Oemoemenoe deelt geen cadeaus uit Basketballers Vlissingen verslaan op slotdag competitie kampioen Barons Rugbyers winnen met gering verschil van Tovaal: 8-7. Middelburg grijpt naast de damtitel Annet Buteijn wint de Gouden Ruif Vierde plaats voor Kelly Goedegebuure Zevende plaats voor Nick van der Lijke Tweede mannenteam is nog in de race voor het kampioenschap. 28 I Maandag 7 april 2008 PZC W door Valeska Nastaly GOES - „Het is onze dag. Wij kun nen het maken", zei wedstrijdse cretaris Michiel Sinke van Tovaal bij aanvang van de rugbywedstrijd tegen Oemoemenoe. De Goese rugbyclub Tovaal streed gisteren voor behoud in de tweede klasse, maar de ploeg slaagde niet in die missie. Het werd 7-8 voor Oemoe menoe. Tovaal wacht nu de na- competitie. Tovaal stond voor de ontmoeting met Oemoemenoe met een negen de plaats op het randje van degra datie. De opdracht was een plek te stijgen, zodat de nacompetitie ont lopen zou kunnen worden. Winst op Oemoemenoe was hierbij een voorwaarde. Tovaal hield zich gistermiddag uit eindelijk aardig staande tegen de ranglijstaanvoerder en dat leverde de Goesenaren zelfs een bonus- punt op. Het betekende nadien veel rekenwerk en tot gisteravond laat was het spannend wat de uit komst zou zijn. Uiteindelijk bleek het extra punt niet genoeg. Tovaal bleef negende op de ranglijst en is dus veroordeeld tot het spelen van nacompetitie. Via een extra serie wedstrijden moet Tovaal proberen alsnog aan degradatie te ontko men. Oemoemenoe kon gisteren vrijuit spelen tegen Tovaal. De Middelbur gers pakten onlangs het kampioen schap en promoveerden naar de eerste klasse. Voor hen stond niets meer op het spel. Cruciale vraag was of Oemoemenoe bereid was tot een vriendendienst. Sinke: „Het stond al in de krant geschre ven dat Oemoemenoe dat niet zou doen. Dat is alleen maar leuk, want dan kun je een goede wed strijd verwachten." Dat werd het ook. Oemoemenoe pi* Tovaal is na het verlies tegen Oe- moemenoe veroordeeld tot de nacompetitie. De Goesenaren kunnen wellicht nog degradatie ontlopen. Weer één punt verschil De Zeeuwse rugbyderby tus sen Oemoemenoe en Tovaal is voor de vierde keer op één punt beslist. - Voor de derde keer bleef Oe moemenoe in die gelijkwaardi ge duels aan de goede kant van de score. De Zeeuwse clubs troffen el kaar voor de 22e keer in (na)competitieverband. Oe moemenoe won twaalf keer, Tovaal tien keer. Slechts vier keer werd er min der gescoord in de derby. Het laagterecord is een 6-0-zege van Oemoemenoe in Goes. maakt haar belofte waar en ging er direct tegenaan. Martijn Boogaard maakte na tien minuten de eerste try. Daarmee liep de Goese club vijf punten achterstand op. De spe lers lieten het er niet bij zitten en bereidden een tegenaanval voor. Maar dat bleef bij een paar verdedi gende worpen richting de speel- helft van Oemoemenoe. Gedurende de eerste helft werd er van beide kanten verder niet ge scoord. De Middelburgse rugbyers hadden een harde dobber aan het harde verdedigingsfront dat Tovaal vormde. Dat hielden de Goesena ren ook in de tweede helft vol. Alex Vlieland was de eerste en eni ge Tovaal-speler die de overkant van het veld haalde met de bal in zijn hand. Hij maakte de tweede en laatste try van de wedstrijd. Egon Geeratz, die na het vertrek van Jean Louis le Grand, de rol van trainer op zich heeft geno men, haalde de bonus binnen. Geeratz is hersteld van een knie- band-operatie en speelt nog maar sinds januari weer mee in de com petitie. Na drie gemiste penalty's was het dan toch een keer raak voor Oe moemenoe (Joey Luitwieler) en daarmee wonnen de Middelbur gers de partij. Volgens Sinke wa ren de Middelburgers uiteraard blij met hun winst, maar vierden ze dat ingetogen, omdat het voor hen niet zo'n beste wedstrijd was. MIDDELBURG - BDV uit