Sport schot Van de Water en Paardekooper op SSV'65: uithuilen en opnieuw beginnen Fraaie treffer Weber niet genoeg om degradatie af te wenden Goesenaren degraderen voor de tweede keer in twee seizoenen. 'Oud' en 'Nieuw' komen remise overeen Volharding komt terug van 1-3-achterstand Beide Goes-voetballers maken vier treffers in duel met Clinge: 8-1. Onmachtig Lebo onderuit bij Odio Nederlagen Smerdiek en Oostkapelle Hansweertse Boys verliest van Dreischor Futsalploeg SSV'65 verlaat laatste plaats Zaterdag-derdeklasser Krabbendijke zakt af na vijftiende nederlaag. B PZC Maandag 7 april 2008 27 door René van Stee aalst - Na de kansloze degradatie uit de hoofdklasse moet SSV'65 dit seizoen wederom pas op de plaats maken. Het lot van de Goe senaren werd zaterdag bezegeld door een alleszeggende 5-1-neder- laag bij Roda Boys/Bommeler- waard. En dat onderging de ploeg vrij gelaten. Na afloop geen tranen met tuiten of emotionele tafere len. „Het zat er natuurlijk al heel lang aan te komen", was het nuch tere commentaar van doelman én uitblinker van de wedstrijd Chris- tol van Campenhout. Achter de schermen bereidt SSV zich al druk voor op het volgende seizoen. Het roer gaat rigoureus om. De onlangs benoemde voor zitter Patrick Simpelaar wil 'terug naar de basis'. Hij streeft naar een gezonde mix van spelers van eigen kweek en jongens van buitenaf die het tweede klasseniveau aan kunnen. Daarmee erkent hij dat de club de laatste jaren een heil loze weg was ingeslagen. Want het hoofdklasse-avontuur, dat volgens Simpelaar te vroeg kwam, was niet alleen een zeer kostbare aangelegenheid, maar zorgde er min of meer ook voor dat SSV tot een duiventil dreigde te verwor den. „Hoog spelen met je eerste elftal is fantastisch, maar niet ten koste van alles. Wij zijn daarin door geslagen. Daardoor was er te weinig oog voor de rest van de club. Die draad willen wij weer oppakken. In feite is het uithuilen en opnieuw beginnen", verklaarde hij. Hoewel de geldkraan fors wordt dichtgedraaid, vreest Simpelaar een leegloop niet. lorden Takiddi- ne (naar HW'24), Mo Bensadik (Heerjansdam) en Danny Magito (onbekend) verlaten de club, net als het trainersduo Aad Andries- sen en Henk Schouten. Christol van Campenhout, Michel Maas kant, Mansour Gader, Luc van Loon en Jan Baaijens weten nog niet wat ze gaan doen. „Ik heb niet de illusie dat ze alle maal blijven, maar we doen ons best", zei Simpelaar, die nog steeds vindt dat de huidige selectie zich in de eerste klasse had moeten handhaven. Verdediger Ronnie Hillebrand, die zaterdag met een hamstringblessu re uitviel en één van spelers die ze ker blijft, is dezelfde mening toege daan. „Want als je alle namen op een rijtje zet, heb je gewoon prima spelers. Maar het is nooit een ho mogeen geheel geworden, het ont brak aan chemie. Aan wie of wat dat ligt? Aan van alles natuurlijk, maar in eerste instantie aan de spe lers zelf', aldus Hillebrand, die ook een te smalle selectie en bles sureleed als oorzaken noemt voor de zwanenzang van SSV. Hillebrand kan zich vinden in de nieuwe koers die SSV gaat varen. Hij heeft er vertrouwen in dat de ploeg in de tweede klasse de ellen de van de twee voorbije seizoenen van zich af zal spelen. Christol van Campenhout is minder optimistisch. „Allereerst zullen de neuzen dezelfde richting moeten opstaan. Daar ontbrak het zeker dit seizoen te vaak aan. En je moet echte versterkingen halen. Want nog meer dan in de eerste klasse gaat in de tweede klasse de beuk erin. Alleen met eigen jeugd en jonge spelers van buitenaf red je het dan niet", stelt de 43-jarige doelman, die er bij SSV nog wel een jaar aan vast wil plakken. „Al thans, wat mij betreft wel. Maar de club moet het ook willen." Roda Boys-SSV'65 5-1 (2-1). 