klaar voor nieuw seizoen Goudklompjes ASV onderscheiden Veere kiest voor het opruimen van poep Seksindustrie in Hulst is aan het wegkwijnen Jannie en Adri Lievense benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau Adrie Krielaard gaat paardenpoep in buitengebied te lijf. s PZC Maandag 7 april 2008 1 3 Het echtpaar Lievense feliciteert elkaar na het ontvangen van een konink lijk lintje. Rechts burgemeester Asselbergs. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BROUWERSHAVEN - Het zou een to neelavond van de sportvereniging worden zoals altijd. Een welkom door de voorzitter en dan de gor dijnen open. Adri Lievense, speler van het eerste uur, heeft zich in zijn toneelsmoking gehesen en staat achter het gordijn te wachten tot het zover is. Zijn vrouw Jannie Lievense-van Beveren zit op de eer ste rij in afwachting van de klucht in drie bedrijven. Maar dan verschijnt burgemeester Jack Asselbergs in de zaal met een ambtsketen om. Of Adri maar even naar voren wil komen. Wat ongemakkelijk, maar breeduit la chend verschijnt Adri van achter het toneelgordijn. „Je bent een verdienstelijk lid van ASV Brouwershaven", begint Jack Asselbergs. „Vanaf 1962 lid van de toneelvereniging. Zestien jaar toen je voor het eerst optrad en dat is nu 45 jaar geleden. Je bent een be kwaam toneelspeler, maar je runt ook nog een kantine. Je bent be heerder van het materieel, pompt de ballen op, kalkt de lijnen en van 1988 tot 2003 was je bestuurs- 'Je wast alle kleding want dat schijnt de jeugd niet meer zelf te kunnen' lid." Asselbergs vraagt zijn vrouw er bij te komen staan. „Want jij hebt dat allemaal maar toegestaan en ik wil ook kort iets tegen jou zeggen. Vanaf 1982 werkte je onaf gebroken in de kantine. In de bar dienst, de schoonmaak van kleed kamers en kantine en je wast ook nog alle kleding, want dat schijnt de jeugd van tegenwoordig niet meer zelf te kunnen doen. En dat allemaal op vrijwillige basis: jullie zijn goudklompjes voor ASV. Asselbergs houdt het stel niet lan ger in spanning en haalt de ko ninklijke onderscheidingen uit zijn zak. Jannie en Adri Lievense zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Enigszins be duusd neemt het stel de onder scheidingen en bloemen in ont vangst. Een dankwoord komt er niet van. Jannie gaat snel weer zit ten en Adri schiet het toneel weer op: the show must go on. door Carla van de Merbel DOMBURG - Adrie Krielaard uit Vrouwenpolder gaat paardenpoep opruimen in het buitengebied van de gemeente Veere. Krielaard deed dat vorig jaar al eens met paard en wagen om de gemeente aan te spo ren hem aan te nemen als oplos sing voor het poepprobleem. De gemeente gaat nu in op zijn voor stel. Als het aan wethouder Wirn van Tatenhove ligt, kan Krielaard in de loop van deze maand nog be ginnen. Volgens Van Tatenhove gaat hij drie dagen per week op pad. Het was Krielaards bedoeling met een wagen getrokken door zijn twee paarden langs de ruiter paden te gaan, maar de paarden blijken daarvoor in een te slechte conditie. De gemeente stelt daar om een kleine tractor beschikbaar. Krielaard gaat op zijn rondes behal ve paardenvijgen ook hondenpoep en zwerfvuil opruimen. Krielaard gaat voorlopig op proef zo'n drie maanden aan de slag. Daarna wordt gekeken wat de erva ringen en resultaten zijn. HULST - De seksindustrie in Hulst ligt op zijn gat. Het is de zoveelste bedrijfstak in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren die langzaam maar zeker aan het wegkwijnen is. Van de vijf seksclubs in het buitengebied zijn er inmiddels vier gesloten. Drie zullen er ook niet meer open gaan, de vierde club - Studio 6 bij Kuitaart - hoopt binnenkort te her openen. Het aantal seksshops in de stad Hulst is ook op zijn retour. Van de oorspronkelijke twaalf zijn er nog zeven over. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst ver wacht dat er na 2010 nog vijf over zullen zijn. „Het sekstoerisme is overigens al decennia een feno meen in Hulst. Geheel verdwijnen zal het niet, maar de sector schikt zich naar de vraag van de markt." Hulst probeert sinds 1990 de clubs uit het buitengebied te bannen. Op 20-03-2008 is ten laste van K. Claes, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. SCHEEPBOUWER, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van derde- beslag Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Roos (I) en Madelief schrijven aan de speciale kindertafel in museum De Burghse Schoole in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57