Sport Timina kan nog lachen Langeveld en Terpstra brutaal in de aanval Felipe Massa leidt het feestje van Ferrari in woestijnrace van Bahrein Hendriksen naast podium Jonge Nederlanders in heroïsche ronde als toekomstige toppers. Ook Trinko Keen mist olympisch ticket op toernooi in Nantes. Kimi Raikonen wordt tweede en is leider in het klassement. Postuma valt snel uit, maar schade valt mee Kirsten Wild derde in Ronde van Vlaanderen Davidenko winnaar in toernooi van Miami Anne Eversdijk haalt de Mt'eep niet Tony Martin sterkste in Hel van het Mergelland Hoogerland rijdt naar keurige vierde plaats 24 I Maandag 7 april 2008 PZC door Ad Pertijs MEERBEKE - De ene 23-jarige debu tant (Niki Terpstra) ging achter Stijn Devolder als eerste de Muur van Geraardsbergen op, de andere (Sebastian Langeveld) even verder op de Bosberg brutaal achter de ontketende Belgische kampioen aan. Het Nederlandse wielrennen presenteerde gisteren in een ijskou de, heroïsche Ronde van Vlaande ren twee toekomstige toppers. Ze werden respectievelijk 14e en 18e, op amper twintig seconden van winnaar Devolder. Ze waren ook niet de enige Nederlanders voorin. Martijn Maaskant (24) ein digde als twaalfde en Maarten Tjal- lingii (30) als 2.1e. Voor het grote publiek nieuwe namen, maar voor al Terpstra en Langeveld maakten vanaf de Koppenberg indruk. „Ik heb het gevoel dat ik deze ron de in de toekomst ga winnen", sprak Terpstra even uitdagend als hij koerst. Sebastian Langeveld (Rabobank) liet eerder dit seizoen in Kuur- ne-Brussel-Kuurne al zien dat het Vlaamse werk hem ligt. Niki Terps tra (Milram) reed zich afgelopen week in de Driedaagse van De Pan ne nadrukkelijk in de kijker. „Hij begint te ambitieus te worden", zegt zijn teambaas Gerry van Ger- wen lachend. „Niki wil nu alles rij den." Terpstra liet zien dat hij veel aan kan. Na bijna 250 kilometer harde koers ging hij in de aanval aan de voet van de Muur. „Het is jaren zo geweest dat wie daar als eerste bo ven komt ook de Ronde wint. En of je er nu als tweede of twintigste aan begint, het doet allebei even veel pijn." Terpstra is een brutaaltje. Zijn ge zicht zat na de finish onder de modder, maar de woorden uit zijn mond waren fris en fel. „Ik reed lek boven op de Valkenberg en twee neutrale wagens, met Neder landse kentekens, reden me zo voorbij. Schandalig gewoon. Moest ik wachten op onze wagen met nummer 11. De koers lag in stuk ken. Ik ben er nog boos om." Langeveld was een stuk rustiger. „Ik ben gewoon tevreden", zei de man die tussen Bosberg en finish vijf kilometer lang de koploper in het vizier had. „Maar ik heb van daag wel heel veel met kippenvel op mijn armen gereden." Hij besef te dat hij dicht bij de zege heeft ge zeten in de finale en dat hij daar voor op een haar na de aansluiting met Devolder miste bij diens be slissende demarrage. „Maar ik kon hem op dat moment even echt niet volgen. En in de finale kreeg ik gewoon het gat niet dicht gere den." Twee jonge Nederlanders rijden een ijzersterke finale in de Ronde van Vlaanderen. Terpstra en Langeveld laten zich zien als toekomstige toppers. door Koen de Vries NANTES - Zelden zal een sporter zo vrolijk zijn geweest na de uitscha keling in een olympisch kwalifica tietoernooi als tafeltennisster Ele na Timina gisteren in Nantes. Nadat de Russin met Nederlands paspoort met 4-0 van de tafel was geveegd door de Deense Mie Skov, sprak ze de gedenkwaardige woor den: „Ik ben heel erg trots op me zelf" Timina kwam in Nantes niet in de buurt van een olympisch ticket, maar beleefde toch vier prachtige dagen. Dat had