Zeeland Verwarming gaat in de ban Oosterland Roeiers zwoegen door de golven Viertal opgepakt voor vecntpartij SCHOUWEN-DUIVELAND 15 Sprookje Gemeente wil verbod op gasgestookte terrasverwarming. r r1 t rx s n a ir 11 r> i i s%/rt i r Veel Veel animo voor tentoonstelling honden in Goes Maandag 7 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Naomi Remijn Zeeuws kampioen voorlezen ZIERIKZEE - Het Beukorkest is misschien een chaotisch gezel schap, het zijn wel fantastische muzikanten. Zaterdagavond trad de gelegenheidsformatie op in Brogum. Het ene moment was de muziek ronduit experimenteel om daarna over te gaan in zeer melodieuze fragmenten doorspekt met humor en de nodige theatereffecten. Het Beukorkest is een project van twee weken van kunstenaar Rick van lersel. Hij ging aan de slag met werk van tien muzikanten: van een trompettist tot een dj en van een gitarist tot een geluidstechnicus. Enkele da gen voordat het project begon, kwamen de muzikanten voor het eerst bij elkaar om de kaders voor de show vast te stellen om daarna door Nederland te toeren. foto Dirk-Jan Gjeltema KAPELLE - Drie mannen en een vrouw zijn zaterdagnacht aange houden in Kapelle. De drie man nen (17,18, en 27 jaar) zijn afkom stig uit Goes, Kapelle en Reimers- waal, de vrouw (25) komt uit Goes. De vier worden verdacht van betrokkenheid bij een vecht partij eerder die avond in een hore cazaak in Kapelle. Bij het incident liep een 34-jarige Kapellenaar een hevig bloedende hoofdwond op. „Waarom de gemeente dit op neemt in een nota", reageert wet houder Ad Verseput. „Je hebt als gemeente nu eenmaal bepaalde verantwoordelijkheden en die ne men wij." Het college baseert het besluit op een nota van de Voedsel en Wa renautoriteit. Die heeft onderzoek gedaan naar één bepaald type ter rasverwarmingen: de zogenoemde paddenstoel. Dit is een populaire terrasverwarming waarbij het ver warmingselement hoog op een paal staat met daarboven een ka, een soort paddenstoel. Uit het on derzoek blijkt dat met name de goedkopere consumentenversies gebreken vertonen en bijvoor beeld gemakkelijk kunnen omval- door Carla van de Merbel VUSSINGEN - De roeiers van Sno- que Deux uit Bruinisse hebben tij dens hun eerste deelname aan de Gevangentorenrace op de Wester- schelde bij Vlissingen een goed fi guur geslagen. Lange tijd lagen de roeiers uit Bru aan kop maar uit eindelijk wisten ze de overwin ning niet te pakken. De mannen en vrouwen in de zes tien Zeeuwse roeisloepen hebben het zaterdag zwaar. Een stevige len. Door het verbod zo algemeen te stellen haalt de gemeente ook een streep door andere typen mo biele gasverwarming, zoals de aan populariteit winnende zuil waarin achter glas kleine vlammetjes te zien zijn. Bovendien hebben veel horecaondernemers onlangs nog geïnvesteerd in verwarming met het oog op het aanstaande rookver bod in de horeca. Dan kunnen de rokers buiten in ieder geval een beetje warm staan. „Het is niet zo dat we nu iedereen De gemeente wil mobiele gasge stookte terrasverwarmingen ver bieden. De toestellen zouden te onveilig zijn. LSD heeft hierover vragen gesteld aan het college. noordwestenwind en daardoor flinke golfslag maken de jaarlijkse Gevangentorenrace extra uitput tend. Vooral het stuk in westelijke richting, langs de boulevard naar het Nollehoofd, is pittig; de roeiers hebben hier stroom én wind te gen. In alle sloepen wordt hard ge werkt om de rode boei ter hoogte van het windorgel te ronden. En dan terug; dat gaat een stuk mak kelijker. Een groot, rood vracht schip blaast een groet naar de gaan verplichten om een andere verwarming aan te schaffen. Dat moeten we nog veranderen in de nota. Uitgangspunt is dat er geen heksenjacht ontstaat. Als er een nieuwe terrasvergunning wordt aangevraagd, dan nemen we dat mee. Arjan Hoefkens, van de Schou- wen-Duivelandse afdeling van Ho reca Nederland heeft er begrip voor dat onveilige verwarmers ge weerd worden. „Maar ik heb begre pen dat de paddenstoelen wel mo gen als ze goedgekeurd zijn en huf- terproof zijn neergezet." Hij heeft niet gehoord dat ook an dere mobiele gasverwarmers ge weerd worden. „Als dat zo is, on derneem ik daarop actie." roeiers op hun tocht naar de Koop manshaven. Op nummer één bij de mannen eindigt Den Gouden Phoenix, de blauwe sloep van roeiclub VOC uit Middelburg. Bij de vrouwen is het team Noordhoek uit Kortgene de winnaar. Omdat sloepen van verschillende afmetingen, gewich ten en bemanningsaantallen alle maal tegelijk meedoen, is het niet zo dat wie als eerste binnenkomt ook automatisch de winnaar is. OOSTERLAND - Bij een brand in een woning aan de Groenendaal in Oosterland is gistermiddag een persoon gewond geraakt. De brand is rond drie uur ontstaan in de keuken. Buren ontdekten het vuur en sloegen alarm. De brand weer had het vuur snel onder con trole maar moest een uur later te rugkeren omdat de brand weer was opgelaaid. Over de aard van de verwondingen en de schade aan de woning is niets bekend. 399EBBSESSSZ3ZB3HMI Tip? redactie@pzc.nl Zierikzee staat bekend om haar vele monumenten. Jara van vijf is vooral snel onder de indruk van grote gebouwen en torens. Op een avond fietst ze samen met haar oma door het centrum langs de prachtig verlichte Dikke Toren van Zierikzee. Ze kan er uren naar kijken, want de toren lijkt wel afkomstig uit een sprookje, zo vindt ze na minuten lang staren. De volgende ochtend fietst Jara op weg naar school wederom met oma langs de Dikke Toren. Haar mening over de sprookjesto ren is echter een verschil van dag en nacht. „Wat een lelijk oud ding." door Melita Lanting ZIERIKZEE - Mobiele, gasgestookte verwarmingen zijn straks taboe op de terrassen op Schouwen-Duive- land. Een verbod hierop is opgeno men in de concept-nota terrassen. Het college wil hiermee de veilig heid vergroten. Raadslid Robbert Lievense (LSD) verbaast zich nog al over deze bepaling. „Ik vraag mij af of de gemeente hierin wel een taak heeft. Is dit niet de verant woordelijkheid van de horecaon dernemer?" Lievense heeft daar om schriftelijke vragen gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55