Mugabe wil tweede ronde forceren O ■HjglBgg MIlll'lllflITIflIfil'll Frankrijk klaar voor aanval op piraten Ken de 9 signalen. Meisjes gewond na gassnuiven Verkiezingseuforie bij oppositie Zimbabwe slaat om in angst. Parijs geeft voorkeur aan onderhandelen over gekaapt schip. Olympische vlam verhit Londen I I Hoe eerder kanker wordt hoe groter de PZC Maandag 7 april 2008 9 door onze correspondente Nona Eveleens NAIROBI - De Zimbabwaanse presi dent Robert Mugabe leek een paar dagen geleden nog politiek versla gen. Maar nu lijkt hij weer aller minst bereid met pensioen te gaan. De euforie over de goede re sultaten van de oppositie bij de verkiezingen van 29 maart zijn om geslagen in vrees voor geweld. Mugabe's regeringspartij Zanu-PF heeft de kiescommissie gevraagd om hertelling van de stemmen voor de presidentsverkiezingen. De officiële uitslag is weliswaar nog niet bekend, maar volgens Za nu-PF vonden er onregelmatighe den plaats. „Dat is letterlijk en figuurlijk com plete waanzin", reageert Tendai Bi- ti, woordvoerder van de oppositie partij MDC. „Mugabe is 84. Hij be zit niet meer de energie en de crea tiviteit die wij hebben. Hij moet gaan." Volgens onofficiële cijfers heeft op positieleider Morgan Tsvangirai ge wonnen, maar behaalde hij niet de vereiste absolute meerderheid (vijftig procent van de stemmen plus één). Daardoor is een tweede ronde nodig tussen Tsvangirai en Mugabe die als tweede eindigde. Grondwettelijk moet de tweede ronde binnen drie weken plaats vinden. In diplomatieke kringen President Mugabe's partij Za nu-PF eist hertelling van de stem men voor de presidentsverkiezin gen in Zimbabwe. De oppositie is bang voor geweld. wordt echter gevreesd dat Mugabe de kiescommissie dwingt de stem busgang pas over drie maanden te houden zodat hij in de tussentijd met repressie en intimidatie zijn zege alsnog zeker stelt. „Mugabe bereidt oorlog voor tegen de bevol king, maar we laten ons niet inti mideren", waarschuwde Tsvangi rai. Een voorproefje van Mugabe's inti midatietactiek kregen de Zimbab- wanen dit weekeinde. Een groep zogenoemde oorlogsveteranen, een soort privémilitie van Muga be, marcheerde zaterdag door de straten van de hoofdstad Harare in een vertoon van macht. In de pro vincie Masvingo belegerde een an dere groep kortstondig enkele van de weinige boerderijen die nog in handen zijn van blanken. Na een vergadering van de top van Zanu-PF maakte die partij be kend zestien parlementszetels aan te vechten die de oppositie heeft gewonnen. Volgens Zanu-PF heeft de oppositie enkele leden van de kiescommissie omkocht om te frauderen. De verkiezingen lever den de oppositie een meerderheid op. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - De Franse minister van De fensie Hervé Morin overweegt met geweld een einde te maken aan de kaping van een Franse drie master voor de kust van Somalië. Parijs wil evenwel liever onderhan delen en zegt dat de veiligheid van de opvarenden voorop staat. Het cruiseschip Le Ponant kwam vrijdag in de Golf van Aden in han den van piraten, waarschijnlijk So- maliërs. Tot nu toe heeft de Franse marine nog geen contact weten te leggen met de kapers. Vermoede lijk zijn ze op weg naar de autono me regio Puntland. Morin ver wacht dat de piraten willen onder handelen als ze aan land zijn. Vori ge maand kwam de zeskoppige be manning van een Russisch schip vrij na betaling van een half mil joen euro. Le Ponant wordt gevolgd door een Frans marineschip en een helikop ter. Aan boord van het luxe zeil jacht bevinden zich geen passa giers, maar wel dertig bemannings leden, onder wie 22 Fransen. Het Nederlandse fregat Hr.Ms. Evert- sen is afgelopen week begonnen aan een missie om voedseltrans- porten in het door piraten geteis terde gebied te beschermen. DURBUY - Vijf meisjes in het Bel gische stadje Durbuy hebben brandwonden opgelopen nadat ze gas hadden gesnoven. De meisjes (in de leeftijd van der tien tot zeventien jaar) hadden gas gesnoven om high te worden. Het gas ontplofte en de meisjes raak ten gewond aan hun gezicht en borststreek. Enkele weken geleden raakten in Andenne ook al vier tienermeisjes gewond toen ze aanstekergas sno ven en tegelijkertijd een sigaret op staken. LONDEN - De politie arresteert een pro-Tibet de- spelen in Peking werd door atleten en beroemd- en London Bridge gebracht. Langs de route ston- monstrant langs de route die het Olympisch vuur heden van de Wembley Arena langs de 02 Do- den veel mensen die demonstreerden tegen het zaterdag door Londen aflegde. Het vuur voor de me, China Town, Trafalgar Square, het parlement Chinese optreden in Tibet. foto tan Walton/EPA slikklacht'èn BJ wSÊm Blijvende heesheid of hoest Plekje op de huid Gewichtsverlies Piasklachten Knobbeltje Daarom is het be Zaadbal klachten Onrustige moedervlekken Stoelgangklachten KWF KANKER BESTRIJDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9