ze voor een deel te danken aan Li jie, die er vrijdag met haar kwalificatie voor zorgde dat Nederland vrijwel zeker een vrouwenteam naar de Spelen mag afvaardigen. En in dat team is ook Elena Timina plaats voor Timina. Bovendien te kende de bijna 39-jarige moeder van twee kinderen in de overbe volkte kantine van de plaatselijke sporthal een lucratief contract bij de Franse eredivisieclub Niort. Ook voor Trinko Keen is het kwali ficatietoernooi in deze vorm te zwaar, maar dan in mentaal op zicht. De voorzitter van de atleten- commissie van NOCNSF kon zater dag niet lachen om zijn nederlaag. Hij zat juist in zak en as nadat hij de zege aan de Tsjech Petr Korbel had weggegeven. „Dit is de dom per van mijn leven", sipte Keen na die partij. „Ik heb even tijd nodig dit te verwerken." Die tijd kreeg hij echter niet. 's Avonds om tien uur moest hij op nieuw aan de bak, voor zijn derde en laatste kans, maar de Fransman Chila versperde met 4-1 de weg. De vrolijke Timina en de sombere Keen zijn nog niet helemaal uitge schakeld voor het individuele toer nooi in Peking. Ze krijgen half mei nog een kans in Boedapest, waar de hele wereld zich verzamelt die in tafeltennis iets te betekenen heeft en nog geen ticket heeft. Sebastian Langeveld in achtervolging op Devolder op de Bosberg. foto Vincent Jannink/ANP door Paul Zweverink BAHREIN - Melbourne, waar Ferrari faalde, was een vergissing en Fe lipe Massa kan het gewoon nog. De Braziliaan won overtuigend en met overmacht de woestijnrace van Bahrein en omdat Kimi Raik- konen als tweede het schavot be klom, was het feestje voor de rode brigade compleet. Eén-twee voor Ferrari, de 76ste uit de geschiede nis. Massa straalde, Raikkonen keek weer eens Fins-zuinig toen ze naast elkaar op het erepodium stonden. En Robert Kubica? Die wist het niet precies. Derde is mooi, maar de Pool begon van po- Ie en wist daarom dat hij twee plekken had verloren. Hij had het over zijn 'net-niet-start' en over olie waardoor hij zijn tweede plek verloor aan Raikkonen. Vlak bij Kubica glommen de Brazi liaanse tanden. „Ik heb moeilijke weken gehad", aldus Massa. „Maar dat maakt iedereen in zijn leven mee. Vandaag had ik een goede start, kon ik direct de kop pakken en de strategie werkte vervolgens perfect." Met die moeilijke weken doelde de Braziliaan op zijn fou ten in Melbourne en Maleisië. Daar leek hij even vergeten dat de traction control toch echt afge schaft is en schoof hij als een be ginneling over de baan. Nul uit twee, daar kom je bij Ferrari slecht mee weg. Maar in de zandbak nam hij al die twijfels weg. Net als vorig jaar reed Massa in Bahrein een perfecte race en net als vorig jaar won hij. Het kleine glimlachje van Raikko nen kwam toch, toen hij in de ga ten kreeg dat hij de leiding in het klassement om de wereldtitel had genomen. En wat zei hij over zijn tweede plaats achter zijn teamge noot? „Ach, de volgende keer kan het weer andersom zijn. De Braziliaan Felipe Massa wint in Bahrein na een een perfecte race. Kimi Raikkonen wordt tweede, Lewis Hamilton eindigt in het achterveld. Wij staan op kop en dat is het meest belangrijk. Ik verloor net even te veel tijd tijdens de eerste pitstop, waar het niet helemaal perfect ging." Straalde Ferrari superioriteit uit, te genvallend verliep de race voor het team van McLaren. Niet op het podium, verre van dat zelfs. Weliswaar eindigde Heikki Kova- lainen op een redelijke vijfde plaats, maar hij moest toezien hoe de beide BMW-coureurs Kubica en Heidfeld hem vooruit snelden. En dan Lewis Hamilton, het Britse wonderkind. Hij is