Delta kan nog alles en ook niets winnen Vasseur is weer op Zeeuwse hockeysters verliezen hun partijen Rinus van de Ven zet nieuwe stap in zijn motorcrosscarrière Bennie Provoost damt voor Twente's Eerste Kerkhove onderuit in halve finale Umag Forthomme krijgt bij afscheid champagne en ingelijste wereldpartij. Marco Minnaard rijdt vooraan in Bertrix Acht judoka's plaatsen zich voor het NK Mountainbikers halen ereplaatsen in Arkel Lavrijssen grijpt net naast het podium Alleen de mannen van Rapide slepen punt uit het vuur. Coureur uit Vlissingen vijftiende van de wereld na races Valkenswaard. Tweede plaats voor Vlissinger in zwemloop van Bergen op Zoom. 32 Maandag 7 april 2008 PZC MIDDELBURG - Bennie Provoost uit Aagtekerke speelt de komende twee seizoenen voor Twente's Eer ste. De Zeeuwse topdammer moest op zoek naar een nieuw team omdat de sponsor van zijn huidige club, het Amsterdamse Hil- tex, zich terugtrok. Onderhandelingen met PWG 's-Gravenpolder liepen op niets uit zodat Provoost koos voor de ereklasser uit Hengelo. UMAG - Tennisster Lesley Kerk hove is er zaterdagmiddag niet in geslaagd de finale van het sterk be zette ITF-toernooi in Umag te be reiken. Op het gravel aan de Kroatische kust moest de zestienjarige Zierik- zeese in de halve eindstrijd het hoofd buigen voor de Italiaanse Anastasia Grymalska. De setstan den waren 7-5 7-5. door Frits Bakker GOES - Door de zaal liep zijn glun derende vader met de reusachtige fles champagne, die zijn zoon net als afscheidscadeau had gekregen. Zelf bleef Roland Forthomme zo als hij altijd is: napraten met de supporters, flesje bier in de hand en af en toe de zaal uit voor een si gaartje. De 37-jarige Luikenaar speelde gis teren zijn laatste thuiswedstrijd voor Delta/Frans Bevers. Hij deed dat met een overwinning voor de ploeg (7-1 tegen Frontline Linge rie) en met een klein persoonlijk succes (50-28 tegen de kogelronde Duitser Stefan Gala). Behalve champagne, voor twaalf jaar trouwe dienst, kreeg de Bel gische biljarter die in Goese dienst is uitgegroeid tot een wereldtop- GOES - Tijdens de eerste wedstrijd van de Benelux topcompetitie is Marco Minnaard uit Wemeldinge bij de beloften vijfde geworden. Hij werd veertiende overall. Goesenaar Ruud Rentmeester viel in het Waalse Bertrix uit met mate- riaalpech. Bart Maas (Hansweert) staakte de strijd na een val. Jacco Wagenaar uit Yerseke werd zeven de. Sebastiaan Zweedijk uit Kapel- Ie werd zevende bij de junioren. GILZE - Tijdens de districtskam pioenschappen judo voor de semi/aspiranten (tot 15 jaar) plaats ten acht judoka's zich voor het NK. Tess Cornelius, Tessa Kareis, Anne- lien Boutens, Gianni van Meel, Pie- ter van de Heuvel, Quincy Nagt- egaal, Jurian Verrijzer en Jonathan Baldauf mogen naar de nationale titelstrijd in Eindhoven. per, ook de ingelijste tellijst van de partij die wel altijd de meest me morabele uit zijn hele carrière zal blijven. „Ik leefde die dag in een roes", vertelde hij gisteren bij zijn afscheid nog maar eens. Forthomme veegde op 31 oktober van 2004 in het Goese Ocken- burgh het biljart aan met Torbjörn Blomdahl. De Belg haalde de vijf tig punten in elf beurten, zijn te genstander, misschien wel de bes te driebander ooit, bleef op zes schamele punten staan. Die 50-6 speelt nog wel eens door het hoofd van Forthomme, maar voor nu telt vooral nog dat hij zijn laatste jaar bij Delta/Bevers goed wil afmaken. Daarbij zijn de ko mende weken cruciaal, want Delta kan nog alles, maar ook niets win- Het driebandenteam van Delta heeft nog één overwinning nodig om