Winkels Sluis sluiten nooit Waterschap begint aan fietspad Reuzenhoek Gemeentes verlengen convenant Taxatieverslag ligt door 'foutje' op straat Onderzoek is geen ontslag AANBIEDING Gimbrère Waterschap Karla Peijs ook op de bres voor de zondagopenstelling. JASSEN, JACKS, VESTEN, PUILOVERS, BLAZERS Partijen blijven vrijplaatsen aanpakken tot evaluatie project. Bekendmaking indienen verzoek tot registratie aanduiding belangengroepering 2008 WOZ-waarde woningen voor iedereen in te zien door lek op website. Zeeuws - Vloanderen Z PZC Woensdag 9 april 2008 25 door René Hoonhorst SLUIS - 'Sluis sluit nooit' en 'Sluis ne ferme jamais' provoceert de nieuwe folder van Sluis toeristen stad nadrukkelijk in twee talen. Voorzitter Hans Enkelaar van de Stichting Sluis Promotie maakte gisteren duidelijk dat de midden standers van Sluis desnoods 'bur gerlijk ongehoorzaam zijn' om vast te houden aan een eeuw tradi tie om de winkels op zondag open te zetten. Enkelaar riep dat bij de presentatie van het nieuwe Sluis Magazine op de vierde horeca- beurs in Sluis. De openingsplechtigheid van de beurs liet dik een half uur op zich wachten, omdat commissaris van de koningin Karla Peijs niet weg kon bij het wekelijks overleg met de gedeputeerden. De aanwezigen vergaven haar graag, toen ze aan kondigde dat ze de Sluise zondag openstelling als een opdracht be schouwt. Peijs voegde eraan toe dat ze er 'geen ogenblik aan twij felt' dat ze het samen met wethou der Maria le Roy in Den Haag voor elkaar krijgt dat Sluis zeven dagen per week open blijft. Dat Prins Dingemanse presenteert de gefrituurde mossel als concurrent van bitterbal en vlammetje, foto Peter Nicolai het centrum een toeristische attrac tie is, dé voorwaarde om winkels op zondag open te houden, had ze zelfbij het binnenrijden van Sluis gezien. „In Middelburg was niets te doen in de stad, maar hier zaten de terrassen vol." De commissaris was ook onder de indruk van de 'hartverwarmende' samenwerking van Sluis met de Zwinsteden Knokke, Damme en Brugge aan de andere kant van de grens. Het aantal uitgezette nordic walking routes is dit jaar verdubbeld en de golfbanen van Oostburg, Knokke, Damme en De Haan zetten een grensoverschrijdende samenwer king op touw. TERNEUZEN - Landmeters en ande re medewerkers van het water schap Zeeuws-Vlaanderen zijn gis teren begonnen met voorbereiden de werkzaamheden voor de aanleg van het fietspad Terneuzen-Reu- zenhoek. Bij de verkeersactie van de PZC, vorig jaar november, rolde een fietspad aan de Reuzenhoekse- dijk uit de bus als zeer wenselijk. Alleen maatregelen bij de Stations- brug in Middelburg en een verbre ding van de N6i scoorden hoger. De actie was voor Gedeputeerde Staten aanleiding om 350.000 euro beschikbaar te stellen voor het fietspad langs de gevaarlijke dijk weg. Ook het waterschap trok er geld voor uit. De Terneuzense ver keerswethouder Co van Schaik vindt het prima dat schap en pro vincie in de beurs tasten, maar meent dat het pad niet echt nodig is. Volgens hem is met beter toe zicht op het naleven van de snel heid en een verkeerssluis de ver keersveiligheid meer gediend. Het schap begint overigens pas in 2010 met de aanleg. Eerst moet de grond aangekocht worden. MIDDELBURG - Dat het regionaal kerkbestuur een officieel onder zoek naar dommee Klaas Hendrik- se is begonnen, wil niet per defini tie zeggen dat hij ook uit zijn ambt wordt gezegd. Dat zegt woordvoerder Paul Hollaar van de Protestantse Kerken in Nederland (PKN). Het onderzoek kan volgens