Tweedeklasser RCS wacht een boeiend slot van de competitie Korfballers All Ready roepen het noodlot over zichzelf af De Stormvogel richt zich op thuisduel Philip Verdonck klasse apart in SSP Sluitingsprijs Souburgers profiteren van puntenverlies koploper Dongen. Zierikzeese ploeg degradeert na verlies in beslissingswedstrijd. Voor Zeeuws-Vlaamse deelnemers rest alleen strijd om tweede plaats. Tweede team Vlissingse waterpoloclub boekt een monsterscore. Spanning te snijden bij schaakstrijd A A A? -A W PZC Maandag 7 april 2008 29 GOES - De titelstrijd in de tweede klasse van het zondagvoetbal is on gemeen spannend. Nog vier clubs, onder wie RCS en Terneuzen, ma ken nog kans op de titel. RCS, dat gisteren met 2-0 won bij Madese Boys, profiteerde optimaal van het puntenverlies van koplo per Dongen. De Brabanders kwa men niet verder dan 1-1 bij EBOH. Met nog drie duels te gaan bezet ten beide clubs een gedeelde eer ste plaats. SC 't Zand en Terneuzen maken ook nog kans op het kampioen schap. 't Zand staat in puntenaan- tal op gelijke hoogte met RCS en Dongen, Terneuzen volgt op een punt achterstand. Beide clubs heb ben wel een duel meer gespeeld dan de twee lijstaanvoerders Madese Boys-RCS 0-2: De zege was terecht. Het enige verwijt dat RCS zich nadien mocht maken, was dat de ploeg te veel kansen liet liggen. De Souburgers open den in de 20e minuut de score via Rudley St. Jago. Hij vierde na drie weken blessureleed zijn rentree. Daarna kreeg RCS kans op kans, maar de bal wilde er maar niet in. Pas in de slotfase werd het duel be slist. Houssein Bouzambou zorgde voor 2-0 uit een voorzet van Den nis de Nooijer. RCS wacht volgende week zondag de inhaalwedstrijd bij EBOH in Dordrecht. „Dat wordt mischien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen", meent trainer Ro meo van Aerde. „We kunnen dan de concurrenten verder op achter stand zetten, al praten we nog steeds niet over een titel bij RCS. Niks moet." Terneuzen-RCD 4-3: Terneuzen Romeo van Aerde: 'We praten bij RCS nog steeds niet over een titel' speelde tegen hekkensluiter RCD geen al te beste wedstrijd, maar won uiteindelijk verdiend met 4-3. Na een vliegende start (met een doelpunt van Sinan Coban na 63 seconden) leken de Zeeuws-Vla mingen op weg naar een gemakke lijke zege. Nog voor de rust schoot Louis Laros echter uit een straf schop RCD weer naast Terneuzen. De thuisclub trok in de tweede helft met drie treffers (een van Si- door Roeland van Vliet KLUNDERT - Dat All Ready zaterdag de beslissingswedstrijd van Bolnes verloor (21-23) en daardoor naar de tweede klasse degradeerde, had de Zierikzeese korfbalploeg aan zichzelf te wijten. Tijdens het be langrijke duel in Klundert verde digde de ploeg veel te slap. Daar door riep het achttal van trainer Sjaak Joziasse het onheil over zich zelf af. Al vanaf het begin gaven de Zierik- zeeënaars - alsof het collectief was afgesproken - hun tegenstanders te veel ruimte om te schieten. Die konden vervolgens op hun favorie te afstand, vanuit stilstand en zon der druk op de korf mikken. En zelfs nadat Bolnes een paar keer eenvoudig scoorde, hield All Rea dy deze defensieve strategie vol. Tot de laatste seconde. „Het was veel te halfslachtig wat we deden", zei Joziasse. „Vooral in het vak van Remy Quist en Henk de Graaf wer den veel fouten gemaakt. Je kunt de tegenstander wel wat ruimte ge ven als-ie de bal niet heeft, maar als-ie wel in balbezit is moet je vol ledig aansluiten. Maar dat deden we niet. We bleven op drie meter hangen." Voor All Ready het wist, stond de ploeg met 6-2 achter. Daarna moes ten de Zierikzeeënaars noodge dwongen de rest van de eerste helft in de achtervolging. Mede door enkele mooie aanvallende staaltjes korfbal van Dennis Vos- hart