de play-offs te halen. Roland Forthomme krijgt een passend afscheid. GOES - In een wedstrijd voor de landelijke jeugdcompetitie in Ar kel haalden mountainbikers van X-Treme diverse ereplaatsen. In de categorie 2 meisjes werd Ai- mee Schoe (Vrouwenpolder) eer ste. Didi de Vries (Wolphaarts- dijk) won in de categorie 3 en Mar- querite de Neve (Middelburg) in de categorie 6. Lindy van Anrooy (Kapelle) en Milan Vader (Middel burg) haalden tweede plaatsen. GOES - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is zaterdag in Bredene tijdens het West-Vlaams kampioenschap voor junior-vrouwen en nieuwe ling-meisjes als vierde geeïndigd. Lavrijssen werd in de laatste ronde van de wedstrijd na een so lo-vlucht achterhaald door drie rensters, onder wie de Belgische kampioene Evelyn Arys. Het was Arys die de eindsprint won. nen. Volgende week volstaat het om één puntje te halen tegen Van Donge en De Roo in de laatste competitiewedstrijd. „Dan zijn we zeker van de play-offs." Die strijd om de titel wordt waar schijnlijk op 30 april en 1 mei ge speeld. Daarna volgt van 24 tot 27 april de voorronde voor de Europa cup in Duitsland, de bekerfinale in de periode rond 22 mei en als alles meezit de Europacupfinale eind mei in Strassbourg. Jean Paul de Bruijn, die gisteren won van Forton (50-30), zal er vol gende week niet bij zijn vanwege werkzaamheden tijdens de laatste wedstrijd. Glenn Hofman is zijn vervanger. Henk Habraken, die een prachtig slot speelt, versloeg gisteren Davy van Geel (50-38) en Peter de Backer sleepte er een remise uit te gen Gerwin Valentijn. Het gedegradeerde Buys Incasso moest weer een kansloos verlies slikken: 0-8 tegen Twentevisie. GOES - Het gaat momenteel min der goed met de hockeyvrouwen van Vlissingen. In de derde klasse werden ze met 0-3 afgetroefd door DES. In dezelfde klasse bood Rapi de langdurig tegenstand aan koplo per Etten-Leur, maar moest toch buigen (0-3). Het mannenteam van Rapide bedwong koploper Spijkenisse (2-2). De teams van Olympia verloren. Mannen derde klasse. Rapi- de-Spijkenisse 2-2 (1-1): Rapide kwam al na vijftien seconden op voorsprong via Jochem Beaart. Twee minuten later was het weer gelijk. Twee minuten na de rust nam Rapide wederom de leiding na een frommelgoal van Joep Smits. Rapide was daarna iets meer in balbezit. Toch kwam Spij kenisse op gelijke hoogte. Het pro fiteerde van het moment dat Rapi de met tien man speelde omdat Jo chem Beaart toen met een tijdstraf aan de kant zat. Vierde klasse. Souburgh-Olym- pia 3-1 (1-1): Na tien minuten nam de thuisploeg de leiding. Olympia kwam langszij via Aaron Lex- mond. De laatste tien minuten van de eerste helft en het eerste kwartier van de tweede helft was Olympia sterker. Dat leverde overi gens niet veel doelgevaar op, om dat de thuisploeg een probaat de fensief middel had tegen de straf- corners van de bezoekers. Het fy siek sterke Souburg scoorde tussen de 55e en 58e minuut twee keer en besliste daarmee de wedstrijd. Vrouwen derde klasse. Vlissin- gen-DES 0-3 (0-1): Vlissingen mist nog steeds enkele basiskrach ten. De ploeg kwam nooit tot het vertrouwde spelpatroon. De paal en wat pech in de afwerking bra ken het team op. Uit een strafcor- ner werd het na zes minuten 0-1. Pas in de laatste drie minuten van het duel scoorde DES nog twee keer. Rapide-Etten-Leur 0-3 (0-0): Een verbeten strijdend Rapide was in de eerste helft nauwelijks minder dan de koploper. Er was weinig doelgevaar. In het begin van de tweede helft kreeg de thuisploeg een paar kansjes. Die bleven onbe nut. Pas in de 50e