanval met het hoofd afrond de. Halverwege de eerste helft had Roma nog een uitgelezen mogelijk heid op voorsprong te komen ge mist, toen Daniele de Rossi een strafschop miste. Het belangrijke duel in de Cham pions League werd door Uni- ted-coach Sir Alex Ferguson aange grepen om zijn belangrijkste spe lers rust te gunnen. Het klinkt te genstrijdig, maar de Engelse top club heeft zo'n druk programma dat de manager elke mogelijkheid aangrijpt om even gas terug te ne men. Dankzij de geruststellende marge die United opbouwde in Rome, meende Ferguson het zich te kunnen veroorloven om vedet ten als Cristiano Ronaldo en Way ne Rooney aan de kant te laten. Dat besluit leek na een half uur voetballen Manchester duur ko men te staan, toen AS Roma een penalty kreeg toebedeeld. De Ros si had een uitgelezen mogelijkheid om het treffen tussen beide Euro pese grootmachten weer interes sant te maken, maar de middenvel der schoot de bal huizenhoog over het doel van Edwin van der Sar. Daarmee werd het duel van alle spanning ontdaan. AS Roma, zon der het geblesseerde clubicoon Francesco Totti, probeerde die domper zo snel mogelijk te verge ten maar kon geen vuist meer ma ken. Twintig minuten voor het ein de maakte United-aanvaller Carlos Tevez aan alle onzekerheid een ein de door met een fraaie kopbal de 1-0 op het scorebord te zetten. Manchester United-AS Roma 1-0 (0-0): 70. Tevez 1-0. aantal toeschouwers: 76.000. Bijz. de Rossi (Roma) mist penal ty in 30e minuut. Scheidsrechter: Ovrebo (Nor). door Hans Leber DEN HAAG/BARCELONA - Barcelona is in de halve finale van de Cham pions League tegen Manchester United Europa's laatste veste tegen de Engelsen. De ploeg van Frank Rijkaard won uit al met 0-1 van Schalke 04, gisteravond was er de thuiswinst 1-0. Omdat Manchester United uit met 0-2 won en gistera vond AS Roma ook thuis versloeg (1-0), staan dezelfde Engelse ploe gen als vorig jaar in de halve fina le. De strijd tussen Chelsea en Li verpool wordt zelfs een herhaling. Met het huidige Barcelona als niet-Engels buitenbeentje bij de laatste vier, lijkt een Engelse finale bijna niet te vermijden. De ploeg van Rijkaard werd gisteren in ei gen huis zelfs uitgefloten, toen Schalke héél even de sterkere was in de eerste helft. Barcelona speelde oninteressant. Het gemis van bepalende spelers als de Portugees Deco, de Brazili aan Ronaldinho en de Argentijn Lionel Messi deed zich voor Rijk aard voelen. Messi en Deco zijn op de weg terug, of Ronaldinho op de finaledag 21 mei wedstrijdfit kan zijn, is de vraag. Als hij er dan sowieso nog is met zijn hoofd. Spe culaties over een vertrek van de Braziliaanse balkunstenaar naar AC Milan of Manchester City, wor den steeds hardnekkiger. Ronaldin ho beleeft een mager jaar in Camp Nou, maar is eigenlijk al niet meer top geweest vanaf de met 2-1 ge wonnen finale van twee jaar gele den tegen Arsenal en het daarop volgende, ook voor hem persoon- W* Gelet op de belabberde vorm waarin Barcelona verkeert, is de verwachting dat de finale van de Champions League een volledige Engelse aangelegenheid wordt. lijk, geflopte Braziliaanse WK in Duitsland. Het doelpunt van de Ivoriaan Gne- ri Yaya Touré in de eerste helft be sliste een ontmoeting waarin de Duitsers Barcelona nimmer be dreigden. Rijkaard, die zelfs witte zakdoekjes kreeg toen hij zijn 17-ja- rig Catalaans-Servische talent Bo- jan Krkic van het veld haalde om hem fit te houden, wordt door maar één ding bedreigd: het spel van zijn eigen ploeg. Barcelona-Schalke 04 1-0 (1-0). 43. Ya ya Touré 1-0. Scheidsrechter: Rosetti (Ita). Gele kaart: Puyol (Barcelona), Wes- termann, Rafina (Schalke 04). Aantal toe schouwers: 75000. Yaya Touré van Barcelona (rechts) scoort 1-0. Schalke-doelman Manuel Neuer en verdediger Marcelo Bordon zijn geklopt. foto Achim Scheidemann/EPA HAMBURG - In het toernooi om de Daviscup zijn met ingang van het nieuwe jaar punten voor de we reldranglijst te verdienen. Dat heb ben de internationale tennisfedera- tie ITF en de spelersorganisatie ATP gisteren bekendgemaakt. Door deze maatregel, die voor duels in de wereldgroep geldt, ver wachten de ITF en de ATP dat het jaarlijkse mannenteamtoernooi nog meer aantrekkingskracht op de topspelers krijgt. UTRECHT - Nederland heeft zich kandidaat gesteld voor de organisa tie van de Ryder Cup, de tweejaar lijkse prestigieuze golfwedstrijd tussen Europa en Amerika. Het organisatiebureau Made in Scotland schuift voor de editie van 2018 The Dutch naar voren, een golfbaan in aanbouw in Spijk. Ne derland mikt ook op de organisa tie van andere grote evenementen zoals het WK voetbal (2018) en de Olympische Spelen (2028). ATHENE - Nederland ontbreekt in augustus in Peking opnieuw op het olympisch bokstoernooi. Na kopman Hüsnü Kocabas (licht gewicht) moesten ook Peter Mul- lenberg (middengewicht) en Da niël Kooij (halfzwaargewicht) vroegtijdig het tweede en laatste olympisch kwalificatietoernooi in Athene verlaten. Tijdens de Zomer spelen van Barcelona in 1992 kwa men voor de laatste keer Neder landse amateurboksers in actie. LONDEN - De video met Max Mosley in de hoofdrol hoeft niet van het internet te worden verwij derd. Dat bepaalde een Britse rech ter gisteren. De film toont hoe de voorzitter van de internationale au tosportfederatie FIA een fascisti sche orgie heeft met vijf prosti tuees. De rechter vindt een verbod zinloos, omdat de video al zeer wijd verspreid is. Diverse teamba zen in de Formule 1 hebben om het aftreden van Mosley gevraagd. VENLO - Michel Platini, voorzitter van de Europese voetbalbond Ue- fa, heeft gistermiddag zijn eer be tuigd aan de overleden KN- VB-voorzitter Jeu Sprengers. Hij deed dat in het WV-stadion De Koel, waar op de middenstip een herdenkingsplek is ingericht. Platini, die morgen niet bij de uit vaartplechtigheid aanwezig kan zijn, legde bloemen neer. Spren gers, ook oud-preses van VVY stierf zondag op 69-jarige leeftijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37