het magische voor even kwijt, hij blijkt gewoon een mens van vlees en bloed. Eerst was er die harde crash bij de kwalificatie en vervolgens ging hij in de race twee keer in de fout. Bij de start ging het al mis, Hamilton kon zijn McLaren nauwelijks op gang krijgen. In zijn haast om snel plekken goed te maken, reed hij pardoes achter op de Renault van Alonso, verloor zijn voorvleugel en moest na een stop helemaal achter aan het veld weer bijsluiten. Einde kans, als dertiende over de streep, geen punten. MEERBEKE - De schade die Joost Posthuma overhield aan zijn optre den in de Ronde van Vlaanderen valt mee. De Raborenner moest na 60 kilometer opgeven met dui zelingen en een aanhoudende bloedneus. Er bleek een adertje in de neus te zijn gesprongen. MEERBEKE - Nederlandse wiel- renster Kitste Wild is derde ge worden in de Ronde van Vlaande ren voor vrouwen. De zege ging naar de Duitse Judith Arndt, die haar vluchtgenote Kiistin Armst rong in de sprint versloeg. Suzanne de Goede werd leidster in het wereldbekerklassement. MIAMI - Nikolai Davidenko heeft het tennistoernooi uit de Masters Series in Miami gewonnen. De 26-jarige Rus, die nooit eerder goed speelde in Miami, pakte zijn twaalfde ATP-titel door de num mer twee van de wereld, Rafael Nadal, met 6-4 6-2 te verslaan. MEERBEKE - Anne Eversdijk heeft in haar debuut in de Ronde van Vlaanderen de finish niet bereikt. De Zeeuwse renster moest opge ven. „Ik kwam op de Molenberg in een tweede groepje terecht en moest lossen op de kasseien van Mater." Eversdijk had net een trai ningsstage in Italië achter de rug. EljSDEN - De Duitser Tony Martin is winnaar geworden van de Hel van het Mergelland, een koers over 180 kilometer in Limburg. Hij versloeg in de eindsprint zijn Au stralische ploeggenoot Adam Han sen. De twee waren al na twintig kilometer ontsnapt. EIJSDEN - Johnny Hoogerland reed zaterdag naar een mooie vierde plaats in de Hel van het Mergel land. Hij finishte met een groepje van drie achter twee koplopers, op een achterstand van 6.52. In het slagveld, dat gemaakt was in het slechte weer, werd Bobby Traksel zesde en Bram Schmitz tiende. BLANES - De zeilploeg van de uit Middelburg afkomstige Floortje Hendriksen is op het open Euro pees kampioenschap van de olym pische Ynglingklasse als vierde geëindigd. Met Brechtje van der Werf en Mandy Mulder bleef ze in Blanes vier punten verwijderd van het podium. De zege ging naar een Brits drietal. De tweede plaats was voor een Amerikaans trio. Het team van Re- nee Groeneveld, Annemieke Bes en Merel Witteveen pakte de bron zen medaille. Voor aanvang van de slotrace, waar in dubbele punten waren te verdie nen, hadden beide Nederlandse bo ten kansen op hogere eindrang schikkingen. Even leek dat er ook in te zitten, toen de beste vier bo ten van het toernooi naast elkaar op de finish afstevenden. Uiteinde lijk was het verschil tussen de num mer één en vier niet meer dan tien meter. De Amerikaanse vrouwen wonnen, de Britten werden twee de. In de eindstand was de klasse ring omgekeerd. Groeneveld, Bes en Witteveen sloten de slotwed strijd af als vierde, net achter Hen driksen, Van der Werf en Mulder. Ook hier waren de rollen in het eindklassement omgedraaid. Met twee boten bij de beste tien re vancheerde Oranje zich van een te genvallend WK, eerder dit jaar in Miami. Daar was de veertiende plek de beste klassering. In deze klasse is Nederland al geplaatst voor de Spelen. Uit de bemanning van drie boten, de kernploeg, wordt één olympisch team samen gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26