Zeeland PZC Roeiers zwoegen door de hoge golven Veere vereenvoudigt reclamewet 11 Brandweer rukt uit voor gaslek WALCHEREN 15 15 Middelburgse mannen en Kortgeense vrouwen winnen sloepenrace. Gemeente Veere komt met duidelijke regels voor reclame-uitingen. Sprookje Maandag 7 april 2008 Veel animo voor tentoonstelling honden in Goes Naomi Remijn Zeeuws kampioen voorlezen Tip? redwalch@pzc.nl 5 \fefjl\i7 De deelnemers aan de Gevangentorenrace bij de Vlissingse boulevard worden op hun terugtocht naar de Koopmanshaven begroet door een vrachtschip. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De mannen en vrou wen in de zestien Zeeuwse roei- sloepen hebben het zwaar. Een ste vige noordwestenwind en daar door flinke golfslag maken de jaar lijkse Gevangentorenrace op de Westerschelde bij Vlissingen deze zaterdag extra uitputtend. Vooral het stuk in westelijke richting, MIDDELBURG - De brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag i uitgerukt naar een huis aan de j< Meanderhof in Middelburg omdat daar een gaslek was. De bewoner meldde om tien voor half één dat er sprake was van een flinke gaslucht in zijn huis. De lucht was afkomstig uit de kruipruimte waar een lek in de gasleiding werd ge vonden. De Delta, die ook direct was gealarmeerd, heeft de leiding opgegraven en afgedicht. Alle be woners van de twaalf huizen in het blok moesten hun woning ven tileren, maar er waren geen ge zondheidsklachten. Het is nog niet bekend waardoor het gaslek is ontstaan. Delta gaat dat vandaag onderzoeken en de lei- ding repareren. langs de boulevard naar het Nolle- hoofd, is pittig; de roeiers hebben hier stroom én wind tegen. In alle sloepen wordt hard gewerkt om de rode boei ter hoogte van het windorgel te ronden. En dan te rug; dat gaat een stuk makkelijker. Een groot, rood vrachtschip blaast een groet naar de roeiers op hun tocht naar de Koopmanshaven. De witte sloep Guinevere van roei vereniging Snoque Deux uit Brui- nisse, die dit jaar voor het eerst meedoet met deze race, ligt lang aan kop, maar wordt niet de win naar. Op nummer één bij de man nen eindigt Den Gouden Phoenix, de blauwe sloep van roeiclub VOC uit Middelburg. Bij de vrouwen is 'Door de hoge golven pak je soms lucht in plaats van water' het team Noordhoek uit Kortgene de winnaar. Omdat sloepen van verschillende afmetingen, gewich ten en bemanningsaantallen alle maal tegelijk meedoen, is het niet zo dat wie als eerste binnenkomt ook automatisch de winnaar is. „Mensen die staan te kijken, vin den dat wel eens raar", zegt Hans Smits (6o) uit Vlissingen, één van de acht bemanningsleden van win naar Den Gouden Phoenix. „Maar er wordt een hele formule ge bruikt om de uitslag te bepalen." Hans Smits vond de race dit jaar 'geweldig'. „Het was een leuke wedstrijd. Er waren hoge golven waardoor de sloep ontzettend be woog. Soms pak je dan lucht in plaats van water. Wij mannen heb ben dan wel een voordeel op de vrouwen. Die hadden er meer moeite mee. Vooral bij de Koop manshaven en de Leugenaar stond een behoorlijke stroming. Dat was pittig, maar dat is wel het leuke van deze wedstrijd. Je bent overge leverd aan de natuur; dat is de hap pening." De ploeg van Smits deed precies 54 minuten en 34 secon den over het traject van zo'n acht kilometer. En ja, dan ben je echt moe na afloop. „Je gooit je leeg in dat uur en zo moet het ook." door Emile Calon VEERE - Minder regels. Dat is de ge dachte achter de nieuwe reclame verordening van de gemeente Veere. Om dat doel te bereiken heeft de gemeente in samenspraak met ondernemers een nieuwe rege ling opgesteld. De belangrijkste re gels zijn gebundeld in een zoge noemde 'sneltoetscriteria reclame nota'. Die is onder meer na te le zen op de website van de gemeen te zodat ondernemers en anderen direct kunnen zien of hun plan nen wel of niet strijdig zijn met het beleid. Na een officiële aanvraag laat een ambtenaar van de gemeente ook binnen een week weten of hij of zij namens het college toestem ming geeft of niet. Als die ambte naar geen toestemming geeft, kan de ondernemer zijn plan voorleg gen aan de Welstands- en monu mentencommissie. Dat gebeurt ook als het om iets heel bijzonders gaat waarin niet voorzien is in de sneltoets. Het advies van de com missie wordt voorgelegd aan het dagelijks bestuur van de gemeente. Het bestuur denkt dat het niet vaak nodig is om de commissie in te schakelen. Zover nu bekend vol- De nieuwe reclameverordening van de gemeente Veere bestaat uit minder regels en is duidelij ker voor onder meer onderne- doet vrijwel alle reclame die in de gemeente te vinden is aan de re gels die in de sneltoetscriteria zijn opgenomen, aldus het college. Al leen de tennisverenigingen zijn het niet eens met de bepalingen. Die vinden dat de reclamenota niet voor hen geldt omdat de bor den rondom hun banen niet vanaf de openbare weg te zien zijn. Het college stelt echter dat zichtbaar heid vanaf de openbare weg geen criterium is zodat de reclamebor den rondom de tennisbanen ook moeten voldoen aan de regels. Naar aanleiding van reacties van verschillende sportclubs heeft het dagelijks bestuur al wel bepaald dat sommige reclameborden twee meter hoog mogen zijn. Oorspron kelijk wilde het een maximum hoogte van 1,20 meter invoeren. Tip? redactie@pzc.nl Zierikzee staat bekend om haar vele monumenten. Jara van vijf is vooral snel onder de indruk van grote gebouwen en torens. Op een avond fietst ze samen met haar oma door het centrum langs de prachtig verlichte Dikke Toren van Zierikzee. Ze kan er wel uren naar kijken, want de toren lijkt wel afkom stig uit een sprookje, zo vindt ze na minutenlang staren. De volgende ochtend fietst jara op weg naar school wederom met oma langs de Dikke Toren. Haar mening over de sprookjesto ren is echter een verschil van dag en nacht. „Wat een lelijk oud ding."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11