Mosselhuiswerk ministerie moet over O AutoTrack.nl Wilders 1 Wilders 2 Wilders 3 PZC Donderdag 10 april 2008 13 „Het is woensdagochtend 10 over 10. De telefoon gaat. Aan de lijn Maurice de Hond. Of ik na het de bet over Fitna Wilders geloofde, de regering, of wellicht had ik geen mening. Van de eerste schrik bekomen zei ik tegen De Hond: zo éénvoudig ligt dit toch niet. Neen mijnheer, u moet niet nadenken, enkel de vraag beantwoorden. Ja, maar mijnheer De Hond, stelt u zich ééns voor dat de regering ge rotzooid heeft, dan hebben we cri sis. En trouwens, was het aanko men met dit bewijs wel nodig, had de vraag van Wilders om excu ses gewoonweg geweigerd. Mijn heer, geeft u nu alstublieft ant woord, van de driehonderd men sen die ik heb gepolst, zijn er hon derd die menen denken dat de re gering liegt. Oh, mijnheer De Hond, hebt u die mensen ook ge vraagd waarom men dat denkt? Nee, daar gaat het toch niet om, zegt u nu alstublieft ja, nee of geen mening. Mijnheer De Hond, dat is het nu juist, ik heb wel een mening, maar daar bent u waarschijnlijk niet in geïnteresseerd. Hoe kan een simpe le burger, staand op grote afstand aan de zijlijn, nu bepalen of de re gering liegt? Of is er iets heel anders aan de hand? Zoek dat ééns uit, mijnheer De Hond. De hoorn werd neerge legd. Peter Stroo Hooghstraat 18, Aardenburg Na het 'Wildersdebat' verklaarde minister Rouvoet dat de regering bezorgd en verontrust is, omdat uit de opiniepeilingen blijkt dat een groot deel van de bevolking twijfelt aan de geloofwaardigheid van de regering. Geen wonder! Het gedrag van overheidsdienaren veroorzaakt dit zelf Premier Bal kenende heeft het kort geding over de faketoespraak in het week blad Opinio verloren. Het was al belachelijk dat hij dit aanspande. Maar het is nog niet ge noeg. Balkenende laat nu de landsadvocaat een bodemprocedu re beginnen. Deze minister-presi dent gaat dus voor zo'n futiliteit ons belastinggeld en de tijd van de rechterlijke macht hiervoor mis bruiken. Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg Samen zijn Rita Verdonk en Geert Wilders volgens de opiniepeilin gen goed voor zo'n 30 tot 40 ze tels. De vraag is waardoor dit succes nu wordt gevoed? Niet door een glan zend program wat zeker niet bij het electoraat bekend is. Eerder doet de gedachte zich voor dat de geloofwaardigheid van de gevestig de partijen almaar verder wegzakt. Het gevoel van onbehagen wordt dus door de dame en heer in kwes tie alleen maar geactiveerd met po pulistisch gepraat. Zakken wij af naar het niveau van denken wat op zijn minst een relatie legt met het denken van voor 1940? Het geeft geen pas allochtonen aan te wijzen als de oorzaak van onbehagen. De overheden laten het volk steeds verder van zich af glijden! De luchtbellen Verdonk en Wil ders zullen hierin geen verande ring aan kunnen brengen. Ed Blom Grevelingenhout 141, Bruinisse TE CAST Lutz Jacobi Is Tweede Kamerlid voor de PvdA, Ad Koppejan is Tweede Kamerlid voor het CDA Met de vernietiging van de vergun ning voor de mosselzaadvisserij heeft de Raad van State de discus sie over mosselzaadvisserij op de Waddenzee op scherp gezet. De rechter stelde de natuurbe schermingsorganisaties in het ge lijk. Er zou onvoldoende weten schappelijk bewijs zijn dat de na tuur van permanent onder water staande zandbanken niet aangetast wordt door deze vorm van visserij. Zeeuwse mosselvissers zijn voor het vangen van mosselzaad en het kweken van mossels nog steeds in grote mate afhankelijk van de Waddenzee. Deze uitspraak van de rechter kan op termijn het ein de betekenen van een belangrijk deel van de mosselsector (meer dan 3500 arbeidsplaatsen). Een ty pisch Nederlands, of beter gezegd Zeeuws cultuurproduct dreigt tel oor te gaan. Voor ons als Tweede Kamerleden is dit onaanvaardbaar. In de debat ten in de Tweede Kamer en in ge zamenlijke moties hebben het CDA en de PvdA zich er daarom voor uitgesproken dat de mossel vissers ook in de toekomst moeten kunnen blijven vissen in de Wad denzee. Onze moties krijgen nog een extra dimensie omdat wij volksvertegen woordigers zijn uit Zeeland en Friesland. Daarmee wordt nog eens onderstreept dat het niet de Friezen zijn die moeite hebben dat de Zeeuwen vissen op hun Friese Waddenzee. Dat wij schouder aan schouder staan voor zowel natuur behoud van de Waddenzee als het voortbestaan van de mosselvisserij op de Waddenzee. Om deze twee belangen meer met elkaar te vere nigen, zijn wij ook voorstander van innovaties die een duurzame visserij mogelijk maken. Zoals het gebruik maken van mosselzaad- vanginstallaties (nazi's). Maar wil de mosselsector daarin kunnen in vesteren, dan zal de overheid ook geschikte fysieke ruimte beschik baar moeten stellen voor het plaat- 'Schouder aan schouder voor natuurbehoud en voort bestaan van mosselvisserij" sen van deze installaties. Alleen mooie woorden zijn niet voldoen de, er zullen ook houdbare ver gunningen afgegeven moeten wor den. In deze discussie staat niet alleen de toekomst van de mosselsector op het spel, maar ook de geloof waardigheid van de politiek. Er zijn immers in het kader van het beleidsbesluit Ruimte voor een Zilte Oogst door regering en parlement harde toezeggingen gedaan aan de mosselsector. Vanuit sommige hoe ken van de natuurbeschermingsor ganisaties en de Partij voor de Die ren wordt nu gezegd, 'koop die mosselvissers maar uit, geef ze maar financiële compensatie'. Op deze wijze is immers ook een ein de gemaakt aan de mechanische kokkelvisserij op de Waddenzee. Wij zijn voor behoud van de mos selsector! Daarom staat voor ons praten over financiële compensa tie gelijk met de handdoek in de ring gooien; je neerleggen bij een afbouw van de mosselsector. Wij vinden dat het ministerie van LNV haar huiswerk beter moet doen door haast te maken met het formuleren van de instandhou dingsdoelstellingen, het aanwij zingsbesluit en het opstellen van het beheerplan voor de Wadden zee. Dan kunnen zowel de ruimte voor de mosselvisserij als de na- tuuropgaven worden vastgelegd en kunnen er juridisch houdbare vergunningen voor mosselvisserij worden afgegeven. In perfecte staat van onderhoud. Sommige mensen denken bij een onderhoudsbeurt eerder aan zichzelf dan aan hun auto. Vraag daarom bij aankoop van een occasion altijd naar de onderhoudsboekjes. Dan krijg je inzicht in wat je koopt. De betrouwbaarste check. AutoTrack

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13