en Anouk van Tiggelhoven haalden ze de rust met 11-11. Jozias se: „Maar we hadden al een gat kunnen slaan als we zelf niet zo makkelijk de doelpunten wegga ven. Dennis kan wel makkelijk sco ren, maar dan moeten ze niet aan de andere kant alles doorlaten." In de tweede helft leek het lek bo ven. Tot 13-13 ging het gelijk op, maar daarna nam All Ready een door Wim de Vos WESTDORPE - Met verbazing, maar ook met bewondering zagen ze hem langs komen. Philip Ver donck, een ultra-langeafstandslo- per uit het Belgische Beveren- Waas, kwam zaterdag in Westdor- pe kort na de start van de SSP Slui- tingsprijs met grote passen en in hoog tempo vanuit de achter grond in één ruk naar de leiding lo pen. „Dat was machtig om te zien. Die lange benen, dat hoge tempo. Het was voor ons niet bij te benen", verzuchtte Sepp Vermeulen, die als tweede finishte achter Verdon ck. De hoofdrol in de polders rond Westdorpe mocht dan zijn wegge- 16-13-voorsprong. Met nog maar tien minuten te gaan, was de buit dus binnen. Dacht men. Maar dat was weer een onderschatting van de kracht van Bolnes. De ploeg uit het dorpje bij Ridderkerk toonde veel veerkracht. Eerst schoot de te genstander van Remy Quist voor de vijfde keer raak, daarna liet Dé- sirée Voshart zich twee keer ver schalken: 16-16. De gelijkmaker viel - hoe zuur - zo'n dertig secon den voor tijd. Daarna was het gedaan met All Ready. In de verlenging (twee keer tien minuten) kon Bolnes snel uit lopen naar 16-20, weer door zwak verdedigingswerk van de Zierik zeeënaars. Die kwamen wel weer wat terug, maar een nederlaag kon niet meer afgewend worden. „Dit had ons nooit mogen overko men", vond Joziasse. We hadden het in de reguliere speeltijd goed uit moeten spelen. We hadden al le tijd om de goede kansen te pak ken, maar deden dat niet." De beslissingswedstrijd van zater dag was tekenend voor het zaalsei zoen van All Ready, zei de trainer. „Te vaak hebben we van dit soort wedstrijden gehad, waarin we ge lijkwaardig zijn aan de tegenstan der, maar toch verliezen. Ik denk dat dit al de vierde of vijfde in de ze competitie is. Dan verlies ik lie ver met groot verschil." All Ready verliest de beslissings wedstrijd tegen Bolnes met 21-23. Na de reguliere speeltijd was het 16-16, daarna volgde een verlenging. Beslissingswedstrijd Scores All Ready: Dennis Vos- hart 7, Anouk van Tiggelhoven 5, Remy Quist 3, Henk de Graaf, Jan-Willem van Nieuwen- huijze en Manon Torensma allen 2. In de competitie won All Rea dy thuis met 13-12 van Bolnes. legd voor Philip Verdonck; de mooiste en spannendste strijd werd geleverd door een Zeeuws- Vlaams duo. Sepp Vermeulen uit Koewacht en Tonny Lauret uit Zaamslag liepen mee voorin toen Verdonck erin slaagde het comple te peloton op achterstand te zet ten. „Hij was gewoon veel te sterk voor de rest. We hebben daarna samen gelopen, goed samengewerkt en uiteindelijk om de tweede plaats gestreden", becommentarieerde Lauret het verloop van de Slui- tingsprijs om het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium, een loop over bijna vijftien kilometer. Even over woog Vermeulen om niet samen met zijn streekgenoot om de twee de plaats te vechten maar om de strijd met Verdonck aan te gaan. „Toen hij langs kwam heb ik er even aan gedacht te proberen met hem mee te gaan. Maar toen ik door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel kwamen er zaterdag niet aan te pas tegen de nummer twee in de vierde klasse. Katwijk 2 was met 12-2 te sterk. De Stormvogel 2 deed het goed door uit met 21-1 te winnen bij De Warande 4. De mannen van De Ganze wonnen van De Vennen 2 met 11-3, terwijl De Ganze-vrou- wen via een ti-3-overwinning be- hem snel bij ons weg zag lopen heb ik dat idee maar meteen over boord