Zeeland Imponeren tot en met de titelatuur Groenlinks boos over spandoek Chauffeur rijdt onder invloed de sloot in Grote belangstelling voor internationale hondenshow in Goes. GGN BRABANT "De wereld in je klas" Naomi is Zeeuws kampioen voorlezen PZC Maandag 7 april 2008 1 5 door Marcel Modde GOES - Op zoek naar Hiep van de Vliegende Kiep. De vrolijk besnor de ruwhaar dashond die vorig jaar de top tien binnensloop op de jaar lijkse hondenshow in Goes. Persoonlijk heb ik niets met teckels. Of andersom misschien. De meest kolossale hond komt uit eindelijk altijd wel kwispelend op me af, om te spelen. Nog nooit ben ik gebeten. Behalve door een teckel. Zo laag en onverwacht, hap omhoog in m'n vingers. Maar Hiep heeft bij de eerste aanblik mijn vooroordeel doen verdwij nen. Wat een hond. Wat een naam! Achttienhonderd honden, meer dan tweehonderd verschillende rassen, showden afgelopen week einde in de Zeelandhallen hun kwaliteiten. De elegante Raven zwarte Bloem van het Eendenwa ter, een dwergpoedel. De stoere Duke de Longcourville, een Franse bulldog. Of de uiterst sympathieke 'Besef goed dat het nog steeds dezelfde leuke hond is die mee naar huis gaat' Bo Sam van het Klotzicht, een briard. Maar geen Hiep. De vliegen de kiep was dit keer niet van de partij. Het draait in de hallen twee dagen lang allemaal om de dertien rin gen. Roem en glorie vallen er te verdienen. Dit is voor vele baasjes hét moment waar ze maanden naar toe leven. Want vier keer bin go op dit soort shows, en je mag je oogappel Nederlands kampioen noemen. Keurmeesters beoorde len het dier van kop tot staart. Het gaat om de perfecte verhoudingen, maar ook de kleur van de ogen, de staat van het gebit én, zeker niet in de laatste plaats: de gang. Bij de gang wordt de hond in lich te draf door het baasje de ring rondgeleid. Voor de leek een ont luisterende aanblik, die rondren nende baasjes. In één oogopslag wordt duidelijk waar nog het nodi ge aan souplesse valt te winnen. Wat ook opvalt is dat de dieren ta melijk rustig zijn. Hun geblaf komt nauwelijks boven het geroe zemoes van de deelnemers uit. Voorzitter Ruud de Munck van de organiserende Kynologenclub Zee land heeft zijn woordje voor de verliezers (in zo'n omvangrijk deel nemersveld toch altijd een flinke meerderheid) al klaar. Hij kan het niet genoeg benadruk ken: „Als je hier naar toe bent ge komen, sommigen van heel ver, en je hond wint vandaag niet, be sef dan goed dat het nog steeds die zelfde leuke hond is die weer mee naar huis gaat. Zeker mensen die voor het eerst aan zo'n internatio nale show meedoen, ongeveer tien procent, gaan er van uit dat hun hond de mooiste van de we reld is. Dus de teleurstelling kan wel eens groot zijn." Dat geldt al lerminst voor Pitlochry's Catweaz- le De Ierse wolfshond werd over twee dagen de kampioen der kam pioenen. In de achterste hal bij de achterste ring maken de dames bobtail hun toilet. Of beter gezegd: ze laten zich lekker opborstelen en gaan er nog maar eens goed voor zitten op de kaptafel. Eigenlijk doet het er niet meer toe. Maar wie wil nou niet zo vertroeteld worden? MIDDELBURG - Groenlinks heeft zich gestoord aan het feit dat die partij niet met spandoeken op via ducten over de A58 mocht protes teren en de mosselvissers wel. In een brief aan Rijkswaterstaat meldt Groenlinks dat het er alle schijn van heeft dat het Rijk iets goed te maken heeft bij de mossel vissers. Vandaag twee weken gele den was bij de afslag Yerseke op de A58 een spandoek te zien waarin aandacht werd gevraagd voor de positie van de mosselvissers. GERECHTSDEURWAARDERS Bij mijn exploot van 31 maart 2008 is ten verzoeke van Istvan Klemer Gyarmathy, wonende te Kerkwerve, die woonplaats kiest te Middelburg aan het Park Velgtzigt 2 ten kantore van de advocaat en procureur Mr. C.W.L. van de Merbel, aan Edit Iren Locsei, zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend een verzoekschrift strekkende tot echtscheiding van partijen voornoemd, met aanzegging dat E.I. Locsei uiterlijk op woens dag 9 juli 2008 door tussenkomst van een procureur, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij om uitstel te dier zake kan verzoeken bij de rechtbank te Middelburg aan de Kousteensedijk 2. Een afschrift van dit exploot kan door E.l. Locsei worden verkregen bij onderstaande toegevoegd kandidaat gerechtsdeurwaarder. A.M. Wedts de Swart Toegevoegd kandidaat gerechtsdeurwaarder Abeelstraat 1 5038 KE TILBURG telefoon 088-9999000 International Business and Management Studies aan HogeschoolZeeland NIEUWDORP - Een 28-jarige auto mobilist uit Goes is zaterdagoch tend rond acht uur bij het kruis punt van de Halsweg en de Frank- rijkweg in Nieuwdorp met zijn au to in de sloot terechtgekomen. Toen de politie was gearriveerd, werd besloten de Goesenaar een blaastest af te nemen. Daaruit bleek dat de man tweeënhalf keer de wettelijk toegestane hoeveel heid alcohol had genuttig voordat hij achter het stuur kroop. De bestuurder raakte niet gewond bij het ongeval. www.hz.nl MIDDELBURG - Naomi Remijn uit Zierikzee leest voor uit 100 Nino van Niki Smit. De leerling van groep 8 van basisschool 't Kofschip in Zierikzee deed zaterdagmiddag mee aan de provinciale finale van de nationale voor- leeswedstrijd. De jury vond Naomi de beste van de twaalf deelnemende kin deren uit heel Zeeland, omdat ze 'goed contact maakt met de zaal en op een rustige en enthousiaste wijze voorleest'. Naomi won er een boeken- bon, medaille en oorkonde mee. Op 21 mei vertegenwoordigt ze Zeeland in de landelijke finale van de nationale voorleeswedstrijd in Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam. foto Lex de Meester Hierbij verklaar ik, Christof Theodurus Marinus Knobel, dat ik vanaf maandag 23 maart 2008 niet meer voor de schulden opdraai van mijn vrouw Katlana Emma-Maria Knobel-Hoogdoorn, wonende aan de Plataanstraat 19 in de gemeente Terneuzen, daar ik de woning heb verlaten per deze datum en niet meer aansprakelijk ben indien zij nog schulden maakt. C.T. M. Knobel Een deelnemer werkt nog even de laatste details aan zijn border collie bij. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15