ieeland Vrouwen gezocht voor Zwangere echtgenote Bij uitstek Bang PZC Dagverblijf in Valckenburght De krant 5 weken voor 15 euro! Burgemeester Nuis van Tholen spreekt van 'tragisch ongeval'. 2 I Maandag 7 april 2008 PZC HOFMAN Kleinzoon Willem is nu tweeëneenhalf en begint al aar dig te praten. Hij kan uitleggen dat hij bang is voor het geluid van de sirene van ambulances, en voor grote los lopende honden, voor kerkklokken en nog wat andere dingen. Ik ken weinig kinderen die niet ergens bang voor zijn. Ze be grijpen immers bij lange na niet alles. Zo reed ik Willem vori ge week over het strand in een bolderkar en hij keek naar de grote golven. Wel over de paadjes lopen, opa, Wim, zei hij. Hij bedoelde dat ik maar niet door die golven heen moest gaan rij den. Erg schrikken deed hij echter een paar dagen geleden. Hij speelde met zijn plastic vrachtwagen in onze tuin, hij laadde hem vol met oude niet rijp ge worden, afgevallen vijgjes of met stokjes, toen er opeens bo ven hem veel lawaai was. Hij liet zijn vrachtwagen in de steek en begon heen en weer te lopen en keek met grote ogen naar boven. Vlak boven de tuin en juist boven hem verscheen opeens een grote gele helikopter. Het ding landde echter niet op hem, maar even verder in de straat. Daar stonden al politiewagens dwars over de weg om ander verkeer tegen te houden en om te leiden. De helikopter die nu in de straat stond en veel la waai en walm maakte, was een traumahelikopter die dan eens hier, dan eens daar wordt ingezet om snel gewonden te kun nen vervoeren. Er was sprake van dat een man van grote hoog te van een van de gebouwen van het bejaardencentrum geval len was. We probeerden Willem een en ander uit te leggen, maar het was vooral de grote gele helikopter die hem bezig hield. Het was ook niet zoals wij dachten. Er werd door de helikop ter geen gewonde man vervoerd. De helikopter vertrok leeg, zonder gewonde. We waren daarom bang dat de man al dood was. Ik ken weinig kinderen die niet ergens bang voor zijn COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goéd Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdéel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Vandaag wordt in Middelburg de aftrap gegeven voor de landelijke campagne Water zoekt Vrouw. Doel: meer vrouwen in de waterschapsbesturen. door Ondine van der Vleuten Is dat nou echt nodig, een ac tie om meer vrouwen in wa terschapsbesturen te krijgen? Toegegeven, met slechts 12 procent (landelijk) zijn vrouwen sterk ondervertegenwoordigd, maar missen we er iets aan? Ja, zegt ingezetene Jaap Hoekman van het waterschap Zeeuwse Eilan den. Even vooropgesteld: de kandi daat dient over de benodigde kwa liteiten te beschikken. Heeft ze die, dan voegt een vrouw daar naast toch iets extra's toe. „Ik zit in heel wat besturen - in het bedrijfsleven, in de zorg - en vrouwen kijken anders naar pro blemen en ontwikkelingen. Daar door wordt de blik breder. Neem nu de aanleg van fietspaden. Een vrouw zal eerder denken aan kin deren die op de fiets naar school moeten. Of neem de aanleg van windsingels, met struiken en plan ten: daardoor kan bijvoorbeeld een fietspad 'sociaal afgescheiden' worden, er is minder zicht op en dat geeft een onveilig gevoel. Zo iets merken vrouwen op. Vrouwen zijn ook subtieler in communica tie en dat kan belangrijk zijn als je onaangename boodschappen over moet brengen, zoals dat de belas tingen omhoog gaan." Voorzitter Lenny Geluk van de Zeeuwse Vrouwenraad ziet nog wat voordelen van de vrouwelijke aanwezigheid. Ze weet dat ze zich op gevaarlijk terrein begeeft, maar vooruit, laten we het even scherp stellen. „Mannen steken meer tijd in het debatteren, in het punten scoren, in het elkaar de loef afsteken. Het gaat dus niet alleen om de inhoud. Terwijl vrouwen discussiëren met als enige doel, een oplossing te vin den. Ander verschil: vrouwen heb ben meer de neiging om direct al hun argumenten op tafel te gooien, zodat ze in tweede termijn niets toe te voegen hebben. Want waarom zou je je boodschap gaan herhalen? Terwijl mannen nog iets achter houden voor later in de discussie, in het steekspel. In feite zijn vrouwen dus efficiënter en op rechter in het debat." Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat wanneer een bestuur voor minimaal dertig procent uit vrou wen bestaat, 'de bestuurscultuur verandert in een voor vrouwen gunstige richting.' Het verschil tussen mannen- en vrouwencultuur is een van de re denen dat vrouwen eerder afha- Vrouwen in het waterschap Het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren telt dertig bestuurders; drie ervan zijn vrouw. Bij waterschap Zeeuwse Eilan den zitten 35 bestuurders, van wie vier van vrouwelijke kun ne. Landelijk is twaalf procent van de bestuursleden van de 26 wa terschappen een vrouw. Het kabinet wil een verhoging tot minimaal 30 procent in 2009. De Nederlandse Vrou wen Raad sluit hierbij aan met de campagne 'Water zoekt Vrouw'. ken in bijvoorbeeld de politiek, zegt Geluk. „Dat blijkt uit onder zoek. Je ziet het bijvoorbeeld in ge meenteraden gebeuren." Ze noemt de borrel 'achteraf, waar mannen die elkaar even daar voor in een debat nog fel bekriti seerden, lachend het glas heffen. „Dan blijkt dat de boosheid in het debat niet op de persoon gericht was. Mannen begrijpen dat, vrou wen zullen zo'n aanvaring eerder als een persoonlijke aanval zien. Die kunnen dat moeilijk geschei den zien en slechter incasseren. Voor vrouwen in topposities geldt dat niet zo; die hebben er al mee leren omgaan." 'Een vrouw zal eerder denken aan kinderen die op de fiets naar school gaan' De campagne Water zoekt Vrouw omvat trainingen die vrouwelijke waterschapskandidaten leren om gaan met dit soort verschillen. Zij kunnen cursussen krijgen op het gebied van netwerken en pr/presentatie. Bij het campagne voeren is er desgewenst persoonlij ke begeleiding van waterschaps vrouwen. Die coaches blijven on dersteuning bieden als de kandi daat een plek in het waterschaps bestuur heeft veroverd. De nieuwe waterschapsvrouwen krijgen een training 'invloed op duurzaam wa terbeleid' aangeboden. Deze om vat praktische vaardigheden die nodig zijn bij beleidsbeïnvloeding en besturen en is specifiek gericht op waterschapsbesturen. Ook an dere actuele onderwerpen krijgen in de training aandacht. SI Voor meer informatie over Water zoekt Vrouw: www.nederlandsevrou- wenraad.nl Sophie van 't Westeinde is de nestrix van waterschap Zeeuwse Eilanden. In 1986 werd haar gevraagd of zij lid wilde worden van het dagelijks bestuur (DB). Van 't Westeinde houdt zich in die functie speciaal bezig met waterkeringen. Hoe ziet haar werk eruit? „Het waterschap heeft heel concrete taken, veel duidelijker dan een gemeente of provincie. Het algemeen bestuur (AB) komt vier, vijf keer per jaar bijeen. Daar naast zijn er commissievergaderin gen die je moet voorbereiden. Soms zijn er werkbezoeken, maar Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie SAS VAN CENT - Kinderdagverblijf Het Zonnehuisje, buitenschoolse opvang Sunkids en peuterspeel zaal Het Hummelhonk hebben hun intrek genomen in het voor malige pand van basisschool De Valckenburght in Sas van Gent. Het gebouw stond sinds de fusie van de twee katholieke basisscho len in Sas leeg. Na een verbouwing wordt het vrij dag 18 april om 15.30 uur geopend door wethouder Cees Liefting van Terneuzen. door Lilian Dominicus ANNA JACOBAPOLDER - „Een buiten gewoon tragisch ongeval", noemt burgemeester Willem Nuis van Tholen het. Gistermiddag verloor, naar nu mag worden aangeno men, een 35-jarige man uit Vlierze- le (B), tussen Aalst en Gent, het le ven tijdens een duikongeval in Zij- pe bij Anna Jacobapolder. De Belg ging 's ochtends met vijf anderen duiken bij de veerhaven van de voormalige pont. Ze gingen in twee equipes van drie naar be neden. Op een diepte van circa 35 meter raakten de drie uit het ene team elkaar kwijt. „Het is een code onder duikers om in zo'n geval naar de oppervlakte te zwem men", aldus een woordvoerder van Koninklijke Nederlandse Poli tiediensten. Maar een van hen kwam niet meer boven. Burgemeester Nuis heeft de hele middag langs het water gestaan. Sophie van 't Westeinde (rechts). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2