13. Erwin Verbruggen 1-0, 21. Mark van der Meij- den 2-0, 45+1. Danny Magito 2-1, 51. Frans van den Steenoven 3-1 (straf schop), 67. Fop Gouman 4-1, 83. Mark Santegoets 5-1. Scheidsrechter: G. Daems (Gilze). Gele kaart: Erwin Ver bruggen (Roda Boys). Aantal toeschou wers: 120. SSV'65 wil na de degradatie uit de eerste klasse schoon schip ma ken. Voorzitter Patrick Simpelaar rekent er niet op dat spelers mas saal opstappen. nieuw-vossemeer - De derby tus sen de zondag-vijfdeklassers uit Nieuw-Vossemeer (NVS) en Oud- Vossemeer (Vosmeer) eindigde gis teren in een 1-1-gelijkspel. De bezoekers waren wat meer in balbezit, maar bij NVS leek meer het derbygevoel aanwezig. Hier door kwam de thuisploeg, zij het met enig fortuin, na een halfuur op voorsprong via Sietse Geluk. Kees-Jan Verstrate maakte halver wege de tweede helft de gelijkma ker. ovezande - De voetballers van zondag-vijfdeklasser Volharding kwamen gistermiddag sterk terug in de thuiswedstrijd tegen Sluis. De ploeg uit Ovezande kwam al in de eerste helft met met 1-3 ach ter, maar pakte door treffers van John Sommeijer (voor rust) en Danny Slootweg (na rust) een punt: 3-3. Sommeijer maakte eer der ook de 1-1. door Jos van Belzen vlissingen - Behalve in de topper tussen Vlissingen en Zierikzee, die in na een doelpuntrijke slotfase in 4-0 eindigde, werd er ook in de an dere duels in de derde klasse A van het zondagvoetbal flink op los gescoord. Goes had maar een uur nodig om Clinge met maar liefst 8-1 te de klasseren. Zeelandia Middelburg noteerde tegen Steen een zeven klapper (7-1) en Walcheren is na de 1-6 in de thuiswedstrijd tegen ossendrecht - Zondag-vijfde- klasser Lewedorpse Boys was gis termiddag onmachtig in het uit- duel met Odio. Daardoor werd in Ossendrecht met 2-0 verloren. In een vrij gezapige eerste helft werd er niet gescoord. Kort na de rust zorgde Ludo Boogers uit een voorzet van Michael van der Poel voor de 1-0. De bezoekers konden in aanvallend opzicht geen vuist maken. Invaller Mitchell Elenbaas maakte in de 83e minuut de twee de Odio-treffer. sint-Maartensdijk - De voetbal sters van Smerdiek bezorgden kop loper Reiger Boys een lastige mid dag, maar stonden na afloop toch met lege handen: 0-3. Door een ei gen doelpunt van Tina Dujakovic kwam op achterstand. In de slotfa se van de wedstrijd scoorde Reiger Boys nog tweemaal. Oostkapelle verloor met dubbele cijfers van 't Zand: 11-1. Dosko alleen officieel nog niet ge degradeerd. Goes-Clinge 8-1: De thuisploeg was veel sterker en halverwege de eerste helft stond het dan ook al 3-0 door een echte hattrick van Padden van de Water. Hierna was het Niels Paardekooper die driemaal raakschoot, waarvan de laatste kort na rust: 6-0. Nog voor dat er een uur was gespeeld brachten zowel Van de Water als Paardekooper hun totaal van de Goes walst over Clinge heen in de derde klasse van het zondag voetbal: 8-1. Ook bij de andere ontmoetingen wordt veel ge scoord. hansweert - Om de elf spelers vol te maken nam Dreischor-trainer Peter van Beveren in het duel met Hansweertse Boys tussen de palen plaats en trad elftalleider John Jon ker op als veldspelen Desondanks lukte het de tactisch sterke bezoe kers om de vroege i-o-voorsprong (door een treffer van Karst van de Linde) tot het einde toe vast te houden. Voor rust waren de beste kansen voor de thuisploeg, maar in de tweede helft was het vijf de-klasseduel