Doe-het-zelven voor een goedkoop hotel Websites om hotels te zoeken sri.-' r—- Even een paar dagen er tussenuit en op zoek naar een goedkoop hotelletje? Boeken via internet is makkelijk. Wie het slim aanpakt, kan er bovendien flink mee besparen, ontdekte Johan Bosveld. m reizen@wegener.nl 2s reizen M=!m 024-3650360 pZC Zaterdag 5 april 2008 Nederlandstalige sites p. www.bookings.nl Hotels in 10.000 bestemmingen p. www.hotelopia.nl Keuze uit meer dan 9.000 hotels wereldwijd p. www.hotelaanbiedingen.nl In Nederland, Duitsland, België p. www.hotelspecials.nl Aanbiedingen in Nederland en België p. www.zoekhotels.nl Zoekt wereldwijd in hotelboekingsites p www.ebookers.nl Wereldwijd boeken www.toerkoop.nl Site van samenwerkende reisbureaus p. www.weekendcompany.nl 1200 hotels in Europa p. www.weekendjeweg.nl Vooral Nederland, België en Duitsland p. www.d-reizen.nl Heeft ook echte winkels p. www.hotels.nl Ruim 1.000 hotels in Nederland en België p. www.vakantieXperts.nl Zusje van vliegwinkel.nl p. www.hotels.com veel discounts Engelstalige boekingsites p. www.hostelworld.com voor een goedkope slaapplek p. www.hotelscomparison.com Vergelijkt meerdere boekingsites p. www.orbitz.com Amerikaanse site p. www.qualotel.com Zet goedkoopste hotel bovenaan p. www.travelaxe.com Ruim 70.000 hotels in 110 landen p. www.hrs.de Duitse hotelsite met meer dan 100.000 hotels p. www.expedia.com Een van de grootste hotelsites ter wereld Websites van hotelketens p. www.starwood.com Luxe hotels als Westin en Sheraton Points p. www.bestwestern.com Best Western hotels overal ter wereld p. www.hilton.com Alle Hilton hotels www.goldentulip.com Alle Golden Tulip hotels p. www.nh-hotels.com Van de Spaanse keten NH Hotels p. www.srshotels.com Meer dan 450 hotels in 65 landen p. www.lhw.com Kleinschalige luxe hotels overal ter wereld p. www.hampshire-hotels.com Hotels in Nederland, België, Duits land en Nederlandse Antillen. rrf-ïi a-.- •- I»#" -JJ- Wie op zoek is naar een hotel, kan met behulp van internet vaak flink wat geld be sparen. Dankzij de tientallen hotel- boekingssites is het mogelijk te zoe ken naar de goedkoopste aanbie ding. De zoektocht is niet altijd eenvoudig, maar het loont om er toch de tijd voor te nemen. We namen op een eenvoudige ma nier de proef op de som. Voor een verblijf met twee overnachtingen in Madrid (twee volwassenen) gin gen we op zoek naar een leuk drie-sterrenhotel in het centrum. We kozen volstrekt willekeurig drie hotelboekingssites uit en voer den hetzelfde hotel in en dezelfde overnachtingsdata. De goedkoop ste aanbieder kwam uit op 294 eu ro, de duurste op 450 euro. Daar tussenin zat nog een aanbieder met een prijs van 390 euro, maar daar kwam het ontbijt nog bij. Wie de 'winnaar' was, zeggen we niet. Waarom noemen we geen na men? We voerden deze proef nog een aantal keren uit met andere be stemmingen en andere boekingsi tes en kwamen tot de conclusie dat er niet één boekingssite is die er consequent als voordeligste uit springt. Weliswaar meldt de Con sumentenbond in haar Reisgids van vorige maand dat Toerkoop.nl de grootste kans geeft op een voor delig hotel, maar dat geldt alleen in de door de Consumentenbond on derzochte Europese steden. Boven dien vergeleek de Consumenten bond 'slechts' tien websites, terwijl met een beetje zoeken en 'doorlin ken' er makkelijk gezocht kan wor den met behulp van vele tientallen sites. Dat grote aanbod is natuurlijk met een een handicap. Want het gevaar dreigt dat de reiziger door de bo men het bos niet meer ziet. Het kan