in eigen hand Ultra-langeafstandsloper Verdonck is klasse apart in SSP Sluitingsprijs Zaamslag is na half dozijn treffers verzekerd van een periodetitel Koploper tweede klasse heeft geen kind aan slap Serooskerke: 2-0. SSV'65 degradeert voor tweede keer op rij GPC pakt punt tegen koploper Heerjansdam Voor Zeeuws-Vlaamse deelnemers rest alleen strijd om tweede plaats. Loof en De Pooter bezorgen Spui zege Reserves Hoek moeten titelfeest uitstellen Cadzand geeft winst alsnog uit handen Terneuzense Boys 2 terug in eerste klasse Uitblinkende aanvaller Peter Dieleman maakt er drie tegen Zwaluwe. ZPZC Maandag 7 april 2008 29 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dankzij twee vrijwel identieke doelpunten kwam Ter- neuzense Boys zaterdag weer een stap dichter bij de titel. Zonder te imponeren zette de koploper het vooraf lastig ingeschatte Seroosker ke eenvoudig met 2-0 opzij. Over twee weken, in het uitduel met laagvlieger Zwaluwe, kan de ploeg van Leendert Geelhoed het kam pioenschap al veiligstellen. Terneuzense Boys moet dan wel hopen op een misstap van Zaam- slag. De enig overgebleven concur rent heeft slechts drie punten min der en gaat op 19 april op bezoek bij Nieuwdorp, dat nog op een pe- riodetitel aast. Wanneer zowel Ter neuzense Boys als Zaamslag over twee weken wint komt het op de laatste speeldag aan. De Terneuze- naren ontvangen dan Nieuwdorp, terwijl Zaamslag het thuis op neemt tegen Dinteloord. „Ook na vandaag hebben we alles nog in eigen hand", zei Tim Faas- sen. De aanvoerder leidde zaterdag de verdediging en zag dat zijn ploeg nauwelijks in de problemen kwam. Voor de bezoekende trai ner was dat gegeven uitermate te leurstellend. „Terneuzense Boys speelde niet groots, maar wij stel den er ook wel erg weinig tegen over", erkende Alexander van Keu len. „Zij zaten er kort op en speel den met veel pressie. Na het eigen doelpunt dat wij maakten zag je ons wegzakken. Dat viel me zwaar tegen." De openingstreffer kwam na twin tig minuten op naam van Willem Jan Schoe. De verdediger kopte de bal met een snoekduik ongelukkig maar prachtig achter zijn eigen doelman. Terneuzense Boys kreeg daarmee de vroege openingstreffer in de schoot geworpen. Het twee- Terneuzense Boys ruikt de titel in de tweede klasse. Twee wed strijden voor het einde blijft de voorsprong op concurrent Zaam slag drie punten. de doelpunt, amper zes minuten later, was een kopie van de eerste, al kwam die wél op naam van een Terneuzenaar. Een knappe actie van Robert Rijnberg werd gevolg door een dito voorzet. Ruud Hoo- gesteger tikte met rechts beheerst binnen: 2-0. Vanaf dat moment controleerde Terneuzense Boys het duel, gaf het nauwelijks een kans weg en ver zuimde het om de score in de slot fase verder op te voeren. Tim Faas- sen: „Het moet er vanaf de kant be hoorlijk sober hebben uitgezien. Toch hebben wij voor deze twee de klasse een heel goede ploeg. Maar als we kampioen worden kunnen we denk ik niet met deze selectie de eerste klasse in. Dan krijgen we het heel moeilijk." Faassen speelde vorig seizoen nog bij buurman Terneuzen maar weet wel hoe het seizoen van Ter neuzense Boys toen is verlopen. „We willen niets anders dan kam pioen worden. Maar iedereen bij deze club heeft vorig seizoen kun nen zien hoe het er in de eerste klasse aan toegaat. Bij promotie moeten er zeker drie goede voet ballers bij komen, willen we niet opnieuw meteen degraderen. Veel spelers van buitenaf halen past niet echt bij Terneuzense Boys, dat weet ik. Maar in een seizoen zoals vorig jaar, heeft echt nie mand zin." Karakteristiek Terneuzense Boys-Seroosker- ke 2-0 (2-0). 