Tovaal veroordeeld tot nacompetitie Promovendus Robur derde na zege in derby Maiiisg Goese rugbyers eindigen als negende na verlies tegen Oemoemenoe. Dammers van BDV prolongeren titel Tjoba C1 grijpt net naast districtstitel De Canze blijft tweede na eenvoudige zege Waterpolosters spelen sterk onder druk 28 Maandag 7 april 2008 PZC B door Valeska Nastaly GOES - „Het is onze dag. Wij kun nen het maken", zei wedstrijdse cretaris Michiel Sinke van Tovaal bij aanvang van de rugbywedstrijd tegen Oemoemenoe. De Goese rugbyclub Tovaal streed gisteren voor behoud in de tweede klasse, maar de ploeg slaagde niet in die missie. Het werd 7-8 voor Oemoe menoe. Tovaal wacht nu de na- competitie. Tovaal stond voor de ontmoeting met Oemoemenoe met een negen de plaats op het randje van degra datie. De opdracht was een plek te stijgen, zodat de nacompetitie ont lopen zou kunnen worden. Winst op Oemoemenoe was hierbij een voorwaarde. Tovaal hield zich gistermiddag uit eindelijk aardig staande tegen de ranglijstaanvoerder en dat leverde de Goesenaren zelfs een bonus- punt op. Het betekende nadien veel rekenwerk en tot gisteravond laat was het spannend wat de uit komst zou zijn. Uiteindelijk bleek het extra punt niet genoeg. Tovaal bleef negende op de ranglijst en is dus veroordeeld tot het spelen van nacompetitie. Via een extra serie wedstrijden moet Tovaal proberen alsnog aan degradatie te ontko men. Oemoemenoe kon gisteren vrijuit spelen tegen Tovaal. De Middelbur gers pakten onlangs het kampioen schap en promoveerden naar de eerste klasse. Voor hen stond niets meer op het spel. Cruciale vraag was of Oemoemenoe bereid was tot een vriendendienst. Sinke: „Het stond al in de krant geschre ven dat Oemoemenoe dat niet zou doen. Dat is alleen maar leuk, want dan kun je een goede wed strijd verwachten." Dat werd het ook. Oemoemenoe Tovaal verliest met 8-7 van Oe moemenoe. Daardoor eindigt de Goese rugbyploeg op de negen de plaats. Het team moet nu na competitie spelen. Weer één punt verschil De Zeeuwse rugbyderby tus sen Oemoemenoe en Tovaal is voor de vierde keer op één punt beslist. Voor de derde keer bleef Oe moemenoe in die gelijkwaardi ge duels aan de goede kant van de score. De Zeeuwse clubs troffen el kaar voor de 22e keer in (na)competitieverband. Oe moemenoe won twaalf keer, Tovaal tien keer. Slechts vier keer werd er min der gescoord in de derby. Het laagterecord is een 6-0-zege van Oemoemenoe in Goes. maakt haar belofte waar en ging er direct tegenaan. Martijn Boogaard maakte na tien minuten de eerste try. Daarmee liep de Goese club vijf punten achterstand op. De spe lers lieten het er niet bij zitten en bereidden een tegenaanval voor. Maar dat bleef bij een paar verdedi gende worpen richting de speel- helft van Oemoemenoe. Gedurende de eerste helft werd er van beide kanten verder niet ge scoord. De Middelburgse rugbyers hadden een harde dobber aan het harde verdedigingsfront dat Tovaal vormde. Dat hielden de Goesena ren ook in de tweede helft vol. Alex Vlieland was de eerste en eni ge Tovaal-speler die de overkant van het veld haalde met de bal in zijn hand. Hij maakte de tweede en laatste try van de wedstrijd. Egon Geeratz, die na het vertrek van )ean Louis le Grand, de rol van trainer op zich heeft geno men, haalde de bonus binnen. Geeratz is hersteld van een knie band-operatie en speelt nog maar sinds januari weer mee in de com petitie. Na drie gemiste penalty's was het dan toch een keer raak voor Oe moemenoe (Joey Luitwieler) en daarmee wonnen de Middelbur gers de partij. De Middelburgers waren uiteraard blij met hun winst, maar vierden dat ingetogen, omdat het voor hen niet zo'n bes te wedstrijd was. De rugbyers van Oemoemenoe (gestreept shirt) zijn in de aanval tegen Tovaal. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Robur is in de vierde klasse A van het zondagvoetbal na een 2-0-zege op Patrijzen opge rukt naar de derde plaats op de ranglijst. Kwadendamme verloor thuis met 1-6 van Koewacht, waar door de ploeg nu moet vrezen voor rechtstreekse degradatie. Robur-Patrijzen 2-0: Na een half uur opende Rik Hopmans de sco re. Hierna kreeg William Sallet twee keer geel binnen korte tijd en stonden de bezoekers met tien man binnen de lijnen. Kort na rust kreeg Paulus Wagemakers di rect rood en waren het er nog maar negen. Desondanks duurde het nog tot de 75e minuut voordat Frans Weststrate de wedstrijd be sliste: 2-0. Luctor'88-Hulsterloo 2-1: De be zoekers hadden voor rust wat meer balbezit, maar Luctor'88 opende na een kwartier de score. Johnny Nieuwdorp maakte het doelpunt. De tweede helft begon met een fel aandringend Hulster- loo, dat al snel door Dave de Booij langszij kwam: 1-1. Kort voor tijd kwam de thuisploeg op een wat gelukkige manier aan de overwin ning. Een inzet van Rutger van Rossum werd gepareerd door de Hulsterloo-doelman, waarna de bal via een verdediger van de be zoekers alsnog het doel in ging. Kwadendamme-Koewacht 1-6: Koewacht leidde na tien minuten al met 2-0 door Johnny Lensen en een eigen doelpunt van Robert Bek. De thuisploeg kwam op slag van rust terug tot 1-2 via Tom Blomaard.'Direct na rust bracht Dominique Verlinde de marge ech ter weer terug tot twee treffers en was de wedstrijd gespeeld, zeker toen Verlinde er even later ook 1-4 van maakte. Met nog eens twee treffers bracht hij zijn dagtotaal op vier. MIDDELBURG - BDV uit Bergen op Zoom is net als vorig jaar kam pioen geworden in de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond. Het achttal won in de laatste wedstrijd met 9-7 van concurrent Middel burg. Aagtekerke eindigde op de tweede plaats. Met zeven man was de Walcherse ploeg te sterk voor Tholen/DSVF. De derde plaats was voor Middelburg, dat in bord- punten PWG 3 voor bleef PAPENDRECHT - De korfballers van Tjoba Ci zijn zaterdag tweede ge worden op het districtskampioen schap in Papendrecht. Het jonge team uit 's-Heer Hendriks kinderen verloor de finale van RWA het nemen van strafworpen. Het duel was geëindigd in 11-11. Tjoba Cl doet komende zaterdag ook nog mee aan het NK. Dat wordt gehouden in Goes. GOES - In de strijd om de tweede plaats achter De Stormvogel 2 de den de mannen van De Ganze za terdag goede zaken. De Vennen 3 werd in Goes met 8-5 verslagen. Na de gelijkopgaande eerste perio de (1-1) liep De Ganze uit naar 6-2. Pas in de laatste periode kwam de opponent terug. Scores De Ganze: Guido Vermeulen 3, Cheyenne van Berkel 2, Stijn Sandee, Maarten Buijs en Frenske IJzermans 1. GOES - De waterpolosters van De Ganze waren zich er zaterdag van bewust dat er gewonnen moest worden om zicht te kunnen hou den op handhaving in de derde klasse. De Goese vrouwen speel den daardoor sterk en wonnen van De Treffers 2:11-3. Scores De Ganze: Sanne Kiompe 4, Ta mara Flore 3, Iris Dingemanse 2, Anne van Benthum en Joyce Pieters 1. UITSLAGEN p DAMMEN PZDB-competitie. Hoofdklasse, zevende ronde. Souburg-GZC 5-11: C. van Eenennaam-J. de Wild 2-0; P. Allaart-M. Walraven 1-1; P. Fi- lius-C. Rijk 0-2; A. Alewijnse-J. Honig 0-2; M. Brasser-C. Boot 1-1; M. Bronke-M. Poulisse 1-1; C. Brasser-W. Flikweert 0-2; E. Frederiks-J. Schot 0-2. BDV-Middelburg 9-7: D. de Jager-P. Nieuwen- huijzen 1-1; F. Berkholst-D. Kasse 0-2; R. van Lien-J. de Jonge 0-2; P. Karregat-D. Wattel 2-0; F. Vanderfeesten-R. van Eenennaam 1-1; D. de Vos-D. Davidse 2-0; R. Dusebout-J. Moens 1-1; J. van Beeck-J. Grim 2-0. Tholen/DSVF-Aagtekerke 6-10: H. Gun- ter-n.o. 2-0; A. Slager-M. Provoost 0-2; J. van de Weteringh-D. Bosselaar 2-0; J. van de Vel- de-F. Blaas 1-1; C. Droogers-A. den Hollander 0-2; G. van de Velde-R. de Rijke 1-1; W. van Dijke-P. Sterrenburg 0-2; S. Schot-A. Provoost 0-2. PWG 's-Gravenpolder 3-Lammerenburg 8-8: J. Veerhoek-W. Koppejan 0-2; M. van Dijk-P. Schunselaar 2-0; R. Rentmeester- L. Wilson 1-1; J. Louwerse-J. Koppejan 2-0; M. van der Hage-L. van Schagen 1-1; S. Talsma-J. Vaucou- leur 0-2; M. van der Plasse-H. de Vlieger 1-1; J. van der Hart-W. van Oppen 1-1. Eindstand: 1. BDV 11; 2. Aagtekerke 10; 3. Middelburg 8 (66) 4. PWG 's-Gravenpolder 3 8 (57); 5. Tholen/DSVF 7; 6. GZC 6; 7. Lamme- renburg 5; 8. Souburg 1. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52