Sport maar wint wel Hoofdplaat houdt de competitie spannend Steen moet zeven goals slikken en Clinge zelfs nog eentje meer Zeeuws-Vlaamse ploeg blijft door nipte zege bovenin meedraaien. RCS nog volop in race voor kampioenschap Terneuzense Boys B1 onderuit tegen Virtus Vlissingen verslaat concurrent Zierikzee en is nu heel dicht bij titel. Terneuzen A1 verliest ook van Baronie Eindelijk overwinning D-pupillen Terneuzen A-junioren van HVV'24 verslaan Roosendaal Zaamslag wil graag het ritme vasthouden Vier ploegen strijden om kampioenschap in de vijfde klasse A. Z PZC Maandag 7 april 2008 27 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om mini maal een plaats in de nacompeti- tie deed Terneuzen gisteren voor treffelijke zaken in de thuiswed strijd tegen RCD. De ploeg van trainer Ardian Lekaj speelde geen beste wedstrijd maar won na een ï-i-ruststand wel met 4-3. Lekaj wilde zich na afloop in elk geval nog niet rijk rekenen. „We proberen de eerstkomende twee wedstrijden nog zo goed mogelijk door te komen", zei hij. „Daarna zien we wel waar we staan." De vorm die Terneuzen tegen RCD, de nummer laatst van de ranglijst, etaleerde bleef echter ver verwijderd van de vorm die nodig is om te promoveren. De Zeeuws- Vlamingen konden tegen de hek kensluiter weliswaar teruggkijken op een vliegende start (na amper 63 seconden spelen opende Sinan Coban de score al op aangeven van Jonathan Constancia), maar daarna zakte het spelpeil met de minuut. De verlammende werking die de snelle openingstreffer op Terneu zen had leidde tot veelvuldig bal verlies en een slordige opbouw. „We wonnen op het middenveld in de eerste helft geen duel meer", gaf Lekaj na afloop toe. „In feite zijn we geen moment meer in de wedstrijd geweest." Het was ook aan de gemakzuchti ge houding van de thuisclub te danken dat RCD, dat al sinds 28 ok tober niet meer gewonnen had, steeds dreigender kon worden. Zo kon het ook gebeuren dat de be zoekers de stand in de 37e minuut weer recht konden trekken. Omar Zenzen ging gewillig naar de grond in een duel met Roel Alber- ti, waarna Louis Laros van elf me- 1*^ Zondag-tweedeklasser Terneu- zen speelt geen beste wedstrijd tegen hekkensluiter RCD. Na een 1-1-ruststand wint de ploeg van Ardian Lekaj nipt met 4-3. ter raakschoot: 1-1. Die ontwikke ling verplichtte Lekaj in de rust tot ingrijpen. Fabian Wilson en Roel Alberti werden geslachtofferd en vervangen door Niels Burm en Ro bin Dekker. Met een vertimmerd middenveld kon Terneuzen de wedstrijd daarna aanvankelijk naar zijn hand zetten. Met drie treffers in een tijdsbestek van elf minuten (eerst scoorde Si nan Coban na een fraaie aanval via Eric-Jan Naudts en daarna was Jonathan Constancia zijn directe tegenstander tweemaal te snel af) leek een grote zege ook in de maak. Opnieuw echter liet Terneu zen zich in slaap sussen. Na een omhaal van Louis Laros kopte invaller Remi de Groot de stand in de 64e minuut naar 4-2 en tien minuten later kwam Laros in een één-tegen-éénduel met keeper Dennis Wondergem als winnaar tevoorschijn: 4-3. Omdat Jarno Waebeke intussen ge wisseld was voor Mika Nicolajczyk en Eric-Jan Naudts zich vanwege een enkelblessure slechts huppe lend kon voortbewegen kwam Ter neuzen zowaar nog in zwaar weer terecht. Twee minuten voor tijd was RCD zelfs nog dichtbij de ge lijkmaker. De kopbal van Remi de Groot ging echter over. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Ver paalden uit Rucphen kwam uitein delijk als geroepen. Terneuzen-RCD Terneuzen-RCD 4-3 (1-1). 