PZCI21 Devolder is zelf een grootheid 30 en 31 25 Schaduwkopman heeft zijn dag van glorie en wint in Vlaanderen. Mark van Bommel krijgt weer rood PSV na winst op twee punten van de titel Olympische vlam na roerige dag in Londen Ethiopiër naar zege in marathon van Parijs Van de Ven levert beste prestatie in GP Routinier is snelste in spectaculaire Braakmanronde Maandag 7 april 2008 Kloetinge-trainer Hiensch berust in degradatie Tip? sport@pzc.nl Stijn Devolder heeft tijdens zijn zegetocht de Muur van Geraardsbergen bedwongen en begint aan de laatste kilometers. foto Vincent Jannink/ANP door Ad Pertijs MEERBEKE - Stijn Devolder had een droom. „Op de dag dat ik Belgisch kampioen werd, dacht ik er aan om in deze trui de Ronde van Vlaanderen te winnen." De 28-jari- ge Vlaming zegt zulke woorden niet snel vooraf. 'Volderke' geldt als een stille klasbak. Zijn dromen zijn echter niet minder groots. Zijn grote dag kwam gisteren. Aan de zijde van de Vlaamse superster Tom Boonen was Devolder de zo genaamde schaduwkopman. Hij sleurde aan kop van de groep van overblijvers op de verraderlijke Koppenberg (met Boonen in zijn wiel), maakte tempo op de keien van de Haaghoek, viel aan op de Leberg en na de Berendries nam hij een aanval van Langeveld over. „Zodat Tom op zijn gemak kwam te zitten", liet hij weten. Met vijf man kwamen ze voorop: Devolder, Langeveld, Ballan, Hinca- pie en Kroon. „Toen kwam de ploegleider me vertellen dat ik niet meer mocht meerijden, om dat Tom eraan kwam." Devolder is deze winter naar de ploeg van Quick Step gekomen om kopman te kunnen zijn in de grote ronden. Eigenlijk moest zijn tijd dus nog komen toen hij daar tussen de Berendries en de Eiken molen reed als stoorzender na mens Boonen. Vlak voor de Eiken molen dreigde het vijftal ingelo pen te worden. Kort voor de aan sluiting zette Devolder nog een keer aan. „Voor Tom", verzekerde hij. In het achterhoofd moet toen ech ter ook de oude droom boven zijn gekomen. „Met de wind in de rug dacht ik het vol te kunnen houden Stijn Devolder overtreft zichzelf in de Ronde van Vlaanderen. De Belg, die in dienst van Tom Boonen aan de start staat, grijpt in de finale zijn kans. tot de Muur." Pas na de Muur kwam volgens hem de zege in zicht. Pas na de Bosberg ging hij er in geloven. „Je bent toch altijd bang dat ze je terugpakken." Langzaam werd duidelijk dat de tijd van Devolder reeds was aange broken. Langeveld, Flecha en Nuyens beten een voor een hun tanden stuk op de geboren tijdrij den „Hij viel niet stil, dus heeft hij verdiend gewonnen", zei Nuyens. Dat vond Langeveld ook, alleen dacht hij wel dat Quick Step liever Boonen had zien winnen. Nu won zijn collega-stoorzender. Teambaas Patrick Lefevere wilde niets weten van een interne coup. „Bij ons profiteert af en toe een an der van de angst voor Boonen. Tom heeft vandaag zelf beslist dat we op een gegeven moment de kaart van Devolder moesten trek ken." Jarenlang was Devolder vooral het grote talent, dat maar niet echt leek door te breken. Zondag rijdt hij Parijs-Roubaix en daarna gaat de nieuwe Vlaamse held zich rich ten op de grote ronden die nog ko men. „Het besef dat ik vandaag mijn droomkoers heb gewonnen is er nog niet helemaal. Maar ik weet wel wat ik nu ga doen: blijven dro men." pagina 24: Langeveld en Terpstra bru taal in de aanval MUNCHEN - Voetballer Mark van Bommel is zaterdag tegen zijn tweede rode kaart van het seizoen aangelopen. Bayern München won wel met 3-1 van VfL Bochum en loopt verder uit op de concurrenten. Van Bommel had nauwelijks een aandeel in de zege. De middenvelder liep al na 27 mi nuten (0-0) tegen zijn tweede gele kaart aan en kon vertrekken. EINDHOVEN - PSV heeft de 21e land stitel bijna binnen. De Brabam- ders hadden gisteren wel de nodi ge moeite met Heracles, maar won nen toch nog met 2-0. Ajax won ook, met 4-1 van de Graafschap. PSV heeft in de resterende twee wedstrijden nog maximaal twee punten nodig om het vierde op eenvolgende kampioenschap te mogen vieren. LONDEN - Na een roerige dag vol demonstraties is de olympische vlam in Londen op zijn eindpunt aangekomen. Atlete Kelly Holmes droeg de toorts aan het einde van de tocht over 48 kilometer door oostelijk Londen zondagavond de O2 Arena in Londen binnen. Eerder op de dag deden pro-Ti- bet-aanhangers hun best de estafet teloop te dwarsbomen. De Britse politie had er de handen vol aan. PARIJS - De jonge Ethiopische at leet Tsegaye Kebede heeft de mara thon van Parijs op zijn naam ge schreven. Kebede, die pas 21 jaar is, was in de Franse hoofdstad snel op de ruim 42 kilometer: 2.06.40. Hij had tien seconden voorsprong op de Keniaan Moses Arusei, Hosea Rotich was derde in 2.07.24. Op de plaatsen twee tot en met tien eindigden allemaal Kenianen. VALKENSWAARD - Rinus van de Ven heeft gisteren zijn beste presta tie ooit geleverd in de Grand Prix van Valkenswaard. De motorcrosser uit Vlissingen reed met zijn veertiende en acht tiende plaats ruimschoots in de punten en bezet nu de vijftiende plaats in het wereldkampioen schap MX2. pagina 32: Rinus van de Ven zet nieu we stap in motorcrosscarrière

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23