de emigratie in Amerika vorm Seksindustrie in gemeente Hulst gaat ten onder aan gebrek aan belangstelling w Aantal seksclubs en -shops in Hulst loopt sterk terug. René Brasser GRATIS Klappen met zweep en fietsketting in Yerseke Politie houdt man aan wegens bedreiging Zwaargewonde bij ongeval in Hoek PZC Maandag 7 april 2008 1 3 Verkeersschool Warenhuis Steketee in Grand Rapids, Michigan. Historicus Hans Krabbendam: „Tot vijf jaar geleden bestond het warenhuis nog." foto Hope College Collection/Joint Archives of Holland aldus Krabbendam. Ook namen de Zeeuwen hun expertise mee naar hun nieuwe vaderland. Zo is bekend dat tientallen Yersekena- ren en ook Bruenaren neerstreken in het dorpje West Sayville op dige verbouw ontstaan van selderij. De Walcherse familie Steketee sticht- Long Island, aan de oostkust. Ze Die groente was ineens in de mode, te het eerste warenhuis in Grand Ra- begonnen er oesterkwekerijen, maar voor de teelt is veel expertise pids (Michigan). „Een soort van „Bij Kalamazoo in Michigan, een en arbeidskracht nodig. Die hadden V&D. Tot een jaar of vijf geleden be- moerasachtig gebied, is een leven- de Zeeuwen." stond die nog." door Conny van Gremberghe HULST - De seksindustrie in Hulst ligt op haar gat. Het is de zoveelste bedrijfstak in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren die langzaam maar zeker aan het wegkwijnen is. Van de vijf seksclubs in het buitengebied zijn er inmiddels vier gesloten. Drie zullen er ook niet meer open gaan, de vierde club - Studio 6 bij Kuitaart - hoopt binnenkort te her openen. Het aantal seksshops in de stad Hulst is ook op zijn retour. Van de oorspronkelijke twaalf zijn er nog zeven over. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst verwacht dat er na 2010 nog vijf over zullen zijn. „Het sekstoerisme is overi gens al decennia een fenomeen in Hulst. Geheel verdwijnen zal het niet, maar de sector schikt zich naar de vraag van de markt." Club Domina in Kuitaart, jaren lang het domein van Freddy Kei zer, staat al tijden te koop. Make laar Van Hoye uit Stekene - be kend als 'de rosse drukker' - pro beert het ooit zo luxueuze pluche paleis al maanden aan een andere eigenaar te helpen. Een paar kilo meter noordwaarts heeft Club 77 een metamorfose ondergaan. Van louche sekshuis tot een puik opge knapte woning met strak rieten kap. Op de gevel prijkt de nieuwe naam 'Deerhunter'. Studio 6 aan de Meerdijk bij Kuitaart belooft om 14 uur open te zijn, maar dag en jaartal ontbreken. Ooit de mooiste seksclub van Oost-Zeeuws-Vlaanderen, Club l'Amitié, is tegenwoordig een ge wone boerenwoning met speel goed op het erf Hoe anders was het pakweg twin- Drie van de vijf seksclubs in het buitengebied van Hulst en vijf van de twaalf seksshops in de stad zijn al gesloten. De gemeen te is er niet rouwig om. mum jss MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigenbeheersing examen vcrkeersdeelneming 795,- Theorielessen AUTORULES: .xZZf&t*. Ie 10 antolessen €225,- Autorijles Opfriscursus (cat. A en B) Aanhanger EABris (rijden in stappen) Motorrijles Ttttiifing/Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl YERSEKE - Een Yersekenaar (28) is zaterdagochtend door drie man nen toegetakeld met een fietsket ting en een zweep van 30 centime ter. Het drietal klopte aan bij het huis van de man in Yerseke. Toen de 28-jarige opendeed, begonnen de drie er om onduidelijke rede nen op los te slaan. De vriendin van het slachtoffer wist de buren te alarmeren door te schreeuwen. Gisteren zijn in hun woning in Yerseke twee mannen (24 en 32 jaar) opgepakt. Ze zijn ingesloten. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond vijf uur in de Zusterstraat in Middelburg een man aangehou den wegens bedreiging. De man, een 22-jarige inwoner van Den Bosch, was na sluitings tijd door de uitbaters van de door hem bezochte horecagelegenheid gevraagd te vertrekken. De Bos schenaar weigerde dit en sloeg be dreigende taal uit. De uitbaters rie pen daarop de politie erbij. HOEK - Bij een eenzijdig ongeval op de Zevenaardijk in Hoek is za terdagmiddag een 54-jarige man uit Terneuzen zwaargewond ge raakt. Het ongeluk gebeurde rond vier uur. De auto waarin het slacht offer zat, was tegen een boom gere den en daarna in een droge sloot terechtgekomen. De 54-jarige Ter- neuzenaar was bekneld geraakt en moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd. De man is vervolgens met een traumahelikop ter naar een ziekenhuis in Gent ge bracht. De 27-jarige bestuurder van de auto, ook afkomstig uit Ter- neuzen, raakte niet gewond. tig jaar terug, in de hoogtijdagen van Jef Rademakers zijn Pin Up-club op televisie. „Die tijd is voorbij", zegt ambtenaar Lucien van der Walle van Hulst. „Het clubwezen heeft het gehad. Escort services via mobiele telefoontjes, internet en het feit dat de clubs ge woon niet meer aan dames kun nen komen, zorgen ervoor dat de sector uitsterft." Hulst is daar niet rouwig om. Sinds 1990 wordt al beleidsmatig getracht de clubs uit het buitenge bied te bannen. Burgemeester Mul der: „Nadeel van het verdwijnen van de clubs is dat de prostitutie toch weer de illegaliteit induikt. Met alle uitwassen van dien." Op 20-03-2008 is ten laste van K. Claes, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. SCHEEPBOUWER, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van derde- beslag Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13