2. Sinan Coban 1-0, 37. Louis Laros 1-1 (strafschop), 53. Si nan Coban 2-1, 56. Jonathan Constancia 3-1, 64. Jonathan Constancia 4-1, 67. Remi de Groot 4-2, 77. Louis Laros 4-3. Scheidsrechter: J.M.E.M. Ver- paaien (Rucphen). Gele kaart: Ronald Musteling en Jeroen Hoogendoorn (bei den RCD). Aantal toeschouwers: 175. Terneuzen heeft nog twee duels voor de boeg: uit tegen Oosterhout (20 april) en thuis tegen RCS (27 april). MADE - Dankzij een 2-0-overwin- ning op het veld van Madese Boys is RCS nog volop in de race voor het kampioenschap in de tweede klasse. De doelpunten tegen de Brabantse opponent kwamen op naam van Rudley St. Jago en Hous- sein Bouzambou. Koploper RCS, dat volgende week de inhaalwed strijd bij EBOH in Dordrecht speelt, heeft nu net als Dongen 35 punten uit 19 wedstrijden. TERNEUZEN - In de strijd om de der de plaats leden de B-junioren van Terneuzense Boys zaterdag een kostbare nederlaag in de uitwed strijd tegen Virtus Bi. In Zevenber gen werd het 2-0, met als belang rijkste consequentie dat beide teams van plaats wisselden. De Zeeuws-Vlamingen incasseerden in de eerste tien minuten al twee tegentreffers en kwamen die tegen slag daarna niet meer te boven. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Behalve in de topper tussen Vlissingen en Zierikzee, die in 4-0 eindigde, werd er ook in de andere duels in de derde klasse A flink op los gescoord. Goes deklas seerde Clinge (8-1), Zeelandia Mid delburg haalde uit tegen Steen (7-1) en Walcheren is na de 1-6 op eigen veld tegen Dosko nu alleen officieel nog niet gedegradeerd. Goes-Clinge 8-1: De thuisploeg was veel sterker en halverwege de eerste helft stond het dan ook al 3-0 door een echte hattrick van Padden van de Water. Hierna was het Niels Paardekooper die drie maal raakschoot, waarvan de laat- TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen moesten zaterdag op nieuw genoegen nemen met een nederlaag. Op eigen veld verloor de ploeg van trainer Jan Pleunis met 1-2 van degradatiekandidaat Baronie At. De bezoekers namen in de eerste helft een o-2-voorsprong, waarna Bobby Adriaens voor een 1-2-rust- stand zorgde. In de tweede helft bleven verdere doelpunten uit. MADE - Voor de D-pupillen van Terneuzen kwam zaterdag een eind aan een reeks nederlagen in de uitwedstrijd tegen Madese Boys Dt. In Made werd het na een 0-5-ruststand 0-6. Richairo Henri- quez was alleen al goed voor vier treffers. Eén doelpunt kwam op naam van een Madese Boys-speler. In de tweede helft bepaalde Rail- lison Cristina na een mooie solo de eindstand op 0-6. ste kort na rust: 6-0. Nog voordat er een uur was gespeeld brachten zowel Van de Water als Paardekoo per hun totaal van die middag op vier treffers: 8-0. Thomas Leegwa ter zorgde nog voor 8-1. Zeelandia Middelburg-Steen 7-1: Ondanks een snel openingsdoel punt van Jerfey Booy (0-1) duurde het toch even voordat de thuis ploeg goed op gang kwam. Alber to Conde Morgado zorgde met twee treffers voor 3-0. Kort na rust kwam Steen met tien man te staan na de tweede gele kaart van Peter de Bot, maar toch scoorde Dennis Buijs tegen: 3-1. De Middel- Clinge (8-1-verlies tegen Goes) en Steen (7-1-nederlaag tegen Zeelandia Middelburg) leveren wanprestaties. Vlissingen heeft de titel echter bijna binnen. ROOSENDAAL - De kans op lijfsbe houd is niet al te groot meer, maar de A-junioren van HW'24 willen zich kennelijk niet zonder slag of stoot bij degradatie neerleggen. De ploeg van Geert-Jan Mechelink ver raste zaterdag in elk geval met een 1-2-zege in de uitwedstrijd tegen Roosendaal At. Sjoerd Carnpen- hout opende in de eerste helft de score, Ruben Gelderland zorgde na rust voor drie punten. ZAAMSLAG - Zaterdag-tweedeklas- ser Zaamslag speelt deze week twee oefenduels. Morgen op het veld van hoofdklasser Hoek en vrij dag op eigen veld tegen zondag derdeklasser Steen. Beide duels be ginnen om 19.30 uur. Zaamslag hoopt met die twee oefenwedstrij den het ritme vast te houden. De