Streep door seizoen van Hoek Diederik Hiensch werpt de handdoek Spierballenvoetbal van Nunspeet is ploeg te machtig. Kloetinge is na verlies tegen GVW (1-3) nagenoeg gedegradeerd. Z PZC Maandag 7 april 2008 25 door Jan Dagevos NUNSPEET - Bij Hoek vlogen vorige week donderdag de vonken ervan af op de training. Trainer Willem Leushuis genoot van zijn ploeg en wist dat het goed zat voor het duel met Nunspeet. Het bleek een mis vatting, want twee dagen later ont brak plots het heilige vuur bij Hoek. Het gevolg was een t-o-ne- derlaag. Door het verlies kon er zaterdag min of meer een streep door het seizoen worden gehaald. Vier wed strijden voor het einde is de der- de-periodetitel volledig uit zicht en moet Hoek hopen dat een plaats bij de eerste zes nog een ticket voor de KNVB-beker ople vert. „Laten we van deze wedstrijd leren en hem vervolgens snel ver geten", stelde Leushuis naderhand vast. De oefenmeester zal zijn spelers de komende dagen in elk geval voorhouden dat resultaten uit het verleden geen garantie voor succes zijn. Hoek behaalde uit de laatste vijf wedstrijden elf punten en dacht het karwei tegen degradatie kandidaat Nunspeet op de automa tische piloot te kunnen klaren. „We waren niet scherp", oordeel de de oefenmeester van Hoek. „Nunspeet heeft terecht gewon nen. Zij strijden op leven en dood, terwijl bij ons niet iedereen tot het uiterste ging." Hoek was aanvallend onmachtig. Sam Ysebaert en Ferry Alfons ver speelden te veel ballen en als ze eens in balbezit kwamen, stonden ze veelal buitenspel. Op het mid denveld was het spierballenvoet bal van de thuisclub in elk geval Stijn Mahieu en Alain Grozdanic te machtig. Thomas Ragut draafde dat het een lieve lust was, maar het had weinig effect. En Gideon imagbudu probeerde de vele gaat jes te dichten. Achterin had Leushuis aanpassin gen moeten doen. Maarten van Roosevelt meldde zich op de dag van de wedstrijd ziek af Pieter de Munnik verdween hierdoor naar de linksbackpositie. Giovanni Sie- reveld en Björn Langeveld vorm den het centrum, terwijl Jeroen van de Broeke als rechtsback mocht opereren. De laatste kwam niet uit de verf op die plek. Zijn in- speelpass was matig en ook verde digend had hij het moeilijk om zich staande te houden. Robbie de Moor mocht zoals aan gekondigd het doel verdedigen. Hij verving Joan van Belzen, die de ge hele week ziek was geweest. De Belgische goalie werd in eerste in stantie nauwelijks op de proef ge steld, maar toen Nunspeet na rust wat meer aandrong, oogde hij on zeker. Hij mocht zich ook de enige tref fer van de wedstrijd aanrekenen. De Moor aarzelde in de 49e mi nuut bij een voorzet vanaf rechts en was vervolgens te laat met uit komen. De sluwe Frank van Twil- lert profiteerde en kopte de bal in: 0-1. „Als je hier achter komt, kun je het vergeten", wist Leushuis. „Ik heb hier met IJsselmeervogels ook wel eens verloren. Nunspeet maakt in zo'n geval de wedstrijd dood. Ze halen allerlei trucs uit." W* Hoek kan de derde-periodetitel vergeten in hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg verliest met 1-0 bij laagvlieger Nunspeet. Nunspeet ging het spel vertragen en provoceerde de tegenstander. Dat lukte. Hoek kon ook nu geen vuist maken, afgezien van een kop bal van Ysebaert en een mogelijk heid voor Giovanni Siereveld. „Te gen Nunspeet moet je op voor sprong komen. Dan heb je een kans", vond Leushuis. De trainer moest echter constate ren dat dat er afgezien van een mo ment in de eerste helft (Ysebaert kreeg bij een kopkans een por in de rug) niet had ingezeten. „We hebben het volledig aan onszelf te wijten", sprak Leushuis zoals dat een trainer met realiteitszin be taamt. Hoek-doelman Robbie de Moor, de vervanger van de zieke Joan van Beizen, stuit Nunspeet-aanvaller Gerjan Mul der. Giovanni Siereveld kijkt van een afstandje toe. foto Bram van de Biezen Karakteristieken Nunspeet-Hoek 1-0 (0-0). 49. Frank van Twillert 1-0. Scheids rechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Thomas Ragut, Jeroen van de Broeke, Pieter de Mun nik, Gideon Imagbudu (allen Hoek), Yasser Dehnavi, Maurice PotMarco Drost (allen Nunspeet). Aantal toeschou wers: 800. Hoek: Robbie de Moor; Jeroen van de Broeke, Björn Lange veld, Giovanni Siereveld, Pieter de Munnik; Thomas Ragut (59. Ramazan Kesikbas), Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Alain Grozdanic; Ferry Alfons en Sam Ysebaert. Kloetinge-GVVV 1-3 (1-2). 