Meningen ffijHusqvarna WMO-gelden Crisis Waterschap Afrikaanse bankjes 3 Peiling Duiken Energiebedrijven Minicamping Hulpbisschop Treinen Treinen 2 Mosselcultuur 13 Mosselcultuur 14 profiteer van de voorjaars acties op www.husqvarna-actie.nl 12 I Donderdag 10 april 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Met verbazing heb ik het stuk gele zen over de nieuwe aanbesteding van de WMO-gelden. Geld, be doeld om mensen met een beper king te helpen een zo normaal mo gelijk leven te leiden. Elke periode duurt een paar jaar en dan wordt er opnieuw bekeken of een andere instelling het goedkoper kan. Of het nodig is weet niemand, het geld is, meen ik, niet geoormerkt. Soms is er geld ook over. En nu zou er dan een enquête geweest zijn over de tevredenheid van de klanten (PZC, 04-04). Die negatief uitviel voor Jeremiasse. Ik heb die vragenlijst niet gehad. Wat mij be vreemdt is dat die niet-geziene en quête nü opeens verschijnt. Op het moment dat er een rechtszaak loopt tegen Jeremiasse. Zo zet je de toon! En dat steekt: er werken daar mensen die dit niet verdie nen. Hardwerkenden met hart voor de zaak. En die worden over één kam geschoren. Jarenlang heb je die mensen over de vloer, je bent eraan gewend, en zij aan jou. En dan nu weer een ander in je huis. Benieuwd of ik de aangekon digde nieuwe enquête wél krijg! Peter Bruijnooge Rietkraag 37, Vlissingen Er is niets nieuws onder de zon. Dit hoorde ik als kind heel vaak ntemoren. Ik groeide op in een re delijk gelovige omgeving, maar bui ten het zingen van Psalmen leerde ik ook het Horst Wessellied zin gen, Die Fahne hoch! Die Reihen fest geschlossen! SA marschiert. Hieraan moest ik denken toen ik het artikel over Rita Verdonk las. Toen waren het de Joden die 'Van alles de schuld waren', en nu zijn het de moslims. Ook toen werd er steun ontvangen van kapitalisten die met hun geld geen raad wis ten. Toen had men net een crisis achter de rug en nu dreigt er een. De enige krant die aanwezig mocht zijn bij de bijeenkomst van Trots op Nederland is 'De Tele graaf een krant die na WOII een verschijningsverbod kreeg. Opval lend is dat deze krant nog steeds populair is bij oud NSB-ers, oud-SS en SA-leden. Moet ik mw. Rita Verdonk nu gaan steunen? Het antwoord daarop is nee. Mocht Rita ooit aan de macht ko men verhuis ik op oudere leeftijd nog liever naar een buitenland. Nico van Duijn Esdoorstraat 32, Oost-Souburg Leuk dat de PZC (08-04) zoveel aandacht besteedt aan de campag ne om meer vrouwen in het be stuur van het waterschap te krij gen. Maar er staan toch een paar dingen in die niet kloppen. Sophie van 't Westeinde is Gezworene (lid van het DB) en ontvangt daar voor een redelijk salaris. Zij moet er ook veel voor doen. De overige 3 vrouwen, wij komen inderdaad allemaal uit Goes, zijn Hoofdinge land (lid van het Algemeen Be stuur) en ontvangen een beschei den presentiegeld. De tijdsbeste ding is afhankelijk van de onder werpen en ook van je eigen belang stelling, maar zoals bij elke be stuurstaak kost het tijd en inspan ning. Maar vrouwen, als je mee wilt praten over een van de belang rijkste onderwerpen, stel je dan kandidaat. Voor het geld hoefje het beslist niet doen, dan kun je beter een krantenwijkje nemen. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes De Afrikaanse bankjes die in Goes zouden moeten komen, zijn na tuurlijk goed bedoeld (PZC t en 3 april). Maar ik ben het roerend eens met deze laatste twee brieven schrijvers. Afrikaanse bankjes, als ze werkelijk uit Afrika komen, zijn ze geen lang leven beschoren. In dit vochtige klimaat zijn ze na twee jaar al verrot, zo niet, dan zijn ze van 'fout hout', en worden ze waarschijnlijk gestolen. En als ze hier op een kunstzinnige ma nier zijn vervaardigd, dan zijn het design bankjes, en hebben ze wei nig comfort. Waarom niet gewoon Nederlandse bankjes in een Neder lands park? Waarom kunstbank jes, en geen degelijk, Nederlands product, waar je met plezier naar kijkt en op kan zitten? Het is wel fijn als de wethouder van cultuur erop let, dat die bankjes, dat met het geld van de inwoners van Goes betaald wordt en dat die in woners er ook plezier aan kunnen beleven. En wat de prijs betreft, die zal dan ook wel wat voordeli ger uitkomen. Het geld kan dan misschien voor echte cultuur ge bruikt worden. Bijvoorbeeld voor het museum. J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke De Christen-Democraat