20. Willem Jan Schoe 1-0 (eigen doelpunt), 26. Ruud Hoogesteger 2-0. Scheidsrechter: A.J.A. Simonse (Heinkenszand). Aantal toe schouwers: 150. Met nog twee duels voor de boeg heeft Terneuzense Boys drie punten voorsprong op Zaamslag. Terneuzense Boys gaat over twee weken op bezoek bij Zwa luwe en sluit de competitie thuis af tegen Nieuwdorp. Zaamslag speelt nog uit tegen Nieuwdorp en thuis tegen Din teloord. AALST - Na een 5-1-nederlaag bij Roda Boys/Bommelerwaard is SSV'65 gedegradeerd uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Vo rig seizoen degradeerde de ploeg uit Goes ook al uit de hoofdklasse. SSV'65 werkte hard, maar was machteloos. Nadat de thuisploeg een 2-o-voorsprong had genomen, scoorde Danny Magito pal voor rust de 2-1. Na de rust liep Roda Boys eenvoudig uit naar 5-1. VLISSINGEN - GPC Vlissingen pakte op de valreep een punt in de thuis wedstrijd tegen koploper Heerjans dam: 1-1. Twintig minuten voor tijd bracht Indomar Valentijn de Zuid-Hollanders aan de leiding. GPC-trainer Edwin Kriens gooide vervolgens alles op de aanval en dat resulteerde drie minuten voor tijd in de gelijkmaker van Erik de Ruijter: 1-1. door Wim de Vos WESTDORPE - Met verbazing, maar ook met bewondering zagen ze hem langs komen. Philip Ver- donck, een ultra-langeafstandslo- per uit het Belgische Beveren- Waas, kwam zaterdag in Westdor- pe kort na de start van de SSP Slui- tingsprijs met grote passen en in hoog tempo vanuit de achter grond in één ruk naar de leiding lo pen. „Dat was machtig om te zien. Die lange benen, dat hoge tempo. Het was voor ons niet bij te be nen", verzuchtte Sepp Vermeulen, die als tweede finishte achter Ver- donck. De hoofdrol in de polders rond Westdorpe mocht dan zijn wegge legd voor Philip Verdonck; de SPUI - Zaterdag-vierdeklasser Spui was op eigen veld te sterk voor Borssele: 2-1. Via een kopbal van Erik Loof kwam Spui op voor sprong. De thuisclub bleef de bete re ploeg en Jelmer de Pooter zorg de in de 35e minuut voor 2-0. Kort voor de pauze scoorde Dave Iya- nya de aansluitingstreffer. Na rust kreeg Borssele enkele grote kansen op de gelijkmaker, maar tot scoren kwam de ploeg niet meer. HOEK - De reserves van Hoek moes ten alle festiviteiten rond het kam pioenschap in de hoofdklasse met een week uitstellen, omdat het duel van concurrent WGZ 2 werd afgelast. Hoek 2 won zelf wel ruim van LRC 2: 4-1. Sander de Haas, Ni co Langendoen en Gert-Jan Hame link zorgden voor rust voor 3-0. Marco Doens nam in de tweede helft de 4-0 voor zijn rekening. mooiste en spannendste strijd werd geleverd door een Zeeuws- Vlaams duo. Sepp Vermeulen uit Koewacht en Tonny Lauret uit Zaamslag liepen mee voorin toen Verdonck erin slaagde het comple te peloton op achterstand te zet ten. „Hij was gewoon veel te sterk voor de rest. We hebben daarna samen gelopen, goed samengewerkt en uiteindelijk om de tweede plaats gestreden", becommentarieerde Lauret het verloop van de Slui- tingsprijs om het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium, een loop over bijna vijftien kilometer. Even over woog Vermeulen om niet samen met zijn streekgenoot om de twee- De Belg Philip Verdonck is in de SSP Sluitingsprijs in Westdorpe veel te sterk voor de rest van het deelnemersveld. Sepp Vermeu len eindigt op de tweede plaats. CADZAND - Cadzand pakte zater dag in het duel met Hoedekensker- ke een punt: 2-2. Niels Otte bracht de bezoekers na 25 minuten spe len aan de leiding. Meteen na rust boog Cadzand die achterstand ech ter razendsnel om in een voor sprong. Angelo Martlé en Philip Keijmel zorgden voor 2-1. Speler/trainer Ronald Zuijdwegt bezorgde Hoedekenskerke vervol gens toch nog een punt: 2-2. TERNEUZEN - Voor de reserves van Terneuzense Boys is degradatie naar de reserve eerste klasse een feit. De ploeg van trainer Jaap Pij- pelink kon op eigen veld welis waar Sliedrecht 2 op 1-1 houden, maar dat was onvoldoende om in het restant van de competitie de concurrentie nog te kunnen ach terhalen. Tim Louwiesse zorgde in de 69e