6. Etiënne Mallie 1-0, 16. Kevin Tom 1-1, 45. Danny van Brenk 1-2, 61. Simon Brouwer 1-3. Scheidsrechter: M. Bellinga (Groningen). Gele kaart: André Siereveld, Mervin Niemantsver- driet, Comé Schilperoort (Kloe- tinge), Kevin Tom (GVVV). Aan tal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Niels Kole, Ar jan van der Smissen, Joffrey Geldof; Corné Schilperoort, Etiënne Mallie, Jaap Esser; Mer vin Niemantsverdriet (46. Ro bin de Pagter), Daan Esser en Regilio Pinas. Nog twee voor Kloetinge Kloetinge heeft in de laatste vier duels nog twee doel punten nodig om niet de boeken in te gaan als minst produc tieve zaterdag-hoofdklasser. Sinds de invoering van de hoofdklassen in 1996 heeft het Amsterdamse Beursbengels het laagterecord. club goals seizoen Kloetinge 14* 07/08 Beursbengels 15 01/02 Volendam 18 04/05 Drachtster Boys 20 96/97 SDV Barneveld 20 01/02 Barendrecht 20 02/03 *seizoen nog niet afgelopen PZC Donja Odijk Rudy Boogert door Rudy Boogert KLOETINGE - Af en toe plakte Die derik Hiensch nog even gauw de woorden 'als we degraderen' ach ter zijn volzinnen. Om aan te ge ven dat het nog niet zo ver is. Het klonk ongeloofwaardig en dat wist de trainer van Kloetinge zelf ook wel. Na de 3-1-thuisnederlaag za terdag tegen GVW liet Hiensch de hoop varen. Kloetinge gaat voor de derde keer degraderen uit de hoofdklasse. Wekenlang klampte Kloetinge zich vast aan als-dan-scenario's. Deze werden nooit bewaarheid. „Ik heb er steeds in geloofd", zei Hiensch zaterdag. „Als we de aan sluiting zouden maken, konden we er een spannend einde van ma ken. Maar nu besef ik dat dat waar schijnlijk niet lukt." Vier keer win nen met een ploeg die het hele sei zoen slechts drie keer heeft gewon nen, is een sadistische gedachte. „De laatste twee seizoenen heb ben we ons telkens vlak voor het einde veilig gespeeld", zei Hiensch. „Dit jaar komen we te kort. We hebben te veel ingele verd." In het eerste jaar had Kloe tinge immers nog de beschikking over ervaren rotten als Ronald Zuijdwegt en Emiel Dorst, en over sterkmakers als Ferry Alfons en Giovanni Siereveld (nu Hoek). „Maar we kunnen het ook positief bekijken", vond Hiensch. „In de laatste vijftien seizoenen hebben we elf jaar in de hoofdklasse ge speeld. Menig club zal daar jaloers op zijn. Dat is vergelijkbaar met bij voorbeeld Barendrecht en Heer- jansdam. En die zijn op een gege ven moment ook gedegradeerd. Nu is het voor ons zaak om net als die ploegen weer terug te keren." „Hoe? Met een goed beleid. We kampen nog altijd met de nawee ën van jaren waarin van alles is fout gegaan. Op de achtergrond is de club te weinig actief geweest, het ontbrak aan toekomstgericht beleid. Dat is nu aan het verande- 'De middelen zijn beperkt. Volgend seizoen nóg beperkter dan dit jaar' ren. We zijn aan een inhaalslag be zig. Maar dat is moeilijk. De midde len (lees: euro's) zijn beperkt. Vol gend seizoen nóg beperkter dan dit jaar." Een directe terugkeer naar de hoofdklasse, zoals drie jaar gele den, lijkt daarom onlogisch. Des tijds had de club in de eerste klas se een aanval om van te watertan den: het trio Istvan Bakx, Wilco de Valk, Ronald Zuijdwegt, in de rug gesteund door Ferry Alfons. De topscorer van nu, Regilio Pi nas, speelt volgend seizoen bij Hoek; evenals Corné Schilperoort. De verwachting is dat nog meer spelers de club de rug toekeren. André Siereveld, Etiënne Mallie en Mervin Niemantsverdriet worden nadrukkelijk in verband gebracht met Vlissingen en de naam van re cordinvaller Robin de Pagter valt bij zijn oude club GPC Vlissingen. Trainer Hiensch gaat de komende weken helderheid vragen aan zijn spelers over hun toekomst. Een saillante rol in het toekomst perspectief van Kloetinge speelt de mogelijke komst van de topklasse. De club is enerzijds faliekant tegen stander van deze plannen, maar Hiensch verwoordt anderzijds het besef dat ze Kloetinge - door mid del van de versterkte promotierege ling - op een goedkope manier kunnen laten terugkeren in de hoofdklasse. Ook al is dat dan niet meer het hoogste amateurniveau. Het ijzersterke GVW, dat net als Kloetinge in het seizoen 2003/ 2004 eersteklasser was, hoort daar wel degelijk thuis. De ploeg over speelde Kloetinge zaterdag, op het eerste kwartier van de tweede helft na. Met een fraaie vrije trap opende Mallie de score, maar een inschattingsfout van doelman Jaco van der Schee leidde de onder gang in (1-1). Met een vrije trap a la Mallie maakte Danny van Brenk 1-2. Na een uur boorde Simon Brouwer na een fraaie aanval de Kloetingse hoop de grond in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69