Trite I is bonnen handbereik Veere gaat onderuit in titelrace Zeelandia Middelburg is op schot Robur is aan een sterke reeks bezig De Meeuwen doet onderin goede zaken: i-o-zege op Apollo'69. Vlissingen kan over zes dagen kampioen van derde klasse worden. 26 Maandag 7 april 2008 PZC W GOES - Veere lijkt kansloos voor de titel in de derde klasse van het za terdagvoetbal. De ploeg ging op ei gen veld met 3-2 onderuit tegen FC Dauwendaele. Het gat met kop loper Duiveland is nu vier punten. Veere-Dauwendaele 2-3: Na een overtreding op Veere-speler Gio vanni Wattel benutte Giacomo Wattel de toegekende strafschop, maar via Mirzada Akbar werd het gelijk. In de slotfase van de eerste helft liep Dauwendaele via goals van Joran Moes en Francis Lange- maire uit naar 1-3. Na rust bracht Gerben Bakker Veere terug tot 2-3. Tegen tien man, nadat Guus Toornstra een rode kaart had ge kregen, kreeg Veere nog één kans maar Arcon Brassers kopbal lever de geen treffer op. Meeuwen-Apollo'69 1-0: Meeu wen bezorgde zichzelf met de ver diende zege enige lucht met het oog op de tiende plaats van de ranglijst en bracht Apollo'69 op het randje van degradatie. In de 57e minuut leidde een solo van Ewout Maas tot de enige treffer. Daarna kreeg de thuisploeg nog le gio kansen op de bevrijdende tweede goal. Rillandia-VCIC 3-0: Na een over treding van Simon Voet op Ahmet Demir schoot Arjan Koopmans Rillandia zes minuten voor rust uit een penalty naar de 1-0. VCK ging daarna op jacht naar de gelijk maker, maar liep in de 86e minuut tegen de 2-0 op toen Esmir Kustu- ra scoorde. In blessuretijd maakte Koopmans er op aangeven van De mir nog 3-0 van. Heinkenszand-WHS 1-2 (0-1). Patrick Ketting 0-1, Jeroen Oosdijk 0-2, Jeroen Verschiere 1-2. Duiveland-Noad'67 5-3 (2-1). Iwan Geense (strafschop) 0-1, Dennie Ie Com- te 1-1, Ronald Zwager 2-1, Barry Steen- poorte 3-1, Ronald Zwager 4-1, Corné de Frel 4-2, Rob den Engelsman 4-3, Marcel de Bruine 5-3. Krabbendijke-Colijnsplaatse Boys 1-2 (1-1). Danny Weber 1-0, Nigel Holmes 1-1, Dave Bout 1-2. Tholense Boys-SVG 2-0 (2-0). Thijs Nij- meijer 1-0, Thijs Nijmeijer 2-0. door Ron de Waal VLISSINGEN - De strijd in de derde klasse van het zondagvoetbal is be slist. Vlissingen rekende op eigen veld af met concurrent Zierikzee: 4-0. Hierdoor kan Vlissingen vol gende week in de uitwedstrijd te gen Clinge de champagneflessen ontkurken. De spelers van Zierikzee verlieten enigszins aangeslagen, maar zeker niet gedesillusioneerd het veld. De Schouwse ploeg had vooral in de openingsfase de mogelijkheid om Vlissingen op achterstand te zet ten, maar slaagde daar niet in. „We speelden dominant in het eer ste kwartier, maar vergaten alleen te scoren", was de analyse van aan voerder Benjamin Verwest van Zie rikzee, die refereerde aan kansen van Mathijs Hage en Freek Torens- ma. Vlissingen-trainer Ruud Pennings had wel een verklaring voor de ma tige start van zijn ploeg. „Er zat be hoorlijk spanning op de groep." Na ruim twintig minuten schoot Peter de Jong een vrije trap van een meter of twintig op geraffi neerde wijze langs de Zierikzeese muur en keeper Peter Brussé: 1-0. Langzaam maar zeker kwam Vlis singen op gang en kreeg controle over de wedstrijd. Dit resulteerde kort voor de rust in een goede kop- kans voor Joey van de Zweep, ter wijl ook Raymond Wolff met een mooi schot dichtbij de 2-0 was. „Toen merkte je bij ons al dat er enkele spelers niet lekker in de wedstrijd zaten", zei Verwest. „En dat kan je tegen een ploeg als Vlis singen nu net niet gebruiken." De krachten en het geloof leken weg te vloeien bij de bezoekers. Er slopen steeds meer slordigheden in het spel van Zierikzee en Vlis singen kwam beter in het spel. Het enige dat Pennings zijn ploeg kon verwijten was de slordige af werking. „We hadden diverse si tuaties beter uit moeten spelen en eerder die 2-0 moeten maken." Die kwam er pas enkele minuten voor tijd via Joey van de Zweep, na goed voorbereidend werk van Abubakar Kourouman. „Wij kon- Vlissingen zet concurrent Zierik- zee opzij en wint met 4-0. De ti tel in de derde klasse van het zondagvoetbal is een kwestie van tijd. den na de 1-0 hun het werk laten doen. Met deze ploeg moet je dan kunnen profiteren en gelukkig ge beurde dat dus ook", glunderde Van de Zweep. Bij het aangeslagen Zierikzee werd na de 2-0 de deur wijd opengezet. Met een schitterende actie zette Abubakar Kourouman de 3-0 op het scorebord, waarna Joey van de Zweep met een mooie kopbal de eindstand op 4-0 bepaalde. „Vol gende week winnen bij Clinge, dan is de titel binnen." Vlissingen-Zierikzee 4-0 (1-0). 