meer in evenwicht. bergen op zoom - De futsallers van SSV'65 verrasten met een be langrijke, ruime zege op Magica. In Bergen op Zoom werd het na een 3-6-ruststand 6-16. SSV'65 deed daardoor de laatste plaats over aan Vévé/Taxi Geers. Met ze ven goals had Arjan Koopmans een belangrijk aandeel in de zege. Bud Aschmann, Mehmet Dolma en Eric Flore scoorden drie keer. middag op vier treffers: 8-0. Hier na ebde de concentratie bij Goes wat weg, waardoor Thomas Leeg water de eer kon redden voor Clin ge- Walcheren-Dosko 1-6 (0-1). Joeri Ma- linka 0-1, Michael Mehmet 0-2 en 0-3, Jeroen Alleman 0-4, Mourad Bobouh 1-4, Michael Mehmet 1-5, Darryl de Rij ke 1-6. Zeelandia Middelburg-Steen 7-1 (3-0). Jerfey Booy 1-0, Alberto Conde Morga- do 2-0 en 3-0, Dennis Buijs 3-1, Freerk Koelma 4-1, Jeffrey van de Velde 5-1 en 6-1, Jerfey Booy 7-1. Vlissingen-Zierikzee 4-0 (1-0). Peter de Jong 1 -0, Joey van de Zweep 2-0, Abubakar Kourouman 3-0, Joey van de Zweep 4-0. door Klaas Verspoor goes - Krabbendijke speelt vol gend seizoen in de vierde klasse. Apollo'69 lijkt dezelfde kant op te gaan, want het gat met Heinkens- zand bedraagt zes punten. Duive- land heeft na een 5-3-zege op Noad'67, en de nederlaag van Veere, de titel in de derde klasse A voor het grijpen. Krabbendijke-Colijnsplaatse Boys 1-2: Danny Weber zorgde met een fraaie goal nog wel voor de 1-0, maar het bleek slechts uit stel van executie. Nigel Holmes zorgde nog voor rust voor de 1-1. Direct na rust tekende Dave Bout voor de 1-2. Krabbendijke ging nog wel op zoek naar de 2-2, maar die zat er zoals zo vaak dit seizoen niet meer in. Rillandia-VCK 3-0: Na een over treding op Ahmet Demir schoot Arjan Koopmans Rillandia uit een penalty naar de 1-0. VCK ging daarna op jacht naar de gelijkma ker, maar liep in de 86e minuut te gen de 2-0 op toen Esmir Kustura op aangeven van Koopmans scoor de. In blessuretijd maakte Koop mans er op aangeven van Demir ook nog 3-0 van. De Meeuwen-Apollo'69 1-0: De Meeuwen gaf zichzelf met de zege enige lucht met het oog op de tien de plaats van de ranglijst en bracht Apollo'69 op het randje van degra datie. In de 57e minuut leidde een solo van Ewout Maas tot de enige treffer. Heinkenszand-WHS 1-2: Patrick Ketting maakte al in de vijfde mi nuut de 0-1. Daarna had de thuis ploeg het meeste balbezit, maar het leverde geen kansen op. In de 69e minuut zorgde Jeroen Oosdijk voor de 0-2. Vlak voor tijd bracht Jeroen Verschiere met de 1-2 de spanning terug in de wedstrijd. Duiveland-Noad'67 5-3: Iwan Geense schoot Noad'67 uit een strafschop al vroeg naar 0-1. Step- han van de Peet miste vervolgens een grote kans op 0-2 en pas toen kwam Duiveland op stoom. Voor rust scoorden Dennie le Comte en Ronald Zwager en na de hervat ting tilden Barry Steenpoorte en Ronald Zwager de stand naar 4-1. Noad'67 vocht zich terug en de ploeg kwam door goals van Corné de Frel en Rob den Engelsman te rug tot 4-3. Marcel de Bruine maak te in de 83e minuut Duivelands be vrijdende vijfde goal. Veere-Dauwendaele 2-3 (1-3). Giacomo Waffel (strafschop) 1-0, Mirzada Akbar 1 -1Joran Moes 1 -2, Francis Langemaire 1-3, Gerben Bakker 2-3. Derde klasse B. Tholense Boys-SVG 2-0: SVG was met slechts tien spelers naar Tholen gekomen. Op aangeven van Hans-Willem Hopmans zorg de Thijs Nijmeijer voor 1-0. Uit een voorzet van Nick de Lang maakte Nijmeijer op slag van rust ook de tweede goal voor Tholense Boys. Tholense Boys-voetballer Thijs Nijmeijer, maker van de 1-0 en 2-0, stoomt op tijdens het duel met SVG. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51