minuut voor de 1-1. de plaats te vechten maar om de strijd met Verdonck aan te gaan. „Toen hij langs kwam heb ik er even aan gedacht te proberen met hem mee te gaan. Maar toen ik hem snel bij ons weg zag lopen heb ik dat idee maar meteen over boord gegooid. Achteraf ben ik daar blij om. Ik denk dat het me had opgebroken." Vermeulen zag wel dat de sterke Verdonck uiteindelijk niet verder uitliep. De twee Zeeuws- Vlamin gen slaagden er echter ook niet in dichterbij te komen. Sepp Vermeu len bleek uiteindelijk meer inhoud te hebben dan Lauret. Met nog iets meer dan twee kilometer voor de boeg versnelde de Koewachtenaar. „En dat kon ik niet meer beant woorden. Ik moest Sepp laten gaan maar ben tevreden met de derde plaats", zei Lauret nog. Bij de vrouwen was de Belgische Andrea Vermote de snelste. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het kostte wat reken werk, maar uiteindelijk sprak Zaamslag-trainer Rinus Zegers in de bestuurskamer het verlossende woord. „We zijn zeker van een pe riodetitel." Zelf won Zaamslag za terdag na een demonstratiepartij met overtuigende 6-1-cijfers van degradatiekandidaat Zwaluwe, ter wijl Nieuwdorp (5-2 winst tegen Oostkapelle) met een punt voor sprong de stand van de derde-pe- riodetitel aanvoert. Nieuwdorp kan Zaamslag nog van de tweede plaats in de tweede klas se E verdringen, maar dan moeten de Bevelanders in de resterende duels wel winnen van Zaamslag (thuis) en Terneuzense Boys (uit). v V f - .- - rfti i i »is „Mocht Nieuwdorp zes punten ha len dan winnen ze ook de derde- periodetitel. Dat betekent dat wij bij een kampioenschap van Ter neuzense Boys hun periodetitel overnemen. Nieuwdorp kan dus scherprechter in de titelstrijd wor den", meende Zegers. Bij Zaamslag keerde Joris Radema kers na een schorsing terug in de basis. Het zorgde voor meer even wicht in het elftal, dat wellicht het beste voetbal in de tweede klasse speelt. Het team kende geen zwak ke plekken en achterin werd geen kans weggegeven. De opkomende Tommy Tissink gaf de aanval im pulsen, Rademakers en Alfaro Pen- tury controleerden het spel en de beweeglijke Mario de Fouw creëer de ruimte voor de behendige Ugur Kahveci en de altijd aanspeelbare Jordy Bakker. Voorin was Peter Dieleman een plaag voor de Brabantse verdedi ging. De uitblinker, die deze com petitie voor het eerst in één duel drie goals maakte, hoopt nog op een misstap van Terneuzense Boys. „Je kunt die ploeg vergelij ken met PSV. Ze spelen niet altijd even goed, maar winnen wel." Dieleman kon zich niet herinne ren wanneer hij eerder twee keer met het hoofd had gescoord. Aan de openingstreffer ging een vloeiende combinatie met Kahveci en de sterk spelende Tissink voor af De afgemeten voorzet van de verdediger werd aan de eerste paal door Dieleman fraai ingekopt: 1-0. Kort daarop werd een inzet van de aanvaller van de doellijn gehaald, maar twee minuten later verleng de Dieleman met het hoofd een vrije trap van Bakker: 2-0. Zwalu we drong na rust even aan, zonder tot echte kansen te komen. Daar na nam Zaamslag de wedstrijd vol ledig in handen. De onnavolgbare Kahveci zorgde op fraaie wijze voor 3-0. Rademakers, opnieuw Dieleman en Bakker zorgden daar na voor het halve dozijn treffers. Tussendoor kon alleen Niels van der Stelt tegen scoren: 6-1. Zaamslag-Zwaluwe 6-1 (2-0). 19. Peter Dieleman 1-0, 22. Peter Dieleman 2-0, 63. Ugur Kahveci 3-0, 66. Joris Radema kers 4-0, 71. Peter Dieleman 5-0, 78. Niels van der Stelt 5-1, 89. Jordy Bakker 6-1. Scheidsrechter: W. Peijnenburg (Box tel). Gele kaart: Gerben Schram (Zaam slag), Ronnie Koreman, Terry Schonk, Rick van der Stelt, Joey Geerlings (allen Zwaluwe). Aantal toeschouwers: 200. Jordy Bakker heeft zich vrijgespeeld en neemt het doel van Zwaluwe onder vuur. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73