0 0° naar 115 miljoen 'Stop geld voor vage hulp aan werkloze' pzc: mm Wilde zwijnen bij Kamperland WinSt Delta Stijgt Kerk in actie tegen dominee Hendrikse Vermiste duiker nog spoorloos Beurtschippers ontrukt aan de vergetelheid 30 en 31 Kamer valt over betalen van 'zweeftherapie' voor re-integratie. Provincie en gemeenten krijgen de helft uitgekeerd als dividend. Intocht olympisch vuur Parijs ontaardt in chaos Veel zon Dinsdag 8 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 83 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 PARIJS - Tot vier keer toe moest de olympische fakkel in Parijs gisteren 'preventief worden gedoofd. Het par cours werd ingekort en de politie verrichtte tientallen arrestaties. Van een sportfeest was net als zondag in Londen geen sprake. Er was in Parijs ongeveer driedui zend man politie op de been om de 28 kilometer lange tocht te beschermen. De politie zette traangas in en voerde een betoger weg die water over de fakkel pro beerde te gooien. foto Patrick Kovarik/AP pagina 10 en 11: estafetteloop met hindernissen door Marijn Kramp DEN HAAG - Langdurig werklozen mogen niet meer naar een alterna tieve therapie waarvan de werking niet is bewezen. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Dat bemiddelingsorganisatie UWV deze mensen ondanks eer dere kritiek toch doorstuurt naar kwakzalvers, vindt het parlement onverteerbaar. CDA, WD en SP vinden het onac ceptabel dat een deel van de twee miljard euro die jaarlijks aan re-in tegratie van werklozen wordt uit gegeven, terechtkomt bij energie therapeuten, auralezers en andere alternatieve beroepsbeoefenaars. Vorig jaar nam de Tweede Kamer al aanstoot aan het doorverwijzen van werklozen naar tarotkaartleg gers. Het UWV heeft zijn beleid echter niet gewijzigd. „Re-integratie is niet bedoeld voor de zelfontplooiing van werklozen. Therapie is geen staatszaak", rea geert de liberaal Atzo Nicolai. Het CDA vindt dat de eigen minis ter, Piet Hein Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, het UWV de duimschroeven moet aandraaien. „Kwakzalverij moet uit de re-integratie worden verban nen", zegt Kamerlid Eddy van Hijum. Paul Ulenbelt van de SP noemt al ternatieve behandeling symbolisch voor de problemen met de re-inte- gratie. Hij pleit voor een parlemen taire enquête om uit te zoeken waar de miljarden aan zijn be steed. De Kamer vindt het onaccepta bel dat een deel van de twee mil jard euro voor re-integratie van werklozen terechtkomt bij 'vage' alternatieve therapeuten. door David Duijnmayer KAMPERLAND - De vier wilde zwij nen die rondzwerven in het bos bij camping de Schotsman in Kam perland, zijn daar vrijwel zeker uit gezet. Volgens boswachter Piet de Keuning gaat het om 'tamme wil de zwijnen', die waarschijnlijk zijn opgegroeid bij mensen. „Wande laars konden vrij dichtbij komen, dus ze zijn niet erg schuw." De zwijnen zijn twee weken gele den voor het eerst gezien door wandelaars. Het gaat om twee vol wassen beesten en twee biggetjes. Sindsdien hebben diverse wande laars en campinggasten de dieren zien lopen. Zelfheeft de boswach ter ze nog niet gezien, maar hij is wel hun sporen tegengekomen. Volgens De Keuning zijn er nooit eerder wilde zwijnen in Zeeland gesignaleerd. De beesten kunnen niet in het bos, een waardevol bo tanisch gebied, blijven. Staatsbos beheer is van plan ze op een dier vriendelijke wijze te vangen, door ze met voedsel een paardentrailer in te lokken. De Keuning begint deze week met het voeren van de dieren. Als de zwijnen gevangen worden, gaan ze naar een particu lier, die heeft: aangegeven ze in zijn wei kwijt te kunnen. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta heeft vorig jaar een nettowinst ge boekt van 115 miljoen euro. In 2006 was dat 169 miljoen euro. Dat kwam door een eenmalige be- lastingbate van 62 miljoen. Alle bedrijfsonderdelen maken winst, al blijft winststijging uit bij het netwerkbedrijf en waterbedrijf Evides. Dat komt volgens Delta doordat beide bedrijven werken met door de overheid gereguleer de tarieven. Van de winst keert Delta 57 mil joen euro uit aan de aandeelhou ders (provincie Zeeland en ge meenten). Het overige geld ge bruikt het energiebedrijf om ver der te kunnen groeien en te inves teren, aldus Peter Boerma, direc teur van Delta. MIDDELBURG - Het bestuur van de PKN-kerken op Walcheren is een procedure begonnen die ertoe kan leiden dat dominee Klaas Hendrik- se uit zijn ambt wordt gezet. Hendrikse is vrijzinnig predikant in Middelburg en Zierikzee. Zijn boek Geloven in een God die niet be staat baarde in het afgelopen na jaar veel opzien. regio Zeeland: actie tegen Klaas Hendrikse ANNA JACOBAPOLDER - De zoek tocht naar de vermiste Belgische duiker heeft gisteren niets opgele verd. Waterpolitie en marine heb ben hun zoekactie tegen het val len van de avond gestaakt. „Als het donker wordt heeft het weinig zin om door te gaan. Ook omdat we ervan uit kunnen gaan dat de man niet meer leeft", aldus de poli tie. Zondagochtend kwam de 35-ja rige man uit Viersele niet meer bo ven water na een duik in het Zij- pe, tussen de Anna Jacoba- en de Bruinissepolder. pagina 2 en 3: tweede duikdode in één week maakt tongen los pagina 3: commentaar Alternatieve therapie bij re-inte- gratie is weggegooid geld Rijk moet 50 procent vrouwelijke bestuurders in waterschap verplich ten eens 20% oneens 9HHHH 80% aantal reacties: 427 Zeeland: 2 en 3, 21 t/m27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Agenda: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1