Freire kopt voorzet van ploeg binnen Wereldrecord zwemsters Danny Koevermans hoopt met PSV nu wel grote prijzen te pakken AZ wacht nog met transfers Van Nistelrooij op terugweg Ajax doet beroep op Uri Coronel Spaanse Raborenner pakt zege in Gent-Wevelgem. Spits draagt rampzalig seizoenslot met AZ voor altijd bij zich. Estafetteploeg scherpt toptijd 4x200 vrij met dik zeven seconden aan. Donderdag 10 april 2008 PZC door Patrick Delait WEVELCEM - Met een spits als Os car Freire in de ploeg lijkt wielren nen soms op voetbal. Ploegleider Erik Dekker liet zijn ploeg gisteren in de zeventigste editie van Gent-Wevelgem controleren om dat hij wist dat het goudhaantje uit Torrelavega in de finale kon toe slaan. 'Oscarito' deed in de sprint wat van hem werd verwacht. Per fect gegidst door zijn land- en ploeggenoten Juan Antonio Flecha en Pedro Horillo kopte hij de gou den voorzet van zijn team in de laatste tweehonderdvijftig meter feilloos binnen. Zelfs de forse tegenwind kreeg de sneltrein van Rabobank niet klein. De Zwitser Aurélien Clerc (twee de) en de Belg Wouter Weylandt (derde) bewogen hemel en aarde, maar verder dan het achterwiel van de kleine Spanjaard kwamen ze niet meer. „Er zaten zes renners van ons mee in de finale. Maar pak Freire weg en we worden mis schien pas vijfde of zesde. Oscar is heel bijzonder. Hij wint geen 25 keer per jaar, maar als hij zijn zin nen op iets heeft gezet, dan kun je er gif op innemen dat hij er staat. Voor het team is dat een enorm voordeel. Het is immers veel een voudiger om de koers te controle ren dan zelf te moeten aanvallen", toonde Dekker zich dolgelukkig met het fenomeen Freire. De eerste Spaanse winnaar van Gent-Wevelgem mocht zich op zijn beurt gelukkig prijzen met de steun van zijn ploeg. Na een impo nerend optreden in de Ronde van Vlaanderen was het collectief van Rabobank drie dagen later alweer een geoliede machine. Tactische bespiegelingen zijn door gaans niet aan Freire besteed. Win nen doet de 32-jarige Spanjaard bijna even achteloos als verliezen. Liever dan zich druk te maken, neemt Freire het leven zoals het komt. Dat hij drie dagen vóór Gent-Wevelgem niet kon meespe len voor de overwinning in de Ronde van Vlaanderen, had 'Osca rito' geenszins doen twijfelen aan zichzelf „Ik denk dat ik na Mil- aan-Sanremo niet genoeg heb ge traind. Ik was in de Ronde van Vlaanderen alleen goed in de eer ste tweehonderd kilometer, daar na niet meer. Misschien moet ik me in de toekomst anders gaan voorbereiden op die wedstrijd." Dat hij gisteren voor Rabobank wél de juiste man was op de juiste plaats was voor de drievoudige we reldkampioen al even verklaar baar. Met zo veel ploeggenoten aan zijn zijde kon het in de finale Rabobank domineert in Gent-We velgem. Na een matige Ronde van Vlaanderen slaat Oscar Frei re namens de Nederlandse wie lerploeg toe en wint. niet meer fout gaan. „Toen we na de Kemmelberg met vier man bij de eerste twintig reden, wist ik: dit is mijn kans. Er zaten nog veel sprinters mee voorin, maar zij wer den moe terwijl ik in de finale al leen maar beter werd." Juan Antonio Flecha bewees giste ren voor de tweede keer in drie da gen dat hij klaar is om zondag het Vélodröme van Roubaix te verove ren. De bloedvorm van de drie Spanjaarden - ook Horillo fietst de stenen uit de straat - komt voor Dekker als een aangename verras sing. „Het lijkt erop alsof de puzzel in een paar dagen tijd in elkaar schuift. We zijn altijd een goede ploeg geweest, maar vóór de Ron de van Vlaanderen had ik nooit ge dacht dat we zo dominant zouden zijn. Maar je kunt nog zo goed rij den, uiteindelijk gaat het om win nen. Wat Freire in Gent-Wevel gem heeft gedaan, is daarom heel mooi." Oscar Freire (links) wint de eindsprint van Gent-Wevelgem. De Spaanse Raborenner haalt het voor de Zwitser Aurélien Clerc (rechts) en de Belg Wouter Weylandt (midden). foto Geert Vanden Wijngaert/AP ALKMAAR - AZ wacht nog even met het doen van aankopen op Vi tale posities'. De club wil eerst ze ker weten of trainer Louis van Gaal vertrekt of toch nog blijft. Twee weken geleden besloten Van Gaal en de clubleiding om na dit seizoen uit elkaar te gaan. Na een oproep vanuit de selectie om de trainer te behouden, staat de deur nog op een kier. Die onzekerheid beïnvloedt het transferbeleid. Mar cel Brands, directeur voetbalzaken: „Ons beleid is dat ook de trainer zijn goedkeuring moet geven aan een aankoop. Daarom wachten we nu even met het halen van spelers voor vitale posities." MADRID - Ruud van Nistelrooij is bij Real Madrid teruggekeerd op het trainingsveld. De 31-jarige spits van Oranje werk te wat lichte loopoefeningen af, nog zonder een bal te raken. De topscorer van vorig seizoen (25 treffers) onderging op 19 maart een operatie in Amsterdam aan zijn gekwetste enkel. Met zijn volledige herstel zou onge veer zes weken zijn gemoeid. Van Nistelrooij richt zich op de topper in de Spaanse