Volley halsters Forza tonen veerkracht jé PZC Renesse heeft smaak te pakken Krantenbezorger m/v Bruse ploeg zet belangrijke stap naar kampioenschap. Vertimmerd Dreischor speelt tactisch sterk en houdt marge vast: o-i. Arie Janse weg I bij Ouwerkerk 28 Maandag 7 april 2008 PZC S door Jasper Harthoorn BRUINISSE - Forza Schouwen-Dui- veland heeft zaterdag naar alle waarschijnlijkheid de beslissende stap naar het kampioenschap in de promotieklasse A gezet. Gemak kelijk ging het niet. Tegen het ster ke Next Volley Dordrecht moesten de volleybalsters van Gerard Wes- terveld tot het gaatje gaan. Pas in de vijfde set sleepte Forza de winst binnen (25-21, 25-23, 17-25, 22-25,15-11). Trainer Westerveld sprak van een moeizame wedstrijd. „We speel den onder druk en dat zag je op de cruciale punten wel terug. Er trad een stukje verkramping op." Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Forza nog drie punten nodig voor het kampioenschap. Iets waar hij vooraf helemaal geen reke ning mee had gehouden. „De doel stelling was een plaats bij de eerste drie omdat we veel jeugd in wil den passen, maar het ging boven verwachting. Toch hebben we een bredere selectie nodig om ook in de hogere klasse goed mee te kun nen draaien." Een van die jeugdspelers is Dorien Vogel. De pas vijftienjarige scholie re vond dat Forza de druk van het kampioenschap voelde. „Ik had zelf ook wel punten waarbij het be ter kon. Maar we zijn een heel fa natiek team, we laten de koppies niet hangen. Vorig seizoen was het allemaal veel vrijblijvender, zo van 'laat maar doen'. Dat is echt veran derd. Dat toonde we ook in de laat ste set. Die gingen we echt niet ver liezen." Forza ging gewaarschuwd de wed strijd in tegen Next Volley. De ploeg uit Dordrecht won in de eer ste onderlinge ontmoeting de eer ste twee sets, om daarna de wed strijd toch nog uit handen te ge ven. Bovendien speelde Marion van der Sluijs met Next Volley mee, een speelster met eredivi sie-ervaring. Forza ging fel van start en was in eerste set het beste team. Luid aan gemoedigd door de voetballers van Bruse Boys, in euforische stemming na de 4-1-overwinning op Dinteloord, profiteerde de ploeg uit Bruinisse van het sterke aanvalsspel van Louise Vleugel en de gevaarlijke opslag van Angela. Giljam. In de tweede set had Forza het een stuk lastiger. Next Volley was ijzersterk aan het net en had lang het beste van het spel. Met be hulp een paar goede bloks van de jonge Lisa Weeber hervond Forza de aansluiting. De ploeg van Wes terveld toonde veerkracht door de set na een 23-21-achterstand toch nog winnend af te sluiten. Ondanks de ruime voorsprong kon Forza de wedstrijd niet naar zijn hand zetten. In de derde set 'We zijn een heel fanatiek team. De laatste set gingen we echt niet verliezen' was het Volley Zuid dat dicteerde. De Dordtenaren liepen na een 15-16-tussenstand heel makkelijk uit naar 17-25 en begonnen ook de vierde set voortvarend. Binnen een mum van tijd stond Forza al weer met 4-11 achter. Het team uit Bruinisse gaf zich echter niet zo maar gewonnen en mede dankzij weer een paar sterke punten van Louise Vleugel werd de achter stand omgezet in een 16-13-voor- sprong. In het zicht van de haven leek For za dan toch te stranden. Nicole Maasland tilde Next Volley naar een hoger niveau en de mentaal zo belangrijke vierde set ging naar de ploeg uit Dordrecht. Maar hoe wel het publiek de nederlaag al zag aankomen, hervond Forza zich opnieuw. Dankzij servicege- weld van Marian van Donge en Angela Giljam liep de ploeg al snel een paar punten uit en die voor sprong was genoeg