Van den Buijs heeft Libië goed verteerd weg naar zijn juiste vorm Topdrukte ruiters in Nieuwland Twee Zeeuwse eindzeges in Goofies zeilrace Zeeuwse turnsters gouddelvers op regiokampioenschappen Wielrenner uit Nieuwdorp wint Ronde van Nisse. Verseput en Buijze houden Zeeuwse eer hoog. In het seizoen 2007-2008 voeren er 133 boten mee. PZC Maandag 7 april 2008 33 OOSTKAPELLE - De Zeeuwse turnsters waren za terdag succesvol tijdens de regiokampioenschap pen in Oostkapelle. Er werden in de vijfde, zesde en zevende divisie negen eerste plaatsen be haald. In de vijfde divisie (categorie NTS 7 senior) was er een eerste plaats voor Caroline Boonman van Atlas Heinkenszand met 32.467 punten, op de voet gevolgd door Danique Beyer van de Vlissing- se Turn Vereniging met 32.266 punt en Jacqueli ne Boonman van CV Olympia Kapelle (32.067 punten). De andere gouden medailles waren voor Chelsea Dekkers van Olympia Tholen (zesde divisie pupil 1, nts12), Iris Lodder van Olympia Kapelle (zesde divisie jeugd nts 10), Anouk Vercruijsse van Turn'87 (zevende divisie junior nts 10), Elyanne Stofferis van Thor Sas van Cent (vijfde divisie pu pil 1 nts 11), Merel Lodder van Olympia Kapelle (zesde divisie pupil 2 nts 11), Maxime Ambrosini van Voorwaarts Axel (zesde divisie junior nts 9), Renate de Reus van Voorwaarts (zevende divisie senior nts 9) en Ingeborg Neve van CV Koudeker- ke (zevende divisie jeugd nts 11). Noor Janssen (foto) van VTV werd in de catego rie zesde divisie pupil 2 twaalfde. foto Lex de Meester door Wim de Vos NISSE - Tjitte van den Buijs heeft de Ronde van Libië blijkbaar goed verteerd. Een paar weken geleden deed de coureur uit Nieuwdorp mee aan een zes dagen durende etappewedstrijd in het Noord-Afri kaanse land. Daardoor verkeert hij al vroeg in het seizoen in een goe de vorm. Zaterdag schreef Van den Buys de Ronde van Nisse op zijn naam, de openingswedstrijd van het TMZ-seizoen. De trainingsrit- ten ter voorbereiding op het sei zoen in Den Inkel waren dus voor bij. In Nisse ging het eindelijk weer eens om het 'echie'. De renners vatten dat meteen uiterst serieus op. De koers werd onder veel pu blieke belangstelling gereden. Op het 3,5 kilometer lange parkoers was het vooral een keiharde wed strijd. Daarnaast maakte een strak ke wind het voor de deelnemers heel erg lastig. Toch was het al vroeg in de wed strijd erg levendig. Dit leidde er toe dat zowat halverwege de wed strijd een kopgroep van tien man ontstond, met daarbij onder meer Tjitte van den Buijs, Jacq Schuit, Edzard van Ewijk en Franklin Klaasse. Vooral Schuit toonde aan ook al vroeg in het seizoen in een goede vorm te verkeren. Met nog iets minder dan vijftien kilometer sloeg hij een bres, reed ruim twee ronden alleen vooruit, maar moest toch toezien dat de rest opnieuw kwam aansluiten. Terwijl vooral Van Ewijk en Klaas- se het tempo hoog en strak hiel den, leek het op een spurt uit te gaan draaien. Bij het ingaan van de laatste ronde waren de tien kop lopers nog steeds bij elkaar. In een dergelijke spurt voelt Van den Buijs zich niet echter niet zeker, waarna de Nieuwdorper voor zijn handelsmerk bij uitstek koos: een korte solo in de slotkilometer. Hij verschalkte op die manier zijn me devluchters, waarna Schuit de spurt voor de tweede plaats won. Bij de amateurs B ging de zege naar Olaf Brouwers uit Rotterdam. De Oost-Souburger Jack van der Horst won bij de amateurs 40+, terwijl Luuk Brilman uit Wissen- kerke de snelste in de S/P-klasse was. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De start van het buitenseizoen zorgde zaterdag in Nieuwland voor een in vasie van springruiters van buiten Zeeland. De deelname was zo groot dat wegens tijdgebrek het be sluit viel om de rubrieken van de klasse Z en M meteen op tijd te la ten rijden. Alleen Bert Verseput uit Zonnemaire en Jill Buijze uit 's-Heer Arendskerke konden de overmacht van buiten de provin ciegrenzen het hoofd bieden. Ver seput toonde zich met Unique Dancer de sterkste in de klasse B en Jill Buijze was met Wiana de beste in klasse L. Bert Verseput had zich na een bles sure geen leukere rentree kunnen bedenken. Enkele maanden gele den werd hij bij de training van een jong paard uit het zadel gelan ceerd. Met de rugblessure die Ver seput daaraan overhield, moest hij voor de rest het indoorseizoen aan de rand van de piste toekijken. Za terdag stuurde hij de merrie Uni que Dancer als een raket foutloos over de hindernissen. Bovendien was de Schouwse bouwonderne mer met de zesjarige Hors la Loi Il-dochter in 53.66 seconden ruim vier tellen sneller dan ex-interna- tional Tanja Kommers uit Hooger- heide met U-Goldflower. Jill Buijze stuurde in de klasse L de merrie Wiana naar de zege. Zij hield in de barrage met de Cantos -dochter als enige het strafblad blank. Ook Nadine Timmerman maakte in de beslissende ronde met Jump and Go geen spring- fout, maar de amazone uit Veere kreeg een strafpunt wegens tijds overschrijding aan de broek. In de klasse L haalde Marit Huige uit Nisse de derde plaats. Zij stuur de de Burggraag-zoon Ruige Rob bie in de barrage foutloos in 30.44 seconden naar de finish. Springruiter Bert Verseput uit Zonnemaire beleeft na maanden blessureleed een mooie rentree. Hij pakt hij meteen de winst in Nieuwland. was het de Belg Appermans die de laatste podiumplaats veroverde. Master Gert van de Vinden uit Big- gekerke blijft het goed doen. Met zijn zevende plaats overall eindig de hij ruim voor Jan van Vaarde- gem (Westkapelle). Anne Kwist uit Tholen is wederom de sterkste bij de vrouwen Anne Kwist uit Tholen mag dan wat minder trainen in verband met haar studie, bij de vrouwen heeft ze nog voldoende klasse in huis om een zwemloop naar zich toe te trekken. Zij haalde de zege voor Cornelia Roth (Leidschen- dam) en Elisa Rijk uit Schoondij- ke. Vincent Bohm had zich in ver band met een lichte blessure over laten schrijven naar de korte zwemloop en deed dat boven ver wachting. Op de 500 meter zwem men liet hij als enige een tijd van onder de zes minuten noteren. Ste fan Nieuwenhuize (Kruiningen) fi nishte op het zwemmen als twee de net boven de grens van zes mi nuten voor Rob Musters (Oud Gas tel). Op de vijf kilometer lopen ble ven de posities gehandhaafd, wat dus een zege opleverde voor Bo hm, die daarmee uitzicht houdt op de eindzege. De finale van het Grontmij zwem- loopcircuit is op 20 april in Hoo- gerheide. Tineke van Dort pakt zege Mieke van Dort uit Domburg was op de korte afstand van de zwemloop in Bergen op Zoom de snelste vrouw op het zwem- onderdeel (500 meter). Haar jongere zus Tineke kwam bijna anderhalve minuut later uit het water. Op de vijf kilometer lopen ging Tineke van Dort haar oudere zus en haar andere concurren te Suzette Lauwen (Etten-Leur) voorbij alsof ze stilstonden. Net als in Roosendaal pakt Ti neke van Dort de zege. Zij is podiumkandidate voor het eindklassement. COLIJNSPLAAT - De laatste Goofies zeilwedstrijd van het seizoen werd dit weekeinde gevaren bij een ster ke wind en droog weer. In het eindklassement hielden Johan Bol uit Goes en Niek Spiljard uit Mid delburg de Zeeuwse eer hoog. Bol behaalde de zege in de ORC-Club 2-klasse met de A Boen. Spiljard was de sterkste in de ORC-Club 3-5-klasse met de Va nilla. In dezelfde klasse eindigde Henk van Zweden uit Middelburg tweede met de Beau Bateau. Hans de Jager uit Wolphaartsdijk maak te het Zeeuwse succes compleet door met de Chasseur de derde plaats voor zich op te eisen. In de ORC-Club i-klasse was de eindzege voor Ralph Berkmans uit Antwerpen met de Argenta. Mark Drontman uit Vught haalde de eer ste plaats in de klasse ongemeten groter dan tien meter met de Hawk. Bij de ongemeten kleiner dan tien meter was de Belg Wim Driessen uit Oelegem Ranst de sterkste met de Bolderik. Leo Schipper uit Goes eindigde hierin met de Dame de Meuse als derde. In totaal deden er in het seizoen 2007-2008 133 boten mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35