gegooid. Achteraf ben ik daar blij om. Ik denk dat het me had opgebroken." Vermeulen zag wel dat de sterke Verdonck uiteindelijk niet verder uitliep. De twee Zeeuws- Vlamin gen slaagden er echter ook niet in dichterbij te komen. Sepp Vermeu- langrijke punten tegen Treffers 2 pakten. De Schelde-mannen pak ten een belangrijk punt tegen me dedegradatiekandidaat Barracuda. Door het 5-5-gelijkspel blijft De Schelde kans houden op een lan ger verblijf in de derde klasse. Katwijk 2-De Stormvogel 12-2: Een gehavend De Stormvogel had een goede start. Na de eerste perio de was het 1-2. Daarna was het snel gedaan met de Vlissingse ploeg en speelde men een verlo ren wedstrijd. Pim Bekkers scoor de beide treffers. De Stormvogel stak ook niet te veel energie meer in de wedstrijd. len bleek uiteindelijk meer inhoud te hebben dan Lauret. Met nog iets meer dan twee kilometer voor de boeg versnelde de Koewachtenaar. „En dat kon ik niet meer beant woorden. Ik moest Sepp laten gaan maar ben tevreden met de derde plaats", zei Lauret nog. Bij de vrouwen was de Belgische Andrea Vermote de snelste. nan Coban en twee van Jonathan Constancia) binnen een tijdbestek van elf minuten de wedstrijd als nog naar zich toe, maar liet zich daarna toch weer in slaap sussen. Via Remi de Groot en Louis Laros verkleinde RCD de achterstand tot 4-3. In de spannende slotfase die daarop volgde was Remi de Groot nog dicht bij de gelijkmaker. Zijn kopbal ging echter over. Terneuzen-RCD 4-3 (1-1). 2. Sinan Co ban 1-0, 37. Louis Laros 1-1 (rust), 53. Si nan Coban 2-1, 56. Jonathan Constancia 3-1, 64. Jonathan Constancia 4-1, 67. Re mi de Groot 4-2, 77. Louis Laros 4-3. HW-RKDVC 2-3: RKDVC liep in de eerste helft uit naar een ruime voorsprong. Eerst leed Bart Rijckaert balverlies op het midden veld. Ronald van Driel werd in het centrum aangespeeld en geen stro breed in de weg gelegd om doel man Tim Siersema met een roller- tje te verschalken. Daarna was het aan René van Wijk om doel te tref fen. Halverwege de eerste helft kreeg de thuisploeg de aansluitingstref fer via Randy Vergauwen. Joris Hendriks zorgde vervolgens voor 1-3. De Hulstenaren wankelden, maar herpakten zich na de rust. Verder dan een doelpunt van inval ler Ruben van der Hoeven kwam HW echter niet. De ploeg weet dat ze volgende week de punten moet behalen. Bij winst is de formatie zo goed als ze ker van lijfsbehoud. De Warande 4-De Stormvogel 2 1-21: De Stormvogel 2 had persone le problemen en vertrok met de as piranten Bas Mechielsen en Jordy de Nood en zwemmer Stefan Roovers naar Oosterhout. Toch was er vanaf het begin van de wed strijd geen vuiltje aan de lucht. Scores De Stormvogel 2: Martijn Me chielsen (8), Jordy de Nood (4), Jasper Rouwendal, Bas Mechielsen en Simon Ma rijs (allen 2) en Jeroen Piek, Rene Bal en Dennis van de Ketterij (alleri 1 MIDDELBURG - De strijd om de titel bij het Walchers kampioenschap schaken is nog niet beslist. Voor het ingaan van de laatste ronde zijn er vier koplopers. Toevallig ook de favorieten. Cor Jansen, René Tiggelman, Hans Groffen en Jeroen Hekhuis heb ben allen viereneenhalve punt uit zes duels. Hekhuis trad aan tegen Cor Jansen. De opening was rustig met een licht voordeeltje voor de Souburger. Daarna nam Jansen de regie in handen. Waarschijnlijk werd de winst gemist en daarna verzandde de stelling naar remise. Beide spelers zijn nu achterhaald door René Tiggelman. Tiggelman kende weinig problemen met Wim Stange, die een stuk offerde voor drie pionnen. Hans Groffen kwam niet in actie, maar behoudt zijn hoge positie op de ranglijst. De laatste ronde moet de beslis sing brengen. AAmTA - - WM Philip Verdonck eiste de hoofdrol voor zich op. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31