Bergen op Zoom is kampioen geworden in de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond. Het achttal won in de laatste competitiewedstrijd met 9-7 van Middelburg. Winstpartijen van Piet Karregat, Daniëlla de Vos en Jan van Beeck beslisten het duel in het voordeel van de Ber gense ploeg. Aagtekerke eindigde op de tweede plaats. De ploeg was te sterk voor Tholen/DSVF. VLISSINGEN - Dressuuramazone An net Buteijn heeft bij haar eigen club, ruitersportvereniging de Scheldestad in Vlissingen, de Gou den Ruif gewonnen. De 21-jarige Vlissingse kwam met haar paard Verona uit in de klasse L2. Ze haal de 575 punten uit drie wedstrij den. Met respectievelijk 193,190 en 192 punten, was zij de enige deel- remter met een constante score. GOES - De Zeeuwse turnsters pres teerden goed tijdens de voorronde voor het NK turnen meerkamp in Lekkerkerk. Kelly Goedegebuure (Turnschool Zeeland) werd vierde bij de pupillen 2 (talentendivisie). Ze haalde 26.S50 punten. Wendy Goedegbuure eindigde als vijfde (25.250). Charmaine van den Vel de (MTV'69 Middelburg) behaalde een vijfde plek bij de instap en kwam tot een score van 31.100. GENEMUIDEN - Nick van der Lijke is zaterdag zevende geworden in de Omloop van Noord-West Overijs sel, een wedstrijd over 130 km met start en finish in Genemuiden. De jonge renner van Theo Middel kamp maakte samen met ploegge noot Nick Nieuwdorp (Yerseke) deel uit van een kopgroep, die in de slotfase uit elkaar viel. Winnaar werd Barry Markus. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen wonnen in de laat ste wedstrijd van dit seizoen van kampioen Barons uit Breda. Het werd 85-69. Het tweede mannenteam van BC Vlissingen zegevierde in de uitwed strijd tegen EBBC uit Den Bosch. Dit betekent dat volgende week in Tilburg tegen High-Five de titel in de eerste klasse behaald kan wor den. De wedstrijd wordt op 12 april om 17.45 uur gespeeld. BC Vlissingen-Barons 85-69: De thuisploeg begon scherp aan de wedstrijd en dat resulteerde in een 28-17-voorsprong. In het derde kwart was Vlissingen ontketend en onder aanvoering van captain Stefan Schrier (11 van de 16 pun ten in het derde kwart) werd Ba rons op een flinke achterstand ge zet: 67-48. Barons knokte nog wel terug, maar uiteindelijk won BC Vlissingen verdiend BC Vlissingen, onder leiding van Victor Vermue en Arno Francke, sluit dit seizoen af met een tweede plaats in de hoofdklasse met 34 punten uit 22 wedstrijden. Topscorers BC Vlissingen: Stefan Schrier 16 punten, Wytse de Jong 15 Michel Bosters 14. Vrouwen. BC Vlissingen-Yellow Sox 60-45: BC Vlissingen had een prima start, hetgeen een 25-14-voorsprong opleverde. Yel low Sox kwam door een serie drie punters echter weer terug tot De mannen van BC Vlissingen zorgen op de slotdag van de com petitie voor een verrassing. De ploeg verslaat voor de tweede keer Barons, de kampioen. 34-34 bij rust. Na de pauze bleef Yellow Sox aanklampen tot 42-40. Daarna bleef de Vlissingse defen sie gesloten en liep de thuisploeg uit naar een verdiende 60-45-over- winning. Door deze zege verzeker de het team van coach Tom Jozias- se zich van de tweede plaats. Topscorer BC Vlissingen: Nanon Doe- land 22. BV Souburg-Springfield 71-39: Souburg begon flitsend en liep dankzij mooie aanvallende combi naties en een strakke verdediging uit tot 43-12. In het derde kwart kwam het spel van Springfield be ter uit de verf In het laatste bedrijf Souburg orde op zaken en behaal de weer het niveau van de eerste helft. Souburg kwam geen enkel keer in gevaar en won van de ploeg uit Berlicum met 71-39. Topscorers BV Souburg: Suzanne Plas 16, Digna van der Baan 12, Nicoline Cras- te 11 en Ilse Rijnberg 11. Oemoemenoe (gestreept shirt) in de aanval tegen Tovaal. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30