daarom geen kwaad om voor dat de muis ter hand wordt geno men, een aantal criteria op te stel len. Wie zich niet thuisvoelt in een andere dan de Nederlandse taal, kan al een hele serie websites laten afvallen. Sites als bookings.nl, ebookers.nl en toerkoop.nl zijn dan een prima startpunt voor een voordelig hotel. Ook zoekhotels.nl en hotelopia.nl kunnen een Neder landstalig vakantieganger een handje helpen. Wie geen problemen heeft met de Engelse of Duitse taal heeft een heel wat grotere keus. Die kan bij voorbeeld terecht op hotelscompa- rison.com, een webstie die allerlei boekingsites met elkaar vergelijkt. Verder kan de hotelzoeker terecht bij het bij menigeen al bekende ex- pedia.com, een van de grootste ho telsites ter wereld. Verder is het slim om van tevoren een selectie te maken uit de sites die specifiek op een bepaalde regio gericht zijn. Zo richten bijvoor beeld hotelsspecials.nl en hotelaan- biedingen.nl zich voornamelijk op dichtbij bestemmingen in Neder land, Duitsland en België. Vakantie- reiswijzer.nl is vooral bedoeld voor mensen die hunkeren naar een ho tel in een populaire vakantiebe stemming, terwijl hollandhotels.nl sfeervolle Nederlandse hotels aan biedt. Op de grote internatio naal georiënteerde boekingssites kan wor den gekozen uit hotels in tientallen landen, waarbij het aanbod natuurlijk fors uiteenloopt. Zo zijn er in het weekeinde van 3 en 4 mei in Harare, de hoofdstad van Zimbabwe via travelaxe.com twee hotels beschikbaar, terwijl in datzelfde weekeinde in Parijs ruim 850 accommodaties via travelaxe kunnen worden geboekt. Boekingsites geven om het zoeken te vereenvoudigen extra opties. In veel gevallen kan worden aangege ven in welke prijsklasse (en/of ster renwaardering) moet worden ge zocht, of het hotel in of buiten het centrum moet liggen en of er één- of tweepersoonsbedden moeten zijn. En dan zijn er natuurlijk de websi tes van hotelketens. Voordeel daar bij is dat deze hotels hun voorwaar den meestal goed op een rijtje heb ben staan. En boeken via het hotel zelf kan uiteraard ook. Soms zelfs met financieel 'succes'. Hotels pro beren vaak hun onverkochte ka mers voor een goedkoop tarief aan de man te brengen, dus het kan de moeite waard zijn om het recht reeks te proberen. Wie via internet voordelig wil boe ken, zal ontdekken dat de informa tie op de boekingsites vrij sum mier is. Ligging, kamerprijs en kwa liteit worden nog wel redelijk om schreven, maar zaken als wel/geen ontbijt, toeristenbelasting, parkeer voorzieningen, wel/geen reserve- ringskosten zijn minder helder. Niet te snel boeken, kan dan ook weer geld uitsparen. Want een ho tel kan wel goedkoop zijn, maar als er fors moet worden betaald voor een parkeervoorziening dan kan het verblijf alsnog flink in de papie ren lopen. Let ook goed op hoe het met de boekingsvoorwaarden is ge steld: zijn de bedragen inclusief/exclusief reserveringskos- ten, kan er worden gewijzigd en/of geannuleerd en hoe is de afreke ning geregeld. Het boeken van een hotel via inter net is dus echt doe-het-zelven. Aan de andere kant kan het vergelijken van hotels al de nodige vakantie- voorpret opleveren. En wie het niet erg vindt ook op de kleine let tertjes te letten en misschien voor de zekerheid een e-mailtje naar een hotel te sturen voor extra infor matie is er bijna zeker van dat er ge noeg geld wordt uitgespaard voor tenminste één keer lekker uit eten gaan. 1Reageren? redactie.reizen@wegener.nl malta cozo coMiMo www.maltalastminute.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79