,A --.r: PZC Wethouders maken 'doorstart' déDRVKKERY 21 Lichaam duiker blijft spoorloos WALCHEREN 30 en 31 23 College Vlissingen wil doorpakken op beleid van zijn voorgangers. m IIIIHIHWi II11 M Voicemail Brasseriemenu met Frank van Rijn Eten in Zeeland Donderdag 10 april 2008 Amir Vahidi: 'Zingen is pure spierkracht' Drietand Neptunus boven water Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Waar begin je toch aan, vroegen velen de nieuwe wet houders van Vlissingen. Maar dat 'helse karwei' valt reuze mee. Ei genlijk was het vorige college hele maal niet zo slecht bezig, vinden de bestuurders. „Dat ingezette be leid, daar pakken wij op door. Noem het een doorstart." Veel van de mooie beloftes die gis termiddag bij de officiële presenta tie van de kadernota zijn gemaakt, zijn al eerder uitgesproken in het Vlissingse stadhuis. Een krachtige woonvisie, een nóg mooiere boule vard, stadspromotie, betere dienst verlening naar burgers, eindelijk die Kenniswerf en een gezonde fi nanciële organisatie. Tot dusver is daar nog weinig van terechtgeko men. Maar nu gaat het écht gebeu ren, klinkt het weer. „Het vorige college heeft al veel in gang gezet en dat zetten wij voort. Er is al evenwicht tussen mensen, middelen en ambities", zegt wet houder Jacques Suurmond. „Er is alleen gebrek aan vertrouwen, structuur en euro's. En wij gaan er voor zorgen dat dat goedkomt." Ook met de sportvelden komt het goed. Want de heroverweging van de Sportboulevard wil niet zeggen dat Vlissingen haar sportclubs in de steek laat. „Alleen, wij betwijfe len of het verstandig is met huizen bouw, waar je eenmalig aan ver dient, iets te financieren waar je la ter nog lasten van hebt. En in Vlis- De nieuwe wethouders van Vlis singen willen dat hun burgers net zoveel vertrouwen in de stad hebben als zijzelf. Ze weten wel dat zij daaraan moeten werken. singen wordt al zoveel gebouwd", zegt wethouder Frans Prins. „Daar denken wij over na. Die sportac commodaties komen er toch wel. Maar dat kan ook ergens anders." De kaasschaaf die het vorige colle ge over de begroting had gehaald, legt dit college terug in de keuken la. Suurmond prijst de daadkracht van zijn voorgangers, „maar zoiets moet je maar één keer doen, heb ik geleerd. Anders wordt het wel heel pijnlijk. Dan maar minder in vesteren. Goed voor de begroting, de schulden en de organisatie. Wij kiezen nu sowieso voor oude za ken in plaats van nieuwe, zoals rio lering en wegenonderhoud. Die blijven nog wel eens liggen." De spa ook, want voor de Kennis- werf bestaan alleen nog plannen. Maar er komt een projectorganisa tie voor dat project en het Schelde- kwartier, zegt Prins. „Twee fte-ers gaan die kar trekken. Geloof me, er gaat vanalles gebeuren. Dan kan Vlissingen eindelijk dat negatieve imago van zich afschudden." Prins was er zelf ook door beïn vloed. Hij dacht in een failliete en desolate stad terecht te komen. „Maar het is hier geweldig!" pagina 22: Sportboulevard is een lo pend project VLISSINGEN - „Laat ik zeggen, het was een euh... tja euh... Zoveel is er niet... Nou nee, daar kan ik je trouwens maar beter niks over vertellen." Geen woord willen Vlissingse raadsleden kwijt over de geheime commissievergadering, gistera vond, over de tegemoetkoming aan winkeliers die schade hebben geleden door de bouw van De Fonteyne. En wethouder Rob van Dooren was niet bereikbaar. Voor Harrie van Hal van de winke liersvereniging ook al twee dagen niet, dus die zet zijn advocaat aan het werk. Het kort geding tegen de gemeente Vlissingen gaat er komen. „Reken daar maar op." Om de gemeente duide lijk te maken hoe ernstig hun situatie is, hebben winkeliers protestposters op hun ramen geplakt. Het stapeltje van vijftig was zo op. Zelfs de groot winkelketens doen mee, al hebben die de posters binnen, in de zaak, gehangen, foto Lex de Meester ANNA JACOBAPOLDER - Na vier da gen zoeken is het lichaam van de Belgische duiker die zondag ver mist raakte bij Anna Jacobapolder, nog altijd niet gevonden. De zoek actie wordt vandaag voortgezet. Gisteren is weer tot zonsonder gang gezocht. „De weersomstan digheden zijn nu nog ideaal en dat buiten we uit", zegt Ed Kraszewski van het KLPD. Volgens hem wordt per dag bekeken of het nog zin heeft verder te zoeken. Vooralsnog is dat het geval. Het slachtoffer kwam zondag niet meer boven na een duik in het Zijpe. Tip? redactie@pzc.nl Hij zou het zelf onmiddellijk toe geven, die man uit Kloetinge. Hij werkt te vaak en te hard, is te weinig thuis en loopt daardoor zijn beide kinderen vaker mis dan hem lief is. Die twee zijn de ijver van hun vader soms ook beu, zoals on langs, toen hij na een weer eens uitgelopen afspraak een voice mail van zijn oudste zoon van zes op zijn mobiele telefoon aan trof. „Hallo papa. Hoe gaat het met jouWaar ben je nu? Ik vind het niet leuk dat je niet thuis bent, want we willen nu gaan eten. Kom je snel? Doei! Groetjes van Julius." Zelden klonk een vermaning ont roerender. Markt 51 Middelburg T0118886886 vanmiddag om een Staatslot te kopen! Trekking 10 april Alles kan vanavond vanaf 17.30 uur soep van rode ui, couscous en witte chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 donderdag 10 april 19.00 uur m.m.v. Eduard Roelofs Fietstocht door Georgië maandag 14 april 14.30 uur presentatie door Jan Bartelsman kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23