Aaibare bot De Braakman specta Hasselbaink en Loovens met Cardiff City naar de finale van de FA Cup Nederlandse turnsters tussen hoop en vrees m Sprookje van club uit Championship duurt voort. Verona van de Leur moet vrezen voor optreden op Spelen. Niek Rentmeester is ijzersterk, maar maakt een tactisch foutje. 30 Maandag 7 april 2008 PZC Ondanks zijn status als bobo bleef de gisternacht overle den Jeu Sprengers toeganke lijk voor het grote publiek. Die aaibaarheid maakte hem zeer geliefd bij het volk en binnen de KNVB en de Uefa, waar Sprengers het vooral opnam voor de kleintjes. De ama teurclubs bij voorbeeld die zich ten opzichte van de betaald voet- baltak toch altijd wat benadeeld voelden. De bruggenbouwer stelde ze gerust met de kwinkslagen waar hij patent op had. Sprengers, tevens oud-voorzitter van VW Venlo, was ook voor de pers altijd door Barry van der Hooft DEN HAAG/LONDEN - Hoewel Car diff City in het Engelse Cham pionship, het op één na hoogste ni veau, pas op de twaalfde plaats is terug te vinden, lean het seizoen van de club uit Wales al niet meer kapot. Met spits Jerrel Hasselbaink en centrumverdediger Glenn Loovens in de gelederen plaatste de ploeg zich gisteren voor de fina le van de FA Cup. Na de i-o-zege op Barnsley mag Cardiff City over zes weken tegen Portsmouth op j zoek naar eeuwige roem. Hasselbaink en Loovens kunnen 'met hun ploeg de prestatie van Cardiff City uit 1927 evenaren. ;Toen won het als eerste - en nog .altijd als enige - club van buiten Engeland de FA Cup. De spelers ivan toen zijn nog altijd helden voor de fans van 'The Bluebirds', zoals de bijnaam van Cardiff City luidt. De twee Nederlanders kunnen die j status ook bereiken, als ze erin sla- gen om na onder meer Middles- PJ* Cardiff City gaat over zes weken op zoek naar eeuwige roem. De ploeg uit Wales speelt dan op Wembley de finale van de FA Cup tegen Portsmouth. brough en Barnsley ook met Portsmouth af te rekenen. Cardiff City kende op het met 82.752 toeschouwers gevulde Wem bley een droomstart. Na acht mi nuten en zeventien seconden ke gelde Joe Ledley een volley met zijn linker achter doelman Luke Steele. Barnsley, met ex-Spartaan Marciano van Homoet als rechts back, werd daardoor gedwongen het initiatief te nemen. Het lever de de underdog kansen op, waar van Kayode Odejayi na 66 minu ten de beste kreeg. De Nigeriaanse spits had een vrije doorgang maar schoot alleen voor doelman En- ckelman knullig in het zijnet. Hasselbaink werd vlak voor tijd ge wisseld en stormde na het laatste fluitsignaal uitbundig het veld op. De 36-jarige aanvaller kan zich de komende weken voorbereiden op pittige duels met Sol Campbell en Sylvain Distin. Het centrale duo zorgde er zaterdag op Wembley voor dat Portsmouth als winnaar van het veld stapte. Voor bijna 84000 fans hielden Campbell en Distin de deur op slot in de wed strijd tegen West Bromwich Al bion. Eén doelpunt bleek daardoor voldoende en het kwam op naam van een oude bekende. Nwankwo Kanu tikte na 54 minu ten van dichtbij binnen en verdien de daarmee meteen een contract verlenging, meldde manager Har ry Redknapp na afloop. CLERMONT-FERRAND - De een on derstreepte haar olympische ambi ties, de ander verliet in tranen de hal. Suzanne Harmes en Verona van de Leur beleefden op hun ma nier de Europese titelstrijd in Cler mont-Ferrand. Met de Nederland se ploeg eindigden ze zaterdag in de landenwedstrijd als achtste. Die klassering wekte geen verba zing. Oranje had als achtste de eindstrijd bereikt en bleef met een score van 166,825 ruim vier pun ten verwijderd van de Duitse vrou wen. Het echte werk leverden de Roemeense turnsters. Met de boeg beelden Steliana Nistor en Sandra Raluca Izbasa was het land in het Maison