flopt SasProms valt in de smaak bij groot publiek Tunneltracé arm aan historie Dethon keert het tij na ZEEUWS-VLAANDEREN I 15 11 15 Interesse voor goedkope prefab woningen Hengstdijk is nihil. Ontbreken van Ihistorisch materiaal meevaller voor tunnel. Veel animo voor tentoonstelling honden in Goes Aaandag 7 april 2008 Naomi Remijn Zeeuws kampioen voorlezen Tip? redtern@pzc.nl Joor Conny van Cremberghe HENGSTDIJK - Het project van woonstichting Woongoed, aanne mingsbedrijf Van der Poel en Douwhandel De Hoop om in klei nere Zeeuws-Vlaamse kernen goedkope koopwoningen in de markt te zetten is gestaakt. Een proef met drie woningen in Hengstdijk - op de plaats waar tot voor kort vier slecht verhuurbare huurwoningen stonden - liep op een flop uit. De belangstelling voor de woningen bleek nihil. Woongoed overweegt nu de wo ningen als huurwoningen aan te bieden. Het koopwoningenproject was on derdeel van een herstructurerings project in Hengstdijk. De woon- stichting bezat daar tot 2006 ver schillende blokken huurwoningen die slecht verhuurbaar bleken. Een blok van acht huizen werd ge sloopt en op de vrijkomende plek werden drie goedkopere koopwo ningen gebouwd, die dus ook vrij wel onmogelijk aan de man te brengen zijn. Het floppen van dit project was voor de fractie Groot Hontenisse in de Hulster gemeen teraad aanleiding om vragen te stel len. De fractie vreest namelijk dat door het mislukken van dit woon stimuleringsproject de animo bij Woongoed om in andere kernen soortgelijke projecten op te zetten verdwijnen zal. Wat Woongoeddi- recteur Kees Reinhoudt betreft is die vrees vooralsnog ongegrond. „Het ging hierbij om een speciaal project met Van der Poel en De Hoop voor speciaal geprefabriceer de woningen met een prijs van tus sen de 165.000 en 185.000 euro. Doel van dit project was om te be zien of we dit type woningen in een bouwstroom in de markt kon den zetten. Niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen, maar ook el ders in Zeeland. Welnu, de belang stelling was er niet. Dan is het ook niet verstandig om dit project Fractie Groot-Hontenisse vreest dat animo van woonstichting voor herstructureringsprojecten in andere kernen door flop ver der zal afnemen. door te zetten. Onze samenwer king is dan ook gestopt." Daarmee is volgens Reinhoudt niet gezegd dat herstructureringsprojecten in andere Zeeuws-Vlaamse kernen worden gestaakt. „We werken mo menteel aan een grote operatie in Sas van Gent. Die pakken we op, maar natuurlijk nopen bepaalde ontwikkelingen ons ook tot voor zichtigheid", aldus Reinhoudt. De Hulster wethouder Diana van Damme-Fassaert (volkshuisves ting) wil met Reinhoudt deze maand nog wel even kijken of het project Hengstdijk te redden valt. door Paul Begijn SAS VAN GENT - Van rap tot symfo nische rock en van klassiek tot koorzang. Verschillende muziekstij len passeerden zaterdagavond de revue tijdens SasProms in party centrum De Vlaanderen in Sas van Gent. De jubilerende Harmo nie 'de Vereenigde Vrienden' was in het kader van het 110-jarig be staan het muzikale middelpunt en stond vele artiesten bij in een drie uur durend spektakelstuk. De Vlaanderen was zaterdagavond helemaal uitverkocht. „We hebben in totaal 700 kaarten verkocht. Kijk eens rond, wat een enthou siasme, wat een succes", aldus de trotse voorzitter Theo Sarneel. De Vereenigde Vrienden beten het spits af met twee muziekstukken, waaronder Triumphal March van de Opera Aïda. Het programma voor de pauze kenmerkte zich vooral door een aantal ingetogen nummers. Zo bracht het Koor Sas Chante Only You van de Flying Pickets ten gehore. Enkele stevige rockbeats van Pink Floyd zorgden voor de nodige afwisseling. Na de pauze gingen de voeten van de vloer met nummers van Marco Borsato, Carlos Santana en Ike en Tina Turner. Hoewel de afzegging van de Downsingers een tegenslag was voor de organisatie maakte de lange lijst aan jonge en ervaren ar tiesten veel goed. Zo werden enke le nummers gebracht door solisten als Corine Buijze, Maikel Harte en Hans de Doelder. Maikel Harte nam tevens de pre sentatie op zich en kreeg de la chers vaak op zijn hand. De jubilerende Harmonie 'de Vereenigde Vrienden' was het muzikale middelpunt tijdens SasProms. foto Peter Nicolai koor Conny van Cremberghe fERNEUZEN - In de bodem van de Bonte - en Koegorspolder, aan Iveerszijden van de brug bij Sluis- ■il, gaan zo goed als zeker geen 1/aardevolle historische artefacten Bthuil. Archeologisch onderzoek ■oor deskundigen van de Universi teit op het toekomstig tracé van de kanaaltunnel en de af- en aanvoer- wegen heeft zo goed als niets van waarde opgeleverd. Bij de 318 handboringen en de 110 mechani sche boringen kwamen slechts en kele oud baksteensplinters naar bo ven. Voor de onderzoekers is dat resultaat teleurstellend, voor de projectgroep Kanaalkruising Sluis kil daarentegen een meevaller. De aanleg van de wegen en de tunnel zal zo goed als zeker niet vertraagd worden door verder onderzoek. Overigens is het wel nog de bedoe ling dat de dekzandlaag in de pol ders nog eens nader bekeken wordt door de archeologen. Omge vingsmanager Nancy Vinke van de projectgroep verwacht dat ook dit weinig zal opleveren. „Het is zo goed als uitgesloten dat er resten van bewoning worden gevonden", zegt Vinke. Het aanvullend onder zoek zal mogelijk voor de zomer nog kunnen worden afgerond. TERNEUZEN - De gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen zullen het lo pende jaar niet vier ton extra moe ten uittrekken voor het werkvoor zieningschap Dethon. Het schap verwachtte 2007 af te sluiten met een dalig saldo, maar het aantrekken van de economie en eerst niet voorziene extra rijks uitkeringen voor loonlasten keer den het tij. In plaats van een tekort heeft het schap vorig jaar met 4,5 ton in de plus kunnen afronden. Voor de noodlijdende gemeenten Hulst en Sluis is dat een aardige meevaller. Het algemeen bestuur van het schap heeft ook besloten om Dethon in te zetten als exploitant van het nog te bouwen opleidin gencentrum voor de glastuinbouw in de Kanaalzone. Het re-integratiebedrijf Dethon heeft de zekerheid dat de komen de drie jaar honderdvijftig mensen een opleidingstraject krijgen aange boden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65