Sport te staan Duiveland heeft nog een zege nodig voor het kampioenschap Mats Willemse maakt zuivere hattrick DFS weet het zeker: titel kwestie van tijd Schouwse ploeg kan zich richten op nacompetitie. Oosterlanders winnen doelpuntenspektakel tegen Noad'67: 5-3. Bruse Boys zoekt naar het juiste ritme voor nakende nacompetitie. Schouwse koploper maakt definitieve verschil in slotfase. Seizoen Mevo is klaar na dik verlies S PZC Maandag 7 april 2008 27 door Ron de Waal VLISSINGEN - De strijd in de derde klasse van het zondagvoetbal is be slist. Vlissingen rekende gisteren op eigen veld met 4-0 af met de enige overgebleven concurrent Zie- rikzee, waardoor volgende week in de uitwedstrijd tegen Clinge de champagne ontkurkt kan worden. Enigszins aangeslagen, maar zeker niet gedesillusioneerd, verlieten de Zierikzee-spelers het veld. De Schouwse ploeg had vooral in de openingsfase de mogelijkheid om Vlissingen op achterstand te zetten, maar dit vurig verlangde scenario kwam niet uit. „We speel den zeer dominant in het eerste kwartier, maar vergaten te scoren", was de glasheldere analyse van aanvoerder Benjamin Verwest van Zierikzee. Hij refereerde vooral aan de twee grote kansen van Mat hijs Hage en Freek Torensma. Vlis- singen-trainer Ruud Pennings had wel een verklaring voor de matige start van zijn eigen ploeg. „Er zat behoorlijk spanning op de groep." Een fel jagend Zierikzee gaf de thuisploeg bitter weinig ruimte om in het spel te komen. Het wachten was op de openingsgoal. Die kwam er ook, alleen voor de ploeg die er op dat moment het minste recht op had. Na ruim twintig minuten schoot Peter de Jong een vrije trap van een meter of twintig geraffineerd langs de Zierikzeese muur en keeper Peter Brussé: 1-0. „Tot die goal hadden wij duidelijk het betere van het spel, maar daarna konden we vrij wel niets meer creëren", vond Zie- rikzee-trainer Marco Groeneveld. Langzaam maar zeker kwam Vlis singen op gang en kreeg meer en meer controle over de wedstrijd. Dit resulteerde kort voor de rust nog in een goede kopkans voor Joey van de Zweep, terwijl ook Raymond Wolff met een schot dicht bij de 2-0 was. „Maar toen merkte je bij ons al dat er enkele spelers niet lekker in de wedstrijd zaten", aldus Benjamin Verwest. „En dat kan je tegen een ploeg als Vlissingen nu net niet gebruiken. Als je daarvan wilt winnen, moet iedereen top zijn." Steeds meer slopen er slordighe den in het spel van Zierikzee. Het enige dat Ruud Pennings zijn ploeg kon verwijten was de slordig heid waarmee de verschillende mogelijkheden werd uitgespeeld. De 2-0 viel pas enkele minuten voor tijd via Joey van de Zweep. Bij het aangeslagen Zierikzee werd Benjamin Verwest: 'Als je van Vlissingen wilt winnen, moet iedereen top zijn' toen de deur wagenwijd openge zet. Kourouman en Van de Zweep zorgden voor 3-0 en 4-0. Verwest kon de knop snel omzetten. „Geen schande om hier te verlie zen. We gaan proberen het goede spel wat we grotendeels in deze competitie hebben gespeeld, te ver volgen in de nacompetitie." Vlissingen-Zierikzee 4-0 (1-0). 23. Peter de Jong 1-0, 86. Joey van de Zweep 2-0, 89. Abubakar Kourouman 3-0, 90. Joey van de Zweep 4-0. Scheidsrechter: F.C.M. Vissers (Vught). Gele kaart: Davy van Geersdaele, Rico Witsenburg (Vlissingen), Ingmar Quist, Martijn van Grunsven en Barry Hage (Zierikzee). Aantal toeschou wers: 300. Grootste nederlaag tegen Vlissingen sinds 76 jaar De nederlaag van Zierikzee is de grootste tegen Vlissingen sinds 1932. In dat jaar werd het 8-1 voor Vlissingen. Zierikzee verliest voor de tweede keer dit seizoen een topper met 4-0: op de elfde van de elfde gebeurde dat tegen Roosendaal. De laatste keer dat Vlissingen op eigen veld van Zierikzee won, was in 1993. Toen werd het 4-1 door doelpunten van Cees Houtepen (2) en Rob Post (2) voor Vlissingen en Jan-Leen Boot voor Zierikzee. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - In de 83e minuut van het duel tussen Duiveland en Noad'67 leidde de achtste goal van de middag tot een geel-zwarte pira mide op het Oostersportpark. In valler Marcel de Bruine had secon den eerder zijn ploeg naar de be vrijdende 5-3-voorsprong gescho ten en werd bedolven door zijn ploeggenoten. De vreugde was veelzeggend en werd alleen maar groter toen be kend werd dat titelconcurrent Veere thuis verloor van Dauwen- daele (2-3). De ploeg van trainer Leen Koster heeft met nog twee duels te spelen een marge van vier punten ten opzichte van Veere. Eén overwinning, op 19 april in de uitwedstrijd tegen WHS óf op 26 april tegen het dan wellicht al ge degradeerde Apollo'69, volstaat om op eigen kracht de gang naar de tweede klasse van het zaterdag voetbal te maken. De confrontatie tussen de num mers één en vier van de ranglijst was lang spannend, het scorever loop sensationeel, en het was hart verwarmend om te zien hoe Noad'67 - maar ook Duiveland toen het écht nodig was - met pas sie en inzet bleef strijden. „Wij ga ven te veel kansen weg", oordeel de Noad-trainer Ko Stoutjesdijk. „Het was een rare wedstrijd", vond collega Leen Koster aan. De Duiveland-trainer had gelijk, want toen Stephan van de Peet over het been ging bij Erik Duffe- ner kreeg Noad'67 al in de derde minuut een strafschop. Aanvoer der Iwan Geense klopte doelman Hans Capelle. Onder het oog van toekomstig Duiveland-keeper Ke vin Verboom ontsnapte de thuis ploeg in de achtste minuut aan een 2-0-achterstand toen Van de Peet van dichtbij een unieke kans miste. Duiveland leek wakker geschud en in de twintigste minuut kopte Dennie le Comte een corner van Ronald Zwager achter keeper Kees Lozekoot. Zwager maakte zelf in de 38e minuut op aangeven van Duiveland wint op eigen veld met 5-3 van Noad'67. Het duel lijkt bij 4-1 gespeeld, maar de Oosterlandse titelfavoriet laat het toch nog spannend worden. Barry Steenpoorte 2-1. Zoals zo vaak sloeg Duiveland kort na rust toe. Eerst stuurde Leen IJzelenberg Steenpoorte diep en die maakte met een lob 3-1. Ronald Zwager werd daarna door Le Comte weg gestuurd en zorgde voor 4-1. Dui veland zakte vervolgens in en Noad'67 knokte zich terug. Corné de Frel zorgde in de 67e minuut na een inschattingsfout van Capelle voor 4-2 en uit een vrije trap kop te de vrijstaande Rob den Engels man 4-3 binnen. Daarna gingen beide ploegen op zoek naar nog een treffer en viel het kwartje naar de voor Duiveland goede kant. Uit tegen WHS, dat zelf nog in de race is om de derde-periodetitel, kan Duiveland de titel voor zich opeisen. Leen IJzelenberg, die een gele kaart incasseerde, moet dat duel wegens een schorsing aan zich voorbij laten gaan. Duiveland-Noad'67 5-3 (2-1). 3. Iwan Geense 0-1 (strafschop), 20. Dennie le Comte 1-1, 38. Ronald Zwager 2-1, 48. Barry Steenpoorte 3-1, 55. Ronald Zwa ger 4-167. Corné de Frel 4-2, 76. Rob den Engelsman 4-3, 83. Marcel de Bruine 5-3. Scheidsrechter: G. Bel (Heukelum). Gele kaart: Leen IJzelenberg (Duiveland), Jasper van Dijke (Noad'67). Aantal toe schouwers: 140. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Voor het eerst sinds 16 februari won Bruse Boys weer eens een duel in de tweede klasse E. Op eigen veld klopte de ploeg van trainer Gerjo Prins Dinteloord met 4-1, dat daardoor nog steeds niet zeker is van lijfsbehoud. Bruse Boys heeft andere 'zorgen', want de ploeg moet het juiste rit me vinden met het oog op de na derende nacompetitie. Na vier ge lijke spelen op rij kwam Bru al in de tweede minuut op voorsprong. Na een overtreding op Robin Meertens zorgde Mats Willemse vanaf de strafschopstip voor de vroege Bruse voorsprong. De thuisploeg speelde goed en ging op jacht naar meer doelpun ten. Na een schot van Thomas Groeneveld op de lat was Mats Willemse er als de kippen bij om zijn achtste seizoenstreffer te ma ken. Een goede actie van Gerard Vogel zorgde er daarna voor dat Willemse een zuivere hattrick aan tekende. Na de 3-0 was Willemse opnieuw dicht bij een treffer, maar zijn inzet verdween net naast de