des Sports een klasse apart: 181,525. Frankrijk hield titel verdediger Italië net voor in de strijd om brons. Harmes sloot zaterdag de landenfi- nale af in de wetenschap dat ze als enige aan de olympische limiet had voldaan. Dat deed ze donder dag al in de kwalificaties op vloer. Zij gokte zaterdag op een nog bete re score dan donderdag, maar ver slikte zich in de extra halve schroef in haar tweede sprongserie. Ge- De Nederlandse turnvrouwen worden achtste op het EK. Roe menië haalt de eerste plaats. Rus land wint zilver, terwijl Frankrijk brons haalt. gokt en verloren, concludeerde ze, maar voorlopig heeft ze het ticket voor Peking in bezit. Verona van de Leur, jarenlang het boegbeeld van het Nederlandse turnen, moet vrezen dat in haar imposante loopbaan een olym pisch optreden ontbreekt. In Cler mont-Ferrand creëerde ze een rel door de selectieprocedure te be noemen tot een 'politiek spelletje'. Van de Leur was woedend toen woensdag bleek dat ze niet op balk zou uitkomen. Ze overwoog zelfs even op het vliegtuig te stap pen en liet in al haar frustratie haar team donderdag in de steek toen Harmes geblesseerd raakte en ze alsnog de evenwichtsbalk had kunnen beklimmen. Zaterdag kwam ze op sprong tot een zeer acceptabele 14,825, een score waarmee je normaal gespro ken in de race blijft voor olympi sche deelname. Maar de aftocht van Van de Leur was veelzeggend. In tranen was ze omdat er naar haar zeggen ook zaterdag weer 'een hoop gezeur' was geweest, door topsportmanager Henk Kort afgedaan als een verkeerd begre pen opmerking. Het was genoeg om de labiele Van de Leur tot emo tionele uitspraken te verleiden. „Ik ga naar huis om eens na te denken of ik nog wel verder wil." Zondag zat ze nog wel op de tribu ne omdat ze voor de toestelfinale op sprong eerste reserve was. Twee goede sprongen hadden haar zicht op de Spelen kunnen geven, maar een optreden bleef uit. De kopgroep in de Omloop van de Braakman. Paul Dekkers leidt op dat moment de dans. Niek Rentmeester uit Goes rijdt u door Frits Bakker PHILIPPINE - Het zou zo mooi zijn, had Johnny Spuesens hardop ge droomd, dat er weer eens een jon ge renner won, zoals in een grijs verleden Maarten den Bakker. Maar als er één persoon moet we ten dat de Omloop van de Braak man een koers is die door routi niers wordt gewonnen, dan is het wel de man die aan de wieg heeft gestaan van de klassieker. Marc van Grinsven (34) was zater dag de sterkste. En voor Niek Rent meester, één van die jonge cou reurs, was er slechts een bijrol weg gelegd in de finale. De moed zonk hem in de schoe nen toen hij op een belangrijk mo ment met een platte band langs de kant stond. Daarvóór was hij wel heel lang één van de beste renners in koers geweest, maar hij liet zich verrassen door een tactische zet van de routiniers. De Omloop van de Braakman was al jaren niet meer zo spectaculair geweest. „Mooier kan bijna niet", glunderde Spuesens, die op het laatste ook nog eens de winnaar had voorspeld. Niek Rentmeester, de beste Mid delkamper (19e), miste de slag en moest nogal wat toegeven op de topdrie. „Ik had een aanval ver wacht op de kasseien", zei hij later met een bittere nasmaak. Maar in plaats van op de glibberige keien van de Boekhouteweg, werd de be slissende coup in de straten van Philippine gepleegd. Drie ronden voor het einde sloop een kopgroep van veertien weg, waarvan later vier vluchters overbleven. De 39e Omloop werd geteisterd door de harde wind en kreeg daar- Marc van Grinsven wint voor de tweede keer in zijn carrière de Omloop van de Braakman. De Middelkampers missen de slag in de finale van de koers. Jeu Sprengers (links) samen met Henk Kesler. foto Hans van Weel/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32