om de partij te beslissen. Gemiddeld 150,- per maand bijverdienen? BN/DeStem PZC zoekt op korte termijn een T7: tC:7 hl-'.7 7777:777:-7' 7 7 7 WgÈM 1 V *7 4 i voor Kortgene, Kats en Kamperland Het bezorgen van dagbladen is eer prima bijverdienste voorouderen en jongeren vanaf 15 jaar. Het is zelfstandig, gezond en verantwoordelijk werk en uitstekend te combineren met school en met andere bezigheden. Verdiensten De prima verdiensten zijn afhankelijk van de wijk waar je bezorgt. Daarnaast lees j je gratis de PZC en zijn er geregeld interessante extra's. j Aanmelden of Informatie Ben je bereid 's ochtends vóór 07.00 uur kranten te bezorgen? Ga dan naar www.bezorgers.nlen vul het aanmeldformulier in. Of neem tijdens kantoor uren contact op met 0800 - 02 32 333. Voorwaarden Wij zoeken bezorgers van 15 jaar of ouder. Kandidaten moeten in het bezit zijn van een geldig legitimatiebewijs. WeGGNeR NieuwsMedia '1 GOES - Renesse heeft de smaak pakken. Na de periodewinst gj donderdag werd gisteren Lepe^ straatse Boys met 7-2 verslagen ir de vijfde klasse van het zondag voetbal. Dreischor won voor h:J eerst sinds januari weer eens: mt' 0-1 bij Hansweertse Boys. Ouwer' kerk kon niet voorkomen da Nieuw-Borgvliet de titel pakt: (5-1) en Zonnemaire scoorde voo het eerst sinds oktober weer een, op eigen veld (1-5 tegen Rimboe). Renesse-Lepelstraatse Boys 7-2 Via treffers van Vincent Goedege- buure, Jeffrey Overweel en Frenj van Hengel nam de thuisploeg ee^ 3-o-voorsprong. Zowel kort vóó' als na rust scoorde de tegenstarf der tegen. Na de 4-2 van Jeffret Overweel liep Renesse verder ui naar 7-2 door Vincent Goedege buure (2x) en A-junior Ray Kroon Nieuw Borgvliet-Ouwerkerk 5-1 Nadat Patrick Goossens en Rachic Bouhoudane voor 2-0 hadden ge zorgd, scoorde Carlo van der Maa: op slag van rust uit een strafschoj tegen: 2-1. In de tweede helf creëerde Ouwerkerk geen kan: meer, zodat Nieuw Borgvliet in de ze sportieve wedstrijd verder kot uitlopen naar 5-1. Zonnemaire-Rimboe 1-5: Na d< snelle openingstreffer van de be zoekers (0-1) claimde Zonnemair- tevergeefs een strafschop. Kor hierna werd het 0-2 waarna de Brtj banders nog voor rust verder uitlid pen naar 0-5. Steven Versept] scoorde na een kwartier in d; tweede helft tegen (1-5). Hansweertse Boys-Dreischo 0-1: Om de elf spelers vol te ma ken nam trainer Peter van Beveres tussen de palen plaats en trad elk talleider John Jonker op veldspelen Desondanks lukte hé de tactisch sterke bezoekers om c5 vroege i-o-voorsprong (Karst vaj de Linde) vast te houden. 1 WILHELMINADORP - Ouwerkerl moet op zoek naar een traine, voor het volgende seizoen. Zateii dag liet Arie Janse voorzitter Art Boogerd weten dat hij stopt trainer van Ouwerkerk. Na twee seizoenen Ouwerkeif houdt Janse het aan het einde vaj het seizoen voor gezien, ondank het feit dat het clubbestuur vrijdï besloot om ook in het seizod 2008/2009 in de standaardklasse ti blijven voetballen. Spelersperikelen zijn voor Janse d belangrijkste redenen om te stop pen. „Ik ben het beu om maar ach ter spelers aan te blijven lopen. Vo rige week tegen Renesse wilde ie dereen meedoen en moest ik men sen met het tweede meesturen. Ei nu moet ik stad en land afbellei om een elftal bij elkaar te krijgen" zei Janse zaterdagavond. „Ove drie weken is het gebeurd bij Ou werkerk", aldus Janse die wel ac tief blijft als jeugdtrainer van Bru se Boys. Marije Munter (nummer 5) redt een bal voor Forza. Lisa Weeber (nummer 9), die aantal fraaie bloks noteerde, en Angelo Giljam (voorgrond) kijken toe. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62