goal. Even later hield Din- teloord-doelman Ivo Boluijt Jan- Peter Dekker van scoren af. Na rust zakte Bruse Boys ver terug en zo tekende zich een wedstrijd met twee gezichten af Dinteloord kon via Leon Hollemans terugko men tot 3-1 en Bruse Boys-doel man Rick Postema redde ook nog op een eigen inzet van Nathan Ol- ree. In de 85e minuut ging Peter Willemse alleen op de doelman af Waar Boluijt eerst nog redde, stift te Willemse zijn ploeg alsnog naar 4-1. Na een overtreding op Meer tens kreeg Mats Willemse vanaf de stip de kans op een vierde tref fer. Evenals in de uitwedstrijd te gen Dinteloord liet Willemse het scoren na. De bezoekers eindigden het duel met tien spelers door een tweede gele kaart voor een speler. door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - Na een wed strijd die traag op gang kwam, bleef DFS toch keurig op koers voor de kampioensschaal. De ploeg won na een 2-0-ruststand met 5-0 van SVD. Na de recente misstappen van de enige concur rent De Noormannen zijn ze er in Burgh-Haamstede van overtuigd: „We worden zeker kampioen", vol gens de gebroeders Rouw. Mariko Rouw: „Het is de eerste keer dat we een titel binnenhalen samen in een elftal. We hebben zelfs nooit in één elftal gespeeld." Doelman Leander Rouw - de minst spraakzame - had tot op he den met 21 wedstrijden een groot aandeel in het succes van DFS. Een hardnekkige blessure was er de oorzaak van dat de vijf jaar oudere Mariko slechts tot zeven wedstrijden kwam. Mariko: „Maar ik ben net zo blij hoor en heb ook mijn steentje kunnen bijdragen. Het is ook de kracht van de hele groep, die vooral een grootste on derlinge band uitstraalt. Het wordt dus het succes van het collectief" Beiden hadden ook zelfkritiek. Ma riko: „Vanmiddag speelden wij niet een van de beste wedstrij den." Pas na twintig minuten brak DFS de ban. Na een goede voorzet van Leonard van Floresteijn maak te Remco Rotte 1-0. Het had er al le schijn van dat de score snel zou oplopen. Huib Nortier zocht na mens DFS de overtreding binnen het strafschopgebied. Hij werd neergelegd en Jarno Vermeulen maakte zijn twaalfde seizoensgoal, zijn zesde vanaf de stip. Na de rust werd het tempo opge DFS-speler Vincent Bakker (tweede van rechts) duelleert om de bal. Op de achtergrond staat ploeggenoot Huib Nortier. foto Dirk-Jan Gjeltema schroefd. Vooral de op rechts uit stekend spelende Jeroen Grefkens bracht de ene na de andere voor zet op maat voor de goal. Het goe de spel van Grefkens kreeg zijn te rechte bekroning in de 75e minuut toen na goed doorgaan de bal bij de ingebrachte Anco van der Lin de kwam: 3-0. Daarna schakelde DFS nog een versnelling hoger. Een corner van Huib Nortier werd door SVD-aanvoerder Menno de Graaf achter zijn eigen doelman ge werkt. Met een knallend schot van af zeker 25 meter werd het ook nog fraai 5-0 door Vincent Bakker. DFS-SVD 5-0 (2-0). 20. Remco Rotte 1-0, 24. Jarno Vermeulen 2-0 (straf schop), 75. Anco van der Linde 3-0, 76. Menno de Graaf 4-0 (e.d.), 89. Vincent Bakker 5-0. Scheidsrechter: L.P. van Bel- zen (Arnemuiden). Toeschouwers: 100. GOES - Mevo verloor zaterdag in de vierde klasse A met 5-1 bij We- meldinge. De Zierikzeese club speelt nergens meer voor. Urvin van Hekelen schoot Wemel- dinge op voorsprong. Uit een vrije trap bracht Pieter van der Neut de bezoekers langszij, maar een mi nuut later lag de bal aan de andere kant alweer in het net toen Chris Kole uit een vrije trap raak schoot. Diezelfde Kole, Pieter Bolle en Rens Kole maakten het af 's-Heer Arendskerke-Wolfaartsdijk 1-4 (0-2). Erik de Kok 0-1 en 0-3, Arnold van Gemerden 0-2, Michiel Bouwman 1-3, Harm Fluijt 1-4. Cadzand-Hoedekenskerke 2-2 (0-1). Niels Otte 0-1, Angelo Martlé 1-1, Philip Keijmel 2-1, Ronald Zuijdwegt 2-2. Nieuwland-MZVC 0-3 (0-1). Jelle Lukas- se 0-1, Sander de Vries 0-2, Alexander Bom 0-3. Spui-Borssele 2-1 (2-1). Erik Loof 1-0, Je- Imer de Pooter 2-0, Dave lyanya 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61