de emigratie in Amerika vorm Gemeente Schouwen-Duiveland wil een verbod op gasgestookte terrasverwarming College van B en W wil veiligheid terrassen vergroten. Klappen met zweep en fietsketting in Yerseke Bejaarde man gewond na brand in keuken Brandweer rukt uit voor gaslek B PZC Maandag 7 april 2008 1 3 Warenhuis Steketee in Grand Rapids, Michigan. Historicus Hans Krabbendam: „Tot vijfjaar geleden bestond het warenhuis nog." foto Hope College Collection/Joint Archives of Holland naam", aldus Krabbendam. Ook namen de Zeeuwen hun expertise mee naar hun nieuwe vaderland. Zo is bekend dat tientallen Yerseke- naren en ook Bruenaren neerstre ken in het dorpje West Sayville op Long Island, aan de oostkust. Ze begonnen er oesterkwekerijen. „Bij Kalamazoo in Michigan, een moerasachtig gebied, is een leven dige verbouw ontstaan van selderij. Die groente was ineens in de mode, maar voor de teelt is veel expertise en arbeidskracht nodig. Die hadden de Zeeuwen." De Walcherse familie Steketee sticht te het eerste warenhuis in Grand Ra pids (Michigan). „Een soort van V&D. Tot een jaar of vijf geleden be stond die nog." door Melita Lanting ZIERIKZEE - Mobiele, gasgestookte verwarmingen zijn straks taboe op de terrassen op Schouwen-Duive land. Een verbod hierop is opgeno men in de concept-nota terrassen. Het college wil hiermee de veilig heid vergroten. Raadslid Robbert Lievense (LSD) verbaast zich nog al over deze bepaling. „Ik vraag mij af of de gemeente hierin wel een taak heeft. Is dit niet de verant woordelijkheid van de horecaon dernemer?" Lievense heeft daar om schriftelijke vragen gesteld. „Waarom de gemeente dit op neemt in een nota?", reageert wet houder Ad Verseput. „Je hebt als gemeente nu eenmaal bepaalde verantwoordelijkheden en die ne men wij." Het college baseert het besluit op een nota van de Voedsel en Wa renautoriteit. Die heeft onderzoek gedaan naar één bepaald type ter rasverwarming: de zogenoemde paddenstoel. Dit is een populaire terrasverwarming waarbij het ver warmingselement hoog op een paal staat met daarboven een ka, een soort paddenstoel. Uit het on derzoek blijkt dat met name de goedkopere consumentenversies gebreken vertonen en bijvoor beeld gemakkelijk kunnen omval len. Door het verbod zo algemeen te stellen haalt de gemeente ook een streep door andere typen mo biele gasverwarming, zoals de aan populariteit winnende zuil waarin achter glas kleine vlammetjes te zien zijn. Bovendien hebben veel horecaondernemers onlangs nog geïnvesteerd in verwarming met het oog op het aanstaande rookver bod in de horeca. Dan kunnen de De gemeente wil mobiele gasge- stookte terrasverwarmingen ver bieden. De toestellen zouden on veilig zijn. LSD heeft hierover vra gen gesteld aan het college. rokers buiten in ieder geval een beetje warm staan. „Het is niet zo dat we nu iedereen gaan verplichten om een andere verwarming aan te schaffen. Dat moeten we nog veranderen in de nota. Uitgangspunt is dat er geen heksenjacht ontstaat. Als er een nieuwe terrasvergunning wordt aangevraagd, dan nemen we dat mee." Arjan Hoefkens, van de Schou- wen-Duivelandse afdeling van Ho reca Nederland, heeft er begrip voor dat onveilige verwarmers ge weerd worden. „Maar ik heb begre pen dat de paddenstoelen wel mo gen als ze goedgekeurd zijn en huf- terproof zijn neergezet." YERSEKE - Een 28-jarige Yerseke- naar is zaterdag tussen vijf en ne gen uur in de ochtend door drie mannen toegetakeld met een fiets ketting en een zweep van 30 centi meter. De drie mannen klopten aan bij het huis van de man in Yer seke. Toen de 28-jarige opendeed, begonnen de mannen er om on duidelijke redenen op los te slaan. De vriendin van het slachtoffer wist de buren te alarmeren door hard te schreeuwen. De politie hield gisteren in hun woning in Yerseke twee mannen van 24 en 32 jaar aan. Ze zijn ingesloten. OOSTERLAND - Bij een brand in een woning aan de Groenendaal in Oosterland is gistermiddag een 85-jarige man gewond geraakt. De brand is rond drie uur ontstaan in de keuken. Buren ontdekten het vuur en sloegen alarm. De brand weer had het vuur snel onder con trole, maar moest een uur later te rugkeren omdat de brand weer was opgelaaid. Over de aard van de verwondingen en de schade aan de woning is niets bekend. MIDDELBURG - De brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag uitgerukt naar een huis aan de Meanderhof in Middelburg omdat daar een gaslek was. De bewoner meldde dat er sprake was van een flinke gaslucht in zijn huis. De lucht was afkomstig uit de kruip ruimte waar een lek in de gaslei ding werd gevonden. De Delta, die ook direct was gealarmeerd, heeft de leiding opgegraven en gedicht. Alle bewoners van de twaalf hui zen in het blok moesten hun wo ning ventileren, maar er waren geen gezondheidsklachten. Het is nog niet bekend waardoor het gaslek is ontstaan. Delta gaat dat vandaag onderzoeken. Op 20-03-2008 is ten laste van K. Claes, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. SCHEEPBOUWER, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van derde- beslag Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47