23. Peter de Jong 1 -0, 86. Joey van de Zweep 2-0, 89. Abubakar Kourouman 3-0, 90. Joey van de Zweep 4-0. Scheidsrechter: F.C.M. Vissers (Vught). Gele kaart: Davy van Geersdaele, Rico Witsenburg (Vlissingen), Ingmar Quist, Martijn van Grunsven en Barry Hage (Zierikzee). Aantal toeschou wers: 300. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Behalve in de topper tussen Vlissingen en Zierikzee, die in 4-0 eindigde, werd er ook in de andere duels in de derde klasse A van het zondagvoetbal flink op los gescoord. Goes had maar een uur nodig om Clinge met maar liefst 8-1 te dek lasseren. Zeelandia Middelburg haalde tegen Steen een zevenklap per (7-1) en Walcheren is na de 1-6 in de thuiswedstrijd tegen Dosko nu alleen officieel nog niet gede gradeerd. Zeelandia Middelburg-Steen 7-1: Ondanks een snel openingsdoel punt van Jerfey Booy (0-1) duurde het toch even voordat de thuis ploeg goed op gang kwam tegen een machteloos Steen. Alberto Conde Morgado zorgde met twee treffers voor 3-0. Kort na rust kwam Steen met tien man te staan na de tweede gele kaart van Peter de Bot, maar toch scoorde Dennis Buijs tegen: 3-1. De Middelburgers bleven echter beter en liepen via treffers van Freerk Koelma, Jeffrey van de Vel de (2x) en Jerfey Booy uit naar een ruime 7-1-overwinning. Zeelandia Middelburg is in de der de periode nog ongeslagen. Walcheren-Dosko 1-6: Na de snel le openingstreffer van Joeri Malin- ka (0-1) ging Walcheren met op portunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker. Meer dan een inzet te gen de lat van Roy Verkerk leverde dit echter niet op. Na rust liep een counterend Dos ko eerst uit naar 0-4, voordat Mou- rad Bobouh wat terugdeed na mens de Vlissingers: 1-4. In de slot fase liepen de Brabanders uit naar 1-6. Topscorer bij de bezoekers was Michael Mehmet met drie treffers; Jeroen Alleman en Darryl de Rijke scoorden beiden éénmaal. Goes-Clinge 8-1: De thuisploeg was veel sterker en halverwege de eerste helft stond het al 3-0 door een echte hattrick van Padden van de Water. Hierna was het Niels Paardekooper die driemaal raak- schoot, waarvan de laatste kort na rust: 6-0. Nog voordat er een uur was ge speeld bracht zowel van de Water als Paardekooper zijn totaal van die middag op vier treffers: 8-0. Hierna ebde de concentratie bij Goes wat weg, waardoor Thomas Leegwater de eer kon redden. Eindstand: 8-1. VLISSINGEN - Robur is in de vierde klasse A van het zondagvoetbal na een 2-0-zege op Patrijzen opge rukt naar de derde plaats op de ranglijst. Patrijzen beëindigde het duel met slechts negen spelers. Robur-Patrijzen 2-0: Beide ploe gen begonnen goed, al was de thuisploeg in de eerste twintig mi nuten wat feller. Na een half uur opende Rik Hopmans de score: 1-0. Kort hierna kreeg William Sal- let tweemaal geel binnen korte tijd en stonden de bezoekers nog maar met tien man binnen de lij nen. Kort na rust kreeg Paulus Wa- gemakers direct rood en waren er nog maar negen. Desondanks duurde het nog tot de 75e minuut voordat Frans Weststrate de wed strijd besliste: 2-0. Aardenburg-Biervliet 10-1. Doelpunten Aardenburg: Niekvan Sprundel 4x, Rob bie van de Wijnckel 2x, Hylke Stroo, Michiel Leyte, Jelle de Vreeze en Wouter Buyze allen 1 x. Doelpunt Biervliet: Eric Dieleman. Luctor'88-Hulsterloo 2-1. Johnny Nieuw- dorp 1-0, Dave de Booij 1-1, eigen doel punt 2-1. Hontenisse-Breskens 0-0. Kwadendamme-Koewacht 1-6 (1-2). John ny Lensen 0-1, Robert Bek (e.d.) 0-2, Tom Blomaard 1-2, Dominique Verlinde 1-3,1-4, 1-5 en 1-6. RIA W.-Axel 2-2. Daryl Rawidjan 1-0, Jor- dy Bolleman 1-1, Rick Klasen 2-1, Sander Stokhof 2-2. Abubakar Kourouman (midden) wordt gefeliciteerd door Joey van de Zweep, Raymond Wolff, Aschraf Eihrouz en Ronnie Cremer (vlnr). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28