Zeeland Van Schaik laat schap toch schieten Oorkonde vrijwilligers Streekamusement zonder poespas Waterschap maakt wegen wat veiliger PvdA maakt steun aan onafhankelijke lijsten vrijwel onmogelijk. m René Brasser GRATIS Thet Collectanten in Terneuzen in het zonnetje gezet. Van Bij Ons blijft recept voor volle zaal in Hulster Dullaert. Parallelwegen worden voorzien van belijning en reflectoren. Tevredenheid over museumweekeind PZC Maandag 7 april 2008 I 1 3 door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense hoofdingeland en PvdA-wethou- der Co van Schaik doet niet mee aan de komende waterschapsver kiezingen. Het gewestelijke be stuur van de Zeeuwse PvdA heeft besloten om zowel in Zeeuws-Vlaanderen als in de rest van Zeeland met een kandidaten lijst mee te doen aan de water schapsverkiezingen. Dat besluit le vert Van Schaik een probleem op, omdat de partijreglementen hem niet toestaan om met andere belan- genclubs in zee te gaan. Van Schaik richtte weken geleden samen met de Jos Verdurmen van de Terneuzense Onafhankelijke Partij twee vrije lijsten op die aan de waterschapsverkiezingen in no vember zouden meedoen. Van Schaik was vooral op zoek naar wa terschapsmensen en politici die bij andere stembussessies bewezen hadden over een behoorlijke elec torale achterban te beschikken. Grote voorbeeld was Miel de Koek uit Kloosterzande, een hoofdinge- Co van Schaik had als wethouder moeten kiezen voor schap of ge meente. Nu is die keuze gemak kelijk; hij doet helemaal niet meer mee. land die bij de laatste waterschaps verkiezingen bijna 3000 stemmen had verzameld. Van Schaik wil niet met een PvdA-lijst in Zeeuws-Vlaanderen meedoen, om dat hij van mening is dat de so ciaal-democraten het niet kunnen maken om met een lijst aan een verkiezing mee te doen voor een organisatie die ze zelf willen op doeken. „Politiek is ook een kwes tie van emotie en als je dan als par tij in het vaandel draagt dat je een organisatie wilt opheffen, dan werkt dat nou eerlijk gezegd niet zo prikkelend om met zo'n bood schap het campagnepad op te gaan", benadrukt Van Schaik. Vol gens Jack Burger, waarnemend voorzitter van het PvdA-gewest, heeft de stellingname van de PvdA in de provinciale staten geen rol ge speeld bij de overwegingen om al dan niet met een PvdA-lijst aan de waterschapsverkiezingen mee te doen. „We wisten dat Van Schaik met onafhankelijke lijsten bezig was. In de afdeling Terneuzen werd dat als een goede strategie aangemerkt. Andere afdelingen - waar we mee gepraat hebben - vonden dat we met een PvdA-lijst moeten komen. Dat gaan we ook doen", aldus Burger. Van Schaik wil niet dat zijn partij in een verve lende situatie terechtkomt. „Ik had als wethouder toch nog moeten bepalen of ik mee zou doen. Nu is die keuze niet moeilijk. Ik doe niet mee." WESTDORPE - Tevreden was-ie. Jo- han Thomas (r), conservator van het museum Oud Westdorpe. Na maan den onzekerheid over de huisves ting van zijn museumpje kon hij za terdag weer eens een flink aantal Verkeersschool _d5E MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Theorielessen AUTORIJLES: le 10 autolessen €225,- Autorijles Opfriscursus (cat. A en B Aanhanger (EAB) RIS (rijden in stappen) Motorrijles Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Voor uw auto- en motorrijlessen 011S-471950/417464 www.renebrasser.nl TERNEUZEN - In Sport en Lifestyle centrum Bodyline in Terneuzen werden afgelopen zaterdag 28 jubi larissen in het zonnetje gezet voor hun jarenlange inzet tijdens de col lecteweek van de Nederlandse Hartstichting. Een aantal van hen werd daar naast ook onderscheiden met een oorkonde voor de functie van wijk- hoofd. Een bijzonder hulde was er voor Bep Willemstein die al 41 jaar langs de deuren gaat voor de Hartstichting. De enthousiaste reacties waren voor haar de steun in de rug om door te gaan met collecteren. „Je hebt maar zelden dat ze 'nee' zeg gen tegen de Hartstichting." Van 13 tot en met 19 april is de jaar lijkse collecteweek van de Neder landse Hartstichting, waarbij finan ciële steun gevraagd wordt voor het bestrijden van hart- en vaat ziekten. door Jeanette Vergouwen HULST - De Bonte Avond 'Van Bij Ons' is goed voor amusement, af wisseling en ongedwongen lachen. De artiesten uit eigen streek weten de juiste snaar te raken en het pu bliek geniet gewoon met volle teu gen. De 21ste editie, afgelopen zaterdag, trok een volle zaal en de sfeer in gemeenschapscentrum Den Dul laert zat er al een kwartier voor aanvang goed in. Conchita en Anne de Krijger zon gen het lied 'Mother and friend' en daarna borduurde presentator Frans de Schepper alle nummers aan elkaar. Hij maakte er telkens een amusante sketch van en spaar de vooral de belastinginspecteur niet. Na de Vlaamse liedjes van troubadour Benny de Vet, die op speciaal verzoek van Hulstenaren 'De Cling' zong en de jeugdige ver teller Christian de Letter, was het de beurt aan de folkformatie Am- bras, de groep die er volgens de presentator altijd bij is, omdat an ders 'den avond niet door gaat'. De lachspieren werkten goed tij dens de vertellingen in het dialect door Cijril Peeters en Jan Hame link, de doldwaze sketch Baby aan de wandel door 't Soeffleurken en de act van het cabareteske duo Rob Lambert en Terry van Wae- sberghe. Termenieke Volob zorgde voor vrolijke deuntjes tijdens de af terparty in de foyer van Den Dul laert. mensen vertellen over de geschiede nis van het dijkdorp. Ook elders in de regio deden musea mee aan het nationaal museum- weekeinde. foto Wim Kooyman Op 20-03-2008 is ten laste van K. Claes, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. SCHEEPBOUWER, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van derde- beslag Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen door Conny van Cremberghe VOGELWAARDE - De parallelwegen langs Rijksweg 61 tussen Volwaar de Tol en Zaamslag-Veer worden binnen zeer korte tijd door het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen veili ger gemaakt. De nieuwe wegen voor het langzaam verkeer zullen voorzien worden van belijning en extra reflectoren. Ook is het water schap van plan om nabij recreatie centrum De Vogel in Hengstdijk een 60 kilometer-zone te maken, die aansluit op het naastgelegen be bouwde kom gebied. Dit maakt ge zworene Dennis Steyaert van het schap deze week bekend. Hoofdingeland Jean Paul Hage- man had bij het schap, maar ook bij de provincie, Rijkswaterstaat en de gemeente Hulst, diverse ma len aangedrongen op extra maatre gelen, omdat naar zijn overtuiging de veiligheid van -zeker langzame- weggebruikers op de wegtracés in het geding is. Het schap had de si tuatie nader bekeken en meent nu dat aanpassingen wel degelijk no dig zijn. Het schap meent in tegenstelling tot Hageman niet dat de belijning op de Rijksweg aangepast moet worden. De sketch 'Baby aan de wandel' door 't Soeffleurken werkte op de lachspieren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67