ploeg is met Terneuzense Boys in de strijd om het kampioenschap in de tweede klasse verwikkeld. burgers bleven echter beter en lie pen via treffers van Freerk Koel- ma, Jeffrey van de Velde (2x) en Jerfey Booy uit naar 7-1. Vlissingen-Zierikzee 4-0: Vlissin gen mocht tegen Zierikzee van ge luk spreken dat het niet op achter stand kwam. Mathijs Hage en Freek Torensma hadden grote mo gelijkheden in de beginfase. Via Peter de Jong, die een vrije trap verzilverde, kwam Vlissingen ver volgens op 1-0. Pas in de slotfase nam Vlissingen verder afstand via Joey van de Zweep (2x) en Abuba- kar Kourouman. Als Vlissingen zondag de inhaalwedstrijd tegen Clinge wint, is het kampioenschap een feit. Walcheren-Dosko 1-6 (0-1). Joeri Malin- ka 0-1, Michael Mehmet 0-2, 0-3, Jeroen Alleman 0-4, Mourad Bobouh 1-4, Mi chael Mehmet 1-5, Darryl de Rijke 1-6. Ruben Thomaes van Hoofdplaat raakt geblesseerd na een duel met IJzendij- ke-verdediger Joël van Overloop (rechts). foto Peter Nicolai HOOFDPLAAT - IJzendijke liet gister middag een prachtkans liggen om alvast een voorschot te nemen op het kampioenschap in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Henk Ottens ver loor de derby tegen Hoofdplaat met 1-0. De twee andere titelkandi daten Oostburg en Sluiskil kwa men in een onderling duel niet verder dan 1-1. Hoofdplaat-IJzendijke 1-0: Pascal Pijcke 1-0. Voor IJzendijke kwam door de ne derlaag in Hoofdplaat een einde aan een ongeslagen reeks van veer tien duels. De thuisploeg had in de eerste helft en ook meteen na rust het betere van het spel. Hoofd plaat kwam na 37 minuten op voorsprong via een vrije trap van Pascal Pijcke. IJzendijke drong in de slotfase nog wel aan, maar slaag de er niet in de gelijkmaker op het bord te krijgen. Met nog vier duels te gaan heeft Hoofdplaat nu drie punten achterstand op koploper IJ zendijke. Oostburg-Sluiskil 1-1 (1-0): Peter van de Linde 1-0, Ferdi Kabal 1-1. In een spannend duel hielden bei de ploegen elkaar in de eerste helft in evenwicht. Oostburg slaagde er in om na een kwartier via een fraaie aanval te scoren. De thuis ploeg ging in de tweede helft op IJzendijke, Sluiskil, Oostburg en Hoofdplaat strijden om de titel in de vijfde klasse zoek naar de 2-0, maar zag Sluiskil uit een counter gelijkmaken. Terhole-Vogelwaarde 0-7 (0-0): Arno Wauters 0-1, Artjan Lambert 0-2, Arno Wauters 0-3, 0-4, 0-5 en 0-6, Mark Broek hoven 0-7. Terhole kon het tot de zeventigste minuut goed bijbenen. Toen sloeg Vogelwaarde toe en zakte de orga nisatie bij de thuisploeg als een kaartenhuis ineen. Binnen zes mi nuten stond het 0-4. Graauw-Groede 2-2 (1-1): Edward Kips 1-0, Sven Verploeg 1-1, Marcel Vael 2-1, Bram Verkruijsse 2-2. Een terechte uitslag van twee teams die elkaar nauwelijks iets toegaven. Wel was het voor de thuisploeg zuur dat de gelijkmaker in de 89e minuut viel. Philippine-SDO'63 5-0 (2-0): Stephan Epskamp 1-0, Timmy Goossens 2-0, 3-0, Pascal Wedage 4-0, Timo de Bock 5-0. Een sterke start leverde Philippine een 2-o-voorsprong op. Toen na rust de 3-0 viel was het gebeurd met SDO'63. Schoondijke-Corn Boys 0-2 (0-1): Ma rio Bogaert 0-1, Martijn Marcelis 0-2. In de eerste helft was Corn Boys beter, na rust waren de rollen om gedraaid. De doelman van Corn Boys hield zijn ploeg op de been. Daarnaast werd de thuisploeg bij 0-1 een strafschop onthouden. Volharding-Sluis 3-3 (2-3): Robin van Hal 0-1John Sommeijer 1 -1Wesley Claerhoudt 1-2, Yaghine Dehbi 1-3, John Sommeijer 2-3, Danny Slootweg 3-3. Een beter Sluis leek de wedstrijd op zak te hebben toen het 1-3 werd. Net voor rust kreeg de thuis ploeg aansluiting, om er in de tweede helft met flink wat inzet nog een gelijkspel uit te slepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71