Kritiek op bisschop Wim Eijk neemt toe BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Verzamelbeurs draait op volle toeren Ouders verkopen kind van 12 als prostituee Totaal rookverbod personeel ziekenhuis Particulier tehuis voor oudere rukt snel op Verburg zegt vissers natuuronderzoek toe Zwaargewonde lijkt dupe van verkeersruzie Alle reizen zijn met Gazelle Innergy fietsen met elektrische trapbekrachtigingi PZC Maandag 7 april 2008 5 UTRECHT - Een bezoeker van de Verzamelaars jaarbeurs in Utrecht draait zondagochtend 78-toe- renplaten op een oude grammofoonspeier. Met meer dan tweeduizend stands is deze beurs de grootste verzamelbeurs van Europa. Bijna dertig duizend verzamelaars togen afgelopen weekein de naar de beurs in Utrecht, die volledig in het te ken stond van 'vintage'. Volgens organisator Cas Bosland hadden de bezoekers vooral interesse in designmeubelen, archeologische voorwerpen en vinylplaten. „Mensen verlieten de Jaarbeurs met overvolle tassen." foto Erik van 't Woud/ANP GRONINGEN - Een zestienjarig meis je uit Bulgarije is vorig jaar achter de ramen van de rosse buurt in Groningen weggehaald. Haar ouders hadden haar vier jaar eer der verkocht aan een mensenhan delaar. Twee hoofdverdachten zijn onlangs aangehouden. Sinds Bulga rije EU-lid is wordt ons land over spoeld door Bulgaarse prostituees. ENSCHEDE - Werknemers van het Medisch Spectrum Twente in En schede mogen vanaf 1 juli niet meer roken op het ziekenhuister- rein. Voor bezoekers en patiënten blijven een paar rookruimtes be schikbaar, maar personeel mag daar niet komen. Ook buiten ro ken wordt taboe, net als roken in de auto op het parkeerterrein. DEN HAAG - Het aantal particuliere woonzorgvoorzieningen voor be jaarden stijgt explosief. Brancheor ganisatie Nevep verwacht de ko mende jaren jaarlijks met vijftien procent te groeien. Ondanks de on stuimige groei van deze voorzie ningen ontbreekt goed toezicht er op, bevestigt een woordvoerder van de inspectie (IGZ). AMSTERDAM - Er komt een groot schalig onderzoek naar de effecten van visserij op de natuur. Daar mee komt minister Gerda Verburg (Landbouw) tegemoet aan de wens van de Nederlandse Vissers bond. De Raad van State verbood pas nog het opvissen van mossel zaad uit de Waddenzee, omdat het mogelijk schadelijk is voor natuur. UTRECHT - In het aartsbisdom Utrecht dreigt door eigenmachtig optreden van aartsbisschop Wim Eijk een bestuurscrisis te ontstaan. Dekens, priesters, diakens, en pas torale werkers zijn zeer verontrust over de wijze waarop Eijk leiding geeft aan de reorganisatie van het aartsbisdom. De vijf dekens van het aartsbis dom Utrecht vrezen dat het draag vlak voor de reorganisatie, die noodzakelijk is om een faillisse ment te voorkomen, gaat ontbre ken. Zij hekelen het feit dat Eijk vooraf geen overleg voert met be langrijke adviesorganen in het bis dom en zijn beslissingen slechts per e-mail communiceert en op legt. In het bisdom wordt reeds openlijk gesproken over 'een zuive ringsactie' door de aartsbisschop. Vorige week vertrokken opnieuw twee stafleden uit het aartsbis dom. Perschef Loek Sinselmeier (6o) is op staande voet ontslagen, het hoofd personeelszaken Harry Bisseling is zelf opgestapt. Begin ja nuari ontsloeg Eijk vicaris-gene raal Piet Rentinck. HOOGEVEEN - De dertigjarige man uit Hoogeveen die zaterdagavond zwaargewond naast zijn auto op een oprit naar de A28 bij Fluiten berg werd gevonden, is mogelijk slachtoffer van een verkeersruzie. Dat zegt de politie na een uitge breid onderzoek. Volgens getuigen had de man steekwonden. Zijn toe stand is nu stabiel. Kies deze zomer voor één van de voordeli ge fietsvakanties van KRAS! Want op speciaal verzoek organiseren wij dit jaar fietsvakanties met Gazelle Innergy fietsen. Steeds meer mensen ontdekken het gemak van elektrische trapbekrachtiging. Logisch, want het geeft u de ondersteuning waarmee u verder, makkelijker en veiliger fietst! Een helling, tegenwind of het tempo van uw fietspartner is met de Gazelle Innergy fiets met trapondersteuning geen pro bleem meer. Bovendien zijn alle fietsreizen inclu sief Nederlandssprekende fiets-/reisleiding, ontbijt en diner. Waar wacht u nog op? 5 dgn TEUTOBURGERWALD v.a. 385 Vertrekdata: 12/5, 7-21/7 en 4-18/8 Sfeervolle stadjes met vakwerkhuizen, een rijke historie, een prachtige bosrijke omgeving... dat is het Teutoburgerwald! De fietsroutes die we voor u uitstippelden voeren u naar onder meer Hameien met het Rattenfangerhaus, de Weser rivier, het Bodenwerder van de legendarische Baron von Münchhausen en tal van andere mooie steden en fraaie natuurgebieden. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/21582 5 dgn VLAANDEREN v.a. 425 Vertrekdata: 19/5, 16/6, 15/9 en 13/10 De Belgische kust biedt vele mogelijkheden voor heerlijke fietstochten. Uitgestrekte duingebieden worden afgewisseld door natuurreservaten en interessante vestingstadjes. Daarnaast biedt Vlaanderen de combinatie van cultuur, zee en gezelligheid. In het badplaatsje Oostende kunt u genieten van het strand en een gezellig centrum. Natuurlijk zal Brugge niet ontbreken! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/21580 10 dgn VENETIAANSE LAND v.a. 698 Vertrekdata: 2-16/5, 6/6 en 12-26/9 Een schitterende reis voor sportievelingen die van het goede Italiaanse leven houden! U maakt tijdens de fietsroutes kennis met het Noord-ltalië, waar u schitterende architectuur ontdekt in o.a. Venetië, waar de mooie palazzi, de bruggen en natuurlijk en kanalen met de gondels uw hart zul len stelen. In de prachtige steden Padua en Treviso is het tevens op en top genieten! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 3 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/21584 waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5