Koppejan verdedigt zich als een leeuw tegen over de opiniepeiling dat zes van de tien Zeeuwen geen vertrouwen in de landelijke politiek heeft (PZC 8/4). „Als de provincie in stemt met een maand zonder spoor, of de ziekenhuizen willen verdere samenwerking, kunnen wij dat niet zomaar overrulen." Alsof we niet snappen dat een spoor moet worden onderhouden. Maar wat hij wél kon overrulen, deed hij ook niet. Zo produceerde hij bij de ontpoldering een fop speen, een slappe motie met minis teriële inkt geschreven, waarbij de CDA-minister haar buit fluitend binnenhaalde. De Nationale Om budsman beticht de overheid van hufterigheid. Balkenende laakt dit enig betrouwbare én voor de bur gers broodnodige instituut en noemt het 'overdreven'. Verder lig gen de CDA-aantekeningen onder vuur tegenover de lezing van een Kamerlid. Maar was het niet de christen-democraat Donner die de notulen ongeoorloofd 'bijstelde'? Kom op, zeg, steek de hand in ei gen boezem! Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Het is een kwestie van mentaliteit. Als Nederlandse duikers boven wa ter komen vragen ze 'wat heb je ge zien'. Als een Belg bovenkomt gaat het vaak: 'hoe diep ben je ge weest'. Komt waarschijnlijk voort uit het oude opleidingssysteem Ne- los van de Belgische Brandweer waar een beetje machocultuur heerste. De heer van der Plas doet daar ook geen goed aan met zijn ondoordachte opmerking dat 35 meter in de Oosterschelde niet diep maar normaal is (PZC 8 april). Op 35 meter diepte zit je al snel in decompressie tijd. Je moet dan bij de opstijging pauzes inlas sen op diverse dieptes. Bovendien gaat je lucht er op deze diepte veel sneller doorheen. Jammer is het commentaar van de PZC. Per jaar vinden er in Zeeland ongeveer een miljoen duiken plaats. Een onge val is nog steeds een kwestie van een paar op een miljoen. Triest maar geen enkele reden om op te roepen tot beperkende maatrege len. En bovendien als iemand on derwater een hartaanval krijgt er daardoor komt te overlijden is het een duikongeval. Als iemand op het voetbalveld hetzelfde lot treft is het dan een voetbalongeval? Henk Jobse Prs. Kennedylaan 31 Middelburg Energiebedrijven bieden pakket ten aan van 4-20 zonnepanelen. In stallatie van 8 panelen bedraagt globaal 8500-9000 euro. Nuon schat opbrengst, incl. subsidie, be sparing en teruglevering op 575 eu ro per jaar. 10-jarige financiering door middel van tweede hypo theek (4,5-5%) levert kleine winst of gelijk spel. Huurders draaien 'rood' bij een financiering over 10 jaar (7-8,5%). Het break-even point, gekoppeld aan bestaand ver bruik, blijft voor de consument een gok. Geen gok voor Delta, die risicoloze winst maakt bij levering en financiering. Daarom hameren energiebedrijven op het CO2 pro bleem en rekent Nuon zelfs uit, dat u 20 virtuele bomen plant. Re sumerend: zonne-energie is bij fi nanciering niet kostendekkend voor huurders en huiseigenaren, die niet direct 9.000 euro beschik baar hebben. Virtuele bomen ten spijt. Wel interessant voor nieuw- bouwers en mensen met een spaar rekening. Het zou mooi zijn als Delta de bereikbaarheid van zon ne-energie in de toekomst niet klasse-gebonden maakt. Want we betalen allemaal mee aan de subsi diëring ervan. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Al 10 jaar wordt er een mini-oor- log gevoerd tussen de maatschap Poppe-Dekker en de buurman de heer H. Vader in Meliskerke. De heer Vader heeft zich de sluiting van de minicamping als doel ge steld met als belangrijkste reden de overlast die hij hier persoonlijk van zou ondervinden. Met zijn aanvalswapens lanceert hij voort durend nieuwe rechtszaken. De honderden bladzijden dossier wor den periodiek 'gezeefd' op onjuist geplaatste komma's en punten die weer stof opleveren voor weer een nieuwe rechtszaak. De letter van de wet wordt in het extreme ge zocht en de geest van de wet, waar het om gaat, is nergens meer te be kennen. Dat hiermee de bewuste ondernemers in voortdurende on zekerheid leven en onder grote psychische druk, doet er blijkbaar niet toe. Opzienbarend is de gela tenheid waarmee de overheden hier op reageren, proces op proces wordt gevoerd, gemeente Veere is er bij betrokken, justitie, land bouworganisaties. Politiek doe iets. Hier worden mensen psy chisch kapot gemaakt. Pas de wet aan dat dit soort misbruik van ons systeem gestopt kan worden. I. Matthijsse Rapenburgweg 12, Meliskerke