competitie tegen Barcelona op 7 mei. Mogelijk kan Real Madrid in die wedstrijd de Spaanse titel veiligstel len. Voordat de Nederlandse vrouwen te water gingen, hadden de man nen van de 4x100 meter (Robert Lijesen, Bas van Velthoven, Mitja Zastrow en Robin van Aggele) ook al een huzarenstukje laten zien. Zij bleven met hun 3.09,18 minuten onder het oude wereldrecord van Zweden uit 2000 (3.09,57) en pak ten het zilver. De Amerikanen do ken nog verder onder de oude top tijd en pakten met 3.08,44 het goud. „Afgaande op de splittijd van Mit ja in de series, waren er vooruit- Tijdens het WK korte baan zwemmen de Nederlandse man nen op de 4x100 meter naar het zilver. De Amerikanen winnen in een wereldrecord. AMSTERDAM - Uri Coronel is de be langrijkste kandidaat om John Jaak- ke op te volgen als voorzitter van Ajax. De ledenraad van de Amster damse club beslist volgende week woensdag over de aanstelling van een nieuw bestuur en een nieuwe voorzitter. Waarschijnlijk worden Joop Krant (financiële zaken) en Cor van Eij- den (technische zaken) de andere bestuursleden. Coronel leidde de commissie die het beleid van de laatste tien jaar onder de loep leg de. Dit zorgde voor het vertrek van algemeen directeur Maarten Fontein en luidde ook de val van het huidige bestuur in. zichten op een medaille. We moes ten het alleen wel waarmaken", was het commentaar van Van Ag gele. Zastrow mocht zich met recht de gangmaker van de ploeg noemen. In de ochtenduren had hij al de snelste Nederlandse splittijd ooit neergezet. Zastrow deed 46,62 se conden over de laatste 100 meter en zwom daarmee zijn trainingsge- noot Pieter van den Hoogenband (46,70) uit de boeken. In de finale ging het nog sneller: 46,30, de vier de tijd ooit wereldwijd. De medaille in het tijdelijke zwem bad van Manchester leverde de mannen 1900 euro op. De vrou wen pakten de wereldrecordbonus van 10.000 euro en de bonus voor het goud, 3000 euro. EINDHOVEN - Danny Koevermans heeft de situatie al eens meege maakt, al wordt hij aan de afloop ervan liever niet meer herinnerd. De aanvaller verspeelde vorig sei zoen met AZ de landstitel en ver loor in de kwartfinales van de Ue- fa Cup van Werder Bremen. Met PSV hoopt hij beide prijzen twaalf maanden later wél binnen te ha len. Fiorentina is vanavond eerst de te genstander in de kwartfinales van de Uefa Cup. Het eerste duel ein digde in 1-1. Drie dagen later speelt PSV de kampioenswedstrijd tegen FC Twente. „Het kan een mooie week worden", keek Koevermans gisteren voorzichtig vooruit. Als de Schiedammer iets geleerd heeft van de bizarre seizoenontknoping is het dat hij niet te vroeg moet jui chen. Koevermans weigerde de voorbije weken daarom het woord kampioenschap hardop uit te spre ken. Hij kan nog kwaad worden als hij terugdenkt aan de manier waarop AZ de titel weggaf „Na tuurlijk zit dat nog in mijn hoofd. Dat draag ik mijn hele leven met Trainer Sef Vergoossen van PSV denkt dat de afwezigheid van Jef ferson Farfan en Ibrahim Afellay zijn ploeg in het duel met Fioren tina niet hoeft te verzwakken. me mee, al heb ik het nu wel een plaats kunnen geven." De spits merkt deze week een groot verschil qua benadering van topwedstrijden. Hij uitte al vaker zijn ongenoegen over de mentali teit van sommige AZ-spelers in de beslissende fase. „Niet iedereen be sefte toen wat er voor het oprapen lag. Bij PSV blijft het nu rustig. Een groot verschil is ook dat we nu eerst nog een Uefa Cup-wed strijd spelen. Dat was vorig sei zoen anders. Toen hadden we een hele week ter voorbereiding op de kampioenswedstrijd." Koevermans vindt niet dat alle aan dacht nu al uit moet gaan naar zondag. „Natuurlijk zou een lands titel uniek voor me zijn, maar ik heb ook nog nooit in de halve fina les van de Uefa Cup gestaan. Ik kijk alleen naar de wedstrijd tegen Fiorentina." PSV mist tegen de Italianen Ibra him Afellay en Jefferson Farfan. Hun logische vervangers Otman Bakkal en Balazs Dzsudzsak hoe ven de ploeg niet per se te ver zwakken, stelt trainer Sef Vergoos sen. „De afwezigheid van deze twee spelers moet ons in mentaal opzicht misschien wel sterker ma ken. We moeten nu nog meer als team voetballen", aldus Vergoos sen. Hij verwacht dat Fiorentina in Eindhoven niet anders zal spelen dan in eigen stadion. „Het is een ploeg die altijd wil scoren. Het kan daarom een heel interessante wed strijd worden." door Robert-jan Friele MANCHESTER - De Nederlandse vrijeslagzwemsters hebben hun re putatie als één van de beste ploe gen ter wereld weer waargemaakt. Tijdens de eerste finaleavond van de WK kortebaan pakten ze het goud op de 4x200 vrij in een we reldrecord: 7.38,90. Inge Dekker, Femke Heemskerk, Marleen Veld huis en Ranomi Kromowidjojo waren bijna acht seconden sneller dan de Chinezen in 2002. Groot-Brittannië, de favoriet voor deze afstand, was tweede in 7.38,96., Australië derde (7.39,01).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36