de PKN worden ingesteld 'als een predikant zo predikt dat deze de fundamenten van de kerk aantast'. DIVERSE MIDDELBURG www.gimbreremode.com TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten stemmen in met het voorstel om het zoge noemde convenant Vrijplaatsen wat langer door te laten lopen. Eerst moet het convenant worden geëvalueerd voordat definitief over het lot ervan wordt besloten. De Zeeuwse gemeenten tekenden in 2005 samen met de Belasting dienst, politie en het Openbaar Mi nisterie een convenant waarin ze aangeven vrijplaatsen aan te pak ken. Het gaat om die plaatsen waar, al dan niet oogluikend, de bestuurlijke, fiscale en strafrechte-:;- lijke regels worden overtreden, zo-: als woonwagencentra, illegale casi no's, belwinkels, coffeeshops en de prostitutie. In het Zeeuwse valt het overigens wel mee met het aantal vrijplaat sen. waterschaps verkiezingen door Luc Oggel GOES - SaBeWa (Samenwerking Belastingen en Waardebepaling, een samenwerkingsverband van de gemeenten Goes, Borsele, Ka- pelle en Tholen) heeft gisteren in allerijl haar website aangepast. Een bezoeker had ontdekt dat via een 'achterdeur' het WOZ-taxatiever- slag van elke woning in die ge meenten was in te zien, ondanks een privacygarantie. SaBeWa spreekt van een 'foutje'. SaBeWa is een zelfstandige over heidsorganisatie en voert de hef fing en invordering van lokale be lastingen en de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) uit. Via de website www.sabewa.nl kunnen huizenbezitters in één van de vier gemeenten een taxatieverslag van hun woning opvragen. Daarvoor moeten behalve de postcode en het huisnummer ook een so- fi-nummer en geboortedatum wor den ingevuld. 'Wij beschermen graag uw privacy door onbevoeg den geen toegang te geven tot uw gegevens', belooft SaBeWa op de website. Via een omweg was - tot gisteren - de WOZ-informatie echter wél ge woon voor iedereen te raadplegen, ontdekte een inwoner van Elle- woutsdijk per toeval. Hij wil niet met zijn naam in de krant, omdat hij een beroepschrift heeft lopen tegen de WOZ-taxatie van zijn wo ning. Dennis de Meulmeester van SaBe Wa reageerde verrast op het 'lek'. „Dit is natuurlijk niet de bedoe ling." Gistermiddag bleek de website al te zijn aangepast. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen zoekt nieuwe bestuurders. Iets voor u? Van 13 tot en met 25 november 2008 vinden de waterschapsverkiezingen plaats. Nieuw bij de waterschapsverkiezingen is het lijstenstelsel. Bij vorige verkiezingen kon u zich nog op persoonlijke titel kandidaat stellen. Dat is nu niet meer mogelijk. Verenigingen met volledige rechtsbevoegdheid en stichtingen die belang hebben bij de taken van het waterschap kunnen zich laten registreren als belangengroepering en vervolgens een kandidatenlijst indienen. Bent u geïnteresseerd om mee te beslissen over water in het gebied? Dan is als eerste dus de registratie van een belangengroepering nodig. Dat kan vanaf heden tot en met 4 augustus 2008. Een geregistreerde belangengroepering kan tot 16 september een kandidatenlijst opstellen. Om mee te doen aan de verkiezingen, moet deze kandidatenlijst op de dag van kandidaatstelling (16 september) worden ingediend. Kijk voor meer informatie over de waterschapsverkiezingen en het indienen van een lijst op www.wszv.nl. Informatie over de registratie en de benodigde formulieren zijn te verkrijgen bij Caroline van Gaalen-Nieuwdorp, tel.nr. (0115) 641151 of cvg@wszv.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59