De hulpbisschop van Roermond raadt jongeren aan minder vlees te eten (PZC, 3 april). Dat zou hun seksuele verlangens verminderen, wat al eeuwen blijkbaar een doel van de kerk is. Een veel belangrij ker doel zou zijn de agressiviteit te verminderen. Misschien kan de voedseldeskundige hulpbisschop hierover enkele dieet-tips geven? S.P. van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Bus vervangend vervoer voor de treinen. Het verloopt allemaal goed en de NS en Gedeputeerde Staten zijn blij. Ze hebben zelfs kie keboe gespeeld door stiekem mee te reizen en te kijken of het wel in orde was. Nou dat was het hoor. Alleen vergeten ze iets te zeggen of te vermelden. Namelijk met dank aan al die buschauffeurs die dit eentonige werk even opknap pen. Maar helaas geen erkenning krijgen voor hetgeen ze doen. Op geen enkel station is service voor de buschauffeur. In Bergen op Zoom heb je een stationsrestaura tie, maar deze gaat om 20.00 uur al dicht. Denk daar maar eens aan als lastige passagiers een touring car volledig hebben uitgewoond. Ach, wat rotzooi, laat maar liggen in de bus; afgekloofde boterham men, klokhuizen gepropt in asbak ken en een grote mond tegen de chauffeurs. Bij de NS zegt men dan: bedankt chauffeurs. J. Meijer W. de Withstraat 55, Terneuzen Alle begin is moeilijk. Het eerste weekend zonder trein Vlissin- gen-Bergen op Zoom gaf nogal wat problemen. Er was wel een bus, maar geen trein in Bergen op Zoom. Dus wachten op een koud open perron. Medewerkers van NS konden ook geen inlichtingen geven, maar we kregen wel een fol der. Daar zat een bon in om het tweede klassekaartje om te wisse len in een eerste klasse kaartje én ook nog drie kortingsbonnen voor een film, museum en natuurpark. Leek heel aantrekkelijk, totdat we de achterkant bekeken. Kaartjes geldig tot 31 december 2007. Joyce Marks Bisschopstraat 21a, Rotterdam. Onder de cynische kop 'Mosselvis sers, zaai mossels, geen verdeeld heid' (is niet het probleem dat mosselvissers geen kans krijgen om mossels te zaaien?), plegen Henkjan Kievit van Staatsbosbe heer en Juun de Boer van Natuur monumenten een staaltje ge schiedvervalsing, dat niet onweer sproken mag blijven. Zij stellen dat het gezamenlijk optrekken van de natuurorganisaties en de schelpdie rensector er voor zorgde dat wij nu een open Oosterschelde heb ben. Het is verleidelijk om jezelf achteraf tot held uit te roepen die ooit schouder aan schouder met de mosselvissers streed voor een open Oosterschelde, maar als oud-lid van de Actiegroep Ooster schelde Open weet ik dat ze pron ken met andermans veren. De na- tuurclubs, georganiseerd in het Zeeuws Coördinatie Orgaan voor Natuur- en Landschapsbescher ming, waren afwezig bij het ge vecht om de open Oosterschelde. Zeeuws Landschap, vogelbescher mers en Staatsbosbeheer hebben onze acties niet gesteund, laat staan dat ze er aan meededen. Als het aan de natuurbeweging had ge legen dan was de Oosterschelde nu niet dat stukje 'Europese topna- tuur' geweest waar ze nu zo be zorgd over doet. Kees Slager(lid Eerste Kamer SP) Schelphoekseweg 1, Poortvliet Helaas twee tegenstrijdige berich ten in uw krant. In de Te Gast van Henkjan Kievit en Juun de Boer (Staatsbosbeheer en Natuurmonu menten) staat: 'Samen zoeken naar mosselvangst die de natuur niet aantast is constructiever. Daar zijn twee partijen voor nodig. De natuurbeschermers zijn daar toe bereid'. Nee dus, want op pagina 1 staat 'Milieuclubs zien niets in PZC-debat'. Zijn de milieuclubs laf? Ja, en ook arrogant als ze niet willen praten met de mosselvis sers en niet willen proberen een oplossingen te vinden op welke manier dan ook. We moeten er sa men iets aan doen, maar dat gaat niet door bij elk geschil naar de rechter te stappen en eindeloze procedures te voeren terwijl er een bedrijfssector naar de bliksem gaat. In alle redelijkheid moet een symbiose toch mogelijk zijn. Vis sers zijn er altijd geweest, natuur beschermers sinds kort. Natuurlijk doen die nuttig werk, maar soms schieten ze hun doel voorbij en werken ze als stoorzenders. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene bij Rider 13C€ 3999,- duurzame stalen tractoren bij R147S 3-in-1 maaier 599,- Ga voor de spectaculaire voorjaars aanbiedingen en het adres van een geautoriseerde Husqvarna dealer bij u in de buurt naar de speciale website: www.husqvarna-actie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12