Wolfaartsdijk geeft concurrent 's-Heer Arendskerke het nakijken Yerseke houdt uitzicht op deelname aan nacompetitie na zege op ZSC'62 Zeeuws korfbalteam boekt zege bij 'rentree' Volleyballers Mytilus zijn nog niet veilig Strijd om nacompetitie centraal in duel tussen vierdeklassers. Van de Berge scoort drie keer voor Kruiningen tegen WIK'57. Gelegenheidsploeg verslaat Fortis bij openingen velden KVK. Goese ploeg hebben nog enkele punten nodig voor lijfsbehoud. Spanning te snijden bij schaakstrijd B PZC Maandag 7 april 2008 29 door Marco Puik GOES - Wolfaartsdijk deed za terdag uitstekende zaken in de strijd om nacompetitievoetbal. In de vierde klasse A van het zater dagvoetbal werd concurrent 's-Heer Arendskerke met 1-4 ver slagen. Wemeldinge speelde tege lijkertijd met Mevo (5-1) en Hoedekenskerke hield Cadzand op een gelijkspel (2-2). Borssele verloor bij Spui (2-1). 's-Heer Arendskerke-Wolfaarts- dijk 1- 4: Door treffers van Erik de Kok en Arnold van Gemerden keek de thuisclub bij rust al tegen een 0-2-achterstand aan. Toen Erik de Kok na 55 minuten met zijn tweede treffer voor 0-3 zorg de, was het duel beslist. Michiel Bouwman maakte nog wel de 1-3, maar het slotakkoord was voor Harm Fluijt: 1-4. Tussendoor in casseerde Frank Davidse zijn twee de gele kaart, waardoor de thuisclub het duel met tien man beëindigde. Wemeldinge-Mevo 5-1: Urvin van Hekelen schoot Wemeldinge na zeven minuten op voorsprong. Uit een vrije trap bracht Pieter van der Neut de bezoekers langszij, maar een minuut later lag de bal aan de andere kant al- Zuijdwegt schiet Hoedekenskerke langszij in Cadzand weer in de netten toen Chris Kole uit een vrije trap raak schoot. Die zelfde Kole zorgde in de tweede helft voor de 3-1. Via Pieter Bolle en Rens Kole liep de thuisclub uit naar 5-1. Spui-Borssele 2-1: Via een kopbal van Erik Loof kwam Spui op voor sprong. De thuisclub bleef de bete re ploeg en Jelmer de Pooter zorg de in de 35e minuut voor 2-0. Kort voor de pauze maakte Dave Iyanya de aansluitingstreffer. Na de pauze kreeg Borssele enkele grote kansen op de gelijkmaker, maar tot scoren kwam de ploeg niet meer. Cadzand-Hoedekenskerke 2-2: In een gelijkopgaand duel bracht Niels Otte de bezoekers na 25 mi nuten aan de leiding. Toen de meeste toeschouwers in de twee de helft nog uit de kantine moes ten komen, had Cadzand de wed strijd al doen kantelen. Door tref fers van Angelo Martlé en Philip Keijmel was de stand binnen kor te tijd 2-1. Ronald Zuijdwegt be zorgde Hoedekenskerke toch nog een punt: 2-2. Nieuwland-MZVC 0-3: MZVC behaalde een regelmatige uitzege op Nieuwland. Kort voor rust bracht Jelle Lukasse de Middelbur gers op voorsprong. In de tweede helft tekende Sander de Vries voor 0-2 en Alexander Bom legde de 0-3-eindstand vast. door Klaas Verspoor GOES - Yerseke won in de vierde klasse B bij ZSC'62 (0-1), waar door de ploeg nog meestrijdt om een plek in de nacompetitie. Waar de klopte SPS met 4-2, Smerdiek verloor met 0-1 van SKNWK en Stavenisse was na rust kansloos te gen FSV. Kruiningen versloeg WIK'57 met 4-0. Kruiningen-WIK'57 4-0: Kruinin gen revancheerde zich na de eerde re nederlaag in Kerkwerve en had in Arno van de Berge de uitblin ker. Voor rust opende hij de score en na de hervatting zorgde hij ook voor de 2-0. Via Koen Mosselman werd het 3-0 en daarna maakte Van de Berge er met zijn derde goal van de middag nog 4-0 van. Smerdielc-SKNWK 0-1: Kam pioen SKNWK trad gehavend aan tegen Smerdiek, maar was toch de betere ploeg. Smerdiek-keeper Alex Stoutjesdijk bleek in vorm en werd pas tien minuten voor tijd ge passeerd. Na een overtreding op Erwin Nelissen besliste Martijn Neele het duel uit een penalty. ZSC'62-Yerseke 0-1: Voor rust was er druk van Yerseke, maar was ZSC'62 via Martin van der Schee dicht bij een treffer. Na rust was ZSC'62 de betere ploeg, maar vier kansen leverden niets op. Na drie minuten in blessuretijd kopte Ar- co van Dixhoorn Yerseke naar de overwinning. Stavenisse-FSV 0-6: Voor rust hield Stavenisse, mede door goed keeperswerk, stand tegen FSV. In de tweede helft leidde een opeen stapeling van fouten binnen een kwartier tot 0-3 en daarna liepen de bezoekers simpel verder uit. Voor FSV scoorden Edward de Rooij (2), Wiebe de Kok (2), Edwin Kooien en Raymond Lin- gen. Waarde-SPS 4-2: Het eerste half uur