minuut nam Et ten-Leur de leiding na een verdedi- gingsfout. Kort daarna vielen ook de 0-2 en de 0-3. Vierde klasse. Vlijmen-Olympia 4-1 (4-0): Het was allemaal te slap wat Olympia liet zien. Voor de rust stond het al 4-0. In de tweede helft herstelde Olympia zich enigs zins. Daphne Verhoeven scoorde tegen. Dat maakte Valerie Sutter- land niet meer mee. Zij kreeg een bal tegen haar mond en moest naar de dokter. Van de Zeeuwse hockeyteams die dit weekeinde in actie ko men, halen alleen de mannen van Rapide een punt. Zij spelen 2-2 tegen Spijkenisse. Spelmoment uit het hockeyduel tussen de vrouwen van Vlissingen (donker shirt) en DES uit Kaatsheuvel. foto Lex de Meester door Rudy Boogert VALKENSWAARD - Motorcrosser Ri nus van de Ven heeft gisteren een volgende stap gezet in zijn car rière. De coureur uit Vlissingen reed in Valkenswaard dik in de punten tijdens de eerste Grand Prix van het seizoen. Na zijn veer tiende en achttiende plaats in de manches staat hij nu in de wereld titelstrijd op de vijftiende plaats. Van de Ven heeft inmiddels de toe zegging dat hij ook de Grands Prix van Spanje (over twee weken) en Portugal (week later) mag rijden. „En ik hoop ze dit jaar allemaal te mogen rijden." Als hij bij de beste vijftien rijders van de wereld blijft staan, zou dat helemaal geen pro bleem moeten zijn. Ondanks de belabberde baan- en weersomstandigheden had Van de Ven in zijn achtste Grand Prix wei nig problemen zich te kwalifice ren. Voor de derde keer mocht hij daardoor met de grote mannen starten. De eerste keer (Valkens waard 2007) reed hij net niet in de punten, de tweede keer (Lierop 2007) net wel en in zijn derde op treden reed hij nu ruimschoots in de punten. Die progressie stemde hem tevre den. „Maar ik heb toch een rare na smaak", bekende hij. „In beide manches moest ik in de laatste ron de twee man laten passeren. In de eerste manche viel ik bijna van mijn motor af en in de tweede was ik zo moe dat ik de 'dubbel' niet meer kon springen. De twee rijders achter me wel." Er werd in Valkenswaard veel van het improvisatievermogen van het kamp Van de Ven gevraagd. Op za terdag moest er wegens een lekken de radiateur een nieuw motorblok uit Veendam worden gehaald, op zondag reed hij een deel van de tweede manche op een platte band. „Maar ik mag niet klagen", vond hij. door Sjaak Sinke BERGEN OP ZOOM - Remy Vasseur uit Vlissingen is met zijn tweede plaats in de zwemloop van Bergen op Zoom weer terug in de race voor een ereplaats in het eindklas sement van het Grontmij zwem- loopcircuit. De Belgische winnaar Wim van de Wiele is samen met Vincent Bohm uit Veenendaal de belangrijkste kandidaat voor de eindzege. Anne Kwist uit Tholen heeft nog één goed resultaat nodig voor de eindzege bij de vrouwen. Kennelijk was Vasseur goed her steld van de inspanningen tijdens zijn trainingsstage op Lanzarote. Op de duizend meter zwemmen verliet hij als eerste na 12 minuten en 46 seconden het woelige water van zwembad De Schelp. Daar mee was hij vijftig seconden snel ler dan in Roosendaal. Van de Wie le volgde op slechts zes seconden en Christian van Caam (Etten -Leur) op bijna twintig seconden. Langs de winderige boorden van de Binnenschelde sloeg Van de Wiele zijn slag op de tien kilome ter lopen. Na 47 minuten en 29 se conden pakte hij dan ook de zege met een voorsprong van bijna twee minuten op Vasseur, die ken nelijk nog wat conditieachterstand heeft op het lopen, normaal zijn sterkste wedstrijdonderdeel. Ruim vier minuten na de winnaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34