Hij ziet er goed uit, voor een windvaan zomer over N57 Rechtbank vindt eis officier te hoog for boys and girls Natuurfoto's mt 140 t/m 176 Drietand van Neptunus zat al die tijd gewoon op zijn staart geprikt. Antiquariaat "Dat Narrenschip Grote collectie antieke landkaarten en prenten! DE RODE PILAREN w PZC Donderdag 10 april 2008 23 p Paul van Tilburg en Jaap Tramper met Neptunus én de drietand. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik heb hem al ge vonden", klinkt het uit het bakje dat langs de gevel van het Middel burgse stadhuis naar beneden komt. „Hij stond gewoon op zijn staart, joh." Het mysterie van de verdwenen drietand wordt plots nog mysterieuzer. Vorig jaar merkten Middelburgers voor het eerst dat de drietand, die het Neptunusbeeld bovenop de stadhuistoren altijd in zijn hand had, weg was. Speurtochten in de dakgoten hadden geen resultaat. Het ding was kwijt. En omdat Nep tunus toch toe was aan een onder houdsbeurt en de kraan toch al was gehuurd, moest er gisteren nog maar een extra zoektocht plaatsvinden. Of toch niet. Want Neptunus heeft de drietand al die tijd gewoon bij zich gehad. Omge keerd op zijn staart geprikt. „Het is een wonder", vindt Rinus Hof man van de gemeente. „Een beetje een sprookje", zegt Hans Jobse, baas van het gelijknamige loodgie- tersbedrijf. „En dat ie zo bleef zit ten... Het is mysterieus." Van dichtbij is er - op het blad goud na - weinig goddelijks aan Neptunus. Een kippenborstje, een gek hoedje. „Hij ziet er wel goed uit voor een windvaan", zegt Job- se. „We zien er nogal eens met ko gelgaten erin, vooral die van kerk torens. Ja, daar schieten ze op, ge woon met een windbuks." Op de grond voor het stadhuis wordt druk gespeculeerd. Zou er dan toch iemand naar boven ge klommen zijn om de drietand af 'Iemand heeft het gedaan. Nee, dat kan haast niet, maar dit is ook onmogelijk' te breken? Of is de drietand met een precisiewindvlaag bij toeval op de staart van de zeegod geland? „Je zou haast verwachten dat ie mand naar boven is gegaan", vindt Jobse. „Nee, dat kan haast niet, maar dit kan ook bijna niet. Dit is onmogelijk. Hoe meer je erover na denkt; iemand moet het gedaan hebben." Maar hoe dan? Klimmen tot de top van de toren -langs de 'ui'- is praktisch onmogelijk. Een ladder er tegenaan zetten ook. Ei genlijk is Neptunus alleen bereik baar met een kraan. En dan ook nog enkel met een kraan van mini maal een meter of zeventig. Zelfs dat doet omstanders bene den op de Markt griezelen. Jaap Tramper en Paul van Tilburg van het loodgietersbedrijf zitten er niet mee om aan een draadje in een bakje door de lucht te zweven. „Het is even wennen", gniffelt Van Tilburg. „Maar het is allemaal uit voerig getest en bovenin heb je er helemaal geen erg in." zie filmpje op www.pzc.nl Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige Vlissinger een gevangenis straf van achttien maanden opge legd, waarvan zes maanden voor waardelijk. Tegen de man was twee weken ge leden door het Openbaar Ministe rie nog dertig maanden, waarvan een half jaar voorwaardelijk, geëist. De Vlissinger werd verdacht be trokken te zijn geweest bij de drugshandel van zijn 43-jarige Mid delburgse vriendin. Die vrouw zou vanuit de woning van een 63-jarige Middelburger drugs heb ben verkocht. Ook zou ze hard drugs hebben verhandeld in de ge bruikersruimte van het HKPD in Vlissingen. De Vlissinger, zelf niet (meer) ver slaafd, zorgde ervoor dat zijn vrien din -als zij daarom vroeg- van co caïne werd voorzien. Daarbij lette hij erop dat ze niet teveel kreeg, zo betoogde twee weken zijn raads man nog. Dat deed hij om te voor komen dat ze te veel in een keer zou krijgen, waardoor ze onbe perkt zou gaan gebruiken. De offi cier van justitie vond daar niets so ciaals aan en eiste tegen de man een flinke gevangenisstraf. De vriendin van de Vlissinger en de Middelburger zijn al eerder voor hun aandeel in deze zaak door de rechtbank veroordeeld. worden vervangen door rotondes, blijven her en der gevaarlijke krui singen, oversteekplaatsen, en erf- aansluitingen bestaan. Al evenmin is een afdoende scheiding voor zien van (vracht)auto-, landbouw- en fietsverkeer. De dorpsraad van Vrouwenpolder heeft zich nooit uit willen spreken voor of tegen de nieuwe weg. Maar waarschuwt nu eensgezind: „Het wordt een levensgevaarlijke situatie". De Veerse Ondernemers Federa tie, wel fervent voorstander van de nieuwe weg, eist dat de gemeente de minister tot de orde roept. Die moet zich houden aan de oor spronkelijke afspraken: een volle dig nieuwe N57, inclusief land schappelijke inpassing en dorpsver- ffaaiïng. Want beloofd is beloofd. De Kamer van Koophandel be schouwt het als een voldongen feit dat de minister zijn afspraken schendt. Maar maant Veere wel zelf een 'redelijke' duit in het zakje te doen, om de minister alsnog vrijgevend te stemmen. Aanwo- nenden bestoken Veere met soort gelijke pleidooien. Behalve aanwo- nende Joep Veroessen van de Serooskerkse molen en woordvoer der van Platform N57, dat zich na mens duizenden inwoners tot aan de Raad van State tegen de nieuwe weg verzet. Hij pleit voor aanpak van de bestaande weg, scheiding van snel en langzaam verkeer, fiets- tunnels, een afgeschermde mid denberm en een verbod voor door gaand vrachtverkeer. SINT-MAARTENSDIJK - Henk Zweers en Liesbeth van Vliet uit Dirks- land (Goeree-Overflakkee) expose ren tot 6 juli hun natuurfoto's in Scaldis Naturalis in Sint-Maartens dijk. Openingstijden: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en in de meiva kantie elke werkdag. puBTORB tjunaujjmw umtra wunma* www.dataarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118-674141/06-28146967 Open: do. t/m za. o protest o o'neill o billabong^* o rip-curl o quiksilvfr - «SBC üsaiseW SILIDYN® GELBALSEM: EINDELIJK ECHT SOEPEL BEWEGEN! Silidyn® Gelbalsem is speciaal ontwikkeld om de weke delen van het bewegings apparaat, zenuwuiteinden, de spieren, de plaats waar pezen aanhechten aan het r* gewricht, gewrichtsbanden, bindweefsel en het kraakbeen, gezond te houden. Silidyn® gelbalsem is een revolutionaire, effectieve en veelzijdige formule voor uitwendige toepassingen. Deze formule met bio- actief silicium is 100% huid opneembaar en werkt zo goed dat hier wel gesproken mag worden van een regelrechte doorbraak! Drogisterij Kruiderij Ook verkrijgbaar in 25 ml. druppels. Lange Delft 121 Middelburg (0118) 639905 Walstraat 91 Vlissingen (0118) 430250 Lornbardstraat 6 Goes (0113) 250515 www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25