was voor Waarde, dat via Jan Willem van Velthuisen op 1-0 kwam. Willem Bevelander zorgde daarna voor de 1-1-ruststand. Van Velthuisen schoot na de pauze van af de stip zijn ploeg naar 2-1, maar via Bart Vane kwam SPS op 2-2. Daarna was het beste spel voor SPS, maar greep Waarde in de bles suretijd de winst. Jappe Zandee en Peter Lamper scoorden nog. Fortis-speelster Chalana Janisse (links) verdedigt Jeanine Marijs, die uit komt voor het Zeeuws korfbalteam. foto Willem Mieras KAPELLE - Bij het eerste optreden sinds acht jaar heeft het Zeeuws korfbalteam gewonnen. Op het nieuwe kunstgrasveld van KVK, dat zaterdag officieel geopend werd, was het gelegenheidsteam van trainer Ko Crucq met 15-10 te sterk voor overgangsklasser Fortis. De ruststand was 8-8. Bij het Zeeuws team was Tjoba hofleverancier. De club uit 's-Heer Hendrikskinderen leverde vijf van de tien spelers: Jojanneke Fokke, Petra Rijn, Sander Harinck, Robert van Schaik en Dennis Broerse. Na mens TOP Arnemuiden deden Jeanine Marijs, Petra de Ridder en Corné Bezemer mee. Liet Middel burgse Swift leverde Paul van de Berg en Anita Hoekstra. Broerse en Bezemer vervingen de All Rea- dy-spelers Marcel Joziasse en Jan-Willem van Nieuwenhuijze, die in Klundert nog een beslis singswedstrijd moesten spelen. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van WS'92 deden in de regiodivisie prima zaken in de strijd om lijfsbe houd. De Vlissingers versloegen het op de derde plaats geklasseer de Volley Zuid met 4-0. De man nen van Mytilus verloren thuis met 3-1 van Sarto, vielen terug naar de achtste plaats en zijn nog niet zeker van lijfsbehoud. De mannen van Forza komen na verlies tegen Next Volley Dor drecht 2 (4-0) volgend seizoen een klasse lager uit. Eén week voor de topper tegen De Burgst boekten de volleybalsters van Morres/Hulst in de regiodivisie een nuttige over winning. Bij het tegen degradatie vechtende Benevia werd met 3-1 gewonnen. Savok won in de pro motieklasse B met 3-2 bij Atak'55. De vrouwen van Forza Schouwen Duiveland versloegen voor eigen publiek het tweede team van Next Volley Dordrecht met 3-2 en kun nen in de promotieklasse A alleen nog door Volley Zuid (dat een wedstrijd minder speelde en der tien verliespunten meer heeft) van de titel worden afgehouden. Mytilus-Sarto 1-3 (22-25 25-18 23-25 21-25): Sarto, dat vierde staat en geen enkel belang meer heeft, speelde vrijuit en onbevangen en voldeed aan de sportieve verplich ting. Zelfs toen de Tilburgse spel verdeler geblesseerd uitviel, had dat geen invloed op het Brabantse spel. Mytilus werd met een lastige service bestookt en kon aanval lend te weinig brengen. Alleen Ri- ni Boutens onttrok zich aan de ma laise. In de laatste thuiswedstrijd treft Mytilus-speler Maurits van der Velde smasht de bal. foto Willem Mieras Mytilus zaterdag kampioen Florie/NVC. Aanvoerder Peter Ver burg: „Normaal gezien winnen we daar niet van, want ze hebben heel vaak met 4-0 gewonnen. Maar we hebben nog wel een paar punten nodig om erin te blijven." WS'92-Volley Zuid 4-0 (25-19 25-13 25-18 25-23): Een degelijke wedstrijd van WS'92, dat met veel servicedruk de bezoekers in de tang hield. De thuisploeg nam het initiatief en beschikte vooral over een trefzekere middenaanval. Bovendien werd de Rotterdamse aanval met een prima blok aan banden gelegd. Dat leverde in de eerste drie sets een overtuigende overwinning op. Met de wedstrijdzege in de knip stuitte WS'92 in de vierde set op meer tegenstand. MIDDELBURG - De strijd om de titel bij het Walchers kampioenschap schaken is nog niet beslist. Voor het ingaan van de laatste ronde zijn er vier koplopers. Toevallig ook de favorieten. Cor Jansen, René Tiggelman, Hans Groffen en Jeroen Hekhuis heb ben allen viereneenhalve punt uit zes duels. Hekhuis trad aan tegen Cor Jansen. De opening was rustig met een licht voordeeltje voor de Souburger. Daarna nam Jansen de regie in handen. Waarschijnlijk werd de winst gemist en daarna verzandde de stelling naar remise. Beide spelers zijn nu achterhaald door René Tiggelman. Tiggelman kende weinig problemen met Wim Stange, die een stuk offerde voor drie pionnen. Hans Groffen kwam niet in actie, maar behoudt zijn hoge positie op de ranglijst. De laatste ronde moet de beslis sing brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53